Skocz do zawartości
Coltrane

Jebao / Jecod Cross Flow Pump CP-40

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwięk wydawany jest nie do przyjęcia. Terkoczy choćby stary traktor. Wydaje mi się że to wina łopatek znajdujących się w środku. Nie potrafię sobie wyobrazić aby ktoś mógł spać przy czymś takim. Cyrkulacja odwrotna nie działa. Sprzęt do zwrotu. Albo jest felerny mój albo ....... każdy sobie niech odpowie. Może napisze ktoś kto ma Maxspect czy w tamtych modelach są również takie numery ??

Edytowane przez CzipuS (wyświetl historię edycji)

d62e6560b55952492f224c1150f063b9u1239a1090.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxpecty też hałasowały na początku, potem był upgrade mocowania, dawali gumowe mocowania mające tłumić rezonans pompy. W mojej opinii w takiej konfiguracji łopatek ciężko będzie o solidną konstrukcję.Wolę wziąć pancerną i dopracowaną RW 15 tkę. Też aktualnie jestem na etapie zakupu cyrkulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh.. to nie maxspect to raz, a dwa dajcie mu czas na dotarcie jak maxspectowi.. po jakimś czasie maxspect się uciszył .. ale to na początku nie grzał bym pompy więcej niż 30%


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może najlepiej dać na 10 % albo wogole na nią patrzeć, sprzęt ma działać mój maxspect działa od początku na 80-90 % i nie ma problemu z łopatkami czy nadmiernym chałasem ma też rw15 i dla mnie to jest bubel maxymaly głośniejszy i słabszy od maxspect a po tygodniu pracy rw traci ponad 50 % mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może najlepiej dać na 10 % albo wogole na nią patrzeć, sprzęt ma działać mój maxspect działa od początku na 80-90 % i nie ma problemu z łopatkami czy nadmiernym chałasem ma też rw15 i dla mnie to jest bubel maxymaly głośniejszy i słabszy od maxspect a po tygodniu pracy rw traci ponad 50 % mocy

A wiesz na czym polega dotarcie pompy ? Czy 100% dajesz i heja ?

Skoro robisz tak że nowa pompa na starcie na maxa to proszę Cię nie radź tak na forum. Poczytaj o co w tym chodzi.

Edytowane przez LTo (wyświetl historię edycji)

1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hałas występował też w pompach markowych więc może chwila cierpliwości?


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak się samochód w salonie kupuję, to każą przez ileś tam kilometrów nie cisnąć, żeby też się wszystko dotarło. Więc wydaje mi się że w każdym sprzęcie należy wziąć to pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

endriu0 - odnośnie twojego porównania to te nowe sprzęty po dotarciu już są na szrot :D a każą nie cisnąc bo zaoszczędzają na czasie do końca gwarancji :D. Era docierania silników w autach się skończyła :( a dzisiaj miałem przykład, że instrukcja jest tak napisana, że użytkownik sam powoli prowadzi do awarii :)


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam rozwijacie wypowiedzi. Jeżeli nie chce wam się pisać to nie piszcie. To wygląda jak nabijanie postów a przecież nie chcemy zrobić śmietniska z forum. Patrze ktoś napisał wchodzę i czytam: "Nie" , "Tak", "Potwierdzam", "Nie będzie działać"


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest moje zdanie które napisałem i być może trafiłem na felerny sprzęt.. W każdym bądź razie sprzęt do zwrotu a wymiany nie chcę.

Jutro dotrze do mnie Maxspect Gyre XF-150 więc zobaczę jaka będzie róźnica.


d62e6560b55952492f224c1150f063b9u1239a1090.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Durnirjszych też o docieraniu pompy nie słyszałem spróbuj dotrzeć obiegowa mini red dragona, zresztą pokaż mi gdzie to jet napisane w instrukcji danego produktu. Kończe ten off topic bo i tak pewnie kolega będzie wiedział najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może najlepiej dać na 10 % albo wogole na nią patrzeć, sprzęt ma działać mój maxspect działa od początku na 80-90 % i nie ma problemu z łopatkami czy nadmiernym chałasem ma też rw15 i dla mnie to jest bubel maxymaly głośniejszy i słabszy od maxspect a po tygodniu pracy rw traci ponad 50 % mocy

ale głupoty piszesz mam rw4x 2 od 8 miesięcy i jakoś spadku mocy nie widać i niby to chińczyk a jest cichszy do tunze, jak byś mógł to nakręć tego maxspeca zobaczymy jaki cichy jest


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale głupoty piszesz mam rw4x 2 od 8 miesięcy i jakoś spadku mocy nie widać i niby to chińczyk a jest cichszy do tunze, jak byś mógł to nakręć tego maxspeca zobaczymy jaki cichy jest

Tutaj mogę się z poprzednikiem zgodzić. Miałem tunze i była głośniejsza od aktualnej RW. Więc marka nie ma z głośnością nic wspólnego, a dany egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak się samochód w salonie kupuję, to każą przez ileś tam kilometrów nie cisnąć, żeby też się wszystko dotarło. Więc wydaje mi się że w każdym sprzęcie należy wziąć to pod uwagę.

Bzdura.

Nie komentował bym tak pochopnie. Też myślałem że to bajka, ale proszę ściągnij sobie instrukcje do jakiejś skody. Wyraźnie jest napisane jak jeździć i przez ile km, żeby dotrzeć silnik... (w instrukcji mojej 3 letniej skody wyrazie jest to napisane).

Edytowane przez RaLe (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialiście się nad tym jak bardzo można zjechać jeszcze z ceną Jebao/Jecod CP-40 (sam zastanawiam się nad kupnem tego urządzenia - ale podobnie jak inni zastanawiam sie nad jego kulturą pracy). Właśnie znalazłem ofertę jednego ze sklepów internetowych (dodam, że z Poznania) w cenie 599,99. Zamówienia preorder i wysyłka po 10 kwietnia (jak np. w erybce).

Pozdrawiam

Edytowane przez jaaarek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W silniku spalinowym tak ale w instrukcji mojego maxspect nie ma nawet wzmianki w instrukcji red dragona także i nawet w instrukcji od jebao rw15. Dla mnie to możecie docierać pompy elektryczne ile chcecie wkoncu to wasz sprzęt kończę bezsensowny off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie "pompy elektryczne" a wirnik .. jak już

(obiegówka w słonym i kaskada w słodkim krewetkarium też mi terkotały przez 2 czy 3 dni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakładaniu nowego zbiornika sprawiłem sobie Maxspecta gyre 130. W 120 cm długości 425 litrach wody jest to jedyna pompa. Robi świetna robotę, ustawienie na Max nie wchodzi w grę bo jest wówczas przepływ jak w górskim potoku. Koszt? Jeśli miałbym kupować 4 inne pompy i sterownik to wyszłoby drożej wiec nie wiem dlaczego cena tak niektórych przeraża. W zestawie jest fabrycznie dodany drugi zestaw kompletnych wirników, łopatek, klatek i tulejek. Wiec zestaw naprawczy lub możliwość ustawienia łopatek A-A gotowy od ręki. Sam sprzęt wykonany z dobrego plastiku i są to odlewy, mam skimmer z Jebao i cześć plastików robią na drukarce 3D i te materiały są delikatne i giętkie. Do tego sterownik obu firm różni się znacząco, mamy elegancki slim z delikatnym podświetleniem które może wisieć obok akwarium od Maxspecta, albo pudełko po śrubach z diodami oczojebnymi i gałką z radia Maja2 od Jebao, który najlepiej schować w szafce żeby wstydu sobie nie narobić. Takie jest moje subiektywne odczucie. W poprzednim baniaku przechodziłem przez wszystkie pompy cyrkulacyjne, oczywiście na początku człowiek szukał oszczędności, ale efekt końcowy był taki ze kupowałem coraz nowsze i droższe pompy żeby mieć stały przepływ i pewna cyrkulację. W nowym zbiorniku tego błędu się wystrzeglem, zbyt cenne rzeczy mamy w swoich zbiornikach żeby oszczędzać pozornie na ważnych elementach składowych całego systemu. To tak jak zastanawiać się czy kupić lampę czy 60 latarek i związać je taśmą do tego kij od mopa i lampa DIY gotowa :). Sorry, tylko g....pi płaci dwa razy ;)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Durnirjszych też o docieraniu pompy nie słyszałem spróbuj dotrzeć obiegowa mini red dragona, zresztą pokaż mi gdzie to jet napisane w instrukcji danego produktu. Kończe ten off topic bo i tak pewnie kolega będzie wiedział najlepiej

Litości .. poczytaj jak działa zasada. Ale ty sobie nie rób tylko nie mów aby ludzie tego nie robili to twoje pieniądze, płacz potem na rw. Co do maxspcta to przez pierwsze tygodnie w trybie fali chodził jak traktor powyżej 50%.. poczytaj sobie w tematach o gyre. Ściemy to my nie nas. Też mam maxspecta też wydałem 1200zł ale też ciesze się że są tego typu zamienniki, ktoś chce kupić gyre bo go stać oki, a kogoś stać na CP-40 oki, grunt że to hobby nie kula u nogi.A tobie gratuluje braku wiedzy i jej szerzenia.

Przyzwyczaiłem się do zasady na tym forum moje jest "mojsze" i idealniejsze.

Edytowane przez LTo (wyświetl historię edycji)

1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem szczęśliwym posiadaczem Maxspecta Gyre 150 i naprawdę szczęśliwym. Porównując obie pompy ...... raczej możemy je porównać na zdjęciu bo są podobne a w realu ..... dzień a noc. Pomijam wygląd ale działanie to już inna bajka. Maxspect w 135cm mam ustawiony na 40% i jeszcze zamiata piasek Jebao nie robiło tego przy 100%. Co do głośności słychać że chodzi ale tylko słychać delikatnie, nie trzeszczy, nie wyrczy poprostu pracuje jak należy. Warto zaznajomić się z tym co pisał Bartek http://reefhub.pl/maxspect-gyre-xf150-wir-ktory-wciaga/ i przyznać rację. Co teraz wybrać ? Ja wybieram Maxpecta jedyny minus to cena ..... Śledzić promocje można kupić w dobrej cenie.

Pozdrawiam


d62e6560b55952492f224c1150f063b9u1239a1090.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do mnie pijesz to naucz się czytać ze zrozumieniem mój pierwszy post dotyczył tego iz iz ktoś tan nie włączył by swojej pompy na maxa po kupieniu. A nie glosnosci chodzenia danej pompy, a już tymbardziej zachwalania swojego. Kwestia jebao też napisane z własnego doświadczenia. A co do tego jak chodzi gyre 150 raczej nie muszę czytać bo wiem jak się zachowuje jak chodzi na 50 czy 100% więc litości jeśli czegoś nie używasz to czytaj dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy zakładaniu nowego zbiornika sprawiłem sobie Maxspecta gyre 130. W 120 cm długości 425 litrach wody jest to jedyna pompa. Robi świetna robotę, ustawienie na Max nie wchodzi w grę bo jest wówczas przepływ jak w górskim potoku. Koszt? Jeśli miałbym kupować 4 inne pompy i sterownik to wyszłoby drożej wiec nie wiem dlaczego cena tak niektórych przeraża. W zestawie jest fabrycznie dodany drugi zestaw kompletnych wirników, łopatek, klatek i tulejek. Wiec zestaw naprawczy lub możliwość ustawienia łopatek A-A gotowy od ręki. Sam sprzęt wykonany z dobrego plastiku i są to odlewy, mam skimmer z Jebao i cześć plastików robią na drukarce 3D i te materiały są delikatne i giętkie. Do tego sterownik obu firm różni się znacząco, mamy elegancki slim z delikatnym podświetleniem które może wisieć obok akwarium od Maxspecta, albo pudełko po śrubach z diodami oczojebnymi i gałką z radia Maja2 od Jebao, który najlepiej schować w szafce żeby wstydu sobie nie narobić. Takie jest moje subiektywne odczucie. W poprzednim baniaku przechodziłem przez wszystkie pompy cyrkulacyjne, oczywiście na początku człowiek szukał oszczędności, ale efekt końcowy był taki ze kupowałem coraz nowsze i droższe pompy żeby mieć stały przepływ i pewna cyrkulację. W nowym zbiorniku tego błędu się wystrzeglem, zbyt cenne rzeczy mamy w swoich zbiornikach żeby oszczędzać pozornie na ważnych elementach składowych całego systemu. To tak jak zastanawiać się czy kupić lampę czy 60 latarek i związać je taśmą do tego kij od mopa i lampa DIY gotowa :). Sorry, tylko g....pi płaci dwa razy ;)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

To nie sa robione na drukarce 3d tylko na wtryskarce widocznie forma jest kiepskiej jakosci co do tworzywa zalezy co maja pp jest twardsze i sztywniejsze a pe miekkie niech dodaja do tego elastomer to bedzie dopiero miekkie

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cezek Nie nie zle mnie kolego zrozumiałeś to moja opinia na temat jednej i drugiej. Obie zostały poddane działaniu w moim akwarium i broń panie Boże nie mam zamiaru podważać twojej opini szczególnie że nawet nie czytałem twojego poprzedniego postu :) Każdy ma prawo wyboru a forum służy do wyrażenia swoich odczuć opini a nawet pomóc w wyborze.

Edytowane przez CzipuS (wyświetl historię edycji)

d62e6560b55952492f224c1150f063b9u1239a1090.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CzipuS, nie wiem do kogo piszesz? Ja nie odniosłem się do czyjegoś postu tylko napisałem stricte własną opinie. Nie polemizuje z jakimkolwiek wpisem czy wypowiedzią. Nawet do żadnej nie nawiązałem. Każdy ma swoje własne doświadczenia i oczekiwania od sprzętu, moje były takie i tym się z Wami dzielę.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.