Skocz do zawartości
pecetowiec

Używana Lustrzanka Nikona do fotografowania rafy

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście mam pierscienie bez elektroniki, i trochę żałuję, ale zdają egzamin :-D

e8deeae0977fe441a57fae69bfbd121b.jpg

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście mam pierscienie bez elektroniki, i trochę żałuję, ale zdają egzamin :-D
e8deeae0977fe441a57fae69bfbd121b.jpg
Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Czym zrobiona ta fota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

canon 600d z obiektywem 18-55 LUB 55-250 i do tego pierścienie pośrednie bez elektroniki, zdjęcie z ręki 

teraz jak bym je robił to bym zastosował większą przesłonę około 8-9 i zastosował statyw bo czas naświetlania wtedy wyjdzie około 3s 

 

Edytowane przez Co-2 (wyświetl historię edycji)

12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj a jak daleko był ten Zoa od szyby ?


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecej jak 10cm, przy pierscieniach posrednich bardzo zmienia sie ogniskowa

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprostuje wam temat ze strony fotografa:

1. Wszelkie lustrzanki z nikona typa dxx (np d40, d70,d90 itp) oczywiście, że dadzą radę, ale trzeba się liczyć z okropnymi szumami przy większym ISO.

- tu przykład mojego d70s z pierścieniami, ISO max 1600- Klik 

- i przykład d7200 z tym samym obiektywem i pierścieniami, ISO ok 10000, temperatura barwowa tez 10000 - co prawda wrzucone zgrane i wrzucone z telefonu, ale różnica jest wg mnie widoczna Klik

2. Pierścienie z elektronika to tylko zbędny bajer, za który płacimy dużo więcej, a i tak przy makro jest olbrzymie przekłamanie ekspozycji 

3. Najszybszy sposób bez inwestycji i przy nie trzęsacych się rękach to odwrotne trzymanie obiektywu  przed aparatem bez przejściówek - często mam sytuacje, że trzeba coś szybko uchwycić i nie ma czasu na mocowanie pierścieni :D tak właśnie kiedyś zaczynałam :)

4. Jeżeli chcecie fajne makro to polecam poszukać w gratach starych zenitów i poszukać przejściowek odwrotnego mocowania lub m42 koszt ok 40zl. Natomiast obrazowanie z nich jest bajeczne.

 5. Body wybierać takie, gdzie można ustawić temperaturę barwową w kelvinach ręcznie, a nie przez zaprogramowane gotowce

6. Fotografując pod kątem przez szyby następują zniekształcenia 

7. Nie kupujcie w żadnym wypadku nakręcanych na obiektyw soczewek do makro - to największe zdzierstwo kasy na jakie można się nabrać 

Ogólnie najlepiej zainwestować w body z większą ilością mpx i wysokim ISO a potem po kosztach szukać ruskiego obiektywu i przejściówki. 

Edytowane przez Photosensible (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.5 Zdjęcia robić w RAW-ach a temperaturę ustawiać sobie w Camera RAW, czy co tam kto używa do wywoływania...

 

Nie siedzę w systemie Nikona, ale u Canona jest tak, że lepsze aparaty z matrycą cropową szumią w miarę znośnie do ISO 1600, powyżej jest już trochę gorzej, ale jak się umie odszumiać zdjęcia, to nie ma tragedii... Co do obiektywu, to inwestując w puszkę z wieloma Mpx, zainwestowałbym także w systemowy obiektyw makro, w relacji do ceny puszki nie jest to ogromny wydatek, szczególnie jeśli ktoś akceptuje sprzęt używany, a jednak wyniki są lepsze, niż z jakimś starym ruskim obiektywem...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o robieniu zdjęć rafy tak ?

W takim przypadku po co wam wysokie ISO ? Przecież światła jest nadmiar w zbiorniku i przy niskim ISO nie będzie żadnych szumów a zdjęcia będą bardzo dobre :). 


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale się ruszają, małe ISO + ciemny obiektyw = dof grubości kartki papieru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palnik, możesz jaśniej bo nie bardzo rozumiem co masz na myśli


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat jest o robieniu zdjęć rafy tak ?
W takim przypadku po co wam wysokie ISO ? Przecież światła jest nadmiar w zbiorniku i przy niskim ISO nie będzie żadnych szumów a zdjęcia będą bardzo dobre :)

Zbyt duże uproszczenie mój zdaniem.
Światła nigdy nie jestsy dużo, pamiętaj że zabierają je pierścienie, jeśli chcesz uzyskać większą głębię ostrości trzeba przymknąć przysłonę. Czas musi być stosunkowo krótki jeśli robisz korale z ręki, czy rybska i inne życie.

Ja zakupiłem w końcu pentaxa k50 I ruskiego industara 61 i powoli się uczę. Nie jest to jednak łatwy kawałek chleba :)

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy ktoś pstrykał fotki akwa aparatem Fuji S9600 ? Fajny aparat ale jestem laikiem jeśli chodzi o focenie i nie mogę uchwycić naturalnych kolorów w akwa.


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

big daddy,

Nie mogę się z Tobą zgodzić  , po pierwsze pierścienie nie są potrzebne do tego ,żeby złapać głębie wystarczy pobawić się przesłoną i czasem. Po drugie żeby robić fajne zdjęcia mimo wszystko musisz kupić w miarę jasny a zarazem tani obiektyw , dla przykładu niech to będzie nikkor 50 F1,8 przy tym obiektywie nie musisz bawić się z ISO. Zdjęcia zawsze będą wgniatały w ziemię.

 


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam starego Nikona d40 obiektyw 18-55 i byłbym wdzięczny gdyby ktoś doradził jak zrobić fajne foto pod ledami. Takie, którego nie trzeba przerabiać na kompie i które nie będzie niebieskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.3.2017 o 11:55, fal napisał:

big daddy,

Nie mogę się z Tobą zgodzić  , po pierwsze pierścienie nie są potrzebne do tego ,żeby złapać głębie wystarczy pobawić się przesłoną i czasem. Po drugie żeby robić fajne zdjęcia mimo wszystko musisz kupić w miarę jasny a zarazem tani obiektyw , dla przykładu niech to będzie nikkor 50 F1,8 przy tym obiektywie nie musisz bawić się z ISO. Zdjęcia zawsze będą wgniatały w ziemię.

 

Chodzi o to:

czym większe odwzorowanie, tym mniejsza głębia ostrości

czym mniejsza głębia ostrości, tym bardziej trzeba przymykać obiektyw, aby tę głębię powiększyć

czym bardziej trzeba przymykać obiektyw, tym bardziej trzeba podbić czułość, aby zachować rozsądny czas otwarcia migawki.

Dlatego właśnie w fotografii makro tak ważne jest body dające małe szumy przy wysokich czułościach. Owszem, w akwarium jest sporo światła, ale jak przymkniesz obiektyw do F12, to nagle okazuje się, że wcale nie ma tego światła aż tak dużo...

 

 


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodziło, nie wiem dlaczego wnioskowałeś, że pierścienie służą mi do regulacji głębi ostrości. Mówimy tutaj o fotografowaniu akwarium w jakimś tam powiekszeniu.

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.3.2017 o 22:52, dampus napisał:

Mam starego Nikona d40 obiektyw 18-55 i byłbym wdzięczny gdyby ktoś doradził jak zrobić fajne foto pod ledami. Takie, którego nie trzeba przerabiać na kompie i które nie będzie niebieskie.

Nie wiem czy D40 ma możliwość ręcznego ustawienia balansu bieli. Strzelam, że nie ma ma, w takim razie jedynym znanym mi sposobem jest zrobienie zdjęcia w trybie RAW i bawienie się balansem bieli w programie do wywoływania RAW-ów. Niestety, LED-y to zwykle problem dla fotografa, ten sam problem występuje w przypadku fotografowania  występów scenicznych, gdzie  coraz częściej używa się kolorowego oświetlenia LED. Na razie matryce sobie z tym do końca nie radzą...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, nadal będę się upierał ,że ISO w fotografowaniu akwarium nie ma w zasadzie żadnego znaczenia. Wszystko zależy od sposobu robienia zdjęcia , czy jest ono z ręki czy statywu. Powiedz mi proszę robię zdjęcie ze statywu przesłona wędruje na F22 a czas ustawiam adekwatny do przesłony w czym potrzebne jest mi ISO ? 


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co będziesz fotografować. Przy takiej wartości przysłony czas naświetlania będzie dlugi, wszystko co się rusza wyjdzie na zdjęciu poruszone właśnie. Ustawienie wyższej wartości ISO pozwoli skrócić czas naświetlania - będziesz mieć dof i ostrość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fal napisał:

Andrzej, nadal będę się upierał ,że ISO w fotografowaniu akwarium nie ma w zasadzie żadnego znaczenia. Wszystko zależy od sposobu robienia zdjęcia , czy jest ono z ręki czy statywu. Powiedz mi proszę robię zdjęcie ze statywu przesłona wędruje na F22 a czas ustawiam adekwatny do przesłony w czym potrzebne jest mi ISO ? 

każdy polip będzie rozmyty, czasy bedziesz miał na takiej przysłonie około 2-3sek moze nawet wiecej, kiedys też robiłem macro foto na takich przysłonach zeby miec wieksza GO ale paliłem bardzo mocno lampą na niskim iso. W akwarium lampą nie łupniesz...

To był EOS 10D wiec wysokie iso tam nie istniało ;)

7730377_180650_1751355180259_5553683_n.j

7730376_169055_1751354060231_5094676_n.j

7730375_169007_1751351420165_1758482_n.j

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiście ,że każdy polip będzie poruszony przy wysokiej wartości przesłony i przy długim czasie naświetlania wszystko zależy co się fotografuje i jakiego efektu się oczekuje.

Nadal uważam ,że ISO nie ma znaczenia przy robieniu zdjęć akwarium przy tej ilości światła które dostajemy.

Pozdrowionka 


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, fal napisał:

Ale oczywiście ,że każdy polip będzie poruszony przy wysokiej wartości przesłony i przy długim czasie naświetlania wszystko zależy co się fotografuje i jakiego efektu się oczekuje.

Nadal uważam ,że ISO nie ma znaczenia przy robieniu zdjęć akwarium przy tej ilości światła które dostajemy.

Pozdrowionka 

Jak nie ma znaczenia? ;-) Ja bym powiedział, że ma podstawowe i to niezależnie od rodzaju fotografii ;-)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, fal napisał:

Nadal uważam ,że ISO nie ma znaczenia przy robieniu zdjęć akwarium przy tej ilości światła które dostajemy.

Pozdrowionka 

A kiedy i gdzie ma znaczenie? Zdjęcia ze szkłem makro w akwarium, przy świetle zastanym (6*24t5 + 6x10w led), przysłonie f/11 i ISO 100 to czas naświetlania ~0,4s.  - o rybach zapomnij, a polipy rozmazane.

Edytowane przez Leel00 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie myślę ,że się nie rozumiemy zapytam inaczej do czego jest Wam potrzebne wysokie ISO ? Do robienia zdjęć z ręki ? Do robienia zdjęć Macro ? 


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.