Skocz do zawartości
Nik@

Nowy projekt 120x50x60

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji można by może pomóc w ocenie przyszłego ułożenia tej skały. Sprawdzić czy nie ma jakiś nieproszonych gości itp. Wiadomo pomoc koleżeńska ponad wszystko ! :)


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium w tle ładnie się prezentuje, gąszcz jak w dżungli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest,dale ma racje,fotorelacja jest potrzebna ;) .


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha kombinowałam chwilę co Wam tak zależy na fotorelacji układania. Myślę "jaja sobie robią, pewnie dlatego, że za dużo gadam i zanudzam pierdolami". Po chwili mnie olsnilo: cycki! Uzylam slowa biustonosz, to na pewno chodzi o cycki. Kobieta i ukwiał muszą mieć duże cycki :D Mnie niestety nie obrodzilo, ale może to dobrze, przynajmniej do zupy nie wpadają :p Ukwiał tez nie ma cyckow, mały crassa jedynie czasem ma fajne bąbelki.

A to akwarium w tle to masakra. .. pęka w szwach i nie ma jak go nawet wyczyścić, bo wszędzie szczepki. Dziś doszło z 40 slimaczkow. Małe turbinki i te wypierdki z trabkami, nie pamiętam jak się nazywają

A po sól nie idę, kupiłam 22 kg i kręgosłup mówi "odwal się" :(

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i przy okazji chcąc nie chcąc dałaś nam zdjęcie poprzedniego zbiornika (tego z koralami), a tak tego unikalas :p

No i żeby być solidarnym to o fotki z układania tez poproszę :p

JadwigaMorska mi zawsze w nocy odpisuje, chyba za dużo pracy mają w dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłam fotkę to widzialam, że małe się zalapalo, nie liczylam na to, że umknie waszej uwadze, ale z daleka jeszcze tak bardzo nie widać całej biedy. Trafiła się dziś tez szczepka dogorywajacej milki, wątpię, żeby się odrodziła w takich warunkach, ale dam jej szansę. Nie umiem wyrzucić żadnego stworzenia, które jeszcze walczy.

o6rQCdN.jpg

Co to może być? capnella chyba nie świeci, to może Sinularia?

A poniżej monti i zoa, w takich obrzydliwych warunkach polipuja. Kurcze, mam nadzieję, że wytrzymają, nie miałam ich gdzie dać do lepszej wody

d2OcYAI.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie niestety nie obrodzilo,

"Małe jest piękne" - tak nawet w tytule tego forum napisano. Więc "przypadek" zgodny z linią forum. No to kiedy ta fotorelacja? :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, kto będzie te fotki cykał? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra, kto będzie te fotki cykał? :D

Wiesz,ze na forum jest wielu pomocnych kolegow,jesli znalazl sie chetny do pomocy w klejeniu hydrauliki,to i o fotografa pewnie nie bedzie trudno :D.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz dokładała drugie rw-8? Czy już rw-15?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wp10 i takie na razie będzie jako drugi dmuchacz. Rw8 na razie robi tornado, a leci na słabszym biegu. Rw8 i locline będą dmuchać na górze tym, co lubią słońce i wiatr we włosach, a wp10 w dół dla tych, co wolą zefirek. Jeśli będzie za mało, to wymienię wp10 na drugie rw8. 15 nie dam, za mocna będzie do tego akwa

Baszurek, w gadaniu to każdy mocny :) Trudno, fotorelacji nie będzie bo sama sobie cykac nie będę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i nikt nie odpowiedział (pewnie stanik zasłonił resztę tekstu :p), czy mogę jakoś złagodzić zwierzętom w tej żywej skale skutki dojrzewania akwarium? Nie mam testu na amoniak i azotyny, przyznam, że wlewam niewielkie dawki amguard na wszelki wypadek, gdyby był amoniak. Szkoda by mi było tych wężowideł i slimaków. Ślimaki dziś rano zasuwały po szybach i delektowały się okrzemkami, ale nie wiem, czy wężowidła żyją. Wczoraj wystawiały szłapki ze skał, a rano szłapki schowane w skale i nie ruszały się.

Zostało mi jeszcze tylko poukładac skałę i zrobic lampę. Do lampy mam tylko diody 7x30W (4 royal blue i 3 zimne białe 12000K, radiator, drivery i paste termoprzewodzącą. Potrzebny jeszcze zasilacz i pierdółki do sterowania, kabelki i nie wiem co jeszcze. No i mam stracha, że jak sama się za to zabiorę, to wyjdzie tak, jak z hydrauliką :(

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika, na pewno natlenianie na maksa. I nie martw się, będzie dobrze. Jak chcesz sprawdzić czy są wężowidła wrzuć im papu:)

Tekstu nic nie zasłoniło, bo i nic nie wrzuciłaś :) A poza tym, pisałaś że rozmiar bardziej użyteczno-turystyczny niż zasłaniający.

Tyle że na pompach sie nie wyznaję tak jak inni (rzucisz nazwę a oni już podają wydajność w funkcji odległości :) ).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładniej brzmi sportowy albo kompaktowy niż użyteczny :p Poza tym i tak nie planuje juz żadnego błazenka zasiedlac wiec duże bąbelki są mi niepotrzebne :D

Mam jeszcze jedną skałę w tymczasowym baniaku pełną aiptasii. Nie będzie mi już potrzebna wiec zastanawiam się czy ją wyrzucić, czy pozbawić całego życia i pokruszyc na kawalki i beda na szczepki. Tylko nie wiem jak by to zrobić, wymoczyć w rodi?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyteczny - znaczy wspominałaś jakiś czas temu o tym że skałę układała Ci Pociecha :) Więc domyśliłem się że wykarmiona :)

A co do skały, to są różne szkoły. Można w osmozie, choć ja bym najpierw ją przetrzymał w zwykłej wodzie - potem zagotował i dopiero na koniec wymoczył w osmozie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotować nie chcę bo mi szkoda gara marnować. Nie mam kuchenki gazowej tylko płytę indukcyjna a gary drogie... to może po prostu na śmietnik. Albo przesolic zupę? gdybym podniosła zasolenie do masakrycznego, to co się stanie? wystarczyłoby mi wybić aiptasie i wtedy skała mogłaby pójść do sumpa

Tak ikre odchowalam wiec samca błazenka juz nie potrzebuje w babelkach tulic :D

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wybielaczem czyścili, ale ja bym był ostrożny.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybielaczem, perhydrolem.... Mnie zależy tylko na tym, żeby wybić aiptasie, bo i tak mam jej w nowym w olere, nie potrzebuję więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszoruj skale i ja osusz a nastepnie ja porozbijaj jak chcesz ja uzyc jako podstawki

Wyszoruj skale i ja osusz a nastepnie ja porozbijaj jak chcesz ja uzyc jako podstawki


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem, wystaw na 5 minut za okno i temperatura sprawę załatwi. Opłukasz pod kranem i do akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, niegłupie, po co gary i sol marnować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze idac tym tropem - zapakowac w folie i do zamrazalnika :D .

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam miejsca w zamrażarce :) Może najlepiej wystawić te skałę za okno i niech już tam sobie zostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam miejsca w zamrażarce :) Może najlepiej wystawić te skałę za okno i niech już tam sobie zostanie :)

Uważajcie przechodnie ;)

ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdzie do ogródka. nie będę się bawić w odzyskiwanie odpadów. Na szczepki kupię podstawki :)

Mieszkam na parterze, nikomu nic nie grozi :)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.