Skocz do zawartości
Szeryf Hornet

Pytania, pytania i jeszcze raz pytania.

Rekomendowane odpowiedzi

....

I tym oto smutnym akcentem zakończyłem dozowanie wódki .

Reszta ryb żyje te co jedzą mają się chyba dobrze .

Mama zamiar w niedługim czasie z budować jeszcze dwa sumpy , to znaczy kupić . i założyć refugium z glonami , może to pomoże.

Dziwne wnioski wyciągasz z tych zgonów... że to niby wódka w tym maczała palce? A jaki masz odpieniacz bo jakoś nie doczytałem, używasz absorbenty fosforanów? Refugium nie zaszkodzi ale jak chcesz na nim bazować to do twoich 600 litrów musi być duuuże a zanim zatrybi to następne pół roku minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandaryn to najchętniej to co znajdzie w skale. a naso:

algi nori, artemia, glony, kryl, liście mleczu (mniszka lekarskiego), mrożony pokarm , mysis, sałata, suchy pokarm.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy znalazłem zbiorniczek z larwami komarów czy to dobrze czy żle czy jest to jakaś droga w która należy skręcić czy nie ?

Innymi słowy odłowić

i podać żywca rybom ?

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy znalazłem zbiorniczek z larwami komarów czy to dobrze czy żle czy jest to jakaś droga w która należy skręcić czy nie ?

Innymi słowy odłowić

i podać żywca rybom ?

Zadaj sobie pytanie czy ryby morskie w naturze zjadają larwy komara...

A tak z doświadczenia to powiem Ci, że kiedyś z ciekawości podałem rybom odrobinę mrożonych larw komara i nie jadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm larw komara nie jedzą może w naturze lecz mniszka lekarskiego to na pewno tubylcy im hodują i wrzucają każdego 6 i 26 dnia miesiąca .

.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy znalazłem zbiorniczek z larwami komarów czy to dobrze czy żle czy jest to jakaś droga w która należy skręcić czy nie ? Innymi słowy odłowić i podać żywca rybom ?

Na końcu tej drogi natrafisz na faceta z piłą mechaniczną. Jak będziesz miał więcej szczęścia to może na chatę z piernika i babę jage, chociaż wtedy pewnie skończysz w kociołku nad piecem. Ja bym zjechał na obwodnicę .

W pojemnikach/beczkach i innej stojącej wodzie masz rozpuszczone ptasie odchody ,zdechły robale i inne ustrojstwo. Lepiej nie ryzykować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no

A teraz fakty.

Ostatni na wieczną rafę odeszły mi trzy nowe zwierzęta .

Teraz padł mi ciekawy krab

Percnon gibbesi

Jest to dla mnie duże zdziwienie.

Zastanawiam się teraz nad tego przyczyną ?

CZy to ze starości ?

Reszta żyje .po żadnym innym zwierzęciu nie można poznać jakichś problemów w zbiorniku nic na razie nie kumam .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz wszystko co napisano w tym wątku, szczególnie na początku, kiedy jeszcze wszyscy życzliwie Ci radzili. Wtedy może wreszcie zakumasz co się dzieje w zbiorniku. Napisz też jakim sprzętem dysponujesz to pewnie jeszcze znajdzie się ktoś kto będzie chciał coś doradzić. Nie zjeżdżaj w ślepe uliczki tylko trzymaj się głównej trasy i z czasem pewnie będzie coraz lepiej i będziesz wiedział co się dzieje. Percnon może i był już staruszkiem ale obstawiałbym jednak inne przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy ten temat i ten drugi o quadri napisała osoba normalna,czy mega sadysta którego jara pisanie o zdychajacych zwierzętach.Oba te tematy są na tyle obsurdalne że na tym forum nawet nie ma takiego działu żeby je tam umieścić..

Zasadniczo Szreryf żal mi ciebie,bo poprostu nie panujesz nad swoim stanem umysłu.Z drugiej strony podziwiam,ze w swój głupi sposób bycia na forum tak długo się tu utrzymales.

Zrobił bym specjalny temat z ankieta,i zadał ludzia dwa pytania czy chcemy jako użytkownicy mieć w swoim gronie pustego sadyste ,czy NIE.

Ja jestem za odpowiedzią nr 2.

Możecie mnie skarcic że kolejny offtop,ale tematy założone przez tego typa nawet offtopami nazwać nie można.

Tyle agresji jest w tych tematach że od kilku lat na forum od było jeszcze takich.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol też o tym myślałem - popieram

Wykluczyć z "klanu"

Ankieta - dział - sprsprawy forum

Poprostu masakra

Już dawno powinno być po temacie


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam kiedy wreszcie jakiś mod zamknie te dwa tematy. Jak już napisałem w temacie o quadri, można by je zignorować ale jakoś nie mogę przejść do porządku dziennego gdy czytam w nich kolejne "nowości".

A tak w ogóle to jestem za opcją nr 2.

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na to jeden sposób. Po prostu się nie udzielać w takich tematach bo wszystko jak grochem o ścianę. Problem zlikwiduje się sam. Mnie samego krew zalewa jak czytam takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako forumowy (nazwany tak przez Szeryfa) przedstawiciel Ku Klux Klanu (a w życiu prywatnym członek zarządu organizacji działającej na rzecz integracji międzynarodowej i wolontariusz) wybieram opcję 2. W bliźniaczym temacie nie wytrzymałem i użyłem mocnej metafory, która zbulwersowała niektórych. Nie lubię być do tego popychany, ale "standardowe" metody zwrócenia uwagi na problem istniejący od dłuższego czasu po prostu nie działają. To trochę jak wielbiciel łańcucha i metod prądowych na forum kynologicznym.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak nie umiecie pisać na temat to proszę nie udzielajcie się w tych tematach , nie mogę czytać tych waszych bredni i jeszcze na dodatek całkowicie się z wami nie zgadzam .

Do tego bardzo proszę moda o wyciągnięcie konsekwencji .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mod wyciągnie konsekwencje to dostaniesz bana. Albo dluuugi urlop.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

długi urlop na stałe , szeryf ty powinieneś mieć zakaz na morszczyznę ,wróć do słodkowodnego , jak czytam twoje wypowiedzi


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

It is a live !

uhahah

Percon żyje .

Wiele razy widziałem już zrzucony pancerz tego kraba lecz nigdy nie wydawał się tak realny .

Przechodząc obok zauważyłem go przypadkiem jest większy i jak by ładniejszy .

Co do eufyli oraz 3 ryb niestety nie ma nadziei lecz bardzo by mnie zdziwiła śmierć kraba .

Któremu u mnie od początku jest extra.

Niebawem znów zakupię super aurigę .

Niestety Przykro mi bardzo Panowie Ant oraz bober że się grubo mylicie.

Uważam iż takie aroganckie oraz złośliwe zachowanie wasze oraz jeszcze kilku osób na tym forum nie powinno istnieć .

Lecz jakimś dziwnym sposobem jest aprobowane .

Nie rozumiem tego .

Tak się zastanawiam czy ten temat i ten drugi o quadri napisała osoba normalna,czy mega sadysta którego jara pisanie o zdychajacych zwierzętach.Oba te tematy są na tyle obsurdalne że na tym forum nawet nie ma takiego działu żeby je tam umieścić..

Zasadniczo Szreryf żal mi ciebie,bo poprostu nie panujesz nad swoim stanem umysłu.Z drugiej strony podziwiam,ze w swój głupi sposób bycia na forum tak długo się tu utrzymales.

Zrobił bym specjalny temat z ankieta,i zadał ludzia dwa pytania czy chcemy jako użytkownicy mieć w swoim gronie pustego sadyste ,czy NIE.

Ja jestem za odpowiedzią nr 2.

Możecie mnie skarcic że kolejny offtop,ale tematy założone przez tego typa nawet offtopami nazwać nie można.

Tyle agresji jest w tych tematach że od kilku lat na forum od było jeszcze takich.

Tu w tym poście Pan mnie jawnie obraża lecz spoko ja nie mogę pocisnął, bym też lecz , cenzura robi swoje.

Zastanawia mnie tylko jedno od samego początku czemu ktoś tak niecierpiący mojego tematu ciągle go czyta .

Napiszę to jeszcze raz nie czytałem waszych żadnych tekstów nie mam zamiaru i nie jest mi z tym żle , wręcz przeciwnie .

Także pozdrawiam i : never gona back , albo salutto lub też aufidersein czy jak to tam .

Innymi słowy doradzajcie komuś innemu .

Oj oj oj .

Dopiero teraz zauważyłem temat o usunięciu, fajny .

Odniosę się więc do niego.

Co do męczenia zwierząt.

Zadam wam pytanie .

Komu obsługa zoo kiedykolwiek z was podziękowała za swoje obcowanie ze zwierzętami ?

Ratowanie leczenie i opiekę nad nimi.

A co jeśli powiedział bym wam iż, ja miałem już taką sytuację co najmniej jedną .

Gdzie chciano mi ofiarować inne zwierze w podziękowaniu za wychodowanie i dobrą opiekę nad samcem pewnego gatunku zwierzęcia od maleńkiego ?

Ludzie oj oj macie się za nie wiadomo kogo a innych którzy od młodości zajmują się zwierzętami nazywacie sadystami.

Tragedia !

To że może nie umiem pięknie pisać to nie znaczy iż jestem sadystą .

Oj .

Żele z wami .

A co jest gorsze co niektórzy działają tu jak watacha .

Jak już jeden obraża to drugi już za nogę łapie .

No szok

Powiem szczerze że pierwszy raz się z takim czymś spotykam.

Dlatego próbowałem temu zapobiec.

Aby taki czy inny w moich tematach sie nie udzielali .

Są tu na forum ludzie na poziomie ale nie mogą sie przebić przez tych szyderców .

Kiedyś znalazłem kilka starych postów jak to jeden mod , teraz piszac dobre teksty pytał sie innych na tym forum o okrzemki.

Teraz już zapytać o to nie można .

Wracając do tego iż niektórzy w ogóle nie powinni czytać nawet postów dla nich zablokowanych (przez samego autora nie dla całego forum )

Gwarantuję iż wiele moich, ( na pewno ) zakończyła by sie inaczej .

Wiele razy tak było iż prowadzona była normalna dyskusja .

Gdy to do ataku przystępował już wcześniej wspomiany członek watachy .

Naprawdę mi jest przykro iz takie osoby, tak łatwo mają tu dołować "Młodych Morszczaków "

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- mamo, mamo, zobacz rybka pływa .

- synku to nie rybka tylko mucha.

- nie znasz się mamo, to rybka.

- czy ta mucha nie ma skrzydeł? Czy Ty je oberwałeś?

- no pewnie, bo mi uciekała.

- synku, nie ładnie znęcać się nad zwierzętami.

- nie znasz się. Widziałaś kiedyś rybkę ze skrzydłami?

- synku, bo zaraz pójdziesz do kąta.

- nie lubię Cię mamo, nie umiesz się bawić.

Takie tam...

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerwa na reklamę:

-------------------------------------

Co do eufyli oraz 3 ryb niestety nie ma nadziei lecz bardzo by mnie zdziwiła śmierć kraba .
Któremu u mnie od początku jest extra.
Niebawem znów zakupię super aurigę .
Po jakimś czasie przestałem dolewać wódkę ,

Parametry pogorszyły się i teraz wynoszą 50 no 3 i 0,50 po4 .

Ukwiał jak nowo narodzony .

Zrobił się większy i znacznie ładniejszy.

Poprzedni błazenek ocelaris chyba nie wiedział co się robi z ukwiałem i ten z braku symbiozy , jakby się załamał czy co ?

Coś w tym musi być.

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albundy2.jpg

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja.Z%C5%82ota.Rybka_.Zombie.Cz_.1.Konkurs.jpg

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie załapaliście .

A wracając do tematu :

Meritum.

Mam naprawdę super świetny pomysł.

W odpowiedzi na wasze narzekanie i skomlenie .

Wychodzę wam na przeciw aby raz na zawsze rozstrzygnąć kto tu jest :thumbdown:

Wpadł mi istnie szalony wykraczający poza wasze (oczywiście wiadomo kogo się to tyczy = ludzi Persona non grata ) zdolności intelektualne pomysł .

A mianowicie.

Najpierw przeprowadzili byśmy ładną sondę czy jak to tam się zowie na tym forum, innymi słowy głosowanie .

Dotyczyło by to : czy jest warto robić wizję lokalną mojego zbiornika.

Lub można to ubrać w inne słowa itd.

Drugim punktem było by wybranie postronnej nie stronniczej "komisi"

Która to by sprawdziła i opiniowała mój zbiornik .

Zrobiła by testy itd .

Następnie wystawiła by taką ocenę na tym forum .

Oraz zalecenia co do dalszego prowadzenia takiego zbiornika lub zaopiniowaniu na rzecz zrezygnowania takiego hobby.

Koledzy ant i reszta grupy samozwańczych morszczaków , wydaje mi się iż wyszedłem wam na przeciw i już widzę że wam si.ę to raczej podobać powinno .

Miał bym też taką prośbę aby co niektórzy z tego forum też przystali na taką " wizję "

:innocent:

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.