Skocz do zawartości
Coltrane

Jebao / Jecod Cross Flow Pump CP-40

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem filmik, a raczej wysłuchałem. Jednak furczy jak traktor.

tak ale przy normalnie działającym akwarium nie słychać tej pompy w cale, akwarium mam w sypialni i w nocy nawet przy wyłączonych wiatrakach i lampie jest nie słyszalna i jest to nowa pompa wiec jak każda musi się ułożyć póki co jestem happy


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że akwarium głośniejsze od pompy? Nie wyobrażam sobie. Moje stoi przy drzwiach od sypialni w salonie i jak mam drzwi otwarte to nie wiem, że mam akwarium dopóki nie wsadzę głowy do sumpa :)

Najgłośniejsze jest chłodzenie lampy ale załącza się tylko w dzień do 17:00 i to sporadycznie.

Zastanawiam się nad tym "ułożeniem" czy jak sie już wytrze to co hałasuje czy nie będzie za duży luz i jeszcze głośniej. Mam nadzieję, że nie i użytkownicy tego modelu będą zadowoleni.

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest moc jest halas.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze by ktos nagral gyre jak chodzi oba modele tyle ludzi chwali a nie ma filmiku żadnego tak dla porównania


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hajtaler chciałbym, dzisiaj nadstawiłem ucho nad moim Gyre i niestety nic nie słychać, ruch wody wywołany falowaniem od pompy obiegowej jest głośniejszy. Może jakbym wszystko wyłączył i zostawił samo gyre to będzie można je usłyszeć.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No każdy by chciał a filmiku jak nie ma tak nie ma :) mój filmik pył kręcony przy samym magnesie i przy właśnie wyłączonych innych urządzeniach


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gyre kosztuje majatek, nawet jesli jabeo bedzie glosniejsza to i tak cena to rekomoensyje.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczekiwany filmik, trochę na szybko ale czekał już kilka dni na publikacje. Jak będę miał więcej czasu to nagram z rożnymi ustawieniami. Tutaj praca na 50% mocy, zwykle max do 70% ustawiam bo powyżej za mocno dmucha. Gyre 5 miesiąc jak się kręci bez czyszczenia, jestem ciekaw jak to będzie później, na razie nie zauważyłem spadku mocy. Akwarium jeszcze mocno zabrudzone, wczoraj dopiero było sprzątane i proszę się tutaj nie sugerować.

W tle najgłośniejszy szum to wentylatory pracującego PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest cichsza ale buczy tez, czy cos innego to bylo?


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest cichsza ale buczy tez, czy cos innego to bylo?

jest ok.bez przesady baniak morski to i tak ogólnie bimbrownia,tak powiedział chłop co mi przyszedł licznik do wody sprawdzać,a sump mam w piwnicy,nie dowierzał że to filtr do akwa,jak zobaczył butelki po wódce i szlałfiki,odpieniacz,pompy,pompeczki,rur mnóstwo,bąbelki z pienidła, to już tylko sie uśmiechał i przestałem sie tłumaczyć(to słowa inkasenta od wodomierza, ok,ok jasne,no tak rozumiem tu za wode niecałe dwie stówki wyszło) no wiecie jak się poczułem")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hajtaler przy ustawieniach do 70% niesłyszalna, w tle jest dużo szumu jeszcze balkon był otwarty. Powyżej zaczyna być słyszalna, postaram się nagrać film tak aby sama pompa pracowała i obieg (odpieniacza w szafce nie słychać, a rura jest za oknem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Czy moglby ktos jeszcze podzielis sie prosze opinia z użytkowania tej pompy Jebao?

Zastanawiam się nad zakupem do baniaka o wymiarach 120,40,50.

Chciałbym mieć dość slaba ale stabilna cyrkulacje, także pompa ustawiona by była na maly procent mocy ze względu na LPS i miekkasy.

Interesuje mnie ten model glownie ze względu na wprowadzanie wody w ruch w całym akwarium no i dlatego, ze zajmuje mało miejsca. Mam baniak bez sumpa wiec znajduje się w nim już odpieniacz, filtr i 3 pompy. Jakbym zamienil te 3 pompy na 1 maly pasek to mogloby to dużo lepiej wygladac. A wlasnie jedna z pomp się popsula wiec jest okazja…

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie jestem zadowolony, pracuje u mnie w 130x60x60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ile czyścicie wasze pompki?Czy tak jak inne jabałki trzeba je czyscić średnio co 2 tyg?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem w piatek i jestem bardzo zadowolony :)

slychac ja troszke, ale nie moge powiedziec zeby halasowala.

wprawia wode w ruch w kazdym miejscu akwarium i jest ustawiona na najmniejsza moc.

(sorry za brak pl znakow)

Witam a jakie masz akwarium i moc obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś u mnie w 120x50x50 kręci Jebao cp-40.

Mam do Was kilka pytań.

1. Pompa świergoli podczas pracy, nie buczy tylko "świergoli", do tego jeszcze trzęsie się podczas pracy. Wasze też tak się kiwają? Rozkładałem i składałem pompę kilka razy ale to nic nie dało. Cicho pracowała w pozycji poziomej ale też do czasu. W pionie cały czas. Ma się dotrzeć? Martwi mnie to bujanie, kiwa się dosyć gwałtownie powyżej 50% mocy (w trybie pracy ciągłej).

2. Na biegu wstecznym ma znikomą moc. Producent nie podaje w instrukcji nic o obróceniu jednego wirnika jak w Gyre. Nie ma takiej opcji? Można obrócić sam wirnik w obudowie?

3. Zamieniając miejscami całe obudowy wirników pompa aby dmuchać musi być na "lewych" obrotach. Jest niestety słabsza niż w standardowym ustawieniu. Pompa wolniej kręci na "lewych" obrotach?

Jak to jest u Was?


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Jebao ale w Maxspect jest drugi komplet wirników. I w odwrotnym ciągu wydmuchuje piasek z dna. Żadna pompa nie powinna wibrować, świadczy to o braku właściwego wyważenia.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja będzie za 2 dni,to wam napiszę opinie,co do starych cyrkulatorów jebao,Blau--typu WP,to umnie równo po 2 latach użytkowania 2 szt,każda w między czasie była conajmniej raz na serwisie,jedna jest w dalszym ciągu , to ich wykonanie uważam za dobre,ale czas użytkowania to max 2 lata.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak...Pompe uruchomiłem dzisiaj rano moje dwie WP25 były nie słyszalne,po zamianie na CP40 różnicy w głośności w pokoju nie widzę,dopiero jak przyłożę ucho do magnezu to słychać delikatnie coś.Moc pompy mam ustawioną na 60%,ale i przy 100% nic nie słychać,mam akwarium długości 80cm i ta moc jest w sam raz,fajnie dmucha na taflę,strumień jest widoczny na całości tafli a nie punktowo jak przy WP.Generalnie jestem bardzo zadowolony,choć próbowałem ją rozebrać przed włożeniem do wody żeby sprawdzić jak to się robi,i się poddałem.Fakt pompa się trzęsie ale amortyzatorki dają radę i nie przenoszą nic na szybę,pompa ma bardzo mocny magnez.Ale sądzę że przy grubych szybach docisk moze być słabszy i może magnez nie trzymać pompki na 100% stąd te drgania.Pompa ustawiona poziomo.Niby długa ale i tak jest wizualnie mniej zauważalna jak dwie WP.

Myślę że za 550zł nie znajdziemy teraz na rynku lepszej pompki,którą można dopasować do wielu różnego rodzaju zbiorników(wielkość i obsada).

Pompa kupiona w erybce.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika że jebao/jecod są mniej wydajne niż oryginały maxpecta. Ja mam zbiornik ok 120 cm długości i pompa na stałym przepływie, na poziomie 60 % to maks. co mogę ustawić, żeby mi ukwiałów nie zrywało, choć i przy tej mocy nie wyglądają na zadowolone. Dlatego ja używam trybu pulsacyjnego.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie spodzkewalem wyrywania korali,bo to nie oto chodzi,Napewno moca się różnią,ale jak dla moich potrzeb ta pomka wystarczy.No i maam spory zapas mocy gdyby zachciało i się zrobić huragan,sztorm.

Są mniej wydajne i są połowe tańsze.Wolał bym kupić dwie Jebałki i mieć na zapas niż jedną maxpecta,swoją drogą też produkcji Chińskiej.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.