Skocz do zawartości
Nik@

54L by Nika :)

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie bardzo podobna. I jak ją uratować zanim cladiella całą zarośnie? Skały nie mogę wyjąć bo ukwiał w niej mieszka.

Przy okazji egzekucji 2 sztuk aiptasii znalazłam w szczelinie w skale takiego biedaka. Blady jak trup, wystawiłam na światło, może ożyje...

9z5IVq3.jpg

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już z tego nic nie będzie. To chyba kawałek twardego korala.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LpPV59n.jpg

Kociej czuwa przy akwarium hehe.

Dziś wszystko pięknie, euphyllia zdrowsza, anthelia cieszy długimi piórami, cladiella rośnie jak wściekła, a Jednooka krewecia jak znalazła dom za odpieniaczem, tak ledwo wąsy wystawia. A tyle fajnych kryjówek w skałach. .. Odkryłam nowego mini slimaczka, kształt muszli przypomina strombusa. I rośnie mi jakieś nie wiadomo co... NhHcKpT.jpg

Mniej więcej na środku foty małe brązowe kuleczki, że 2 mm max

Aaa i ustawiłam timer na lampę :)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NSRBChZ.jpg

O te skałę Ci chodzi? To taki matowy, aksamitny bordowy meszek. Jest od początku, odkąd kupiłam akwarium. Mnie się podoba, choć nie wiem, co to jest, ale widzę, że zaczyna kolonizowac tez sąsiednie skały. Ktoś wie, co to jest?

Tych slimaczkow mam od groma, są nawet w odpieniaczu. Mam też pełno gabek,asterin, rurówek, wieloszczety, kiełże, wężowidła, i sama nie wiem, co jeszcze.

Aaa i innego ślimaka miałam na myśli niż ten z linka. Tamten jest mobilny, zasuwa po szybach i skałach, ale nie zrobiłam foty.

A tu moja żółta gadzinka w swojej norce

dzSfyrB.jpg

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Twoja Cladiella to taka trochę Capnella (ihmo)

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O te skałę Ci chodzi? To taki matowy, aksamitny bordowy meszek. Jest od początku, odkąd kupiłam akwarium. Mnie się podoba, choć nie wiem, co to jest, ale widzę, że zaczyna kolonizowac tez sąsiednie skały. Ktoś wie, co to jest?

To nie cyjano jak pisał ktoś wyżej tylko glon wapienny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to faktycznie capnella, próbowałam zidentyfikować przez Google :) tak czy siak rośnie jak dzika.

światło wyłączyło się o 21, znaczy timer działa. Powiesilam tez nad akwarium mała lampkę led na baterie, taką jak do oświetlenia szafy. 5 słabych białych diod, częściowo przysłoniete przez lampę dzienną i maja zwierzaki moonlight. Szkoda, że wcześniej posluchalam tych, co odradzali nocną lampkę, może Nela nadal by żyła :/ ale tego juz się nie dowiem.

Zastanawiam się jeszcze nad grzałka, czy nie wyłączać jej na noc. Kilku osobom przez awarie termostatu ugotowaly się ryby, a u mnie ta grzałka i tak rzadko pracuje, mam ciepło w mieszkaniu.

Kolejne Edit :) Lampka ma tę zajefajna funkcję, że jak po godzinie od zgaszenia światła dziennego zajrzałam do akwarium, to naliczyłam ze 20 malutkich ślimaków, chyba turbinki, albo jakieś podobne. Jeśli po drugiej stronie skał jest podobna ilość, to będę miała co rozdawać jak maluchy urosnąć ;)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad grzałka, czy nie wyłączać jej na noc. Kilku osobom przez awarie termostatu ugotowaly się ryby, a u mnie ta grzałka i tak rzadko pracuje, mam ciepło w mieszkaniu. ;)

Może ja raczej wymień na 20W.

75W to totalna porażka dla 54L.

P


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie ma sensu wymieniać, bo planuje za 2 miesiące większe akwarium.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest sens mieć dwie słabsze grzałki zamiast jednej mocniejszej, zwłaszcza jak masz panel albo sump.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze już chcesz się przesiąść na większe. Tylko można pogratulować.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest sens mieć dwie słabsze grzałki zamiast jednej mocniejszej, zwłaszcza jak masz panel albo sump.

P.

A dlaczego? Piszesz, że 75W to porażka, że lepsze dwie słabe niż mocniejsza, ale uzasadnij to jakoś, jesli moge Cie prosić :)

Chodzi o to, że słabsze grzałki nie przegrzeją wody w razie ich awarii? Zwykle jak czytam czyjeś akwaria, to osoby te mają jedną grzałkę.

Moje nowe akwarium, jesli oczywiście wszystko się uda bedzie miało 200 litrów, plus sump, nie wiem ile litrów, ale pewnie łączna ilość wody w obiegu będzie miała z 300 litrów. Jaka grzałka/grzałki Twoim zdaniem będą ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awaria jednej grzałki dużej mocy jest o wiele groźniejsza niż jednej z dwóch, o mocy o połowię mniejszej.

Oczywiście, pod warunkim, że są z sensem dobrane. Podejrzewam, że w Twoich 54L grzałka 35W też by przegrzała wodę.

Inne wyjście to dodatkowy termoregulator, wtedy grzałkę ustawiasz np. na 25 stopni, a termoregulator na 27.

Co do doboru grzałki to chyba za dużo wymagasz, zależy to nie tylko od ilości wody ale również od temperatury otoczenia, ilości innych urządzeń elekrtycznych, zabudowy góry akwarium, rodzaju oświetlenia, zabudowy sumpa itp.

Ja u siebie w 54L mam jedną grzałkę o mocy 20W, która w zupełności wystarcza ai raczej wody nie przegrzeje.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się odnośnie grzałki, mam u siebie w 45 litrach włożoną grzałkę o mocy 50W, ostatnio sprawdzałem jak długo podgrzewa wodę o 3-4 stopnie i okazało się, że zajmuje jej to całą noc (od 22 do 10 rano). Więc jeżeli boisz się, że w nocy grzałka "przegrzeje wodę" to nie ma co się tym przejmować, bo to niemożliwe. Co innego jakbym miał 100w, wtedy tempo rośnięcia temepertatury jest znacznie szybsze.

Edytowane przez fiksiorek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dużo zależy od oświetlenia baniaka, przy LED, grzałka musi być odpowiednio mocniejsza, szczególnie jeśli baniak nie ma pokrywy. Przy oświetlaniu t5 lub hqi grzałka często jest nawet zbędna, chyba, że w nocy temperatura mocno spada w domu. Moim zdaniem 75W to jak najbardziej ok na ten litraż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2x24 t5 i szybę na górze. Grzałka do tej pory włączała się sporadycznie, kiedy otwierałam okno na dłużej i zwykle krótko podgrzewała. Raczej nie ma szans, żeby temperatura w akwarium spadła poniżej 23 stopni, chyba, że zostawiłabym okno na noc otwarte przypadkiem. Wczoraj wieczorem wyłączyłam ją, dzis rano temperatura bez zmian.

Jakis pech prześladuje moje akwarium, nie chciałabym jeszcze korali i reszty życia stracić przez ewentualną awarię grzałki.

Dzis rano nie widziałam babki, szukałam wszędzie. Nie było jej w swojej norce, ani nigdzie w akwarium, przeszukałam tez poza akwarium. Mam nadzieję, że jest cała i zdrowa, tylko przytulona do jakiejś skały zlała sie z otoczeniem. Gdyby uciekła z tak szczelnie zakrytego akwarium, to musiałby to być cud.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zmienila jamke.Nic sie nie martw,czasem tak sie ryby chowaja ze kilka dni ich nie widac.


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz babke kopiaca? Bo przy takiej powierzchni dna bez intensywnego dokarmiania najlepiej w piasek to nie ma szans na przezycie...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babka cytrynowa cryptocentrus cinctus. Wcina jedzenie, które przelatuje obok niej, jakieś robaczki żywe widziałam jak łapała i czasem piach przesiewa. Wygląda dobrze i kupy robi spore :) tyle ze nie wiem co się stało, czy nadal jest w akwarium, jeszcze jestem w pracy i się denerwuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to spoko symbiotyczna naprwno siedzi gdzies pod skala zapewne niedlugo wyjdzie


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację, że tak sie przyczaiła, choć nie wiem gdzie, bo szukałam z lusterkiem i latarka. Juz dwie rybki straciłam, które wyskoczyły z zasłoniętego akwarium, że teraz już panicznie się boję, że i babka nauczyła sie teleportacji i tez juz jej nie zobaczę.

Niech ona tam bedzie cała i zdrowa w swojej norce, jak wrócę z pracy... przeciez nie moge miec aż takiego pecha.

Silvia, świetny patent z ta lampką hehe, takie grosze... gdybym wiedziała jak to zmontować... pewnie końcówke zasilacza odciąć i kabelki przylutowac do ledówki?

Może masz rację, że tak sie przyczaiła, choć nie wiem gdzie, bo szukałam z lusterkiem i latarka. Juz dwie rybki straciłam, które wyskoczyły z zasłoniętego akwarium, że teraz już panicznie się boję, że i babka nauczyła sie teleportacji i tez juz jej nie zobaczę.

Niech ona tam bedzie cała i zdrowa w swojej norce, jak wrócę z pracy... przeciez nie moge miec aż takiego pecha.

Silvia, świetny patent z ta lampką hehe, takie grosze... gdybym wiedziała jak to zmontować... pewnie końcówke zasilacza odciąć i kabelki przylutowac do ledówki?

Ufff Fela cała i zdrowa, jak wróciłam to rybka była u kreweci czyszczacej zwanej Gutkiem w odwiedzinach. Została obmacana.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.