Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam wszystkich tych którzy interesują się i pasjonatów akwarystyki morskiej.

Jestem nowy w klubie a chorobą którą się zaraziłem posiadam dwa lata.

Zawsze jak sięgnę pamięcią z małymi przerwami stał w domu zbiornik a dbałośc o niego przywoływało różne reakcje domowników od śmiechu po złość.Drażliwym tematem stały się ostatnie trzy zbiorniki morskie które jak to powszechnie bywa rosły i co za tym idzie zajmowały coraz to więcej miejsca.

Szczyt chęci posiadania 550 litrów osiągnołem zważywszy że posiadam mieszkanie w bloku.

Górę obsługuje 300 litrowy sump + refugium 30 litrowe z glonem ( spagetti ).

Akwarium jest już po pierwszej inwazji glonów i ma się dobrze.

Zapomniałem się przedstawić.

Mam na imię Tomek i pracuję w Centrum Ogrodniczym na dziale zoologi w Legnicy. Zajmuję się 75 zbiornikami słodkowodnymi.

P.S - Zapytam nieśmiało bo jak już nadmieniono wcześniej że piszą nowi tylko wtedy gdy chcą się czegoś dowiedzieć.

Czy ktoś posiada Mastera i Sleiva 140W Pacyfic San Black Pythona na ledech cree?

Ostatio kupiłem te lampy z softem ale nie bardzo rozumię jak je ustawić.

Może mi ktoś wytłumaczyć?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heya,jestem Wojtek akwarystyką słodkowodną zajmuje się od podstawówki trafiłem na forum przypadkiem ,szukałem informacji o fitoplanktonie w zasadzie o jego hodowli ale nie ukrywam że to co tu zobaczyłem przyciągnęło moją uwagę i zaczynam zagłębiać się w temat i chyba nieuniknione jest to że za jakiś czas spróbuje sił z "solniczką" puki co poczytam i obejrzę wasze zbiorniki.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc hobbyści, zachorowałem na morszczyzne ! Zbieram sprzęt i wiedzę żeby w najbliższym czasie zamienić moje słodkie 60l (z sygnatury po lewej) na coś ładnego i słonego :)



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnych zapaleńców. Trudne jest tylko to czego nie wiemy natomiast wiedza jest najbardziej wartościowym towarem na świecie. Na tym forum jest tego "towaru" sporo a czego nie ma tutaj jest podlinkowane.

Dla tych co prowadzili już akwaria jest to kolejny krok, dla początkujących - wyzwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich doświadczonych i mniej doświadczonych amatorów morskich oczek w głowie. Jest to temat dla witających się więc o sobie słów kilka...

Mam na imię Michał i mieszkam aktualnie w stolicy naszego pięknego, zielonego kraju - Warszawie. Jestem człowiekiem o wielu zainteresowaniach, pośród których szczególnie wyróżnie kynologie (tu pozdrawiam wszystkich właścicieli czworonogów na tym forum :) ). Od momentu kiedy pierwszy raz zobaczyłem morskie akwarium (w Warszawskim zoo kilka lat temu), stwierdziłem że musze coś takiego mieć. Ponieważ okoliczności powoli zaczynają ku temu sprzyjać to postanowiłem zrobić pierwszy krok i złapać troche - tak często tu przytaczanej - wiedzy :) Plan na początek to mały dość mobilny zbiornik pozwalający na eksperymenty z zakresu od 60-120 litrów - czas pokaże na co się zdecyduje, na razie mam na oku pudło 60 x 30 x 35. Jak mój tyłek osiądzie na dłużej w jednym miejscu to zapewne będę myślał nad docelową ozdoba mojego mieszkania. Liczę przede wszystkim na miłą atmosfere i na to że uda się poznać nowych fantastycznych ludzi, zdobyć wiedzę potrzebną na zapewnienie podopiecznym (w postaci koralowców i rybek) jak najlepszych warunków.

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie i do napisania w wątkach dla nowicjuszy :D

Ahoj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam na imię Grzegorz. Jestem z Ostrowa wielkopolskiego. Na wiosnę planuje zwiększenie litrażu mojej 112l anazonki do 150. A do końca roku uruchomić morską kostkę 50-60l. Mam nadzieję znaleźć tu sporo informacji oraz porad. Pozdrawiam Grzegorz.

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam na imię Przemek jestem z Bielska-Białej . Pozdrowienia dla wszystkich. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sasiada :-)

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dalszych i bliższych pozytywnie zakręconych. Ta "iskra" zawsze gdzieś się pojawia ale jak to mówią ( a i w moim zawodzie jest mi to bliskie) nie dajmy się "słomianemu zapałowi". Przede wszystkim nie przerażajcie się cenami, jest to hobby dla każdego jeśli dobrze to zaplanujemy i rozłożymy w czasie (takie mini ratki :smiling: ). Ale serio, do sklepu jeszcze dojdziemy, na początek jest w czym wybrać- trochę nowego sprzętu, trochę z targowiska i baniaczek "się kręci". Z doświadczeniem przyjdą wymagania. Wiele się dowiecie, a i tak błędów nie da się uniknąć.

Jest jedna wada w akwarystyce, w razie błędów nie da rady akwarium przerobić na bimbrownik. Łatwiej jest ze zbiornikami po środkach chemicznych :wine: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam na imię Krzysiek i mieszkam pod Warszawą. Akwarium słodkowodne mam od kilku lat, ale niestety zdarzyło mi się zobaczyć kilka razy morskich i wpadłem :D

Długo przeglądałem to forum, czytałem też zagraniczne i wreszcie 2 tygodnie temu założyłem swoje pierwsze słone. Mam nadzieję, że dam radę :)


Start 18.03.2014. Obecnie przesiadka z 160l do 100l.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie posoleni maniacy ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Artur, Ksawerów k.Łodzi. Akwarysta od dziecka, w tej chwili wracam do hobby po dłuższej przerwie, postawiłem już Malawi 600 l. oraz 126 l. Low Tech. Zostało miejsce na jedna 112 l. i będzie tam moje pierwsze słone akwa. Wiedza o słodkiej wodzie duża stąd też duża cierpliwość. Nie mam wielkich oczekiwań po pierwszym i tak małym zbiorniku, jestem ciekawy tego tajemniczego i ekskluzywnego świata akwarystyki morskiej. Pozdrawiam wszystkich morszczaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! jestem świeżutka. Mieszkam pod Krakowem. Akwarystyką zaraził mnie mój partner, który już od jakiegoś czasu wpatruje się w swoje akwarium i mnie ignoruje. Postanowiłam też go poignorować. Mam odziedziczone po nim malutkie akwarium 30 litrowe. Dopiero ma kilka miesięcy i jeszcze nie mam spektakularnych osiągnięć, ale kilka szczepek podkradłam z dużego akwarium – żyją, rosną i się rozmnażają, a dla mnie to sukces.

Pozdrawiam wszystkich

Nusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich morszczaków :smiling:

Mariusz mieszkam w Glasgow , zakupiłem Red Sea Max 130D i zobaczymy co mi z tego wyjdzie.


8832_9073.png"]http://8832_9073.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam na imię Łukasz i pochodzę z Żar w woj. lubuskim.

Od 2 tyg. Jestem posiadaczem akwarium 250l + sump 112.

Jako że to moja pierwsza solniczka czytam i korzystam z wiedzy doświadczonych morszczakow.

Pozdrawiam

Łukasz

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ruda Śląska się kania :) Imie w nicku ;)Dwa akwaria 375l malawi i 420l dyskowce... Człek całe życie się uczy i zmian poszukuje chłonąc zewsząd wiedzę.Miło by było poznać jakiegoś właściciela solniczki w okolicy mej...

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wołają na mnie majki mam 26 lat i aktualnie mieszkam i pracuje w anglii.Akwarystyką morską zainteresowałem się nie tak dawno bo około pół roku temu ale już snuje plany na 300l.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Akwaryści :)

Jestem nowicjuszem na Forum :) ale nie w dziedzinie "akwarystyka morska"Oczywiście człowiek uczy się całe życie,stąd moja obecność na NR

pozrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie.

Nazywam się Rafał mieszkam w Warszawie, akwarystką interesuje się od dzieciństwa.

Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem RM'a.

Planuje założyć dziennik w dziale Reefmaxów.

Pozdrawiam


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie - 3ka z Katowic: Sylwia, Damian i nasza córa Zuzia:)

Dom zakręcony: 2 duże koty, duże Malawi (1 gatunkowe, od 9lat, wcześniej słodkowodne ze wszystkimi popularniejszymi gatunkami) a od tygodnia solniczka 43l

Podczytujemy Was od dawna, teraz jak już słona woda się mieli postanowiliśmy się ujawnić:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witamy wyjawnionych i anonimowych narkomanow morskich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nazywam się Patryk, mieszkam pod Poznaniem, akwarystyką interesuje się od dziecka. Po kilkunastu latach akwarystyki słodkowodnej czas przyszedł na morszczyzne. Po kilku miesiącach zbierania informacji i funduszy postanowiłem spróbować swoich sił z małą kosteczką o pojemności 27 litrów. Teraz do wiedzy teoretycznej mogę dorzucić praktyczną :). Wszystkich bardzo serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim :)

Na imię mi Tomasz i jestem z Olsztyna.

Ostatnio żona poparła mój powrót do akwarystyki po chyba 13 latach i odrazu naszła nas chęć na morskie.

Więc biorę się za czytanie :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Tomku.... dużo czytania :clap::thumbsup:

Witamy :wine:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.