Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium kleił Przemek z Akwarium Szczecin podmiany będą robione standartowo do wiadra i do kibla powiem szczerze umkło mi to przy projektowaniu Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej już zapodać jakiś wąż do sumpa drugi koniec za okno i zaciągnąć ? Przy podmianie 10 % - 170 litrów to siedem razy musisz lecieć z tym kiblem, to umknięcie może z czasem być uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium kleił Przemek z Akwarium Szczecin podmiany będą robione standartowo do wiadra i do kibla powiem szczerze umkło mi to przy projektowaniu Pozd.

Nie wyobrażam sobie latania z tyloma wiadrami. Mi przy 120l. co tydzień podmianka zajmuje 20-30 minut. Kwestia wsadzenia węża w dziurę spustową i przełączenia 3x wtyczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie coś się wymyśli Pozd.

Spokojnie coś się wymyśli Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jakość się kręci dojrzewanie przebiega łagodnie zabudowa robi się koralików przybywa słaby tylko ze mnie fotograf Pozd.

post-12155-0-53890300-1481458718_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co te sciery u góry?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło wali po oczach a zabudowa dopiero się robi góra będzie zrobiona z 3 części każda będzie otwierana do góry na siłownikach Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabudowa zrobiona Pozd.

post-12155-0-46530800-1482677469_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabudowa zrobiona Pozd.

Akwarium imponujące, nic tylko czekać. Ale faktycznie fotograf z ciebie kiepski, mogłeś chociaż TV wyłączyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne.

Dodaję do śledzenia:) Fajnie, że w sumpie PL sprzęt. Ale coś mi się wydaje, że dojrzewanie dopiero przed Tobą... zwłaszcza jak widzę zieleninę pojawiającą się w skałach:)

Jakie wcześniejsze doświadczenia z solniczkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie racie dojrzewanie.dopiero zaczyna się ale..dramatu nie ma jak będą następne .fotki robił to telewizor wyłącze pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czym oświetlasz tak duży zbiornik?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 10 belek 1x80W T5 + odbłyśniki Aquamedica światła jest sporo Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, no... z zabudową wygląda SUPER. Jak wykonana? elementy haczone bezpośrednio do tafli szkła?


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panele przednie są na magnesach a góra jest zrobiona z 3 części i skręcona razem oczywiście panele u góry są otwierane na zawiasach pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglbys wrzucic jakiegos linka do takiego typu mocowania paneli. Zastanawiam sie wlasnie jak zabudowac stelaz a to rozwiazanie wydaje sie proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Super projekt. Oświetlenie to tylko 10x80w ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabudowa zrobiona Pozd.

Co to za kolor tej zabudowy? Kremowy? Biały? bo w tym świetle trudno powiedzieć!

Ogólnie fajnie wygląda!

Ja jednak zrobił bym fugi korony symetrycznie z szafkami dolnymi.

Na dole 3 części i na koronie też 3 części. Szersze drzwiczki były by bardziej praktyczne.

Rozumiem że te 3 dolne części są zamontowane na stałe ( widać to na fotce powyżej) a tam

gdzie nie ma nic - zamontowałeś drzwiczki.

Zrób kilka fotek mocowania elementów zdejmowalnych korony. Ciekawi mnie jak to rozwiązałeś.

Panele przednie są na magnesach a góra jest zrobiona z 3 części i

skręcona razem oczywiście panele u góry są otwierane na zawiasach pozd.

Czy te trzy stałe elementy są na magnesach?

Czy te niby drzwiczki czyli tam gdzie na fotce nie ma nic zamiast zawiasów zrobiłeś

zaślepki na magnesach - zdejmowalne?

Witam, konstrukcja ze skały jak dla mnie Mistrzostwo :)

Dla mnie też mistrzostwo!- ale mimo twoich zapewnień że po niej można chodzić

od samego patrzenia robi się strasznie! Jak to runie będzie po akwarium i zalany domek.

Napisz czy te skałki kleiłeś również do tylnej tafli szkła akwarium?

I czy wstawiałeś jakieś rurki w miejscach sklejania?

.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hardcorowe ułożenie a raczej podwieszenie skały :chris: strach się bać :thumbup:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dawno nic nie pisałem co do zabudowy to panele przednie mają magnesy magnesy są wtopione w panele i dosuwając panel do stelarza sam mocuje się a góra jest na stałe tylko drzwiczki u góry otwierają się na zawiasach podjade do stolarza do wkleje projekt a co do skały klejona na CX5 bez żadnych rurek podstawiałem pieniek drewniany i tak po mału aż zakończyłem całą konstrukcje chodzić po niej śmiało można poszło 25 kg kleju :thumbup: w akwarium parametry po mału zaczynają się stabilizować glon wapienny zaczyna rosnąć na potęgę coś zdięć nie mogę wkleić

Już mogę z telefonu słabo to wychodzi ale coś widać

i zdięcie mojej gromadki ocelarisów biało-czarnych 9 szt Pozd.

post-12155-0-12086400-1483711976_thumb.jpg

post-12155-0-08457900-1483714076_thumb.jpg

post-12155-0-23565400-1483714088_thumb.jpg

Edytowane przez rako1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie  pisałem   a więc  akwarium    zaczyna    rozkręcać  się    na całego   dojrzewanie  zakończyło  się  pomyślnie  można  obsadzać   twardzielami      Pozd.

20170411_155558.jpg

20170411_155616.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę jak masz wykonane tło? Folia czy malowane? Czarne czy granatowe?


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.