Skocz do zawartości
Sting

"Real Reef Rock" czy "Marco Rocks"

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób które odpalały zbiorniki na suchej skale.

Którą skałkę poradzicie ?

Zastanawiam się nad dwoma wyborami:

Real Reef Rock - czytałem same pozytywy

Marco Rocks - również pozytywy

Za RRR przemawia to m.in. to że kolorki przypominające żywą skałę od razu po zakupie

Z Marco Rocks z kolei wydaje mi się, że skałka bardziej porowata jest więc może być lepsza. Jest także tańsza.

Dzięki za podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Masz jeszcze Nature's Ocean Base Rock. W wersjach zwykłej i pink. Wychodzi dużo taniej niż Marco czy RRR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jest kolorystycznie podobna do RRR, a pisałeś że Ci się podoba. Mowa oczywiście o wersji purple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Real Reef Rock moim zdaniem jest dużo cięższa w objętości niż Marco Rocks dlatego że miałem obie skały w rękach wybrałem Marco Rocks

Dariusz Barcikowski

Wysłane ze Samsung Galaxy S 6 edge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz czekamy za porównaniem Nature's Ocean z Macro Rocks :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny dylemat :(


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie mam dylematu. Marco Rock's wyląduje w moim baniaku. Ta skała jest bardzo porowata.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda stosunek objętości to ciężaru MR? Potrzebuje dorobić konstrukcje po jednej stronie baniaka i nie wiem ile zamówić. Mógłby ktoś cyknac fotkę większego kawałka i podać jego wagę?

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba było tu na forum gdzieś, 2 kawałki i ich waga. RRR był cięższy przy podobnej bryłce.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też pochwalę marco rocks. Wymienilam w zeszłe wakacje połowę skały na marco rocks i jestem nią zachwycona. Dość lekka, porowata, bez resztek organicznych, łatwo się łupie i układa nawet bez kleju. Parametry się nie zmieniły, nie porosla glonami i bardzo szybko się ożywila. W kolejnym akwarium włoże tylko marco rocks. Kupilam około 10-11 kg i zbudowałam z tego konstrukcję prawie na połowę do 360l 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych tak wygląda kawałek 4kg - miska ma 30 cm srednicyfd986c6787d95f1e49032f833fd1fbbe.jpg

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Gothmog napisał:

Dla zainteresowanych tak wygląda kawałek 4kg - miska ma 30 cm srednicy

TO jest marco Rock's ?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, katani napisał:

TO jest marco Rock's ?

Tak


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2016 o 20:45, Sting napisał:

Mam pytanie do osób które odpalały zbiorniki na suchej skale.

Którą skałkę poradzicie ?

Zastanawiam się nad dwoma wyborami:

Real Reef Rock - czytałem same pozytywy

Marco Rocks - również pozytywy

Za RRR przemawia to m.in. to że kolorki przypominające żywą skałę od razu po zakupie

Z Marco Rocks z kolei wydaje mi się, że skałka bardziej porowata jest więc może być lepsza. Jest także tańsza.

Dzięki za podpowiedź

Witam.

Ja startowałem na RRR . Skałka zakupiona od Krzysztofa Tryca już ożywiona w bakteriach ( 16 kg.)

Co prawda to dopiero 34 dzień dojrzewania ,ale mogę tylko powiedzieć tyle ,że jestem mega zadowolony z tej skały .

Porowata , świetnie się układa bez użycia kleju no i te kolory - natura a i same bliki od lampy wędrujące po skale to jest to.

Oczywiście każdemu podoba się coś innego- ostateczny wybór należy do Ciebie.

Możesz zerknąć na mój wątek    

pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda 30kg Marco Rocks w baniaku 100x40x50. Konstrukcja bez klejenia. Skała wg mnie jest rewelacyjna. A co z niej wyjdzie za rok to nie wiem :) Straszą, że amoniak...

IMG_3259.jpg


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też oglądałęm tę skałę ostatnio. I tez będe jej używał u mnie. przy czym ja chcę powybierać same małe kawałki i potem je pomontować wg uznania.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem M-R teraz będzie ceramika 

Ja czekam na mój filar od Balona ,będzie już na dniach u mnie :D 

Jest to jeden moduł do baniak od dł. 125 cm ;) 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś Nature"s ocean w baniaku? jakieś opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RRR , MR czy też inna sucha skała to jest jeden patent w aquascapingu.  Brać skały dwa trzy razy więcej niż potrzeba. Umówić się w sklepie że nadwyżkę oddamy. W domu zaopatrzyć się w kufel i dużo wolnego czasu. Układanie, przekładanie, tak kilka razy w kółko i można fanie pobawić się w aquascaping. Polecam. Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc o co kaman z tą skałą. Warto kupić droższą czy wsio ryba? Pomijając żywą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem nowy typ skały z AF. Bardziej przypomina beton niż skalę do akwarium, ale całość daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam skały Nature s ocean. To w jakiś sposób sklejony albo sprasowany piasek, a w zasadzie jest to tak drobne jak mąka. Mam jeden kawałek ten kolorowy i to jedyne miejsce gdzie cały czas występują nitkowate debresie. Zostawiłem ją, bo te glony to przysmak mojego jeżowca i gdy przejdzie po skale to na jakiś czas jest czysta. Reszta u mnie to żywa skała i tam glonów nitkowych nie ma. Jak zaczynasz z morskim to nie kombinuj i najlepiej kup żywą skałę w sklepie taką przywiezioną z morza, tak samo piasek. Nigdy nie używaj skały, piasku i jakichkolwiek elementów wapiennych  z czyjegoś zbiornika. To moja rada a zrobisz jak zechcesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja startowałem na RRR z korali. Skała wygląda jak z dojrzałego zbiornika. Dojrzewanie bardzo łagodne. Ma ładne kształty i dobrze się układa bez klejenia. Jeśli chodzi o porowatość to na zewnątrz jest chropowata ale wewnętrznie skała przypomina w budowie zbity kamień a nie pumex jak przy skale z frachtu. Co za tym idzie jej masa jest spora w stosunku do objętości. Śmiem twierdzić że zdolności filtracyjne tej skały w porównaniu do skał naturalnych jest znacznie gorsza.

Żeby nie było że narzekam. Mam zbiornik 160l na RRR bez sumpa i elegancko się buja. Prawie rok bez plag i burzliwego dojrzewania. Nie licząc okrzemków na samym początku. Na wiosnę startuję z nowym 325l akwarium z sumpem i też raczej na RRR. Do sumpa pójdzie siporax jako dodatkowe miejsce dla bakterii.

Załączam zdjęcie kawałka który mi w szufladzie został.

20180107_160717.jpg.44f176a66743e5e0f8940262f45c3869.jpg


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.