Skocz do zawartości
mateuszzadka

Problem z użytkownikiem Sebastek

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie nie polecam produktów Sebastka - zepsuła mi się pompa na gwarancji i oczywiście musiałem sobie kupić nową bo gwarant udał że go nie ma.


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nie polecam jak wyżej brak kontaktu sprzęt rozpada się w rękach. Dziwne że koleś niby policjant tak? A robi takie numery, zamiast dawać przykład jest odwrotnie. A ciekawe że moderatorzy nic z tym nie robią? Dalej jest na forum i naciąga początkujących akwarystów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do modow:

Dlaczego Sebastek nie zostal jeszcze zbanowany?

Pozdrawiam

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do modow:

Dlaczego Sebastek nie zostal jeszcze zbanowany?

Pozdrawiam

Artur

Ponieważ administracja nie jest pośrednikiem w handlu, co podkreślała wielokrotnie, oraz uważa że to nie jej sprawa.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie nie pozwolił bym na to aby na moim podwórku kręcił się oszust.

Edytowane przez p_szubert (wyświetl historię edycji)

90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nie polecam jak wyżej brak kontaktu sprzęt rozpada się w rękach. Dziwne że koleś niby policjant tak? A robi takie numery, zamiast dawać przykład jest odwrotnie. A ciekawe że moderatorzy nic z tym nie robią? Dalej jest na forum i naciąga początkujących akwarystów

Zatem ja trafiłem jakiś felerny egzemplarz - bo się nie jeszcze nie rozpada. Kilku znajomych również używa odpieniaczy wykonanych przez wyżej wspomnianego i również się nie rozpadły. Co do kwestii terminowości ja nie mogę mieć zarzutów, rozmawiałem z Sebastkiem o odpieniaczu - ostatecznie dzięki opiniom forumowiczów powierzyłem pośrednictwo w zakupie firmie wówczas współpracującej z Sebastkiem i nie żałuję... Odpieniacz dotarł cały, zdrowy, sprawny. W czasie gdy kupowałem odpieniacze sebastka cieszyły się bardzo dobrymi opiniami... było to nie tak dawno temu (nieco ponad rok).

Są dostępne inne konstrukcje cieszące się również pozytywnymi opiniami. Pretensje do obsługi forum - o co? O to że istnieje użytkownik, który doprowadza klientów do szału ? A kupujecie poprzez forum ? Także proszę darujmy sobie bo więcej osób by się znalazło z dożywotnim zakazem istnienia w społeczeństwie za różne wałki, niedopowiedzenia, oszustwa. Kto czyta ten wie czego się spodziewać po sprzedawcy, kto nie czyta lub sam zaryzykuje - pretensje powinien mieć tylko do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki temat powinien być doklejony do głównej. Aby ostrzegać innych potencjalnych klientów. Temat z Sebastkiem wraca jak bumerang co kilka miesięcy.

Ja na szczęcie zdążyłem znaleźć informacje na jego temat i prawdopodobnie uniknąłem problemu.

Ja tez jestem wdzieczna za ten wątek na szczeście zamówiłam odpieniacz Twistman model 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ administracja nie jest pośrednikiem w handlu, co podkreślała wielokrotnie, oraz uważa że to nie jej sprawa.

Administracja jest świadoma problemu i debatuje obecnie na tym, co z tym fantem zrobić.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cudem odpieniacz dostalem w terminie, schody zaczely sie jak zglosilem brak paragonu i polamana czesc ktora juz dla spokoju sam chcialem przykleic. Powyzsze rzeczy dostalem po 3 miesiacach od zakupu.... przypominajac sie co pare dni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda wszystko co u niego zamówiłem doszło z poślizgiem ok 8 tyg. ale do dziś nie mam rachunku na zakupiony sprzęt za ponad 5 tyś zł , a co za tym idzie jestem bez gwarancji na lampę maxpecta ://

kontaktu zero z gościem

jak to mówią " pod latarnią najciemniej "

tak w ogóle dzisiaj z kupionego sprzętu u niego mam już tylko Razora 320 W , bez gwarancji przez tego ....

Edytowane przez Kris81 (wyświetl historię edycji)

8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian z pewnością czytasz ten wątek więc pamiętaj i o mnie. Dwa odpieniacze (200 i 250), czekam cierpliwie już ponad rok !

Może być też zwrot kasy, jak Ci wygodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę kolega Marcin-JM naprawdę mi zaimponował cierpliwością,ponad rok czeka i znając życie nie będzie to ostatni rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek jak wino im starsze tym lepszy "teoretycznie" bo nie zawsze stare wino dobre...

Nazbierało się tych perełek już tyle że nie ma chyba wątpliwości co do uczciwości bo o sumienności nawet nie ma co wspominać.

Przydałby się banik w trybie natychmiastowym żeby nie było za późno jak z kilkoma sędziami i prokuratorami z prlu chociaż to nie ten format to kara była by adekwatna...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie lubię gliniarzy , ale odpieniacz mam . Co prawda z inną pompą ,i co? nie narzekam.

Podrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to super że jesteś zadowolony i nie narzekasz heh

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek jak wino im starsze tym lepszy "teoretycznie" bo nie zawsze stare wino dobre...

Nazbierało się tych perełek już tyle że nie ma chyba wątpliwości co do uczciwości bo o sumienności nawet nie ma co wspominać.

Przydałby się banik w trybie natychmiastowym żeby nie było za późno jak z kilkoma sędziami i prokuratorami z prlu chociaż to nie ten format to kara była by adekwatna...

Pozdrawiam

z tym banem to raczej niemożliwe , bo coś mi się zdaje że ten gościu ma tu na forum , jak to się mówi "chody" ,"plecy" czy jak tam kto woli

zapewne w tym momencie szybciej to ja tego bana dostane niż sebastek

ale takie odniosłem wrażenie ,patrząc na to co się na forum pisze na temat jego uczciwości a tu nic ,zero konsekwencji

pozdrawiam


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że Sebastek ukrywa się na forum pod innym nickiem i śmieje się nam w twarz.

Wskazanym jest zweryfikować tego użytkownika pod tym kątem.

Ostatnie logowanie 12.07.2016 r., nagle zapomniał o forum i przestał tu zaglądać - jasne.


300 litrów + 100 sump

ATI 6x54W DIMM

WP 40

WhiteSkim200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian z pewnością czytasz ten wątek więc pamiętaj i o mnie. Dwa odpieniacze (200 i 250), czekam cierpliwie już ponad rok !

Może być też zwrot kasy, jak Ci wygodniej.

Nie wierzę. Już dawno bym to zgłosił odpowiednim służbom. Polska wałkami stoi. Tyle w temacie.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to zebym go bronił ale czepiacie sie o rachunek a czy któryś z was wystawia takowe sprzedając zwierzaki korale lub sprzęt (nie dotyczy sklepów) :police:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to zebym go bronił ale czepiacie sie o rachunek a czy któryś z was wystawia takowe sprzedając zwierzaki korale lub sprzęt (nie dotyczy sklepów) :police:

Co innego jest sprzedać, szczepki, zwierzaki, książkę, stary tv, czy rower, a co innego sprzedać odpieniacz czy inny filtr robiony na zamówienie. Przy najmniej dla mnie jest różnica.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co innego jest sprzedać, szczepki, zwierzaki, książkę, stary tv, czy rower, a co innego sprzedać odpieniacz czy inny filtr robiony na zamówienie. Przy najmniej dla mnie jest różnica.

Tym bardziej że Sebastek prowadzi sklep, ma stronę internetową (sklepową) gdzie oferuje swoje sprzęty. To nie jest gościu który klepie DIY tylko na forum, ale normalny przedsiębiorca w dodatku nieuczciwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to zebym go bronił ale czepiacie sie o rachunek a czy któryś z was wystawia takowe sprzedając zwierzaki korale lub sprzęt (nie dotyczy sklepów) :police:

To czy wystawia i czy powinien to są różne sprawy.

Jeśli sprzedasz kilka korali z własnego zbiornika to możesz to zrobić, natomiast jeśli prowadzisz hodowlę to powinieneś doliczyć VAT i wystawić fakturę/paragon, tak jak robią to sklepy. Niektórzy patrząc po szczepkariach na bank jadą w szarej strefie i gdyby ktoś ich zadenuncjował mogliby mieć problemy ze skarbówką(np. prowokacja). To samo jeśli znajomy zrobi ci odpieniacz i ty pokryjesz mu koszty materiałów/amortyzacji narzędzi to można mówić o współpracy międzysąsiedzkiej - nawet na odległość. Ale jeśli znajomy sprzedaje kilka odpieniaczy miesięcznie to ewidentnie prowadzi działalność zarobkową. Można oczywiście dyskutować czy US udowodniłby czy nie nieopodatkowane dochody.

Z prawnego punktu widzenia nawet sprzedaż przez forum, jeśli strony porozumiały się co do ceny, specyfikacji, warunków dostawy, kupujący dostał informację, że produkt jest nowy i sprzedawany przez wytwórcę to można to traktować jako umowę kupna sprzedaży na odległość. Więc sprzedawca powinien wystawić paragon/fakturę, poinformować kupującego o warunkach zwrotu, reklamacji i gwarancji.

O ile się nie mylę to przepisy nie regulują w jakim czasie towar powinien być dostarczony do kupującego. Chyba, że takie porozumienie zostało zawarte, i po przekroczeniu terminu można domagać się odstąpienia od umowy. Natomiast jeśli sprzedawca wziął kasę, nie wysłał towaru, unika kontaktu, nie odpowiada na maile/sms/telefony to popełnia przestępstwo wyłudzenia i można śmiało zgłaszać na policję.

Poza tym, niektóre osoby pisały, że dostały paragon/fakturę. Więc można zakładać, że Sebastek prowadzi jednak działalność.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co bicie tej piany?to że nie uczciwy bo pobrał kasę i nie wysłał sprzętu to ok i powinien być z tego rozliczony bo są na to paragrafy.Natomiast jakieś paragony itp.teraz domagacie się po czasie?przecież większość dłubie jakieś diy a czasami nawet i sprzedaje(TANIEJ NIŻ W SKLEPIE)więc zdajecie sobie sprawę że nie prowadzi żadnej działalności więc nie będzie paragonu.Po co pchacie się i kupujecie taniej diy?idźcie sobie do sklepu i zapłaćcie 2-3 razy tyle i dostaniecie paragon i po kłopocie.Ktoś kto kupuje diy bo chce zaoszczędzić to chyba wie o tym że jest ryzyko że będzie gorzej wykonane jak w sklepie.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen czytałeś mojego posta ?

Sebastek prowadzi działalność gospodarczą, prowadzi sklep w którym sprzedaje swoje produkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen czytałeś mojego posta ?

Sebastek prowadzi działalność gospodarczą, prowadzi sklep w którym sprzedaje swoje produkty.

Wszyscy zakupili towar przez sklep czy bo znaleźli gościa na forum?jak przez sklep to mają prawo do rachunku i gwarancji.Pisałem ogólnie czytając wszystkie posty więc to nie była odpowiedz bezpośrednio na Twojego posta.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.