Skocz do zawartości
Artur Tokajuk

Wysoki poziom Al w soli AF

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiscie nie wierze w takie przekroczenia. Bardziej prawdopodobne jest przypadkowe zanieczyszczenie probki.

Na razie nie ma sygnalow z innych zrodel co potwierdza moja teorie.

Z drugiej strony akwarysci nie kontroluja jonow Al3+ wiec trudno oczekiwac ze takie sygnaly beda sie pojawialy natychmiast. Zobaczymy co powiedza inni tritoniarze ale nie spodziewalbym sie problemu


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był taki zarzut, że sól jest źle wymieszana, stąd mój pomysł, żeby przy okazji obalić. Ale pewnie czego by nie obalić to zaraz ktoś wymyśli nowy problem.

Debora bardzo fajnie podsumowała ten temat, pokazując swoje wyniki testów na zawartość aluminium i pytając czy ktoś zbadał swoją rodi. Jedynie rzetelnie wykonane testy mogą coś powiedzieć, a jakieś tabelki z internetu czy zbadania próbka wody z akwarium jednego morszczaka zupełnie o niczym nie świadczy. Szkoda, że ludzie tak beztrosko publicznie stawiają zarzuty, bo problem się wyjaśnia, ale smród na forum zostaje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wielu ludzi też szuka dowodów na swoje wcześniej postawione tezy. Co do badań, to kompleksowe badania byłyby bardzo kosztowne i takich się nie doczekamy. Z tego co widziałem producent i tak dodaje karteczkę z wynikami badań partii podstawowych związków do każdego wiadra (na forum w jakiejś recenzji EN widziałem). Pewnie by można każdą partie soli wysłać na dokładniejsze badania i dać linka do wyników online, ale cena by musiała wzrosnąć.

Osoba testująca na tamtym forum powinna powtórzyć test skoro wynik jest tak szokujący.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wszystkim osobom wypowiadającym się w tym temacie zrobić zrzutkę na test świeżej solanki AF probiotycznej w Tritonie. Wytypowalibyśmy osobę z największym doświadczeniem z tego tematu aby wysłała próbkę do Tritona. Wyniki zostałyby opublikowane na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że niektórzy mają za dużo wolnego czasu i szukacie dziury w całym. Jak ktoś nie chce to nieużywa i tyle. Za niektóre wpisy to już firma powinna iść do sądu za zniesławienie, a może dla przykładu powinna to zrobić, ponieważ to co się dzieje to szczyt chamstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dante nie bądź taki agresywny. Nikt tu nie zniesławia firmy. Jako osoba prywatna osoba, która napisała ten temat ma prawo pisać swoje opinie tym bardziej opublikować takie wyniki. Na razie poszły dwa żarty które były śmieszne :) myśle, że sam byś trząsł portkami gdybyś miał taki wynik w Twojej solance. Trochę duże Al tam wyszło przyznaj. Nie wiem do kogo pijesz ale temat jest luźny i bardzo ciekawy stąd taka ilość wyświetleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuję wszystkim osobom wypowiadającym się w tym temacie zrobić zrzutkę na test świeżej solanki AF probiotycznej w Tritonie. Wytypowalibyśmy osobę z największym doświadczeniem z tego tematu aby wysłała próbkę do Tritona. Wyniki zostałyby opublikowane na forum.

Moim zdaniem najbardziej na tym powinno zależeć producentowi. To forum jest niewielkie i czyta je maksymalnie kilkadziesiąt milionów polskojęzycznych osób. Wyniki zostały udostępnione w miejscu gdzie dostęp do tych informacji ze względu na użyty język jest wielokrotnie większy. Takie informacje i opinie rozchodzą się po sieci wirusowo, więc to że AF dzięki wynikom od Debory oczyścił się z zarzutów tutaj, to nie znaczy, że za miesiąc tamten temat nie będzie cytowany w każdym temacie o solach na facebookowych grupach w UK. Jeśli producent będzie chciał bronić swojego dobrego imienia to zareaguje szybko i będzie działał w temacie źródłowym na R2R. Osoba przeprowadzająca testy zapewne ma spisany numer parti, a być może nawet prześle próbkę do ponownego przebadania. Wszystko zależy od tego czy się wierzy w swój produkt i jak poważnie traktuje się takie zarzuty. Wiadomo, że w czasach internetu milczenie jest najgorszym wyjściem i słono kosztuje.

Wygląda na to, że niektórzy mają za dużo wolnego czasu i szukacie dziury w całym. Jak ktoś nie chce to nieużywa i tyle. Za niektóre wpisy to już firma powinna iść do sądu za zniesławienie, a może dla przykładu powinna to zrobić, ponieważ to co się dzieje to szczyt chamstwa.

Fajne podejście. Czyli jak kupujesz w mięsnym cielęcine, a późnej okaże się, że jadłeś kota to nie ma problemu? Nie kupujesz więcej i po sprawie, bo inaczej ktoś pozwie Cię jak powiesz, że to Ci się nie podoba? Ludzie wydają swoje ciężko zarobione pieniądze na produkt i chcą wierzyć, że jest dobrej jakości. Jeśli pojawiają się udokumentowane przez renomowaną firmę zarzuty, to chcą wyjaśnienia sprawy. Nikt nie chce skrzywdzić producenta, ale chciałby prawidłowej reakcji ze strony firmy, której zaufali.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie informacje i opinie rozchodzą się po sieci wirusowo, więc to że AF dzięki wynikom od Debory oczyścił się z zarzutów tutaj, to nie znaczy, że za miesiąc tamten temat nie będzie cytowany w każdym temacie o solach na facebookowych grupach w UK. Jeśli producent będzie chciał bronić swojego dobrego imienia to zareaguje szybko i będzie działał w temacie źródłowym na R2R. Osoba przeprowadzająca testy zapewne ma spisany numer parti, a być może nawet prześle próbkę do ponownego przebadania.

Pytanie czy Debora podała wyniki swojej wody z akwarium czy świeżej solanki AF probiotycznej? - najprawdopodobniej były to wyniki wody z akwarium. Dyskusja tyczy się świeżej solanki. Więc nie tak do końca "AF dzięki wynikom od Debory oczyścił się z zarzutów tutaj"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie miałam w planie nikogo oczyszczać tylko pokazać jakie są wyniki w akwarium prowadzonym na produktach AF - używam soli probiotycznej.

Czytając temat tego pana miałam kilka wątpliwości więc napisałam mu wiadomość - poczekam na odpowiedź zanim napiszę więcej w tym temacie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie czy Debora podała wyniki swojej wody z akwarium czy świeżej solanki AF probiotycznej? - najprawdopodobniej były to wyniki wody z akwarium. Dyskusja tyczy się świeżej solanki. Więc nie tak do końca "AF dzięki wynikom od Debory oczyścił się z zarzutów tutaj"

W obu przypadkach wychodzi chyba na to samo. Jeśli z akwarium (co prawdopodobne), to albo coś konsumuje Al, albo były niskie poziomy w soli - też dobrze.

Ja tym wynikom wierzę, ale fajnie jakby sprawa została wyjaśniona, tak żeby nikt nie miał wątpliwości.

Przecież wiele osób korzysta z tej soli i z tritona równocześnie. Zapewne ktoś wcześniej wszczął by alarm jakby wyniki były tak szokujące.

Czytając temat tego pana miałam kilka wątpliwości więc napisałam mu wiadomość - poczekam na odpowiedź zanim napiszę więcej w tym temacie:)

:clap: Czekamy na dalsze wiadomości.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium używamy wielu adsorberów, węgli aktywowanych itp, itd. Sama żywa skała i piasek też mają pewne właściwości pochłaniające - wiele się mówi aby nie używać starej skały z akwarii bo "puści syf do wody", raczej nikt by świadomie nie użył skały z akwarium gdzie ryby były leczone miedzią do akwarium rafowego. Może podobnie jest z innymi pierwiastkami. Dochodzą do tego różne reakcje chemiczne zachodzące w akwarium. Zapewne poziomy wielu pierwiastków są różne w świeżej solance i w akwarium.

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze taki ten AF zły... sam używam ich produktów i chyba robie coś źle bo moje korale rosną i ładnie sie wybarwiają :) Kolega od kosmicznego Al może ma wode RO do solanki już taką zanieczyszczoną...


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma taką wodę zanieczyszczoną ,że przy innych wielu solach wynik Al pokazał 0 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Artur gdybys przeczytał to co udostępniasz to byś wiedział ze nie jedna osoba robiła test:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma taką wodę zanieczyszczoną ,że przy innych wielu solach wynik Al pokazał 0 .

Pięknie to ująłeś. ;)

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że niektórzy mają za dużo wolnego czasu i szukacie dziury w całym. Jak ktoś nie chce to nieużywa i tyle. Za niektóre wpisy to już firma powinna iść do sądu za zniesławienie, a może dla przykładu powinna to zrobić, ponieważ to co się dzieje to szczyt chamstwa.

Podać dane ? :police:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W akwarium używamy wielu adsorberów, węgli aktywowanych itp, itd. Sama żywa skała i piasek też mają pewne właściwości pochłaniające - wiele się mówi aby nie używać starej skały z akwarii bo "puści syf do wody", raczej nikt by świadomie nie użył skały z akwarium gdzie ryby były leczone miedzią do akwarium rafowego. Może podobnie jest z innymi pierwiastkami. Dochodzą do tego różne reakcje chemiczne zachodzące w akwarium. Zapewne poziomy wielu pierwiastków są różne w świeżej solance i w akwarium.

Przyznaję się - nie pomyślałem o tym. Tak czy owak czekamy na odpowiedź autora testów. i/lub stanowisko AF.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium używamy wielu adsorberów, węgli aktywowanych itp, itd. Sama żywa skała i piasek też mają pewne właściwości pochłaniające - wiele się mówi aby nie używać starej skały z akwarii bo "puści syf do wody", raczej nikt by świadomie nie użył skały z akwarium gdzie ryby były leczone miedzią do akwarium rafowego. Może podobnie jest z innymi pierwiastkami. Dochodzą do tego różne reakcje chemiczne zachodzące w akwarium. Zapewne poziomy wielu pierwiastków są różne w świeżej solance i w akwarium.

Przyznaję się - nie pomyślałem o tym.

Robili kiedyś badania - tak w skrócie opisane

http://www.advanceda...003/7/chemistry

tu jak zachował się Seachem

http://nano-reef.pl/topic/31904-phosguard-katastrofa/

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie bardzo niedoceniany i pomijany pierwiastek. Nigdy nie sądziłem, że Phosguard może mieć takie skutki uboczne i że może puszczać toksyny do wody. Drugi temat dopiero zacząłem, ale już wieje grozą.

Może są tu jacyś użytkownicy Phosguarda, którzy badali wodę na Al?

Jest jakiś test kropelkowy na aluminium w ogóle w sprzedaży?


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

kurcze taki ten AF zły... sam używam ich produktów i chyba robie coś źle bo moje korale rosną i ładnie sie wybarwiają :) Kolega od kosmicznego Al może ma wode RO do solanki już taką zanieczyszczoną...

I dlatego w innych przypadkach nie ma Al... :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak lubisz czytać to jeszcze tu

http://www.reefcentr...8&postcount=265

inna sól

a jaki poziom Al zdjęcie 1 i 3

a tu cały wątek

http://www.reefcentr...light=aluminium

Edit:

Trzeba być zalogowanym by fotki zobaczyć ;)

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dante nie bądź taki agresywny.

Rafał ja sobie umię kolegów dobierać ale ty widzę nie bardzo ;)

Wygląda na to, że niektórzy mają za dużo wolnego czasu i szukacie dziury w całym. Jak ktoś nie chce to nieużywa i tyle. Za niektóre wpisy to już firma powinna iść do sądu za zniesławienie, a może dla przykładu powinna to zrobić, ponieważ to co się dzieje to szczyt chamstwa.

Odepnij sobie guzik bo się za mocno spiąłeś. Jeszcze Ci coś pęknie.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał ja sobie umię kolegów dobierać ale ty widzę nie bardzo ;)

Odepnij sobie guzik bo się za mocno spiąłeś. Jeszcze Ci coś pęknie.

Pomyliłeś adresy. Ja spiety nie jestem, wręcz przeciwnie. Martw się o siebie ja nie potrzebuję Twoich ciepłych słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy na badania na ICP w Nowym Sączu. Myślę że nasza Pani chemik (ponad 5 lat doświadczenie w obsłudze ICP) pozwoli nawet nacisnąć enter ;) Najnowocześniejszy model o bardzo dużej dokładności. Najlepiej z RO bo tam wychodzą też ciekawe rezultaty... Badanie jest płatne chyba że faktycznie wyjdzie aluminium 1000 mikrogramów w litrze... ;) Oczywiście że takiego aluminium w soli AF nigdy nie było. Ten test z reef2reef akurat na sól AF nie wiadomo przez kogo był robiony. Autor przyznał się że gdzieś od kogoś go dostał czy znalazł...nie do końca pamięta.

Zgodnie z literaturą Aluminium może być szkodliwe dla organizmów morskich w stężeniach powyżej 2000 mikrogramów na litr.

Przypominam że mikrogram to milionowa część grama i tu podaje się w litrze wody. Bardzo często podawane wyniki są zaokrąglane. Podawanie że któregoś pierwiastka jest zero przez Triton, jest z założenia błędne bo to ich urządzenie nie ma takiej dokładności...

Mozna powiedziec że jest nie więcej niż skala dokładności pomiaru danego urządzenia ale w wielu przypadkach nie jest to zero.

Żeby mieć jakąś względną dokładność pomiaru należy porównać wodę RO w jakiej się rozpuszcza sól do roztworu. Woda RO ma sporo w sobie pomimo mitu że jak domowy TDS za dolara z Chin pokazuje 0,00 to jest "czysta"

Badanie z soli AF z wczoraj na ICP pokazało że nie ma w niej aluminium. Parę dni wcześniej było około 2 mikrogramy. Przy tak niskich stężeniach jakie tu badamy mogą się pojawić wahania wyniku. Komponenty soli też nie są idealnie powtarzalne na takim poziomie dokładności. To są związki chemiczne. Co do potrzeb akwarystyki wystarczy w zupełności taka powtarzalność. Zauważam że wraz z badaniami ICP pojawiły się osoby , które ścigają te mikrogramy (milionowe części grama ) w litrze wody jak gdyby miało im to wypełnić akwarium pięknymi koralowcami. Jest tak dużo czynników , które na to wpływa że to nie miejsce na takie dyskusje. Istotne na koniec dnia są efekty. Jednemu będzie szło i ta osoba używa testów raz na pół roku a są osoby , które będą gonić mikrogramy i efektu nigdy nie osiągną...

Przed erą ICP testów do akwarystyki też były piękne akwaria a nikt nie wiedział ile jest czego w wodzie. Nie dajmy się zwariować :) Podziwiajmy nasze piękne akwaria i cieszmy sie tym wspaniałym hobby.

Pozdrawiamy,

Aquaforest


Join-AF-Facebook-Group_PL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.