Skocz do zawartości
JanuszZabrze

Laguna LPS-owa 1300L

Rekomendowane odpowiedzi

Że tak z pytam przy tym żwirku planujesz jakieś Babki Kopiące czy raczej nie ?

Jakie to podłoże, grys koralowy ?

A jeśli tak to jaka frakcja mm?

I już na koniec czy dodajesz coś drobnego piasku i mieszkasz to czy tylko takie grubsze

, jak wygląda sprawa z odmulaniem czy często ?

Powodzonka :)

Na chwile obecna nie mam w planach babki jedynie bardzo duża liczba ślimaków kopiących, grys koralowy od 0,5cm do 3 cm i nic nie będę na pewno dosypywać, a warstwa podłoża bardzo cienka około 1cm żeby dosłownie zakryć dno, bez odmulania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał być u mnie piasek a teraz kolejny ból głowy :D


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no nieźle się prezentuje, wreszcie miałem czas aby tu zerknąć, muszę kiedyś wpaść obowiązkowo zobaczyć to na żywo

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Serdecznie zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie zapraszam :)

Szkoda że do Zabrza tak daleko może kiedyś dam rade hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakaś aktualizacją ? :D


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno mnie nie było, ale praca trochę brak czasu no i jedna katastrofa z ospą :/ która przyszła z Achillesem. Całe szczęście populacja już odbudowana i można cieszyć oko :D

Dodaję filmik trochę słabej jakości bo kręcone telefonem, ale jak by ktoś chciał mi pomóc nagrać lepszej jakości filmik to zapraszam ;)

Wielkie podziękowania dla " Sienki " za przetrzymanie moich spsów do czasu ustabilizowania nowego baniaka :)

Edytowane przez JanuszZabrze (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz bardzo ładnie, na filmie widać kilka różyczek a helmon nie zainteresowany?

Jak często i czym karmisz rybole i korale ?

Edytowane przez kosciej72 (wyświetl historię edycji)

QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz bardzo ładnie, na filmie widać kilka różyczek a helmon nie zainteresowany?

Jak często i czym karmisz rybole i korale ?

Dzięki , to nie są róże tylko Parazoanthusy ;) Ryby karmione mrożonkami dwa razy dziennie mrożonkami rano i wieczorem plus za dnia spirulina, korale wieczorem przed zgaszeniem światła pełną gamą produktów dla korali Aquaforest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow... przepiękne akwarium Gratuluję.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa akwarium z rozmachem, super, gratuluję :)


 

"LUDZIE TO NIE WIEDZĄ JAKIE SIŁY DRZEMIĄ W NATURZE"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow... przepiękne akwarium Gratuluję.

Wielkie dzięki, jeszcze trochę glona zielonego jest po przeprowadzce, ale po mału już znika :)

To się nazywa akwarium z rozmachem, super, gratuluję :)

Dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1:03 na filmie

byłem przekonany ze to różyczki :)

Teraz jak się dobrze przyjrzałem to widzę że rzeczywiście to nie róże :)

pozdrawiam


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poprosimy o update ze zdjęciami... :) Jak te Euphyllie rosną ?

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie udało się znaleźć chwilę na porządki w zbiorniku oraz przy okazji zrobienie jakiś zdjęć :)large.58f1fb88578fc_Rafa01.jpglarge.58f1fb9b0e17b_Rafa03.jpglarge.58f1fb9386349_Rafa02.jpglarge.58f2057448fe7_Rafa14.jpglarge.58f20591203cf_Rafa04.jpglarge.58f205ae7475b_Rafa05.jpglarge.58f205cd942d8_Rafa06.jpglarge.58f20c2225498_Rafa10.jpglarge.58f20ba2126b8_Rafa09.jpglarge.58f20b542fa71_Rafa08.jpglarge.58f20b17651fa_Rafa07.jpglarge.58f20cc8cbb46_Rafa11.jpglarge.58f20d436c766_rafa12.jpglarge.58f20d89553c8_Rafa13.jpglarge.58f20e646a988_Rafa14.jpg

W najbliższym czasie czeka mnie mega logistyczne wyzwanie, zmiana sumpa :/ dodatkowo wstawienie zbiornika na gotową solankę do podmiany, zobaczymy jak to wszystko się uda:) trzymajcie kciuki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem ci trochę ryb i koralowców od ostatniej wizyty u ciebie przybyło.Trzeba będzie się znów kiedy wybrać i nacieszyć chociaż oko,ale to dopiero jak mi zbiornik dojrzeje :D
Pozdrawiam.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawal rafy...juz wiem gdzie sie po szczepki lpsow zglosze jak nowy baniak bedzie stal u mnie [emoji16]

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz masz mase różnych Euphylli w baniaku w świetnej kondycji, z moimi cos nie gra od 1,5 roku, bardzo słabo polipują, parametry mialem chyba wszystkie tzn. kh 6 - 12, Ca 320-500+ Mg zawsze  wysoko ok. 1500, szukam bezskutecznie przyczyny juz bardzo długo, w dodatku nie wciągają pokarmu tak jak kiedys.
napisałbyś jakie obecnie masz parametry, co dozujesz i czym karmisz?
Póki co obstawiam za duzo światła albo niedożywienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, t2mek2 napisał:

Janusz masz mase różnych Euphylli w baniaku w świetnej kondycji, z moimi cos nie gra od 1,5 roku, bardzo słabo polipują, parametry mialem chyba wszystkie tzn. kh 6 - 12, Ca 320-500+ Mg zawsze  wysoko ok. 1500, szukam bezskutecznie przyczyny juz bardzo długo, w dodatku nie wciągają pokarmu tak jak kiedys.
napisałbyś jakie obecnie masz parametry, co dozujesz i czym karmisz?
Póki co obstawiam za duzo światła albo niedożywienie.

Raczej stawiam na to ostatnie, czyli niedożywienie, jak często robisz podmiany? Czym i jak długo świecidełka? Jakiej soli używasz oraz jaka suplementacja. Ja od 2 lat lecę na pełnej gamie Aquaforestu, sól Rafowa plus pełna gama pokarmów i suplementacji również z Aquaforet, jedyną rzeczą jaką teraz będę zmieniać to zmiana soli właśnie z Reef Salt na Probiotic Reef Salt oczywiście z Aquaforestu :) parametry dziś będę robić więc napiszę Ci wieczorem dokładnie co i jak. Odnośnie jeszcze karmienia to jeszcze zawsze wieczorem jak lampa zostaje na 1% wtedy korale dostają oprócz rzeczy w kropelkach, czerwony i zielony plankton ;) 

5 godzin temu, Blizzard2009 napisał:

Kawal rafy...juz wiem gdzie sie po szczepki lpsow zglosze jak nowy baniak bedzie stal u mnie [emoji16]

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki :) jak co to daleko nie masz ;)

16 godzin temu, Robteos napisał:

No powiem ci trochę ryb i koralowców od ostatniej wizyty u ciebie przybyło.Trzeba będzie się znów kiedy wybrać i nacieszyć chociaż oko,ale to dopiero jak mi zbiornik dojrzeje :D
Pozdrawiam.

Ale to przecież nie trzeba czekać, można wpaść teraz i nacieszyć oko oraz na spokojnie sobie pogadać, a później wpaść drugi raz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, JanuszZabrze napisał:

Raczej stawiam na to ostatnie, czyli niedożywienie, jak często robisz podmiany? Czym i jak długo świecidełka? Jakiej soli używasz oraz jaka suplementacja. Ja od 2 lat lecę na pełnej gamie Aquaforestu, sól Rafowa plus pełna gama pokarmów i suplementacji również z Aquaforet, jedyną rzeczą jaką teraz będę zmieniać to zmiana soli właśnie z Reef Salt na Probiotic Reef Salt oczywiście z Aquaforestu :) parametry dziś będę robić więc napiszę Ci wieczorem dokładnie co i jak. Odnośnie jeszcze karmienia to jeszcze zawsze wieczorem jak lampa zostaje na 1% wtedy korale dostają oprócz rzeczy w kropelkach, czerwony i zielony plankton ;) 

akwa 200l lampa blau 6x39w (234w) wszystkie świetlówki niebieskie, swieci od 10 do 22, sol AF Reef salt, podmian nie robie, bez Ro, woda kranówka, ostatnio zakladałem  mniejsze akwarium na tej wodzie wiec musiałem dolac 30l swierzej solanki - bez najmniejszego efektu
staram sie co noc czyms nakarmic (1kostka zielonego/czerwonego planktonu albo 5 miarek af power food / reef pearls, salifert coral food / coral fluid | pól ampólki Reef Booster raz w tygodniu.
lpsy karmie do mordek raz w tygodniu LPS grow + color ale Euphyllie nic nie pobierają
Od jakiegos czasu testuje tez Ultra Reef Vitality Marine Organics od FM i to jest niezły preparat w akwa wszystko poza uphylliami na + ale daje nieregularnie jak mi sie przypomni.
ryby -  płatki, kulki + artemia mysis
Takze wychodzi z tego niezły mix różnych preparatów 
Do tego leje ballinga + trace 1,2,3 od FM mam jeszcze Grotecha ABCM ale to bede lał do małego akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super baniak !


Wysłane z NOKIA 3310


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.