Skocz do zawartości
SU1

Słona kostka na początek z koralami 40L była ,jest 100L w obiegu .

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe  no czytasz w mych zamiarach , szczerze to miało tak być folia max czarna do przyciemniania szyb , ale jakoś wyszło ze nie pojechałem po nią a baniak stanął na miejsce .....


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ceramikę jaką dałeś? Fajne miejsce na refugium. Myślę, że "spageti" fajnie Ci się rozrośnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D oby oby  

Część Sera  siporax , część AQUAEL BIOCERAMAX ULTRA PRO 1200


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak , akwarium działa , po przenosinach żadne plagi go nie odwiedziły .Korale rosną lux, główki /polipy/i cm przybywają  .

Zmierzyły się też parametry .

zasolenie 1.026
KH 7,7 
Fosforany 0.00
No3 0
Ca 410 

Spagetti zieleniutkie aż miło , rośnie pieknie przy 8W oświetlenia ( 4xful spektrum 4x biała ) , już cięte dwukrotnie .Trochę po wsadzeniu glona SPS wyblakły ale pracuję nad tym .
Nad akwa nareszcie zawisła nowa lampa , jeszcze lekko na pająku bo sterownik z poprzedniej dwu kanałowy ( docelowo będzie 8 - 9 kanałów ) .

LED w lampie 

 6 x 420nm   300 mA
12 x 445nm  700 mA
 6 x 460nm  700 mA
 3 x 495nm   300 mA
 3 x 520nm   300 mA
 3 x 590nm   150 mA
 3 x 600nm   150 mA
 6 x 10 ,000 K  350 mA
 6 x 20,000 K  700 mA

Wlecą jeszcze 3 szt 400nm i 3 szt 380nm .

Lampa pracuję w 55% mocy .
Doszedł tez falownik SW-2 
aCdhFAV.jpg
9SyqrHz.jpg
L4O1rO1.jpg

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawuje te nowe Jebao sw-2, ma moc, cicho działa, jak się sprawuje tryb falowania i ogólne wrażenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maciej01 napisał:

Jak się sprawuje te nowe Jebao sw-2, ma moc, cicho działa, jak się sprawuje tryb falowania i ogólne wrażenia? 

Moc ma , nie ma opcji żebym włączył na ful przy ciągłej pracy . Przy czym przy pracy cyklicznej deko jej brak .Regulacja czasu dla poszczególnych typów pracy trochę niedopracowana , przy jednym max prędkości jest jak dla mnie za wolna a przy innym max wolny jest dużo za szybki .Przy pracy cyklicznej 0-1 czasem zdarzy sie nie wystartować , wirnik sie ruszy i tyle .Czujnik oświetlenia - pracy nocnej  za mało czuły ,ale akwa stoi bez dostępu do światła słonecznego .I ogólnie do obejścia bo można zamontować na przeciwko oświetlenia zbiornika .

Jest cicha  , na tyle że nie mam się do czego doczepić , ba w stosunku do obiegowej jest niesłyszalna .

Mimo niedogodności znalazłem dla mnie odpowiedni tryb i jestem zadowolony . Trochę żal że cykliczny nie chodzi jak chcę bo byłby genialny , ale może jak sie dotrze będzie oki .

Ogólnie polecam .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
14 minut temu, SU1 napisał:

Moc ma , nie ma opcji żebym włączył na ful przy ciągłej pracy . Przy czym przy pracy cyklicznej deko jej brak .Regulacja czasu dla poszczególnych typów pracy trochę niedopracowana , przy jednym max prędkości jest jak dla mnie za wolna a przy innym max wolny jest dużo za szybki .Przy pracy cyklicznej 0-1 czasem zdarzy sie nie wystartować , wirnik sie ruszy i tyle .Czujnik oświetlenia - pracy nocnej  za mało czuły ,ale akwa stoi bez dostępu do światła słonecznego .I ogólnie do obejścia bo można zamontować na przeciwko oświetlenia zbiornika .

Jest cicha  , na tyle że nie mam się do czego doczepić , ba w stosunku do obiegowej jest niesłyszalna .

Mimo niedogodności znalazłem dla mnie odpowiedni tryb i jestem zadowolony . Trochę żal że cykliczny nie chodzi jak chcę bo byłby genialny , ale może jak sie dotrze będzie oki .

Ogólnie polecam .

W RW-4 też mało czuły czujnik zmierzchu, ale zamontowalem oświetlenie w szafce i jest git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym się różnią w ogole te RW od SW?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
3 minuty temu, dari_a napisał:

czym się różnią w ogole te RW od SW?

SW ma bezprzewodowy chyba kontroler, ja w swoim RW mam na przewodzie. Nie wiem czym się poza tym różnią. Programy chyba takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dari_a napisał:

czym się różnią w ogole te RW od SW?

SW ma max przepływ 2000l/h i jest to najsłabszy cyrkulator Jebao. Do tej pory najsłabszy był RW4 o przepływie max 4000l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do SW-2  , poszedł na przegląd ( i kwitnie tam już 10 dni  :angry: ), kilka razy dziennie łapał brakmoc .. I potrzebował restartu https://www.youtube.com/watch?v=RmPx6iPoBiA .
Przyszła pompa dozująca (Coral Box WF-04 WIFI Dosing Pump ) , teraz zastanawiam się czemu tyle zwlekałem z zakupem .Dolewanie szczykawką upierdliwe a i skoki parametrów , wydawało się że korale szły dobrze ale teraz widzę że mogą jeszcze lepiej .Pompeczka świetna , nie dość że mała i wszędzie wejdzie to obsługa .... no prościej się nie da ... .

Z bańki wyleciało trochę szczepek , kilka wleciało  .Doszły dwa błazenki , nie spodziewałem się że te dwa małe konusy w dwa dni nie zostawią nic z mrowiska równonogów i innych robaczków .
Wczoraj zawitała  hexataenia , i już w pełni objęła panowanie nad skałą .

9WBBRN6.jpg
5ytPaoC.jpg
9QRJXgK.jpg

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium się kręci  ,rybki zadowolone korale też w normie .Pompa obiegowa wq.. bardzo nie stabilna , sw-2 zaliczył wymianę gwarancyjną ( nie było łatwo  ) .

Widoki z wieczorka .
zre0Rze.jpg
zH1jSSk.jpg

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega masz te kolory korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , 450nm robi swoje ,staram się wybierać fluo, to i w niebieskim efekt jest  .Akwa już zaczyna nabierać wyglądu .Chwilę temu wpadło jeszcze kilka , siakies akry i ukwiał , zoa  . I jeszcze conieco wleci , poustawiam i tylko czekać na naturę . Niech rosnie .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany fota  dzienna .Trochę korali wleciało , trochę wyleciało .Dochodzimy do siebie po wczasach , przy KH poniżej 5 (się jakimś cudem wtyczka od pompy wypięła :rant:) było pożegnanie z kolorami ale mam nadzieję wrócą prędzej czy później . 
Zawitała cicha pompa Reef Octopus VarioS 2 .

O8CvHRM.jpg
Eh4MC5g.jpg
e36OR6o.jpg
z36UV7a.jpg


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zbiornik.Podoba mi się.

Ps.

krewetki poszły w "odstawkę"?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sebastiano napisał:

Bardzo fajny zbiornik.Podoba mi się.

Ps.

krewetki poszły w "odstawkę"?:P

Trochę brak zręczności plastyczno wyglądowych ale zdam się na przyrodę   :D . 
Krewety nie ... wiesz tam jest to  coś czego nie ma nigdzie indziej ,tam się bawisz w stwórcę .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpocząć trzeba było po piątku to po wziąłem aparat z biedronki  i strzeliłem kilka foć . 
0BDCuL0.jpg


A3jM0Vc.jpg


sYnyv7p.jpg


Wakacje i kh poniżej 5 dało sie we znaki najbardziej tej sztuce , była niebieska  :-/  .Jak widać bardzo powoli wraca , miejscami . 
bVhFWQf.jpg

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczepkolandia   :-)  
S2lV9DW.jpg


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba Twoje akwarium ;) powoli sam sie zastanawiam nad zmianą lampy na ledy albo dolozeniu jakiegoś małego ledowego modułu...

Ps: jakbyś robił jakieś szczepki na sprzedaż prosiłbym o info ;)


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, AmonS napisał:

Bardzo mi się podoba Twoje akwarium ;) powoli sam sie zastanawiam nad zmianą lampy na ledy albo dolozeniu jakiegoś małego ledowego modułu...

Ps: jakbyś robił jakieś szczepki na sprzedaż prosiłbym o info ;)

A dzięki ... Jak masz miejsce można dokładać  , ale światła ci chyba nie za mało  .Tyle że masz ochotę na inne "kolorki" , zwłaszcza wieczorami .Nic tylko szukać dobrej LED lub wymodzić własną . 

ps: Już się korale zbliżają do siebie , jak przekonam się do wsadzenia łap do wody będzie ciecie , ta tubipora tez comajmniej na pół poleci . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek do morskiego .. a jakiś tani , już nie pamietam gdzie kupiony na KG , z popularnego serwisu .. .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.