Skocz do zawartości
waldek123blau

KOSTKA 780 litrów w obiegu rozbudowywana na ścianę wody 2350 litrów w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to nie problem to podłącz pod jeden sump. Ja tak zrobiłem ostatnio i oba akwaria do tej pory działają na jednym. Dojrzewania prawie nie było, jedynie glony na szybach w dwóch akwariach wyszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała nie jest jeszcze sklejona . Tylko jeden filarek jest sklejony. Reszta jest włożona luzem a dwa filarki moczą się w beczkach. Z żoną robimy ciągle przestawiania aby wybrać najlepszy układ. 

7703441_20170319_130855.jpg


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ta kratka pod skałą zostanie ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o tą konstrukcję, wygląda bardzo nie naturalnie. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szybki59 napisał:

Chodzi mi o tą konstrukcję, wygląda bardzo nie naturalnie. Pozdrawiam 

Mam podobne odczucia. Rozwal to i zmajstruj cos co wyglada bardziej naturalnie. 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystrój w stylu wiktorianskim jak stwierdziła córka architektka, na pierwszy rzut oka Tower Bridge. Wybranym może się podobać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skleić coś sensownego jest naprawdę ciężko, sam teraz kleje filar do swojego nowego akwarium i widzę, że bez dużego zapasu skały to ciężko coś sensownego zbudować... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak w fotografii i projektowaniu czegokolwiek, są zasady co do kształtów i proporcji "krajobrazow" warunkujace miły odbior dla oka

 

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=2217633

czyli przykladowo od lewej strony wysoka gorka ze sporym nawisem niepodparta od dołu, kawalek przerwy z pustym dnem i pozniej lagodna gorka ze stromym zobeczem z prawej itp itd
musi byc lekko i przestrzennie, dwie duze wyspy max

 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A po co kleić , no chyba , że chce się mieć takie mosty. Skałę luźno ułożoną zawsze można po kawałku wyjąć z akwarium. Takie jest moje zdanie .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedziesz mial FOWLR wiec smialo mozesz sie wzorowac na skalnych aquascape typu iwagumi s.p. amano i innych nasladowcow stylu nature

to proste triki dajace przy ich zrozumieniu cudne efekty

http://aquascapinglove.com/basics/introduction-iwagumi-layout/

iwagumi-stones-e1389196269232.png

 

Znalezione obrazy dla zapytania iwagumi

Znalezione obrazy dla zapytania iwagumi

Znalezione obrazy dla zapytania amano aquascape
Znalezione obrazy dla zapytania amano aquascape

Znalezione obrazy dla zapytania amano aquascape

 

Znalezione obrazy dla zapytania amano aquascape

Znalezione obrazy dla zapytania amano aquascape

Znalezione obrazy dla zapytania amano aquascape

 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zrobić fajną naturalną konstrukcję potrzebne są fajne kawałki skałki. A z tych kawałków które widziałem u Ciebie, ciężko będzie coś fajnego skleić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i teraz na slłono ;)

Znalezione obrazy dla zapytania long reef aquascape

53D04FD2-AE3F-4ABC-9072-3C0D7F06C1E5_zps

20150410_165300_zpsyjdiefga.jpg

Znalezione obrazy dla zapytania long reef aquascape

Znalezione obrazy dla zapytania reef best aquascapes

Znalezione obrazy dla zapytania reef best aquascapes

Znalezione obrazy dla zapytania reef best aquascapes

Znalezione obrazy dla zapytania reef best aquascapes

Znalezione obrazy dla zapytania reef iwagumi

Znalezione obrazy dla zapytania reef iwagumi

Znalezione obrazy dla zapytania reef iwagumi

Znalezione obrazy dla zapytania reef iwagumi

Znalezione obrazy dla zapytania reef iwagumi

Znalezione obrazy dla zapytania reef iwagumi

Znalezione obrazy dla zapytania reef iwagumi

Znalezione obrazy dla zapytania reef iwagumi

 

 

a tu moja ulubiona ;) kto sledzi fora zagraniczne wie jakie cudo z tego powstalo ;)
Znalezione obrazy dla zapytania reef best aquascapes

11 minut temu, szybki59 napisał:

Żeby zrobić fajną naturalną konstrukcję potrzebne są fajne kawałki skałki. A z tych kawałków które widziałem u Ciebie, ciężko będzie coś fajnego skleić. 

da rade :)

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ułożyć fajnie skałę jest bardzo ciężko, najważniejsze aby właścicielowi się podobało. Jednakże jednego nie rozumiem, po co włożyłeś plastikową kratkę pod konstrukcję? Potrzebujesz dodatkowego źródła NO3 i PO4?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ułożyć fajnie skałę jest bardzo ciężko, najważniejsze aby właścicielowi się podobało

przy zastosowoaniu podstaw jakie wczesniej przytoczylem kazdemu bedzie sie podobało tylko nie mozna isc na latwizne [emoji6]

 

 Jednakże jednego nie rozumiem, po co włożyłeś plastikową kratkę pod konstrukcję? Potrzebujesz dodatkowego źródła NO3 i PO4?

on tak ma, nie probuj zrozumiec ani tłumaczyć, zrobi po swojemu [emoji6] juz mu mowili przy siporaxie na piachu walcami do gory i przy gruzie w sumpie [emoji6] najlepiej ignoruj te widoki [emoji6] 

Nieśmiało wrzuce tez moja skalke bo mi sie podoba ;P

Foto z telefonu sprzed minuty ;P

95828c5f76062f389dcdbf7322919cc4.jpg

4c0150c079f8e506fea95a70e3c741dd.jpg

6d7d1c05739c0231cae16df6a5ca08b6.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jacek56 napisał:

Ułożyć fajnie skałę jest bardzo ciężko, najważniejsze aby właścicielowi się podobało. Jednakże jednego nie rozumiem, po co włożyłeś plastikową kratkę pod konstrukcję? Potrzebujesz dodatkowego źródła NO3 i PO4?

Filar który skleiłem jest oparty na rurze plastikowej przyklejonej do kratki rastrowej W koło rury wkleiłem skałę ponieważ filar ma 58cm wysokości i miałbym problem z włożeniem go do akwarium, a tak jest to sztywna konstrukcja którą można złapać za górną skałkę i się nie rozpadnie. Sam filar waży 15kg. Natomiast kratki pod bocznymi skałkami są tymczasowe, zostaną wyjęte po ułożeniu skały. Obecnie przesuwam skałki po całym akwarium i taka kratka zabezpiecza mi dno abym nie porysował szyby.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem przed chwila w reefguardzie, maja kilkaset kg pieknej skały w tym ogromne talerze, gałędzie i głazy, rewelacja sie zaczyna robic w tym Szczecinie ;)


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kupiłem skałę Tomku. Mam oprócz tego co włożyłem do akwarium,  jeszcze 40 kg skały w tym ogromne talerze i gałęzie. - Wszystko się moczy w beczkach a w najbliższą sobotę będę ją kleił. Do tego całą skałę ze starego akwarium którą przekładam jeden do jednego - po usunięciu plagi różyczek. Jest tam tego 58,5kg Tu jest fotka mojej skały ze starego tanku:

7710732_20160301_110954.jpg

Nie wyobrażam sobie gdzie mógłbym pomieścić więcej skały! Tą którą mam i tak nie włożę w całości do akwarium bo jest tam za mało miejsca. Jak na początku napisałem w baniaku są dopiero pierwsze kawałki skały które będę dopiero układać - nie są ze sobą sklejone. Tylko jeden środkowy filar jest poklejony. skały z lewej  i prawej jego strony można przenieść w inne miejsce.

Super że napisaliście swoje sugestie na pewno pomogą w ułożeniu skały.

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pomóc przy aranżacji - masz do mnie rzut beretem. A co dwie głowy to nie jedna! Ja chciałem ułożyć skałę tak jak Sebek z filmiku poniżej, dlatego na fotce ustawiłem te boczne skały obok filarku poziomo. Ale jeszcze wszystko jest otwarte może zmienię koncepcje na cztery oddzielne filarki?

I wtedy akwarium by wyglądało tak:

7711166_9a.jpg

Zobaczymy! na chwilę obecną będę kleił następne filarki a jak już je posklejam będziemy myśleć jak to rozmieścić w akwarium.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 filarki musiałyby być obrosniete koralami zeby dobrze wygladac, jezeli nie zdecydujesz sie na las LPS czy prostych SPS to skała sama w sobie musi dobre wygladac


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem Tomku że skała musi dobrze wyglądać! Dlatego wymieniamy się na tym forum swoimi odczuciami i poglądami aby wybrać z tego coś sensownego i odpowiedniego dla siebie. A na dodatek skała musi być funkcjonalna czyli muszą być odpowiednie miejsca dla korali i ryb.

Już jakiś czas temu zauroczyło mnie jedno akwarium Dla mnie mistrzostwo świata!

Ale niestety nie mam odpowiedniej skały do tak lekkich konstrukcji. Swoją skałę kupiłem dużo wcześniej przed znalezieniem tego filmiku.

 


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek nie da siętej twojej skały połamać na mniejsze i pokleić? Nie wiem czy tak się robi. Ta skała z filmiku jest rewelacyjnie położona.

 

Tej twojej "trochę" brakuje. Inna kwestia, że jak skałę obsadzisz koralami to może być nie do poznania :)


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy Tomku że pomożesz?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.