Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem Jacek z Tomaszowa Maz.Ja zacząłem przygodę z solniczką miesiąc temu.Akwarium mam 140l i sump 60l. Mam 15kg żywej skały,kilka korali miękkich,błazenka i jeżowca.Pozdrawiam :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry :-D

Po dluzszej nieobecnosci chcialm sie przywitac.

Ciesze sie ze klawiatura ponownie dziala i wszytsko jest jak dawniej.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry :-D

Po dluzszej nieobecnosci chcialm sie przywitac.

Ciesze sie ze klawiatura ponownie dziala i wszytsko jest jak dawniej.

:clap::thumbup::animier:

a za 20 dni :scooter::horse: Wdzydze :guitar:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i fajno :thumbsup::clap:

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu wróciłeś :) Witam :)


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie ciesze.

Nawet zyczneia urodzinowe doszly podczas odbywnia kary.

Jeszcze raz dziekuje.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec świata! :welcome:

Na początek polecam przeczytanie działu dla nowicjuszy.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek polecam przeczytanie działu dla nowicjuszy.

;)

buahahahahha :clap:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od regulaminu, potem od deski do deski.

I w koncu wezme sie za swoj zbiornik. Brzydki moze nie jest, ale atrakcyjny tez nie :D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam na imię Radek, lat 27 i mieszkam w Szczecinie. Jedne studia skończone, drugie końcówka (mam nadzieję). Akwarystyka słodkowodna od ok. 12 roku życia jest ze mną, później zlikwidowałem akwaria bo wyprowadziłem się od rodziców, jednak starałem się czytać co popadło i co związane z tematem.

Teraz temat powrócił (prawdziwa pasja nie umiera) jednak oprócz słodkiej wody planuję słoną również, póki co czytam i kompletuję sprzęt do zbiornika. Oby akwarystyka pozostała do końca mego żywota :D

Kilka elementów już mam w razie pytań będę pytał doświadczonych :)

Pozdrawiam serdecznie.

Radek K.

Edytowane przez Androctonus (wyświetl historię edycji)

Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nazywam się Michał. Pochodzę z Amersfoort NL. Akwarystyka interesuję sie od kąd pamiętam.

Moim marzeniem zawsze było akwarium morskie. Teraz postanawiam je ziscić, lecz narazie szukam informacji i się muszę oczytać bo jeste jeszcze zielony w ty temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na dobry początek chciałbym się przywitać. Mam na imię Tomek, na forum zarejestrowałem się ponad pół roku temu, ale do tej pory tylko czytałem aby pogłębić swoją wiedzę związaną z akwarystyką morską. Sama akwarystyka nie jest mi obca, bo od ponad 30 lat zajmuje się słodkowodną, jednak po tylu latach chciałoby się spróbować czegoś innego. Morszczyzna była całkowicie nowym wyzwaniem, więc praktycznie zaczynałem od zera. Postanowiłem też spróbować swoich sił w praktyce zakładając malutki baniaczek 30 l jaki pozostał mi po krewetkach słodkowodnych. Baniak wystartował w październiku 2012 i do dzisiaj stoi i nie mam z nim większych problemów - oczywiście dzięki informacjom z forum :smiling: . Życie w nim jest dosyć ubogie ale przekonałem się, że dam radę oraz co najważniejsze, że nowe wyzwanie mnie wciągnęło. Przyszedł więc czas aby założyć troszkę większy zbiornik. Ze względów na ograniczone miejsce jakie mam do dyspozycji wybór padł na baniak wielkości 144 l brutto. Na razie tyle tytułem przywitania się i kilku słów o sobie, resztę opiszę w najbliższym czasie w osobnym wątku. Pewnie też będę zadawał jakieś pytanie i liczył na podpowiedzi bardziej doświadczonych morszczaków.

pozdrawiam, Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

Tomasz, tak protoplaści wpisali w księgę i tak zostało, zmieniać nie zamierzam :)

Obecnie w Norwegii, niby na stałe, choć sądząc po tym jak losy się toczą, sam nie wiem, gdzie starość przyjdzie spędzić - ale to jeszcze tak przynajmniej z 5 lat luzu...

Dużo baniaków ze słodką wodą (czemu nie wódką?), a teraz niejaki Andrzejek i niejaki Michałek, obydwaj z Wrocławia - rozbujali wyobraźnię i... słowo, ucho i oko stało się ciałem tzn. stało się akwarium z kominem (i masą jakiś dziwnych poligizmów typu odpieniek, balling, dozowniki, żywa skała, jeeeeejku!!!)

Pugilares przy okazji wykonał bardzo niebezpieczne "wsys" i "pyk", o mało nie przekształcając się w czarną dziurę i unicestwiając wszystkich wkoło.

Przechodząc do meritum:

Niniejszym dziękuję Wszystkim tym, którzy SĄ, którzy WIEDZĄ, którym się CHCE. Dziękuję również tym, którym się wydaje, że Wiedzą, bo to oni uruchamiają pozostałych, by Wiedzą się dzielili. (Podstępnie właśnie podziękowałem również sobie?! hmmmm...)

Dziękuję więc wszystkim, którzy stworzyli to forum i wzbogacają go sobą, swoją wiedzą, praktyką, doświadczeniem.

Mam nadzieję, że chociaż czasem uda mi się wywołać tu jakąś burzę lekko rzuconą herezją lub półprawdą. Bo naprawdę, wczytując się w niektóre tematy, nawet te sprzed lat ośmiu, obserwując te burze mózgów jakie miały miejsca w czasie licznych dyskusji - wtedy się wie, że się żyje!

Tomasz


462 L (120*70*55h) + sump 160 L (100*40*40), 50kg LR + 18kg LS

Sump z DSB/Refugium na piachu morskim

Obieg na Tunze, cyrkulacja Tunze 6025 i 6045, Skimer Deltec SC 1455

Baling w budowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

31 Maja, dzień w którym pierwszy raz posoliłem wodę, nie na zupę a w zupełnie innym celu :) niema tego za wiele bo tylko ~100l ale mnie cieszy.

Pozdrawiam, Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym się przywitać :). Na forum dość długo siedzę ale zabawę z solniczką zacząłem właściwie od wczoraj :). Tylko nano ale z czasem zobaczymy. Jestem z Opatowa woj Świętokrzyskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy :)


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich morszczaków :) Jestem Piotr mam 29 lat i mieszkam w Słupsku :) Akwarystyka słodkowodna zajmuje się 3 lata, prowadziłem akwaria 240l i 65l. Na forum Nano-Reef trafiłem przypadkiem i coś mi się wydaje ze zostanę na dłużej. W głowie już pierwsze plany są ale jak na razie pochłaniam wiedzę. Pozdrawiam i życzę wszystkim sukcesów w prowadzeniu pięknych zbiorników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Peterback,

Jakoś to normalna kolej rzeczy, że z czasem po słodkim ma się ochotę spróbować słonego :-) A warto...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich podobno morszczaków.

Nawiązując do powyższego to spędziłem 5 lat na morzu i za rybami nie przepadam - jeśli chodzi o spożycie :). Tak, że była woda, a teraz mam jej jeszcze więcej. Jestem w trakcie kompletowania sprzętu tj. 200l Malawi jest w trakcie eksmisji do 400l, a w jego miejsce będzie namiastka oceanu oby nie Rów Mariański.

Jeśli ktoś się zastanawia czemu nie odwrotnie (400 ocean, 200 malawi) to jest to zwyczajnie "wina" kobiety. 400l mam w pracy (w domu nie do "upchnięcia") i gdy dowiedziała się co planuję to zwyczajnie zapadł wyrok "słone w domu" :).

A na imię mam Leszek,

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku, jak już odpalisz zbiornik to przekonasz się że to wcale nie jej wina tylko zasługa ;-).

Witaj i powodzenia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników na tym forum.Jestem nowy i mieszkam w Krakowie,chcę teraz założyć nano reef na początek 45 l akwarium.Jestem teraz w trakcie składania zestawu.Akwarium 45l,Kaskada aquael FZN-2,cyrkulator Koralia Nano 900 plus jakiś nie wielki odpieniacz,nie wiem jeszcze jaki.Oświetlenie zrobię sam.Statecznik elektroniczny 2x24 W,świetlówki Juwel High-Lite Blue(438 mm/24W T5 o barwie (20000 K) a druga też 24W Marine o barwie (15000 k) myślę że na początek wystarczy dla korali miękkich.Pokrywę zrobię też sam z spienionego PCV i zamontuję dwa wentylatorki od komputera jedn dmuchający a drugi wyciągający z termo- regulatorem.Też będzie potrzebny zasilacz 12V do tych wentylatorków.Na początek chcę wsadzić 4kg do 4,5kg żywej skały a po dwuch dygodniach od założenia wsypać żywy piasek około 3 litrów i niech sobie to dojrzewa.Co sądzicie o tak skompletowanym zestawie?Myślę że da radę.Pozdrawiam. :smiling:

Edytowane przez jimi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj jimi na naszym forum :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jimi napisz o planowanym akwarium temat w dziale " pytania o sprzęt - do 60 l " Chetnie podpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.