Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką polecacie sól na start ? Wiadomo , że z początku mamy tylko skałę ewentualnie trochę miękkich.

Kiedyś jak zakładałem to dawałem aquarium system IO. Teraz co stosujecie ? Nie chcę dawać drogich soli bo i tak pójdzie to wszystko w ściek.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja startowałem i prowadzę na AF ReefSalt. Nie miałem zielonej łąki a startowałem na suchej skale. Więc jak dla mnie sól ciekawa na start. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

AF Reef Salt ma bardzo dużą, wręcz rekordową ilość krzemu (bo aż ug531/litr solanki), w porównaniu np do IO (37).

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o soli Red Sea Coral Pro na start?? Ogólnie myślałem żeby nowy baniak prowadzić na tej soli i nie wiem czy nie zacząć od niej, albo start na Red Sea Salt i później przejście na Coral Pro?


60L - Hydor koralia nano 900, Aquael FZN-3, Maxspect Glaive M-60

cfd82490792ff08db6c3e067184b255cu1156a1010.png

Testy saliferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Sea to dobry pomysł. Jak będziesz miał las SPSów to przejdziesz na Coral Pro.


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AF Reef Salt ma bardzo dużą, wręcz rekordową ilość krzemu (bo aż ug531/litr solanki), w porównaniu np do IO (37).

Ja dodatkowo miałem pewnie podobną liczbę z piasku kwarcowego do DSB, a nie wyskoczyły mi jeszcze nawet okrzemki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do red sea, to moim zdaniem super. Ja używam tej niebieskiej i na niej bym zalewał :)

EDIT.

Generalnie kiedyś mówiono że zaczynać na bardziej ubogiej, ale już wszyscy zalewają docelową

Edytowane przez 9866666 (wyświetl historię edycji)

Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Read Sea niebieska plus bakterie Biogro, u mnie po miesiacu od zalania zbiornika tylko lekki glon na tylnej szybie, zero oznak dojrzewania.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Sea jest bardzo dobra, plus bakterie ze Reef Mature Pro Kit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mi teraz namieszaliscie.

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej nie masz sytuacji ile soli tyle opini :) jest trochę głosów za red seaw, jest też io i rc, ale ostateczna decyzja jest Twoja - to Twój baniak.


60L - Hydor koralia nano 900, Aquael FZN-3, Maxspect Glaive M-60

cfd82490792ff08db6c3e067184b255cu1156a1010.png

Testy saliferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bralbym takiej "pro", bo to wzbogacona dla sps-ow. Reszta jest porownywalna, wiec sam sobie jakas wybierz i bedzie dobrze. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra

Entliczek pentliczek na kogo wypadnie na tego benc :baby:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że warto też popatrzyć na ceny soli. Skoro są dwie,trzy równie dobre to lepiej wziąć tańszą


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleca AF używam od samego początku i nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na aq Sea salt ( była w promocji z gratisem)

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa zalane / Całe wiadro poszło. Ww sól nie podpadła mi do gusty. Po zalaniu mleko utrzymywało się ponad 2 tygodnie, do końca woda jeszcze się nie wyklarowała. Teraz potrzeba sól na podmiany . Co myślicie o soli "io" ? Kiedyś miałem w reefmaxie i byłem zadowolony.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IO będzie dobrą solą

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam na początkowy etap IO lub Red sea salt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sea Salt, którą kupiłeś jest niby do zbiorników FO. Także... zmiana wskazana z czasem. Choćby nawet na Reef Salt, tego samego producenta. IO to swoją drogą bardzo przyzwoita sól. Sam na takiej startowałem, w międzyczasie zmieniłem na AF ReefSalt (bo sądziłem że będzie bogatsza w to i owo) i w sumie też nie mam się do czego przyczepić, oprócz gigantyczno- rekordowej ilości Krzemu w litrze solanki (ponoć nie szkodzi... ???) Według testu soli na reefhub w litrze solanki na soli IO jest coś ponad 30 ug Krzemu, a w litrze na bazie soli ReefSalt jest grubo ponad 500. Czy ma to wpływ na okrzemki? Ponoć nie, choć u mnie po pierwszej podmianie na w/w soli wywaliło na brązowo w całym zbiorniku. Po 2,3,4 etc- cisza i spokój. Decyzja należy i tak do Ciebie. Albo patriotyzm lokalny i ReefSalt, albo coś innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od ponad roku testy na ICP wszytkich soli AF pokazywały zawartość Si pomiędzy 10 a 100ug/l , zawartość w wodzie na GBR i w okolicach Fidżi to ponad 800ug/l

Dlatego nie wiem skąd te ponad 500 ?


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat .

Właśnie zamierzam solić pierwszy raz. W sklepie doradzono mi sól instant ocean. Co o niej myślicie


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.