Skocz do zawartości
Nik@

54L by Nika :)

Rekomendowane odpowiedzi

Lolo w 54l to tak trochę miał ciasno. Ale nie martw się teraz na spokojnie masz szansę jeszcze raz przemyśleć obsadę.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lolo był jeszcze mały, nie miał więcej niz 5 cm długości. A duzy dom miał mieć lada chwila. Długo mu schodzilo, zanim obdziobal jedną skalke. Myślę że nie brakowało mu jeszcze miejsca.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i lolo zaznał ciasnoty w czasie swojego marnego żywota, ale teraz jest szczęśliwy bo ma 12 dziewic w raju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 dziewic? Kto by tyle wytrzymał?

Mnie się Lolo wydawał zadowolony, skały ruszały się od robaczkow i miał co skubac. Miałam mu dokupić dziewczynkę, jak się przeprowadzi do większego domu :(

No ale wyszło jak zwykle. Teraz myślę nad panem krabem dla krabinki. Choć też się boję nawet o krabie myśleć.

Jak coś to dopiero w dużym akwarium, do małego juz nic prócz malych szczepek korali nie będę wkładać. Stelaż juz odbudowany, dziś przyszedł radiator. Juz prawie kupowałam diody 50 i 30w, ale driverow do nich znaleźć nie mogę.

Zastanawiam się, czy by nie włożyć jakiegoś glona do akwarium, żeby zjadł trochę no3. Wódkę kupiłam ze 2 miesiące temu i nadal stoi, bo nie mam odwagi jej użyć. Ani wypić :)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilna prośba. Czy ma ktoś pożyczyć małe akwarium na tydzień, max 2? dostałam sporo skały i nie mam jej gdzie przechować. i ewentualnie jakąś lampkę bo na jednej skale jest życie. właściwie na dwóch bo jednego korala nie udało mi się odkleic. szkoda go

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko 13l wiadro czyste po RO


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie wiadro, większe ale za małe. Skala z życiem jest w wiadrze z pompą a reszta w misce bez pompy. Ale koleżanka z Zabrza ma wolne akwarium 60l to będzie dobre, jutro podjade.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A nie lepszy jaki pojemnik plastikowy z "byle marketu" ? na pewno się przyda jeszcze nie raz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak długo skała z życiem może być w wiadrze i bez lampy? jest tam pavona, Ricordea, jakieś lebki zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak długo skała z życiem może być w wiadrze i bez lampy? jest tam pavona, Ricordea, jakieś lebki zoa

Hej, udało Ci sie opanować sytuację ze skałą?

Kiedy odbiór nowego akwarium ? ... wiem pytałam, ale już nie pamiętam :blushing:

Musisz podejść optymistycznie, teraz się uda i nowe życie będzie miało u ciebie dobrze i tej opcji się trzymaj :thumbup:


ac75163773.png

21fe87f4fa754311med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium miało być na początku lutego ale na razie cisza w temacie. Pavone udało mi się odkleic i włożyć do akwarium. strasznie ciasno się zrobiło i skoczyło no3 :( Skała z reszta życia w wiadrze z cyrkulatorem a reszta z sumpa w misce, bez cyrkulacji bo nie mam trzeciej pompy. Zaraz zadzwonię do koleżanki i podjadę po to akwarium, ale martwi mnie brak lampy. Jak ktoś ma jakakolwiek, nawet mała, to usmiecham sie o wypożyczenie :) Czteropakiem się odwdziecze i szczepka.

Ooo albo może ktoś ma sprzedać małą aquaElla leddy? Przyda mi się potem do refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - widzę że ostatnio Panie rządzą na śląsku jeśli chodzi o ,,morszczaki'' pozdrawiam i życzę powodzenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. zdobyłam akwarium i małą lampkę. lampa świeci juz nad wiadrem, zrobię obiad i przeloze wszystko do akwarium. Lampę wykorzystam potem do refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochlonieta nowym staram się nie zaniedbywać 54l. Na razie wygląda brzydko, wszędzie małe szczepki korali, które co chwilę przekładam, bo ukwiał ciągle wędruje. Nie wiwdzialam, że będzie taki wielki i biedny nie wie, w co te wielką stopę włożyć i oblazi skały. Niczego nie poparzyl dotąd, może jakiś niejadowity okaz. Piekny jest, juz sie dla niego zalewa nowy dom. Krabinka pom pom znów ma brzuszek pełen jajeczek i moja córa ciągle liczy na małe krabiatka :) Pierwszy raz od 2 miesięcy zauważyłam wylinke wurdemanni, podczas gdy czyszczaca leni się co 3 tygodnie i po każdej wylince nosi jaja.

Ricordea w tymczasowym akwa pod lampką 13w do roslinniaka (6500 k) ma się całkiem nieźle. Bąbelki malutkie, ale kapelusze ladnie rozłożone, mam nadzieję, że wytrzyma jeszcze ze 3 tygodnie. za 2-3 dni będzie miała lepszą lampę. Kupiłam 2x39w t5 tymczasowo zanim poskładam ledy i będę ją przekładać trochę dla rico, trochę dla dojrzewającego 360.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochlonieta nowym staram się nie zaniedbywać 54l. Na razie wygląda brzydko, wszędzie małe szczepki korali, które co chwilę przekładam, bo ukwiał ciągle wędruje. Nie wiwdzialam, że będzie taki wielki i biedny nie wie, w co te wielką stopę włożyć i oblazi skały. Niczego nie poparzyl dotąd, może jakiś niejadowity okaz. Piekny jest, juz sie dla niego zalewa nowy dom. Krabinka pom pom znów ma brzuszek pełen jajeczek i moja córa ciągle liczy na małe krabiatka :) Pierwszy raz od 2 miesięcy zauważyłam wylinke wurdemanni, podczas gdy czyszczaca leni się co 3 tygodnie i po każdej wylince nosi jaja.

Ricordea w tymczasowym akwa pod lampką 13w do roslinniaka (6500 k) ma się całkiem nieźle. Bąbelki malutkie, ale kapelusze ladnie rozłożone, mam nadzieję, że wytrzyma jeszcze ze 3 tygodnie. za 2-3 dni będzie miała lepszą lampę. Kupiłam 2x39w t5 tymczasowo zanim poskładam ledy i będę ją przekładać trochę dla rico, trochę dla dojrzewającego 360.

Koniecznie pochwał się nowym sprzętem :) cały czas byłam ciekawa czy już ruszył nowy zbiornik ;)

Jaki ukwiał do ciebie trafił?

Fajnie że wszystko idzie do przodu :)


ac75163773.png

21fe87f4fa754311med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy zbiornik juz się zalewa, zostało jeszcze włożyć skały, pokleic hydraulike i odpalić obieg. Ukwiał to zielony quadri, kilka postów wcześniej jest fotka. Był kupiony chyba krotko po podziale, ale już wygląda ładniej i wyciąga macki na full. Juz niedługo będzie miał gdzie łazić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy zbiornik juz się zalewa, zostało jeszcze włożyć skały, pokleic hydraulike i odpalić obieg. Ukwiał to zielony quadri, kilka postów wcześniej jest fotka. Był kupiony chyba krotko po podziale, ale już wygląda ładniej i wyciąga macki na full. Juz niedługo będzie miał gdzie łazić :)

skały już poukładane w nowym akwarium?

Jestem bardzo ciekawa jaki teraz będzie uklad skałki :D

no i najważniejsze jak sobie poradziłaś z podłączeniem sprzętu?


ac75163773.png

21fe87f4fa754311med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dalej nie masz nocnego oświetlenia to mogę zrobić tobie takie .

Ja sobie zrobiłem i dobrze mi z tym .

Jak naprawią mi mój tel z1 to zrobię zdjęcia aktualne , teraz nie mam dobrego aparatu , a troche lepiej wygląda teraz to oświetlenie .

post-26210-0-92271200-1460322162_thumb.jpg

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryfie, dziekuję Ci, ale juz prawie mam:) już bym dzis miała zajefajną DYI lampę sterowalną LED z funkcją oświetlenia nocnego , tyle, że w ekstazie, że udało mi sie wreszcie ją zaprogramowac przypadkiem spaliłam moduł arduino. Brawo ja :clap: Ale na szczęście nic prócz modułu arduino nie ucierpiało, wymienie i powinnam juz miec miodzio. W małtm 54 sa tylko krewetki, krabik i slimaki, im nie potrzeba nocnego, a w duzym juz prawie, prawie, o ile znów czegos nie spieprzę.

człowiek uczy się na błędach, a najskuteczniej na własnych :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie że masz bo u mnie z czazm cienko , teraz muszę jeszcze zbudować trzeci moduł mej lampy " wi 3 "

A tak pozatym to daj zdjęcia swego zbiornika.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie ma czego oglądac. W duzym tylko kilka korali, skala i zatrzęsienie wieloszczetów , a w małym nawalone szczepek i zielone szyby :D jak już bedzie lampa i poprzenosze korale, to zrobie fotki, na razie bieda z nedzą i parametry kiepskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.