Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem michał i jestem nefrologiem :).. akwa morskie przypomina mi trochę nerkę... Też trzeba kupę sprzętu oraz dbać o parametry, żeby nic się nie posypalo :). I dlatego mnie tak fascynuje, nie wspominając o pięknie takiej rzeczy.. mam nadzieję,że niedługo uda mi się założyć taka nano rafke.

Pozdrawiam michał.

Miło widzieć kolejnego Dolnoślązaka - jak będziesz miał problem z akwariowymi nefropatiami to chętnie pomogę :) Tu też się robi dializy :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem Artur i pochodzę z Poznania. Akwariami morskimi fascynuję się od kilku lat. Po Malawii przyszedł czas na akwarium morskie. Obecnie jestem w trakcie kompletowania niezbędnego sprzętu do odpalenia solniczki a pozostało już na szczęście niewiele :)

Z góry sorry za głupie pytania


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mieszkam w Warszawie, jednak powoli szykuje sie do opuszczenia tego pieknego miasta. Jesli chodzi o akwarium, to koncze zbierac sprzet i mysle, ze w przyszlym miesiacu uruchomie moje pierwsze morskie 30L w ramach przygotowania do czegos wiekszego. Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :)

Jestem Kamila :p morszczyzna zawsze mnie pociągała :p akwarium mam od pół roku :) teraz przerzucam się na większy zbiornik :) jestem z zachodniopomorskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mieszkam w Warszawie, jednak powoli szykuje sie do opuszczenia tego pieknego miasta. Jesli chodzi o akwarium, to koncze zbierac sprzet i mysle, ze w przyszlym miesiacu uruchomie moje pierwsze morskie 30L w ramach przygotowania do czegos wiekszego. Pozdrawiam wszystkich!

Nie wyjeżdżaj ;) zostań z nami :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imię Wojtek, ogólnie interesuję się free-divingiem (swobodne nurkowanie) a także elementami pirotechniki.

Nick oczywiście używany od czasów gimnazjum, jako pseudo etc.

Obecnie jestem w dylemacie odnośnie tworzenia akwarium morskiego, zbieram plusy i minusy, kalkuluję wszystkie koszta i mam nadal sporo obaw czy jako taki zielony "greenhorn" dam sobie radę w tak złożonym świecie cudnie wyglądających solniczek.

W każdym razie, jakbym znalazł osobę z okolic Kamiennej Góry, z pewnością może mógłbym się sporo dowiedzieć i zobaczyć jak takie akwa działa w rzeczywistości, bo moje doświadczenie to jedynie słodziaki i to nawet o pojemności 1600 litrów :)

Się rozpisałem, miłego i niech wam korale rosną :D


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;D

Około 5lat temu prowadziłem zbiornik z morszczyzną niestety z powodu przeprowadzki musiałem go zlikwidować ;/

Po 3 latach założyłem nowy 630l ;D. Hoduję głównie miękasy i LPS. W najbliższej przyszłości planuję zmianę oświetlenia HQI na LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nazywam się Mirek i pochodzę z Bielawy Dolny Śląsk. Akwarystyką interesują się już od dłuższego czasu ale głównie słodko wodną. W chwili obecnej przeprowadzam się do nowego lokum i postanowiłem założyć solniczkę. Jak na razie jestem na etapie kompletowania sprzętu. Planowane uruchomienie za około dwa trzy tygodnie. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Pozdrawiam wszystkich.


6295_6477.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witamy na forum wszystkich nowych morsów :thumbup:

i służymy pomocą

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem Darek. Również jestem alkohol... znaczy również fascynuje mnie akwarystyka morska :)

Jestem z Tychów.

W sobotę zalałem pierwsze malutkie morskie - 30l. Zakupione w Zabrzu.

Pozdrawiam


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem Darek. Również jestem alkohol... znaczy również fascynuje mnie akwarystyka morska :)

Jestem z Tychów.

W sobotę zalałem pierwsze malutkie morskie - 30l. Zakupione w Zabrzu.

Pozdrawiam

WITAJ ZIOMEK !

Zapraszam do siebie na kawe i piwko , oraz konwersacje na temat morszczyzny

Tomek


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za zaproszenie :)

napewno skorzystam - tylko najpierw muszę nabrac odwagi :lol:

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam na imię Tomek, 34 latka, aktualnie mieszkam w Zielonej Górze.

Od jakiegoś czasu męczy mnie posiadanie własnej solanki - póki co mam "słodko w gębie" :) Forum znam już prawie na pamięć i naprawdeeeee bardzo wiele mi pomogło i rozwiązało mnóstwo moich problemów.

Na razie jeszcze nie jestem nawet na etapie zbierania sprzętu ... ale jestem bardzo dobrej myśli, że w tym roku, na gwiazdkę, no .... sami się domyślcie :smiling: :smiling:

Do zobaczenia/usłyszenia/przeczytania :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam naimie Łukasz i pochodze ze Świdnicy ( Dolnyśląsk )

Od około 12 lat zajmuje się akwarium ale się słodkowodnym na samym początku było wielogatunkowe następnie black water, a w chwili obecnej zakończyłem przygodę z pyszczakami. Baniaczek który posiadałem miał 540l.

Aktualnie przeszedłem etap czytania i zdobywania wiedzy. Teraz robie liste jaki sprzęt mi bedzie potrzebny a zamieżam mieć solanke tak wgranicach 500litrów i zabieram sięza zbieranie sprzętu.

Bardzo fajnie by było jak by ktoś z forumowiczów pochodził ze Świdnicy bo zawsze lepiej zobaczyc jak taka solanka funkcjonuje niż tylko miec wiedze teoretyczną.

Jeszcze raz witam wszystkich

Edytowane przez cwiet (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam na imię Tomek, 34 latka, aktualnie mieszkam w Zielonej Górze.

Od jakiegoś czasu męczy mnie posiadanie własnej solanki - póki co mam "słodko w gębie" :) Forum znam już prawie na pamięć i naprawdeeeee bardzo wiele mi pomogło i rozwiązało mnóstwo moich problemów.

Na razie jeszcze nie jestem nawet na etapie zbierania sprzętu ... ale jestem bardzo dobrej myśli, że w tym roku, na gwiazdkę, no .... sami się domyślcie :smiling: :smiling:

Do zobaczenia/usłyszenia/przeczytania :thumbup:

Witam kolegę

w końcu ktoś z żielonej Góry :)


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Przybywam z Wrocławia i właśnie zakładam akwarium morskie o pojemnośi 118 l. Cieszę się że bedę mógł dołączyć do tak wspaniałego grona morszczków.

pozdrawiam

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nazywam sie Grzesiek i jestem z Czestochowy, obecnie od paru lat mieszkam w Manchesterze.

Od jakiegos czasu nosze sie z zamiarem zalozenia akwarium morskiego i jestem na etapie kompletowania sprzetu.

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Dopiero zbieram info na temat akwarystyki morskiej,myślę że w dobre miejsce trafiłem.Narazie czytam forum i próbuje ogarniać temat aby jak to mówią podjąć świadomą decyzję o założeniu i późniejszym utrzymaniu w formie zbiornika morskiego.

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam na imie Andrzej,jestem z Wielunia i dopadła mnie choroba "morska" :)

dużo czytam i oglądam ,i oglądam,i czytam,i zaczynam planować moje akwarium,nie będzie duże ale słone :thumbup:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedze na tym forum od lutego a okazalo sie ze sie nie przywitalem nazywam sie Tomek jestem z Rybnika, akwarystyka morska interesuje sie dluzszy czas a od praktycznie roku pochlaniam wiedze zgromadzona tu na forum, w miedzy czasie zebralem juz wiekszosc sprzetu koniecznego do odpalenia pierwszej solanki niedlugo bedzie start ;)


aquarium1714.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem jestem Przemek z Jasła Podkarpacie :) planuje założyc małą 100 l solanke narazie przeglądam i czytam co i jak tymi solniczkami mam dużo pytań więc mysle że to forum rozwieje i pomoże odwpowiedzieć na wszystko moje wątpliwości pozdrawiam. Jeśli na forum jest ktoś z jasła i okolic to proszę o kontakt. pozdrawiam


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mieszkam na południe od Wa-wy 30 km w Otwocku. przygodę z akwarystyką rozpocząłem jakieś 12 lat temu z wodą słodką. Hoduje Paleciaki i coś mnie tknęło w kierunku morskiego błękitu. Swoją przygodę z rafą rozpoczynam z baniakiem dł. 80cm x wys. 40cm x szer 35cm - 115l, od pieniacz skimz do 200l, 25 kg żywej skały, żywy piach 9 litrów, filtr na chemie eheim profesional 3 - 600l/h, 2 pompy cyrkulacyjne tunze. miło mi że mogę dołączyć do Was i mam nadzieje na wsparcie.

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.