Skocz do zawartości
Coltrane

Jebao / Jecod Cross Flow Pump CP-40

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli stuka przy standardowym ustawieniu klatek to nie wróżę przyszłości przy ustawieniu gyre A-A gdzie łopatki są odwrotnie względem siebie i na osie działają przeciwne siły, a silnik jest tylko jeden. Przy tym ustawieniu należy tez zmienić położenie kratek wylotowych co powoduje, że siły czy tez ich wektory nie znoszą się i działają w rożnych kierunkach. Konstrukcja niby zwarta i kompaktowa ale uzyskanie właściwego strumienia wody bez uszkodzenia sprzętu wcale już takie proste nie jest.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompy od dwóch dni w sprzedaży. Czy ktoś może ma jakieś nowe spostrzeżenia? W rozmowie z panem ze sklepu same och i ach więc się skusiłem jutro u mnie pompa w baniaku.

Edytowane przez gentelman (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompy od dwóch dni w sprzedaży. Czy ktoś może ma jakieś nowe spostrzeżenia? W rozmowie z panem ze sklepu same och i ach więc się skusiłem jutro u mnie pompa w baniaku.

To potestuj i jak trochę popracuje daj znać jak sprzęt się spisuje i jak ma się jakość produktu. Na pewno wielu zainteresowanych już czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem dziś maxpecta gyre (mniejszego). Naprawdę trzeba się postarać żeby było słychać cokolwiek. To znaczy w trybie pulsacyjnym lub zmiennym, na maksymalnych obrotach. Inaczej jest niesłyszalny. Miło zaskoczyła mnie kultura pracy dct 6000 - na przelotach 32 mm słychać jedynie cos na kształt szumu płynącej wody przez rury. Ale jeszcze nie eksperymentowałem z ustawieniem w komorze sumpa - może i to da się wyeliminować. Natomiast uważam że cała "chińskość" pompy wychodzi w kiepskiej jakości gwincie łączącym króciec wylotowy z pompą, trzeba się nagimnastykować żeby jedną ręką przykręcić taki element podłączony do silikonowego węża. Już zwykłe połączenia pvc typu D-D o niebo lepiej pracują. Mogli by też popracować nad designem sterownika. Jest nieco prostacki i przypomina konstrukcje z lat '80.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale masz go poziomo czy pionowo? Na jakiej głębokości i jak klatki ustawione? Tam jest taka podziałka.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dele ta cala chińskość jest 4 krotnie tańsza od pomp vortecha, czy delteka wiec nie narzekaj,sterownik i tak pewnie będzie w szewce i o nim zapomnisz, za ta cene nie dostaniesz nic lepszego


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale masz go poziomo czy pionowo? Na jakiej głębokości i jak klatki ustawione? Tam jest taka podziałka.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Obecnie mam ustawionego klasycznie - horyzontalnie. Około 15 - 20 cm pod taflą wody - wyżej, zasysał wodę z powierzchni i "siorbał". Sprawdzam różne ustawienia i ułożenia na pustym akwarium, żeby wiedzieć czego się spodziewać potem i ustalić bezpieczną odległość od niego, dla korali. Mam ochotę go ustawić pionowo, na ścianie gdzie mam komin, ale nie wiem czy nie będzie to przeganiało detrytusu od spływu.

Dele ta cala chińskość jest 4 krotnie tańsza od pomp vortecha, czy delteka wiec nie narzekaj,sterownik i tak pewnie będzie w szewce i o nim zapomnisz, za ta cene nie dostaniesz nic lepszego

A czytanie książek czy gra w szachy (jako hobby) wychodzi jeszcze taniej niż akwarystyka i też daje frajdę :)

Prawda że sterownik po ustawieniu ląduje w szafce, ale tak samo lądują w obudowie designerskie radiatory do procków czy wybajerzone karty graficzne. Poza tym, jestem gadżeciarzem i snobem, więc czerpię przyjemność z używania rzeczy dobrze zaprojektowanych i wykonanych. Wolę odłożyć kupić oryginał (mówię o gyre), niż tyle samo dać zarobić na kiepskiej jakościowo podróbce.

A pompy DCT to wyjątek od reguły - zwłaszcza (według wielu którzy przerobili różne pompy) DCT 6000 - według opinii warto ją kupić nawet jeśli miała by chodzić na połowie zakresu. Robi wrażenie płynny start czy stabilna konstrukcja.

Zdaję sobie sprawę że trudno wymyślić coś nowego, ale wystarczyła by zmiana projektu, inne mocowania czy solidniejsze wykonanie i

przy tej samej cenie jecod gyre było by konkurencyjnym produktem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przy zakupie masz prawo wyboru jak ci się nie podobał sterownik mogłeś kupić pompę np vortecha jest piękna według mnie. A jak nie to możesz kupić ten reeflink chyba tak to się nazywa do tych pomp i masz jeszcze więcej bajerow a i wyglada dużo lepiej


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam tej firmy ponieważ pompy vortecha mi się nie podobają i nie pasują do projektu, zaś lampę składam samemu - nie spotkałęm się z dobrymi hybrydami w zabudowie drewnianej. Zaś do sterowania całością używam sterownika wystarczająco rozbudowanego :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prawda że sterownik po ustawieniu ląduje w szafce, ale tak samo lądują w obudowie designerskie radiatory do procków czy wybajerzone karty graficzne.

troszkę nietrafione porównanie (poza tym są obudowy z "okienkiem" ) ... silnika w aucie też nie widać póki nie otworzysz maski .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszkę nietrafione porównanie (poza tym są obudowy z "okienkiem" ) ... silnika w aucie też nie widać póki nie otworzysz maski .

Nie otwieram maski w czasie jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie otwieram maski w czasie jazdy.

więc po co "wypasione itemsy" skoro widzę je tylko przy obsłudze/czyszczeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak lądują w szafkach, to po co zaczepy czy sterownik oddzielony od zasilacza? Jak można było by zrobić taniej... Poza tym, liczne zdjęcia w sieci przeczą temu. Nie wspomnę już o czujnikach oświetlenia wbudowanych w sterowniki pomp :).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok, jak lądują w szafkach, to po co zaczepy czy sterownik oddzielony od zasilacza? Jak można było by zrobić taniej... Poza tym, liczne zdjęcia w sieci przeczą temu. Nie wspomnę już o czujnikach oświetlenia wbudowanych w sterowniki pomp :).

spoko można przecież i tak ...

post-23855-0-74336300-1460626859_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam ustawionego klasycznie - horyzontalnie. Około 15 - 20 cm pod taflą wody - wyżej, zasysał wodę z powierzchni i "siorbał". Sprawdzam różne ustawienia i ułożenia na pustym akwarium, żeby wiedzieć czego się spodziewać potem i ustalić bezpieczną odległość od niego, dla korali. Mam ochotę go ustawić pionowo, na ścianie gdzie mam komin, ale nie wiem czy nie będzie to przeganiało detrytusu od spływu.

Próbowałem pionowo u siebie ale mam komin wewnętrzny i woda nie krążyła tak jakbym tego chciał. Ustawiłem poziom zanurzenia po wyłączeniu obiegu tak żeby nie chlapał albo nie siorbał i skorygowałem ustawieniem klatek aby woda laminarnie szła pod powierzchnią lustra wody. Choć jeszcze myślę o pionowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko można przecież i tak ...

I po co choinka na swieta :D

Co do tematu, to sterownik, rzecz gustu. Jednym sie podoba innym nie, ale nie jest to priorytetem przy zakupie jak wyglada sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ma znaczenie wygląd - na równi z funkcjonalnością. Pisałem już o tym, więc proszę nie uogólniaj.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT: Silvia skąd to wytrzasnąłeś? Znajac amerykańców a raczej japońców to się nazywa nano low tech :D


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dla mnie ma znaczenie wygląd - na równi z funkcjonalnością. Pisałem już o tym, więc proszę nie uogólniaj.

Dale zachęcam do założenia wątku nowym o akwarium. Jestem bardzo ciekawa postępów!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale zachęcam do założenia wątku nowym o akwarium. Jestem bardzo ciekawa postępów!:)

Nie tylko ty Debora :)


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ma się czym chwalić :) Ot, szkło zalane dla sprawdzenia szczelności systemu i parametrów obiegu, w przyszłym tygodniu czeka mnie jeszcze drobna optymalizacja spływu i powrotu. Jak zaleję, wrzucę fotki. A w tak zwanym międzyczasie czytam o różnych sposobach startu i przekładki zwierzaków :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek po co czytasz ?? - sposób jest sprawdzony przez wielu i pewny - chodź na piwo to Ci przypomnę ponieważ go znasz ale może zapomniałeś od tego czytania :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie :) Tylko po środzie, bo na kilka dni wybywam, bo od roboty i stresu zaczynam futryny obgryzać :(... A im więcej czytam, tym mniej wiem.

Aby zaś nie było offtopa, muszę przyznać że do pełni szczęścia przy tych pompach, zarówno jecod jak i maxpecta, brakuje mi rozbudowanego sterowania. Żeby ustawić sobie dobowe zmiany. Np. w nocy słabsza nieco cyrkulacja, potem rośnie by osiągnąć max falowania "normalnego" i znowu wyciszenie. Plus okresowe jednostajne "czyszczenie skały". Fajnie jak by "komuś" (Magu, Silva -wystąp - to do Was :) ) wpadła do głowy koncepcja jak to rozkminić na arduino. Potem pokusić się o dopracowanie projektu od strony elektronicznej ... i było by kolejne magiczne pudełko :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wczoraj rozbujać cp 40 stką moje nędzne świeżo zalane 400 litrów, niestety ani syfy z dna ani nawet ledwo pulsująca xenia nie zostały wprawione w ruch. Dwie pompy blau 8000 robią mi większą zadymę niż cp 40 na trybie ciągłym i na maxa. Do tego dwie pompy blau 8000 były dużo cichsze od cp 40. Poniżej filmik z tego tsunami od jecoda. Uważam, że to dobra pompa do wysokich kostek, można skierować strumień i na dół i na górę jednocześnie do dłuższych baniaków chyba potrzeba czegoś mocniejszego.

https://www.youtube.com/watch?v=assCMjJn_7U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.