Skocz do zawartości
Johny

25L słonego by Janusz - Jelenia Góra (40x25x25)

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszym zdjęciu to raczej nie jes wieloszczet. Jak założyłem akwarium to też miałem takie białe pełzające robaczki po szybach, ale nie wiem co to jest. Musisz poszukać na reeflex.net może coś dopasujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drugim zdjęciu ten kulkowaty glon to valonia. Ściągaj go szybko i delikatnie aby nie pękł bo w środku są zarodniki.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co, nie było mnie kilka dni w domu i po powrocie coś się zaczyna dziać - czyli coś zaczyna chyba dojrzewać. Na szybach pojawił się brązowy nalot, na piasku to samo, a skała cała porośnięta jakimś zielonym nitkowatym glonem. Wygląda to tak:

post-14479-0-68464600-1471978168_thumb.jpg

post-14479-0-70088500-1471978056_thumb.jpg

Niektóre te zielone nitki są jakieś takie grube, jakby jakieś macki:

post-14479-0-88748000-1471978226_thumb.jpg

Na drugim zdjęciu ten kulkowaty glon to valonia.

To chyba nie Valonia - na zdjęciu może nie widać, ale to nie jest kulkowate tylko taki jakby listek, ale już to wywaliłem... Dzięki

Aaa i bym zapomniał, coś żywego chyba siedzi w skale i wychodzi tylko w nocy bo na piasku wylukałem jakby odchody, tak bynajmniej mi się wydaje, bo wygląda jak "rybie gówno". Próbowałem w środku nocy z latarą się przyczaić ale nic nie wylazło, więc sam już nie wiem.

Edytowane przez Johny (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija 6 tydzień.

W związku z brakiem czasu przez 2 tygodnie nie robiłem nic, oczywiście uzupełniałem braki wody ale poza tym nic.

Na skale cały czas siedzi jakieś zielono-brązowe nitkowate cholerstwo.

Szyby natomiast są czyściutkie.

Pożyczyłem testy JBL od sąsiada i woda wygląda tak:

Sól=1.024

NO2=0

NO3=0

PH=6.5

KH=6

Panowie, co robić? Ściągać to mechanicznie, czy jeszcze czekać?

Mogę wpuścić już jakiegoś korala bądź żyjątko? Będę się przeprowadzał, więc nie wiem jak akwa zareaguje na spuszczenie wody i przeniesienie do innego mieszkania oraz napełnienie ponownie spuszczoną wodą.

post-14479-0-45257400-1474052283_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak planujesz przeprowadzke to nie wkładaj jeszcze nic.

Masz niepokojąco niskie PH. Błąd testu?


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz niepokojąco niskie PH. Błąd testu?

No właśnie nie wiem wydaje mi się, że testy mogą być kiepskie, bo mierzyliśmy też u sąsiada w roślinnym i PH również wyszło niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby ktoś z morskiego ci zmierzył. Ale zanieś wodę do sklepu.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu po 3 miesiącach od posolenia nadszedł czas aby oprócz skały w akwarium pojawiło się coś więcej...

Godzina 10 rano i wyjazd do Bielawy kierunek Seagarden - droga ciężka bo pojawiło się sporo "niedzielniaków" z zapakowanymi po sufit w swoich Daewo pelargoniami + rozkopany wjazd do Bielawy i błądzenie przez objazdy, ale udało się dotrzeć do celu przed południem.

Zaplecze Seagarden zrobiło na mnie ogromne wrażenie i chciałoby się kupić tam wszystko ale niestety posiadany litraż szkła szybko sprowadził mnie na ziemie choć i tak portfel został odchudzony.

A więc pierwszy do woreczka trafił Błazen - piękne kolorki, rybka w świetnej kondycji, szybko się zaaklimatyzował w nowy baniaczku, pływa sobie spokojnie, a jedzonko wcina jak ta lala...

Ukwiała na razie omija z daleka, a specjalnie kupiłem go dla niego, ale to pierwsze godziny w nowym domku, więc spoko...

post-14479-0-73541700-1477773012_thumb.jpg

Druga pozycja to ukwiał - na razie siedzi sobie w rogu przyklejony do skały i macha czułkami zgodnie z ruchem wody...

post-14479-0-41190600-1477772831_thumb.jpg

Trzecia pozycja to ekipa czyszcząca, w skład której wchodzi piękna krewecia - bardzo przyjazna bo tylko zobaczy moją łapę w wodzie to od razu czepia się jej i miło łaskocze czekając aż dam jej solowca.

post-14479-0-34935200-1477773032_thumb.jpg

Ślimak, który tylko po wejściu do baniaka przyssał się do szyby i pędzluje z niej glonki, których nie mam czasu posprzątać...

post-14479-0-33297700-1477773041_thumb.jpg

Dodatkowo sprzątaczy uzupełnia rozgwiazda, która zakopała się w piachu i nawet nie wiem gdzie jest bo całe popołudnie nie wyłaziła spod niego - jak wylezie to cyknę fotkę. Oprócz niej na gapę przyjechały jeszcze dwie malutkie rozgwiazdy o średnicy 3-4 milimetrów. Tak pomyślałem na spokojnie, że z tą rozgwiazdą to nie był chyba do końca przemyślany zakup bo boję się, że mi podkopie i poprzewraca wszystko w akwa, ale zobaczymy rano...

Z korali na początek zdecydowałem się na Rhodactis Sp Green - bardzo ładne, dwie malutkie szczepki, położyłem je na skale i od razu pięknie się rozłożyły...

post-14479-0-76408300-1477773055_thumb.jpg

Kolejny koralik to Euphyllia Paraancora - pięknie się napompowała i bardzo mi się podoba.

post-14479-0-22636500-1477773062_thumb.jpg

Na koniec zdjęcie całości - akwarium przeniesione do innego mieszkania co skutkowało spuszczeniem wody, wyjęciem skał i zrobieniem delikatnego przemeblowania ich - wydaje mi się, że jest lepiej niż na początku...

post-14479-0-23290500-1477773215_thumb.jpg

oraz pierwszy film - zapraszam do oglądania...

Pomóżcie mi zidentyfikować tego korala:

post-14479-0-60036600-1477773353_thumb.jpg

Podstawa to twardy, brązowy talerz i na swojej górze ma takie malusieńkie zielone, wielkości pół milimetra jakby kwiatki - dostałem go w gratisie i nie wiem jak się nazywa...

Edytowane przez Johny (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgwiazdą się nie przejmuj, jak to piaskowa to zdechnie szybko z głodu.

Chyba, że błazenek ją uprzedzi, wygląda raczej kiepsko.

Temat krewetki w ramach ekipy czyszczącej przemilczę.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo wpierw poczytac o planowaniu obsady:)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, widzę jak zwykle aktywność filozofów teoretyków, którzy to potrafią przepowiedzieć długość życia zwierząt...

Natomiast na pytanie zawarte w moim poście na temat korala na zdjęciu - cisza... - może lepiej trzeba było nic nie pisać???

Dziękuję Wam bardzo i nie zapraszam więcej do czytania mojego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest to Turbinaria peltata.

Dzięki Przemek - tak, to jest Turbinaria, może nie peltata lecz reniformis yellow - masz u mnie wirtualne piwko :wine:

Edytowane przez Johny (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Ci dobrze podpowiadają, rozgwiazda padnie z głodu najlepiej oddaj/odsprzedaj komuś raz że do większego a dwa dojrzałego zbiornika.

PS Błazenek serio wygląda nieciekawie


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz nie irytuj się bo choć koledzy piszą zwięźle i dość "bezpośrednio" to coś w tym jest.

Temat rozgwiazdy przerabiałem od początku planowania baniaka. Moja narzeczona bardzo chce to zwierze ale z tego co się doczytałem rozgwiazda piaskowa, żywi się tym co jest w piasku. Wymaga nie tylko dojrzałego zbiornika w którym jest już sporo czegoś co może zjeść nie tylko na wierzchu ale i dużo miejsca. W takim zbiorniku szybko wyczyści piasek i zacznie głodować. W paru wątkach czytałem że nie idzie jej zbytnio dokarmiać więc często zwierzęta te zdychają. Poczytaj o niej i zastanów się nad losem. Małe "rozgwiazdy" które z nią przywędrowały to najpewniej Asteriny. Tu także radzę zgłębić temat - ja osobiście je eksmituje.

Co do Błazenka to specjalistą nie jestem ale wygląda dziwnie. Przede wszystkim, że większość zwykłych Amphiprion ocellaris (a chyba takiego Ci sprzedali?) ma płetwy zakończone czarnym kolorem. Ten wygląda jakby miał je uszkodzone - przynajmniej dla mnie. Warto mu się przyjrzeć jak się zachowuje. No ale mam nadzieję, że nic mu nie będzie i życzę powodzenia.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temu blazenkowi podawaj mrożonki z czosnkiem i powinnny te plamki zejść w ciągu 1,5 tygodnia a może wcześniej

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz nie irytuj się bo choć koledzy piszą zwięźle i dość "bezpośrednio" to coś w tym jest.

Może faktycznie trochę mnie poniosło - przepraszam wszystkich!!!

Wziąłem temat na spokojnie i faktycznie rozgwiazdę oddałem bo w moim małym szkiełku na pewno by się męczyła.

Co do Błazna to prawdopodobnie jest to jakaś odmiana i ten gatunek właśnie nie ma czarnych końcówek płetw - tak powiedział mi Pan, od którego rybkę kupiłem.

Błazen je jak szalony i pływa ale poszperałem na forum i tak jak napisał mi kolega 1975maniek (dziękuję za poradę) podaję mu mrożonki wymoczone w czosnku i widać efekty - ale nie można było tak napisać co mu jest, a nie że od razu zejdzie mu się na tamten świat...

O Asterinach czytałem i jedni piszą, że zostawić a inni że wywalić - ja nie wiem czy dobrze zrobiłem ale chcę mieć Zoa więc wywaliłem.

Teraz to mam ten sam kłopot co Ty Rafał, czyli cyjano/dino, pełno pęcherzyków powietrza na skałach i tu się martwię bo Euphyllia nawet przestała się pompować ale mam nadzieję, że jakoś wygram tą walkę...

Dodatkowo zamówiłem sobie u szklarza szkło na mały sumpik co by upchać do niego wszystkie graty z akwarium i planuję dołożyć odpieniacz bo widzę, że faktycznie w małym litrażu ciężko zachować stabilne parametry wody i jak robię podmianę to mogą być duże wahania parametrów (zasolenie, ph, kh) - nie wiem czy to dobry pomysł ale dlatego też zacząłem od 25 litrów aby nauczyć się na błędach za rok prowadzić większy zbiornik

Edytowane przez Johny (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przez rok asteriny i pare główek zoa na jednej skałce. Wydawało mi się, że są niegroźne aż tu nagle w zeszłym tygodniu patrze jedna siedzi na zoa i wcina sobie główkę w najlepsze. Także dobrze robisz, że eksmitujesz.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to się wydaje, że one zjadają tylko zoa uszkodzone/chore;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to się wydaje, że one zjadają tylko zoa uszkodzone/chore;)

Czytałem pół dnia o nich i chyba wszystko co możliwe - wnioski: zdania podzielone, tzn. jednym nie jedzą Zoa, drugim tylko uszkodzone, a jeszcze innym zjadają i zdrowe i chore.

Mnie za bardzo tam na Asterinach nie zależy, więc usunąłem zawczasu aby się nie rozmnożyły, bo planuję mieć sporo Zoantusków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten blazenek to prawdopodobnie premnas, na pewno nie ocellaris. Ja mam pytanie, co to za ukwial? Podobny do anemonia virdis. Jesli to ten, to jest bardzo parzacy i chyba nie jest kompatybilny z blazenkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak postępy? - słabo...

1. Ano tak, Błazenek odszedł - nie udało się go uratować czosnkiem - albo musiałem kupić go już w kiepskim stanie, albo nie dźwignął stresu związanego ze zmianą miejsca zamieszkania.

2. Rozgwiazda zamieszkała w większym zbiorniku - u mnie siedziała w jednym miejscu zakopana w piachu jakby specjalnie udawała nieżywą aby tylko zapewnić jej więcej miejsca do zabawy w większym zbiorniku...

3. Cyjano jeszcze trochę atakuje ale myślę, że się uporam z tym tematem - co się pojawi więcej tego to po podmianach się zmniejsza.

4. Doszło kilka główek malutkiego Zoa - na razie słabo się otwierają nie wiem czemu?

5. No i najważniejsze - są dwa bardzo malutkie Ocellarisy - tym razem przywiezione z Ikola Wrocław 21.11.2016 (W dzień moich imienin zrobiłem sobie wycieczkę do Wrocławia i prezent w postaci "Nemo" - faktycznie mają czarne końcówki płetw i na pewno wyglądają dużo lepiej niż ich poprzednik.

Dlaczego dwa Błazenki? - bo szykuję im przesiadkę na większy zbiornik - plan jest na szkło full Opti 60x60x60 z sumpem i odpieniaczem.

Ten ukwiał to raczej nie jest Anemonia Viridis ale głowy nie dam - w każdym bądź razie ma jasne, prawie, że białe czułki a Anemonia ma chyba końcówki fioletowe, no nie?. No i podzielił mi się na dwa i rośnie jak szalony. Błazny się nim w ogóle nie interesują.

PH mam 7,7 - mierzone Salifertem

Temp 25,6 stopni

Zasolenie 1,024 mierzone na dwa spławiki (oba pokazują tak samo) i staram się je utrzymać na równym poziomie choć w małym akwa jest ciężko przy podmianach wody

NO3 - 0 mierzone JBL

W filtrze siedzi Purigen i PhoseGuard, więc powinno być dobrze

To tyle na dzisiaj, może w weekend uda się zrobić jakieś foty to wrzucę w temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, widzę jak zwykle aktywność filozofów teoretyków, którzy to potrafią przepowiedzieć długość życia zwierząt...

Dobrze, że chociaż z rozgwiazdą się posłuchałeś filozofów teoretyków.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johny jakby co wpadaj do mnie, zawsze pomogę, sam obecnie trochę po przejściach ale do przodu :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.