Skocz do zawartości
Whitefire

Niechciane życie

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiły mi się w akwa jakieś niespodziewane cuda wianki, chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji... Zdjęcia są jakie są, kiepskie, jeśli będzie trzeba spróbuję zrobić lepsze, ale może ktoś, coś poradzi.

1. Pomarańczowe gluty zagrzebane w piasku, wystawiające cienkie nitki na wierzch, przy próbie wyciągania stara się toto chować pod skały/głębiej w piach, ale w sumie łatwe do usuwania, pytanie czy jest sens. 3-5 cm duże razem z nitkami.

creep1.jpg

2. Małe "coś" pływające rojem w ciemnych miejscach pod skałami, przypomina mi trochę muchy owocówki (dziwaczne porównanie, ale podobny rozmiar i równie trudno złapać na fotce, niżej mocno powiększone).

creep2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są bardzo dobre

pierwsze to spaghetti worm drugie to mysis, obydwa uważane za pożyteczne


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne życie nie jest nielegalne ! Chyba, że Syryjczyk.

Ze skały w większości wychodzą 'dobre' stworzonka. Szukaj krabów i krewetek pistoletowych.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj cieszę się, poprzednio ze skał wylazły mi dwa mało przyjazne kraby i aiptasia wiec nabyłem wstępnej nieufności :) Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne życie nie jest nielegalne ! Chyba, że Syryjczyk.

Ze skały w większości wychodzą 'dobre' stworzonka. Szukaj krabów i krewetek pistoletowych.

Sorry przyjechało bez paszportu i badań :)

Spoko mam asteriny, Aipy i puty- doputy są w małej ilości wszystko w normie


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry przyjechało bez paszportu i badań :)

Spoko mam asteriny, Aipy i puty- doputy są w małej ilości wszystko w normie

Oj u mnie też miałem na początku jedną asterinę ale jak zrobiło się ich nagle 10 to zacząłem je wyrzucać bo mi na koralach siedziały. Z aptazją podobnie tylko że jest ich znacznie więcej. :D


f8134840a5a9d38f38c60aedf64f5605u1108a972.png?upd=20151202203736

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy za bajki opowiadacie? Asteriny nie jedza korali. To sa pozyteczne szkarlupnie ktore zywia sie glonami, bakteriami i detrytusem. Moga wlazic na martwe fragmenty korali bo tam zawsze chetnie rosna glony. U mnie w akwarium na oko mam dobry tysiac tych stworzen i nigdy nie widzialem, aby jakies korale od nich cierpialy


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy za bajki opowiadacie? Asteriny nie jedza korali.

Tester, mam gdzieś na kompie filmik, jak u mnie zdrowe polipy zoanthusów asterina zżera. Fakt, że było to miejsce po 2-4 polipy, ale jednak normalnie były otwarte.

Asterina weszła na nie, pół dnia na zoanthusach i jak zlazła śladu po nich nie było :p


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne życie nie jest nielegalne ! Chyba, że Syryjczyk.

Heheh padłem :smiling: Żeby było na temat - również miałem u siebie spaghetti wormsy i nie zaobserwowałem żadnych problemów a wręcz sytuacje, kiedy tymi mackami wyłapywały jakieś resztki. Niestety, od pojawienia się u mnie brzydala i krewetki czyszczącej zniknęły wszystkie, tak samo jak wieloszczety, kiełże i inne drobne życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pirotechnic, jedna asterina zjadla Ci jeden polip zoantusa? W pol dnia? To jakiej ona byla wielkosci?

Pewnie wielości średniego brzydala ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy za bajki opowiadacie? Asteriny nie jedza korali. To sa pozyteczne szkarlupnie ktore zywia sie glonami, bakteriami i detrytusem. Moga wlazic na martwe fragmenty korali bo tam zawsze chetnie rosna glony. U mnie w akwarium na oko mam dobry tysiac tych stworzen i nigdy nie widzialem, aby jakies korale od nich cierpialy

A tu trochę inaczej piszą : http://pl.reeflex.ne...terina_sp02.htm

Edytowane przez jarek35 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sa odmiany, ktore atakuja polipy ? u mnie chodzi ich sporo, ale korale omijaja.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że Asteriny z czerwonym zabarwieniem lubują się w polipach zoanthusów, natomiast te z czarnym zabarwieniem jedzą glony. Jednak nie jest to poparte żadnymi badaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że Asteriny z czerwonym zabarwieniem lubują się w polipach zoanthusów, natomiast te z czarnym zabarwieniem jedzą glony. Jednak nie jest to poparte żadnymi badaniami.

Też u siebie zauważyłem tę regułę z Asterinami. Czerwone siedzą na zoa, co powoduje ich zamykanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asterina....Są odmiany , szczególnie te kolorowe, które żywią sie polipami.

Edytowane przez Manticorepl (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy za bajki opowiadacie? Asteriny nie jedza korali.

U mnie też asteriny zoanthusy obsiadają i je niszczą. To nie są bzdury. Kupiłem krewetkę i sobie z nimi poradzi, ale jak chcesz to Ci trochę podeślę, sprawdzisz u siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta zasada ze zwierzakami ;) im bardzej kolorowe , trzeba uważać ;) dotyczy to niemal wszystkiego co żyje ;)


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też u siebie zauważyłem tę regułę z Asterinami. Czerwone siedzą na zoa, co powoduje ich zamykanie.

W takim razie ja nigdy nie mialem odmiany jedzacej zoa.

Ani takiej nie spotkalem.

Tak jak piszesz, górę mają kremowato piaskową z czerwonym środkiem. Są średnicy około 1-2 cm (zależne od osobnika)

Tak, Tester, w pół dnia zjadła cały polip Zoa. Zauważyłem także, że jak jest większa kolonia, to unikają wchodzenia na całość ich, trzymają się wtedy skraju by zaczynać ucztę.

Obecnie jak widzę taką asterinę, pierwsze co to szczypczyki i intruz trafia w nurty słodkiej wody :rant:


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asteriny nie jedzą zoa ani innych korali lecz żywią się glonami...

Mam ich masę i miałem w poprzednim akwarium..Łażą po zoa i wydaje się wam ,że zjadają a zoa po prostu się kurczą i znikają bo tak mają gdy czegoś w akwa brakuje..

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.