Skocz do zawartości
Nik@

Nowy projekt 120x50x60

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie wiadomo, kto znajdzie receptę na zło. Czasem bywa to osoba, po której najmniej mozna się tego spodziewac ;)

Ale auriga nie jest rybką dla takich swieżaków, jak ja, no i lubi sobie podjadac korale... Brzydal niby tez lubi skubnąc korala, ale tę rybke chyba łatwiej utrzymac.

Muszę jakos pokonac te róże. Chemia odpada, bo ukwiałki rosną w takich miejscach, w które igłą nie dojdę. Na razie zoasków, lps i jednej biednej acry z małego akwa nie przenoszę, zobaczę, co ten brzydalek bedzie skubał prócz aiptasii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale ty Hornet akurat w temacie jakim kolwiek odnoszącym się do morszczyzny nie powinieneś być traktowany jako wyznacznik jakiej kolewiek metody...

No sorry ale nie powinieneś wypowiadać sie w ogóle na tym forum z twoją wiedzą , która jest nikła .

Auriga nic nie podjadałą u mnie wiięc piszę jak jest , a tacy pseudo znawcy jak ty nie powini sie odzywać wcale .

Także odpuśc sobie te beznadziejne komntaże .

Auriga na anemonie i aiptazję jest super , reszty korali ani ukwiałów nie rusza .

Z tego co wiem brzydal zjada też ślimaki i inne pożyteczne zwierzęta , Dlatego zdecydowanie wolę aurigę gdzie spokojnie w twoich warunkach da radę .

A ryba jest super .

Polecam .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tu w tych linkach jest dużo wiedzy .

No i wpożądku ale czemu jedni mówią 1 a inni 2 na tą samą cyfrę ?

Ja sobie Aurigi nie wymyśliłem , polecił mi ją mój prowadzący zbiornik , no wsumie sprzedający towar , ale na nim się wzoruję .

W jego zbiornikku pływa sobie super kura zwana aurigą , pokazał mi jak to działą wkłada skałę do zbornika z " kurą " i ta od razu zabiera się za majano i inne gady .

Jak zapytam o krewetki czy o inne sposoby słyszę odpowiedz tylko auriga .

U mnie w zbiorniku się to potwierdziło aiptacje i anemonie zostały sprowadzone do parteru i tam były za czasów panowania aurigi .

Teraz mam ich pełno i niebawem znów zakupię tą super rybę ,

Oczywiście nie mam jakichś bardzo wyszukanych korali ale euphylia briarum rhofactis nie ucierpiały ani nie wzbudzały zainteresowania u aurigi więc czemu bym miał się mylić . No nie roumiem czy ja tu coś niezgodnego z rzeczywistością napisałem ?


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryfie, rybki troszkę jak ludzie, mają swoje i gatunkowe i regionalne preferencje zywieniowe. Ja, Polka nie zjem żaby, jak Francuz, dla którego żaba jest przysmakiem... ale gdybym bardzo zgłodniała i ktos ładnie podał, to kto wie?

Jesli aurigi w naturze zwykle podgryzają korale, to nie ma gwarancji, że jak kupisz taką, co woli ukwiały i mrozonki, to ona po znudzeniu się nimi nie skosztuje jakiejś "żaby" czyli korala. Widzę, że u wielu akwarystów ta rybcia lubi urozmaicenie diety i predzej czy później skosztuje korala, a potem już kosi co się da.

Brzydal podobnie... ale zaryzykowałam, bo już wyczerpałam inne mozliwości walki z tymi różami :( zawitał do mojego akwarium ze 3 godziny temu, pływa sobie jakby był w nim sam. Żadna rybka nie zwrócila na niego uwagi, ani on nikim się nie zainteresowal. taki "niewidzialny" obiekt pływający, samotnik. Zainteresował się jedynie swoim własnym odbiciem w szybie. załapał się na kolację, a raczej na resztki z pańskiego stołu, bo zanim zauwazył, że pojawił się pokarm, to juz było prawie pozamiatane :)

Miałam dziś zrobic drugą częśc podmiany, ale nie dało rady, bo jeden z ukwiałów postanowił posadzic tyłek na grzebieniu przelewowym. Ciagle nie może sobie znaleźc miejsca. Bałam się, że mocno zassało mu macki miedzy zęby, bo "przeciekły" na stronę komina. Ale kiedy ich dotknelam to zaraz je zabierał. No to zostawiłam skubańca, żeby sobie posiedzial az się znudzi i pójdzie dalej. Siedział tam jednak cały dzień, więc z podmiany nici.

Za to wyczysciłam szyby i pieknie to wszystko wygląda :) na prawdę podoba mi się to akwarium. małe nigdy mi się nie podobalo, ale na to duże nie mogę się napatrzec. A bedzie jeszcze ładniej, gdy przeniosę resztę korali w końcu. Rybki są super, bardzo ciekawskie i kontaktowe. Nagły ruch je płoszy, ale kiedy przyklejam nos do szyby wszystkie podpływają zaciekawione. Pierwszy jest doktorek :) Potem pokolec, podpływa i patrzy tymi swoimi pieknymi, wielkimi oczami na mnie.

Zadziwia mnie tez sexguttata. Myslałam, że ona wiekszośc czasu bedzie spedzac w swojej norce i bedzie z niej wychodzic tylko wtedy, gdy nie będzie ludzkiej twarzy przy szybie i że tylko przy dnie będzie się poruszac. A ona pływa sobie po całym akwarium, w góre i w dół, jak inne rybki. Fajnie jest :thumbup: I oby już tak zostało...

na razie jest 7 rybek i przez jakiś czas nie będę wkładac nowych. Te, co są dają już bardzo duzo przyjemności z ich obserwacji. Za jakiś czas chciałabym jeszcze włozyc parkę mandarynów, slizga i parkę pterapogonów. Ale poczekam, az sie to wszystko ustabilizuje. Nie wiem, czy te pteraśki wkładac. Mało skały to duzo miejsca do plywania, ale z drugiej strony kryjówek może braknąc. Może ewentualnie zdecyduje się na błazenka, bo mógłby zamieszkac w ukwiale, gdzie inne rybcie nie mieszkajuą, ale mam niezbyt dobre doswiadczenia z tą rybką. No nic, będę się zastanawiac za jakis czas, teraz czekam, żeby Magu naprawił mój spalony przez własna głupotę moduł do sterowania lampy. jak lampa bedzie działac, to przełożę korale.

Tubastrea mi kwitnie niczym kobieta w ciąży, przepiekny koral. Jeszcze siedzi w małym, choc światło mu niepotrzebne i mogłabym go spokojnie przełożyc do dużego. Ale w małym łatwiej go karmic. Już nie wyjmuję go z akwarium, jedynie co 2-3 dni okadzam pokarmem prosto w mordki. Przez resztę dni co złowi z toni, to jego. Wszystkie pyszczki usmiechniete i otoczone gestymi "płatkami", ani jedna tubka nie jest pusta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika.

Może czas na zmianę tytułu.

To już nie jest projekt. To fakt. :thumbsup:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika.

Może czas na zmianę tytułu.

To już nie jest projekt. To fakt. :thumbsup:

Nie ma co zmieniać bo się już przyzwyczaiłem do tego i nie będę go mógł później znaleźć :p

Daj fotki jak wyczyszczone szkło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałam już od dawna nad zmianą tytułu, ale nie mam pomysłu. Jesli macie jakieś, to chetnie skorzystam z podpowiedzi.

Nie wiem też, czy mogę sama zmienić, bo nie widzę żadnej opcji edycji, czy jednak trzeba przesłać promienny uśmiech do moderatora w tej intencji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś foto?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałam szajsunga do naprawy i nie mam czym focić :) Chyba, że córa mi pozyczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałam szajsunga do naprawy i nie mam czym focić :) Chyba, że córa mi pozyczy

oj tam oj tam ...telefonem też dobre wychodzą :p:D

zwłaszcza czekam na twoje "słoneczko" ... co to jest za koral bo na prawdę u ciebie przepięknie się prezentuje?


ac75163773.png

21fe87f4fa754311med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nie ma az tylu główek, co ten ze zdjęcia, ale sa piękne :) Większośc główek ma intensywnie kanarkowe płatki, a 2-3 takie jasniejsze, cytrynowe. Nie wiem, dlaczego, ale wyglądają zdrowo.

Tak wyglądała, jak przyniosłam ją ze sklepu 10 marca:

WWXDe8M.jpg

Tak dzień później:

FmVwy8u.jpg

A tak niecały miesiąc później, 5 kwietnia

x0uyziG.jpg

Teraz jest o wiele piękniejsza, więcej czasu ma kwiatki rozwiniete, a najbardziej nad ranem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tam co to ma być rzuciłaś jakimś ochłapem dawaj foto całego morszczaka .

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecuję aktualne zdjęcia, jak tylko bede miala czym zrobic. Nie mam telefonu, oddałam do naprawy a tym "zastepczym" staruszkiem galaxy ace nie moge zrobic, bo nie ma w nim karty, wrrr

Dzis walczylam z cyrkulacją, u góry zaczał się zbierac kozuch, więc zwiekszyłam troche obieg, żeby go zassało do komina. Niestety, ukwiały nie sa zadowolone. Wieje im. czerwony nadal siedzi na pupie, ale pokurczył się, a zielony siedzi u góry na szybie za dyszą od wczoraj, tez cały pokurczony i nie wie, gdzie się podziac. Znów dzis nie zrobiłam tej podmiany. Bałam sie, że jak wyłącze pompę to pęd wody go zerwie z tej szyby i poturbuje sie na grzebieniu.

Rybki dobrze się mają. Uwielbiam patrzec, jak jedzą. Tylko podchodze z fioletowym kubkiem po soli wiadomo jakiej, a już tłum przy szybie. jak papu się leje to az się kotłuje pod taflą wody, jedza jak wygłodniałe piranie. Zauwazyłam, że doktorek wybiera tylko te najmniejsze odrobinki, więc od kilku dni dodaję ikre homara i widze, że wtedy żeruje dłużej. Tylko nie moge stac przy szybie, bo zamiast jeśc koniecznie chce sie do mnie dostac i próbuje przewiercic mordką szklo. Uwielbiam go :) Brzydal zjadl obfitą kolację i w nosie ma pitazje, ani jedna nie znikneła. Juz mam prawie plantację aiptasii, ehhh. Chyba sama będe musiała je zjeśc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem wydaje mi się iż to wstrętna brązowa galareta jak glut z nosa i tylko auriga ją lubi .

Moim zdaniem powinnaś zaryzykować z aurgą .

Po pierwsze masz na pewno mało korali , które niby by miały się stać pozywieniem dla tej ryby .

Po drugie jestę na bieżąco przy akwa więc zauważys jak coś zacznie znikać

Po trzecie masz zapasowy zbiornik . to go hlupniesz tak jak w przyszłości brzydala do tamtej wanny ,

A po trzecie mozę dogadaj sie ze sprzedawcą jak co to go oddasz ?

Moim zdaniem za bardzo się go boisz .

Nie weim jak wygląda doktorek i jak się zachowuje ale dla mnie Auriga jest warta wszelkiego zachodu .

Stwierdzę iż jak bedzie trzeba to zostawie sobie ja tylko w całym 600 i bęnde chodował dla niej aiptazje albo kupował jejej na rynku jakie akropory jak już zje wszystkie aiptazje .

Ale z tym foto to sobie normalnie w "kule lecisz " :popo:


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Dominika

Poszukaj krewetek na róże

Dasz rybę ok na chwile zniknie

Przy łapani bedziesz rzucać "miesem" ze musisz "kilera" wyłapać

Ale i tak różyczki jak już masz to się tego z obiegu nie wyleczysz

Zawsze bedzie w kominie i w sumpie (pompa, w pienidle itp.)

Zapodaj krewecie daja rade

Co do tubki

Zapodaj na pompe cyrkulacyjna kostke wrotki czerwoniej

Zobaczysz jak porusza sie pokarm w akwa

Tam gdzie zawija delikatnie zapodaj tam tube-mozesz sprobowac jak chcesz

Po paru dniach sama zobaczysz w dzien karmisz byle czym ona i tak bedzie sie otwierac do papu po pewnym czasie ladnie bedzie otwarta w dzien

Bo i tak zawsze cos nam tam w wodzie plywa

P.s

@szeryf - łapałeś aurigę u siebie w akwa czy trupa wyjołeś

Ok - brzydala łatwiej złapać z wiadomych przyczyn - przecież mnie nie widać jak sie nie ruszam

Ale auriga to inna liga - wiec nie pisz głupot

Na pułapkę cieżko a co dopiero w zbiorniku domowym a jak sie cholera kapnie że sie na nią poluje to i dwa dni to mało

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Córcia zrobiła kilka fotek. W rzeczywistosci akwarium wygląda duzo ladniej, aparat "szpeci", rozmazuje krystaliczną głebię i nie oddaje tej energii i życia:

g9gwzw3.jpg

Strzałki, bardzo fajne, kontaktowe rybcie:

WddqAXq.jpg

Brzydalek zwany przez nas Śliczniusiem:

SyOvm6I.jpg

Babeczka, która dba o biały piach, nie sypie po koralach, choc widac w toni troszke zawieszonego pyłu po jej robocie. No ale nie moszna miec wszystkiego ;)

IB0iKFC.jpg

ZShKJpW.jpg

W tle widac małe akwa, w którym ze 20 szczepek czeka na nowy dom

YKcVzob.jpg

A tutaj widac konstrukcję zbudowaną przez mojego tatę do podwieszenia lampy i samą lampę, która cosś nie może doczekac się debiutu. Lampa wisi 20 cm nad lustrem wody, można ją przesuwac w przód i tył lub bez problemu zdjąc z tych prowadnic:

gSCRtMF.jpg

9xEYdXK.jpg

gSCRtMF.jpg

Mrówek, ja mam dwie krewetki na aiptasie, ale nie chca ich ruszyc :( Co do tubki, to mam już dla niej upatrzone miejsce na tej lewej konstrukcji, tam przepływa sporo jedzenia, a i pipetką w razie czego dosięgne, żeby ja co 2-3 dni okadzic jej ulubionym mixem. Teraz widze, że jak ją dobrze podkarmiłam przez 3-4 tygodnie regularnie w kubeczku, to już daje rade sama łapac pokarm. W małym akwa póki były krewetki (same krewetki przez dlugi czas) to niestety zaraz na nią właziły i wydzierały jedzenie, ale w duzym szkraby nie są już tak odwazne :)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bym zaponiał

Po lewej masz discosomy czy rochat. ? ( na kom . troche ciezko mi sie wglądnac

Tak czy siak inwazyjny koral wiec przemyśl czy potem chcesz miec pół filara z tym koralem inne zostana zwalczone przez niego

To tyczy sie też prawej strony z brian. ( trawnik)

Lepiej zrobic oddzielna skałke i miec to pod kontrolą


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lewej to rhodactisy, sa razem z anthellią na osobnej skałce, oddzielone 2cm odstepem od konstrukcji, ale wiem, że i tak mogą "przeleźc". Briareum tez przezornie umiesciłam na osobnej skałce, która chwilowo jest połozona na tej dużej konstrukcji po prawej. dałam go tam tylko do czasu, aż duża lampa bedzie świecic, żeby mialo wiecej światła, a potem trafi na piach, z odstepem "plaży", żeby się nie rozlazło gdzie nie trzeba. Na razie jeszcze nie obroslo skały do samego dołu, obserwuję je.

Aaa Szeryfie, doktorek to mała, błyszcząca, smigająca jak torpeda, wesoła i przefajna rybka, której zadaniem jest oczyszczanie ryb z pasozytów. Nie jada aiptasii. Jej przysmakiem są pasożyty ryb (podobnie jak krewetki czyszczącej) i on każdą rybę, nawet tę "ludzką" za szybą próbuje zbadac i oczyscic.

Kiedy ma się wiekszy zbiornik i dużo ryb warto mieć obydwa te zwierzatka. Dlaczego? Krewetka nie plywa w toni za rybami, jedyna jej szansa na klienta jest wtedy, gdy ryba zachęcona machaniem długich wąsów sama do niej podpłynie i pozwoli się oczyścic, ewentualnie połozy sie na piachu w poblizu krewetki (jak babka czy mandaryn) i nie ucieknie, kiedy krewetka sie zblizy. Krewetka potrafi oczyscic rybkę dokładniej, bo uzbrojona jest w maleńkie szczypce, które umozliwiają jej wydrapanie pasozytów z głębi skrzel i pyszczka, gdzie doktorek nie da rady dosiegnąc. Doktorek jednak może popłynąc za ryba wszedzie tam, gdzie ona i czyscic "w locie" z wszystkiego, co znajdzie na ciele.

A wracając do aiptasii dam jeszcze szansę brzydalowi, może jak sie zadomowi, to się skusi. Jesli nie, to zostanie u mnie i tak. mam nadzieje, że chociaz korali nie bedzie jadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak się popieści to się wszystko .....

Nieżle .

Jak się chce to się ma, najważniejsze są chęci, piszę tu o zbiorniku.

Teraz aby tylko wszystko rosło.

Ale mnie to się nie podoba te układanie skały w te takie domki po lewej na górze, to wygląda bardzo nie naturalnie .

Ale poza tym ok.

Dobrze że Koleżanka dała te zdjęcia to za 10 lat porówna się zbiornik z tym teraz na pewno wywoła to uśmiech na twarzy .

Jak patrzę się na te co tu ludzie mają dłuższy czas, to tam nie da sie już nic więcej posadzić a tu ... odchłań czysty błękit

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero teraz widzę, że lampa już wisi :) A co do brzydala u mnie był spokój, do różyczek był pierwszy aż pewnego dnia zniknęła euphylia :(


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.