Skocz do zawartości
bobek

Po aktualizacji, Wyszukiwarka Google

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proponowałbym zgłoszenie do google prośbę o przeindeksowanie strony. Aktualnie jeżeli cokolwiek wyszukujesz na google odnośnie akwarium morskich to nie działa żaden link do nano reef.

Edytowane przez bobek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na obecną chwilę forum działa tak jak by wszystko powstało od nowa, żadna strona wyszukiwana przez google nie działa. przydało by się przeindeksować strony, mam nadzieję da się to jakoś zrobić.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jak najszybciej.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie trochę czasu administracji - obecnie jeszcze trwa przetwarzanie... Skoczek gdzieś już pisał iż wszystko wróci do normy gdy tylko się przeładuje cała baza - a mało tego zapewne nie jest.

http://nano-reef.pl/index.php?app=core&module=system&controller=announcement&id=1

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Baza jeszcze się mieli 


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić aby pokazywały się odpowiedzi w wątkach, nieprzeczytane, ale żeby nie pokazywało każdego posta do jednego tematu ?


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jutra będę wsadzał posty ze wskazówkami co do ustawień ;) takie małe F.A.Q dla nowej wersji

Skoczek


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Bardzo fajnie : ) Jak pisali poprzednicy - ciężko wracać do cennej wiedzy z forum bez gugla / forumowego szukania ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, joopa napisał:

Jak ustawić aby pokazywały się odpowiedzi w wątkach, nieprzeczytane, ale żeby nie pokazywało każdego posta do jednego tematu ?

W zakładce "pokazuj mi" zaznacz "tylko zawartość "

w zakladce "typ zawartosci" zaznacz "tematy" i wybierz w podzakładce te które cię interesi 

w zakladce "wyswietlanie" zaznacz " widok rozszerzony "

na koniec kliknij w "utwórz nowy kanał "

kurna ale namieszalem ,ale działa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, teraz jest zdecydowanie lepiej :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy przeindeksowanie strony coś pomoże. Ja bym raczej w htaccesie dodał przekierowania do starego linkowania. Bez tego to jak strzał w kolano. Jeśli nawet google przeindeksuje to wszystkie linki, które były umieszczone gdzieś na innych stronach będą prowadziły do error 404. Google też nie lubi takich zmian.

Wiem bo sam mam forum gdzie jest zarejestrowanych ponad 64.000 osób i jest na nim prawie 500.000 postów. Jestem jego właścicielem, administratorem i sam zajmuje się pozycjonowaniem i marketingiem od ponad 10 lat.

Nie odważył bym się na taki krok, żeby zmieniać strukturę linków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka prozba do wielmozy , czy "własny kanał " można umieścić gdzieś na stronie głównej bo wejść w niego to trzeba się trochę naklikac, a resetuje się po każdej zmianie strony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić forum chodzi fatalnie ... muli niesamowicie.

O linkowaniu z googla już nie wspomnę.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, R.I.P napisał:

Co by nie mówić forum chodzi fatalnie ... muli niesamowicie.

O linkowaniu z googla już nie wspomnę.

PK

I będzie mulić do czasu aż silnik nie zmieli starej bazy... Panie Premierze jak żyć ? ;) 

32 minuty temu, Robert-reef napisał:

No nie wiem czy przeindeksowanie strony coś pomoże. Ja bym raczej w htaccesie dodał przekierowania do starego linkowania. Bez tego to jak strzał w kolano. Jeśli nawet google przeindeksuje to wszystkie linki, które były umieszczone gdzieś na innych stronach będą prowadziły do error 404. Google też nie lubi takich zmian.

Wiem bo sam mam forum gdzie jest zarejestrowanych ponad 64.000 osób i jest na nim prawie 500.000 postów. Jestem jego właścicielem, administratorem i sam zajmuje się pozycjonowaniem i marketingiem od ponad 10 lat.

Nie odważył bym się na taki krok, żeby zmieniać strukturę linków.

Tak Robert ale to nie zmiana silnika tylko aktualizacja, producent o to zadbał i po reindexie bedzie OK. Jest 54% mielenia, pewnie jutro już wszystkow wróci do normy. Tak czy siak dziękuję za cenne posty.

 

Skoczek


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,co mi sie nie podoba,to ze przy temacie nie ma wpisanych ilosci postow,jak bylo na poprzednim forum...Czy to sie zmieni?...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak Irku, zmieni się ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum po zmianach wygląda bardzo fajnie, obsługa i wygoda również nie ucierpiała, mam tylko dwie uwagi. Pierwsza to nadal mam wieeelką stopkę :) a druga to przeglądając poszczególny temat nie wyświetlają się nicki osób przeglądających w tym czasie również ten temat. Czasem to było przydatne ponieważ można było ocenić czy temat jest w trakcie bardziej czy mniej burzliwej dyskusji czy też nic się specjalnego nie dzieje.

oo, już nie mam wieelkiej stopki :)- dzięki

Edit.

Przeglądający już są- nie zauważyłem.

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopki na razie jeszcze są wyłączone, dziś jak skończy się reindex bazy to wrócą, a przeglądający tematy już są :) - krop po kroku wszystko wraca do normy


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze zmień to "ślubne" zdjęcie w Twoim avatarze, na poprzednie - bardziej "user friendly" :) i będzie grała gitara, bo teraz jakoś tak straszno... :)

 

ps. ehhh przyzwyczaiłem się do starego wyglądu... :( obecny taki... fejsbukowy trochę...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dale napisał:

No to jeszcze zmień to "ślubne" zdjęcie w Twoim avatarze, na poprzednie - bardziej "user friendly" :) i będzie grała gitara, bo teraz jakoś tak straszno... :)

 

ps. ehhh przyzwyczaiłem się do starego wyglądu... :( obecny taki... fejsbukowy trochę...

A jaki wpływ na działanie forum ma mój avatar ?  (ps: to nie jest ślubne i jest bardzo aktualne ;) )


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, SkoczekPL napisał:

A jaki wpływ na działanie forum ma mój avatar ?  (ps: to nie jest ślubne i jest bardzo aktualne ;) )

Avatar super, jesteś na fali. 

Czy można zrobić tak jak na Aqua-reef.pl, na stronie forum najnowsze tematy i posty, zamiast części z urodzinami użytkowników?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie...... może nawet dziś


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam "migracja"? Minął już chyba tydzień mielenia bazy, które miało rozwiązać problemy, a póki co nic się nie poprawia.

Szczególnie uciążliwe jest utracenie linków z poprzedniej wersji. Z google nic nie działa, wszędzie 404. 

Z ciekawości zapytam, czy migracja była ćwiczona na boku na kopii środowiska, żeby zobaczyć jak przebiegnie? Ogólnie strasznie słabo to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.