Skocz do zawartości
JanuszZabrze

Laguna LPS-owa 1300L

Rekomendowane odpowiedzi

No to zaczynamy :)

Przyszła pora na kupno większego mieszkania, a co za tym idzie większego zbiornika :queen: Nowy zbiornik już stoi, lecz zanim trafił do mieszkania było niezłe widowisko przed blokiem jak mój zbiorniczek był transportowany przez zwyżkę do mieszania ;)

gallery_23862_3849_196937.jpeg

gallery_23862_3849_627554.jpeg

A tak już wygląda na miejscu

gallery_23862_3849_443777.jpeg

Trochę o sprzęcie

Dno zasypane żwirkiem koralowym oraz część skały suchej została już poklejona, reszta skały żywej która działa jeszcze w obecnym systemie zostanie przełożona w nadchodzącym tygodniu w raz z całym życiem. Oświetlenie będzie 2x 320W Maxspect, Deltec SC 1660, obieg Jebao DCT 12000 rozdzielone na wylocie podwójnym loc-line, a z drugiej strony będą narazie dwa cyrkulatory RW-15 i RW-8 oraz RW-4 dmuchająca na kały od dołu. Docelowo cyrkulacja będzie większa zastanawiam się nad generatorem fali lub po prostu zakupienie jeszcze jakieś RW-15 lub 20 :)

gallery_23862_3849_1625187.jpeg

Edytowane przez JanuszZabrze (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super, kibicuje.

sąsiedzi pod Tobą widząc co dźwig "wnosił" muszą mieć pełne portki w razie nie daj Boże awariiiii..... :baby:


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ładne szkiełko, powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super, kibicuje.

sąsiedzi pod Tobą widząc co dźwig "wnosił" muszą mieć pełne portki w razie nie daj Boże awariiiii..... :baby:

Nom całe szczęście większość żyje w błogiej nieświadomości z racji wczesnej godziny więc pewnie duża część była w pracy :D ( zagranie taktyczne :D ) Miejmy nadzieję że awarii nie będzie, ale w razie czego z racji iż nie jest standardowe wyposażenie mieszkania, dokupiłem sobie jeszcze dodatkową polisę OC oraz jak już zbiornik stanie, całość zostanie spisana i dodatkowo ubezpieczona :)

Zapowiada się ładne szkiełko, powodzenia:)

Dzięki :)

Edytowane przez JanuszZabrze (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie szkło zamawiałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same szkło bez komina zewnętrznego 250x70x60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz już na oku jakieś konkretne ubezpieczenie?

Concordia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym byl sasiadem mieszkajacym pod toba widzac takie prace z dzwigiem zaczal bym sie bac czy sufit nie spadnie mi na leb.

Piekny litraz robi wrazenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Concordia

Dzięki, zerknę, bo też się za jakimś dodatkowym OC rozglądam. Po za tym muszę pokazać twój wątek mojej żonie, która panikowała, jak zalewałem swoje 500L, że akwarium wpadnie do sąsiadki :chris:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze lodówka przeszkada, bo bylo by jeszcze z 60 cm :)

Takim wymiarem miało się zakończyć, a lodówka jest tam tymczasowo do czasu przerobienia szafek w kuchni :)

Jak bym byl sasiadem mieszkajacym pod toba widzac takie prace z dzwigiem zaczal bym sie bac czy sufit nie spadnie mi na leb.

Piekny litraz robi wrazenie.

Akwarium stoi przy trzech ścianach nośnych ;) więc mogę spać spokojnie :D

Dzięki, zerknę, bo też się za jakimś dodatkowym OC rozglądam. Po za tym muszę pokazać twój wątek mojej żonie, która panikowała, jak zalewałem swoje 500L, że akwarium wpadnie do sąsiadki :chris:

Hehe obecne 660L w obiegu stoi jeszcze w kamienicy na starej drewnianej podłodze :p wiec o co ta panika nie rozumiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest MOC! Zdjęcia dźwigu wymiatają. Zapowiada się fajny projekt :smiling:


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale akcja :) Tylko czy nie lepiej było kleić w domu zamiast robić akcję z dźwigiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale akcja :) Tylko czy nie lepiej było kleić w domu zamiast robić akcję z dźwigiem?

Dosyć droga sprawa bo aż 1000zł, przy całym przedsięwzięciu zakupu mieszkania i kosztach związanych z wymianą podzespołów i dokupieniu większej ilości skały każdy grosz się liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze to nieźle sobie liczą za dojazd :) Ale chyba dźwig też tani nie był :)

Ale baniak robi wrażenie, nie ma to tam to!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

A o panele i styropian w posadzce się nie boisz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same szkło bez komina zewnętrznego 250x70x60

Piękny zbiornik. Życzę sukcesu w jego prowadzeniu.

Przy tej długości może być problem z cyrkulacją. Pamiętam że @adam_s miał problem w "grunwaldzie".

Nie mógł pozbyć się "filmu" na powierzchni wody.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z panelami jest kapa, moje po roku już puchną, zawsze coś tam się nakropi na podłogę a z wymianą też wiadomo jak jest. .

Kibicuję, fajne wymiary :)

Jak tam koniki?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci , że grubo. Bedzie z 1,5t.na piętrze. ;)

Ciekawe jakie będziesz miał odczucie przy zalewaniu ? Stań trochę dalej od akwarium :) bo jak poleci to odrazu do piwnicy :)

A tak na serio to mnie tym projektem uspokoiłeś . Bo przymierzam się do wymiany zbiornika na większy. Patrząc na Ciebie będę miał spory zapas .

Powodzenia z całego serca. Kurczę ile tam kasy można włożyć w te LPSy .

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiałam, dlaczego kosisz z giełdy euphyllie, dunki i inne lps w ilościach hurtowych, nim człowiek zdążył kliknąc 'kupuje teraz" :D

Powodzenia! Przekładanie zwierzaków na raz świeżo po zalaniu to zawsze ryzyko. Trzymam kciuki, żeby obeszło się bez strat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze to nieźle sobie liczą za dojazd :) Ale chyba dźwig też tani nie był :)

Ale baniak robi wrażenie, nie ma to tam to!

Zwyżka 100zł za 1h czyli łącznie mnie wyszło 200zł :)

A o panele i styropian w posadzce się nie boisz ??

To nie panele tylko deska Berlinecka :) no miejmy nadzieje że będzie ok ;)

Z panelami jest kapa, moje po roku już puchną, zawsze coś tam się nakropi na podłogę a z wymianą też wiadomo jak jest. .

Kibicuję, fajne wymiary :)

Jak tam koniki?

Koniki mają się bardzo dobrze co miesiąc wylęg około 100szt. lecz teraz z racji przeprowadzki nie ma czasu próby wykarmienia

Serdeczne dzięki wszystkim, na pewno będzie dobrze, grunt to pozytywne myślenie i robienie wszystkiego z rozsądkiem :)

Powiem ci , że grubo. Bedzie z 1,5t.na piętrze. ;)

Ciekawe jakie będziesz miał odczucie przy zalewaniu ? Stań trochę dalej od akwarium :) bo jak poleci to odrazu do piwnicy :)

A tak na serio to mnie tym projektem uspokoiłeś . Bo przymierzam się do wymiany zbiornika na większy. Patrząc na Ciebie będę miał spory zapas .

Powodzenia z całego serca. Kurczę ile tam kasy można włożyć w te LPSy .

No mniej więcej tyle ;) już od jakiegoś czasu zbierałem żeby później nowy zbiornik nie świecił pustkami :p

gallery_23862_3552_445411.jpg

Edytowane przez JanuszZabrze (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar zbiornika rakieta :D Uwielbiam takie fotorelacje z niestandardowej metody wnoszenia zbiornika to mieszkania ;] Świetny pomysł. Gdzieś na forum już kiedyś widziałem podobną historię ;] Widzę powoli skała wjeżdża do zbiornika. Taki reefscape bardzo w moim guście.

"Lubię to"

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.