Skocz do zawartości
Szeryf Hornet

600 l w obiegu od zera do Morszczaka

Rekomendowane odpowiedzi

A ja BENDĘ czekal na dalsze relacje :p .

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryf leczy ryby syropem z cebuli i mlekiem z czosnkiem ;) Trochę ospy złapały ale wrzuci tabletkę gripexa na noc i będą jak nowe...

Wysłane z Tapatalka

No cebuli nie dawałem oraz mleka lecz zamiast gripexa wrzuciłem rutinacea max x1

a no i ozonuję


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo tu sarkazmu i drwin .... i nie rozumię dlaczego .. Jakie ma wymiary zbiornik ? Bo ze zdjęć wydaje mi się że są podobne do tych jakie będzie miało moje nowe akwa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że szeryf zadaje pytania i zwykle nie oczekuje odpowiedzi tylko robi po swojemu..

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A7-30H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo tu sarkazmu i drwin .... i nie rozumię dlaczego .. Jakie ma wymiary zbiornik ? Bo ze zdjęć wydaje mi się że są podobne do tych jakie będzie miało moje nowe akwa .

Właśnie ja nie drwie sobie z nikogo a tu najazd jest taki jakby krzyżaki na mnie całą armadą szły. ale niech tam .

Do rzeczy mój baniakto 200 dł 60 wys i 50 szer .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo tu sarkazmu i drwin .... i nie rozumię dlaczego .. Jakie ma wymiary zbiornik ? Bo ze zdjęć wydaje mi się że są podobne do tych jakie będzie miało moje nowe akwa .

A mi się wydaje, że bardziej chodzi o gramatykę.

Wybacz ale jedną lub dwie gafy idzie "nie zauważyć".

Szeryfie trochę więcej pracy ze słownikiem :)

Na forum staramy się trzymać poziom - nie tylko merytoryczny.

Pozdrawiam i kibicuję kolejnemu "posolonemu".

Michał


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będziemy mieli prawie ten sam wymiar baniaków :-) . U mnie będzie dł 200 cm x szer 55 cm x wys 50 cm . Lubię jamniki :-) .

Kibicuję i życzę wspaniałego zbiornika , bez żadnych plag :-) . Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będziemy mieli prawie ten sam wymiar baniaków :-) . U mnie będzie dł 200 cm x szer 55 cm x wys 50 cm . Lubię jamniki :-) .

Kibicuję i życzę wspaniałego zbiornika , bez żadnych plag :-) . Powodzenia.

Fajnie i dzięki .

Jak bedziesz coś tam robił to daj znać to może coś tam podpowiem .

Przynajmniej się postaram .

Ja teraz jestem na etapie budowy lampy led oraz walki z ospą .

Ale ustawiłem inaczej ledy i teraz jest normalnie fajnie .

paremetry cały czas te same co w tabeli .

Wszystko chodzi na 2 filtrach kóbełkowych i odpieniaczu szeryf 2006 (chyba ten numer miał ).

Wydaje mi się że przy tak skąpo zasiedlonym zbiorniku to na razie wystarczy .

A w przyszłości pewnie kupię odpieniacz od kolegi z delfinem .

Słyszałem o koledze pozytywne opinie więc tu też pozdrawiam bo jak nie liczni na tym forum , po prostu potrafi normalnie i z życzlkiwością porozmawiać .

Zastanawiam się nad tym shuranem 150 (chyba ten )

Ale jest też drugi front .

Jeden taki namawia mnie na odpieniacz wewnętrzny tunze .

No i kusi mie to bardzo .

Ma potężne argumenty .

Wkładam i zapominam o odpieniaczu .

A do tego shurana musze zbudować pudełka przelewowe (mam akwa bez komina ) wieć tu mogą sie zapychac rurki itp. jednymsłowem odradza mi to ten od odpieniacza zewnętrznego

Ale na razie nic nie tracąc (no 20 zł.) zbudowałem sobie pudełko przelewowe wewnetrzne , któtre już super spełnia swoja rolę podłączone je mam do mojego filtra , co pozwoliło mi mieć juz spadek syfu z tafli wody wcześniej przypomne miałem F>P> własnej roboty i średnio spełniał rolę .

Więc mam duże nadzieje co do tych pudełek przelewowych, mimo ich wad i złej reputacji .

Także przy akwa morskim jest co robić .

Ale sa takie żeczy jak to :

Dziś odwiedziła mnie pewna Pani i stwierdziła iż moj zbiornik zrobił na niej ogromne wrażenie , nawet powiedziałem jeje że cały czas go modernizuję i jeszcze duzo pracuy przedemna ale ona odpowiedziała, że jesli tak bedzie dalej to za rok kolana sie jej ugna .

To oznacza że nie tylko mi zaczyna sie podobać, bo moja żona to tak obojętnie do tego podchodzi .

Wiec jak nie tyl;ko ja widze to coś wtym zbiorniku to może i po czesci jest dobrze a w moim przekonaniu to dobrze jest na pewno mi tyle wystarcza .

to co chciałem to osiągnołem teraz mogę tylko upgretować .

I o to mi chodziło .

Edytowane przez Debora
Ortografia do poprawy (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dużo tu sarkazmu i drwin .... i nie rozumię dlaczego .. Jakie ma wymiary zbiornik ? Bo ze zdjęć wydaje mi się że są podobne do tych jakie będzie miało moje nowe akwa .

Jak nie drwić z kogoś kto nie widzi zależności miedzy PO4 1-2 a złym samopoczuciem ryb ;)

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryfie, dodaje lajka dla kolegi z delfinem, bo sama mam od niego odpieniacz. Szajsu nie sprzedaje, można śmiało kupować.

Szeryfie, mnie się podoba Twój zapał, to, że starasz się coś zrobić samodzielnie, że żyjesz tym akwarium. Widać pasję. Ale innych razi mocno ta zbytnia pewność siebie. Nie każdy Cię atakuje czy wyśmiewa, większość jest po prostu po stronie Twojego akwarium i życia, które w nim trzymasz, a nie przeciw Tobie. Baszurek to bardzo fajny gość, uwierz mi. Wciąż zagląda na mój temat, doradza cierpliwie i nawet pozartuje sympatycznie. Nie jest z natury złośliwy, po prostu niektore Twoje wypowiedzi potrafią rozwalić czasem :) Musimy się Ciebie nauczyć, z czasem zalapiemy, co w Twojej głowie siedzi, tylko daj nam szansę i czasem posłuchaj rad tych, co już beczkę soli zjedli. Ja tez trzymam kciuki, żeby Twoje akwarium i zwierzaki przetrwały ciężki czas, rosły i cieszyły Twoje oczy o serce. Nie kpie z Ciebie i nie ma w tym, co napisałam ani odrobiny złośliwości. Życzę Ci samych sukcesów i pięknego, zdrowego i szczęśliwego akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryfie, dodaje lajka dla kolegi z delfinem, bo sama mam od niego odpieniacz. Szajsu nie sprzedaje, można śmiało kupować.

Szeryfie, mnie się podoba Twój zapał, to, że starasz się coś zrobić samodzielnie, że żyjesz tym akwarium. Widać pasję. Ale innych razi mocno ta zbytnia pewność siebie. Nie każdy Cię atakuje czy wyśmiewa, większość jest po prostu po stronie Twojego akwarium i życia, które w nim trzymasz, a nie przeciw Tobie. Baszurek to bardzo fajny gość, uwierz mi. Wciąż zagląda na mój temat, doradza cierpliwie i nawet pozartuje sympatycznie. Nie jest z natury złośliwy, po prostu niektore Twoje wypowiedzi potrafią rozwalić czasem :) Musimy się Ciebie nauczyć, z czasem zalapiemy, co w Twojej głowie siedzi, tylko daj nam szansę i czasem posłuchaj rad tych, co już beczkę soli zjedli. Ja tez trzymam kciuki, żeby Twoje akwarium i zwierzaki przetrwały ciężki czas, rosły i cieszyły Twoje oczy o serce. Nie kpie z Ciebie i nie ma w tym, co napisałam ani odrobiny złośliwości. Życzę Ci samych sukcesów i pięknego, zdrowego i szczęśliwego akwarium.

ok fajnie.

A teraz niestety . Bitwa przegrana 1 : 0 dla ospy.

Po wielkiej eufiri zwycięstwa nad ospą, odnotowałem największą porażkę w tej przygodzie z akwarium morskim.

PADŁA mi moja ulubienica Auriga.

Jest to tak wkurzające że nie mogę pozbierać sie ze szczescia .

Nadość tego jeszcze dziś przyjechał do mnie kolega co od młodego ze mną miał akwarium i obejrzał to akwa pierwszyu raz a tu normalnie jak pech to tylko mnie trafia .

Do przedwczoraj se pływała żerowała a dziś już ja nasariusy wcinaja.

To sie tego mojego pecha nie da opisać .

Hepatus wyzdrowiał prawie całkowicie a auriga była tylko lekko wysypana kiedys tam.

wczoraj juz coś była taka sętna, a dziś rano mówie włączeświatło wczesnie bo jak przyjedzie to zeby wszystko sie podfierało itd. patrze a auriga lata z prądem .

Jeszcze dychała ale jak wszedł znajomy to juz sie dostała w skały i nie oddychała .

No nawet by tak nikt nie wyliczył żeby tak zrobić .

Ja wiem że chyba jakis ten pech nademna czycha i tak jak cos ma byc to jep.

Już tak od dwuch lat mysle sobie aby kupis modego kurczaka i złozyć go na ołtarzu jakim, odciąć łep i wypić krew, może to odwróci klątwe .

Ale tam trudno, do faktów.

Ryba która padła nie jadła czosnku ani pokarmu nasiąkniętego czosnkiem ona miała swoje polipy i aiptazje oraz majano.

Reszta która je przechodzi co raz wysyp ale nic wiecej sie nie dzieje sa cały czas zywe itd a ta nie zjadła czosnku no i zrobiła sie smętna i zdechła .

Wydaje mio sie iż jest to bardzo ważne spostrzeżenie i powinno być zauważone i wypisane na kominie aby ryby chore wcinały czonsek to w przypadku gdy ktoś tak jak ja nie za bardzo chce stosoać chemie to jedyny ratunek .

Edytowane przez Debora
Ortografia do poprawy (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak... kolejna szybka lekcja pokory? Wczoraj trombiony sukces a dzisiaj?

Szeryf parametry będą ok to i ryby będą żyły.

Btw to nie żaden pech tylko efekt Twojej ignorancji...

Wysłane z Tapatalka

Edytowane przez grzegorz88wroc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślepy na wiedzę będzie mówił o pechu i składał ofiary, a mądry skorzysta z porad i przestanie dręczyć te biedne ryby.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita, witam .

No to z ospą jest tak że, heptus wyzdowiał hyba całkiem a błazenki też już przechodzą mały atak który powoli zanika .

Czyli wynik mogę określić na ospa - ozon na 1:2

Zbadałem ziś parametry i troche jestem nie pocieszony .

Ph - 7,8 nie wiem czemu spadło ?

Dens - 1022 tu w normie .

kh - 6.0 też spadło

gh 21 i powyżej

temp 24 c

Po 4 - 2,0

no2 - 0

Najbardziej zdziwiło mnie to ph .

Edytowane przez Debora
Ortografia do poprawy (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4 - 2,0 to dramat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według testów zool lek mam tak od początku .

Wszystko żyje i się rozwija .

Nie wiem czy przypadkiem ozonowanie wody, przypadkiem nie wpłyneło na zmiane niektórych parametrów.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz pisać, że wszystko żyje i się rozwija? Chyba, że piszesz o ospie.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej od poczatku dobrze i zgodnie z zasadami priwadzic akwarium niz tracic kase przez choroby i plagi. PO4 = 2 to oznacza ze woda jest toksyczna dla tej namiastki rafy. Niebawem, jak sie nie ogarniesz chłopie, wylejesz to wszystko do ścieków. A koledzy będą sie śmiać a nie podziwiać.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryf nie przejmuj się i rób swoje, niektórzy tutaj prowadzą zbiorniki od lat bez żadnych testów i plag na oczy nie widzieli. Za to zaawansowani "chemicy"o niczym innym nie piszą tylko o kłopotach z utrzymaniem życia w akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no włanie co to daje ta wypowiedz volfa ?

Lepiej od poczatku dobrze i zgodnie z zasadami priwadzic akwarium niz tracic kase przez choroby i plagi. PO4 = 2 to oznacza ze woda jest toksyczna dla tej namiastki rafy. Niebawem, jak sie nie ogarniesz chłopie, wylejesz to wszystko do ścieków. A koledzy będą sie śmiać a nie podziwiać.

mobilnie

Tak oczywiście istnieje taka możliwość ale na razie nic o tym nie świadczy więc czemu miało by tak być ?

Zauważyłem że to co pisze volf to tylko poza forum można sie dowiedzieć.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty masz tak zawsze, że nie przyjmujesz rzeczywistości ? Nie przemawiają do ciebie fakty? Czemu wolisz uczyć się na swoich błędach niż na błędach innych? To akwariim da sie uratować. Musiał byś po prostu komuś za to zapłacić. Jak dostajesz darmowe porady to je olewasz. Miało to być takie tanie akwarium 600l. Hehe .

W te przyrosty zupełnie nie wierzę.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty masz tak zawsze, że nie przyjmujesz rzeczywistości ? Nie przemawiają do ciebie fakty? Czemu wolisz uczyć się na swoich błędach niż na błędach innych? To akwariim da sie uratować. Musiał byś po prostu komuś za to zapłacić. Jak dostajesz darmowe porady to je olewasz. Miało to być takie tanie akwarium 600l. Hehe .

W te przyrosty zupełnie nie wierzę.

mobilnie

To znaczy po pierwsze na razie nie mam co ratować, bo nie wiem co tu jest do ratowania, tak szczeże to w ogóle nie rozumiem Pana , po drugie ja nie wieże tylko w pieniądze jak już wiele razy życie mnie nauczyło czcze gadanie ludzi niektórych normalnie mnie rozśmiesza .

Nie urodziłem sie wczoraj aby takie poglądy we mnie dojrzały.

Jak chcesz się założyćo to że bedzie mi wsystkio żyło i bedzie tak wszystko funkcjonować to proszę bardzo .

Masz zapewne blisko mam już dość tych bezpodstawnych osądzeń .

Proszę bardzo zapraszam porobisz zdjęcia sprawdzisz wodę i prosze teraz oceń ile czasu dajesz temu czy temu.

Następnie załzymy się o coś wartościowego i wszystko opiszemy na forum.

Ja jestem na taką propozycję otwarty Co Pan na to ?

Przejdzmy do faktów a nie mitów .

Proszę bardzo teraz Pana kolei .

Wydaje mi się iż pisząc i nie opierając sie na faktach nie dojdzie do przechylenia strony słuznej racji .

Jak możesz pisać, że wszystko żyje i się rozwija? Chyba, że piszesz o ospie.

Pozdrawiam, Marek.

No nie wiem, dam tu troche zdjęć jak dla mnie , dla kogoś kto się jeszcze nie zna dokładnie na wszystkim to wystarczy reszta przyjdzie z czasem .

Ale na żywo wygląda znacznie lepiej.

Po stronie ściany skał jest już zrobiony pierwszy moduł mojego oświetlenia led, a po drugiej zwykły żarnik hqi 150 w do celowo mam zrobić 3 modułóy ledów .

post-26210-0-21449800-1457297595_thumb.jpg

post-26210-0-48129400-1457297598_thumb.jpg

post-26210-0-29660200-1457297602_thumb.jpg

post-26210-0-80160200-1457297604_thumb.jpg

post-26210-0-21733900-1457297607_thumb.jpg

post-26210-0-13242500-1457297610_thumb.jpg


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie napisze Ci jedno wy.....dol testy zooleka, jbla i inne takie... One nadaja sie do akwarium SLODKOWODNEGO a nie morskiego. Wiem co pisze bo sam mialem testy jbla i pokazywaly mi takie wartosci od ktorych wlos na glowie stawal deba... jak chcesz mierzyc PO4 to zainwestuj w Hanke a przynajmniej Saliferta.

Jak widzialem kH Ci spadlo, latwo podniesiesz ta wartosc soda.

Druga sprawa oswietlenie moim zdaniem na pierwszym zdjeciu swiatlo padajace po lewej stronie zbiornika jest za mocne a zostawilbym takie ktore jest po prawej - mowimy dalej o pierwszym zdjeciu.

Teraz ostatnie Twoje zdjecie. Domyslam sie ze masz to jako oswietlenie nocne jesli tak to zmniejsz je ryby i koralowce nie potrzebuja takiego swiatla. Nawet na noc calkowicie je wylacz lub daj 2 diody 3W niebieskie jako poswiate ksiezyca.

Pozdrawiam serdecznie.


354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy tutaj prowadzą zbiorniki od lat bez żadnych testów i plag na oczy nie widzieli.

Oprócz tego widzą jeszcze inne rzeczy których nie widzą i nie rozumieją zieloni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie napisze Ci jedno wy.....dol testy zooleka, jbla i inne takie... One nadaja sie do akwarium SLODKOWODNEGO a nie morskiego. Wiem co pisze bo sam mialem testy jbla i pokazywaly mi takie wartosci od ktorych wlos na glowie stawal deba... jak chcesz mierzyc PO4 to zainwestuj w Hanke a przynajmniej Saliferta.

Jak widzialem kH Ci spadlo, latwo podniesiesz ta wartosc soda.

Druga sprawa oswietlenie moim zdaniem na pierwszym zdjeciu swiatlo padajace po lewej stronie zbiornika jest za mocne a zostawilbym takie ktore jest po prawej - mowimy dalej o pierwszym zdjeciu.

Teraz ostatnie Twoje zdjecie. Domyslam sie ze masz to jako oswietlenie nocne jesli tak to zmniejsz je ryby i koralowce nie potrzebuja takiego swiatla. Nawet na noc calkowicie je wylacz lub daj 2 diody 3W niebieskie jako poswiate ksiezyca.

Pozdrawiam serdecznie.

ok na pewno tak zrobie bo własnie tak mi sie wydawało ze te niebieskie sa troche za mocne .

A z dziennym też zmniejsze troche moc


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.