Skocz do zawartości
Gość

Podwyższone NO3 PO4 po przeprowadzce systemu 250l kubełek bez sumpa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam wszystkich forumowiczów,jestem tu nowy ale od 4miesięcy was obserwuje,mam pewne pytanie bo sam w to nie mogę uwierzyć chyba że jest to normalne,zatem do pytanie,mianowicie moje testy nowe z SALIFERTA pokazują mi No3-około 70 a Po4 0,25-0,50 po prostu kosmos a korale mam miękkie i trochę Lps-ów wszystko się przepięknie otwiera ,pompują, ryby jedzą nie widać oznak jakieś plagi,dodam że akwarium ma 250l i ma 3 miesiące,więc pytam czy jest to realne czy przy takich wysokich wynikach akwarium jeszcze żyje.

Ps.odpieniacz PS-600 przeznaczony do akwarium 450-500l więc zapas jest

Edytowane przez Adi1977 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz o tym, że jak porównujesz kolor przy teście na NO3 z boku to wynik dzielisz przez 10?

A tak ogólnie to są takie przypadki ale jeśli będzie to długotrwałe to daleko nie zajedziesz, szczególnie z tymi fosforanami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym mówi tytuł Twojego tematu?

To nie są kosmiczne parametry. Korale miękkie otwierają się bo lubią bagienko (niektóre korale), mają co jeść więc są zadowolone. Nie oznacza to jednak że ten stan zadowolenia będzie trwał wiecznie.

Umieść zdjęcie baniaka. Pokaż jak wygląda skała. Nie ma na niej glonów?

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheheh :)

Witaj, po pierwsze - zmień tytuł  (kierunkując go na problem tematu)

Po drugie - jasne,że możliwe - miękkasy żyją w "bagienkach" ;) 


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 tak wiem jak obsługiwać testy skała jest ok,bez glonów,pytam bo jak widzicie mam baniak od 3 miesięcy każdy z was zaczynał więc proszę oszczędzić mi ....
 Zastanawiam się dla czego nie spadają te fosforany mam Rowa włożone purigen też... nowy odpieniacz mam od 3 tyg może to za mało czasu,co do zdjęcia wyślę jak będę miał możliwości.

Jak widzę te wyśmiewki to zastanawiam się po co jestem na tym forum.ok bardzo dziękuję za odp.uważam temat zakończony wszystko jasne!Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak masz od 3mc i  korale i ryby ? A glony zielone masz ? Może zakwit się rozpoczyna i skąd takie parametry rozwalone ?

Daj fotkę baniaka.

 

PS: Nikt  na Ciebie nie wskakuje tylko informuje :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Przemek78 napisał:

Wiesz o tym, że jak porównujesz kolor przy teście na NO3 z boku to wynik dzielisz przez 10?

Tylko wtedy patrzymy z boku i dzielimy przez 10, kiedy wynik czytany od gory pokazuje mniej niz 10mg/L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Więcej zdjęć nie dam rade przesłać z powodu rozmiarów plików ,ale choć część baniaka przeszło bo ma 995kb

20170212_092913.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Nik@ napisał:

Tylko wtedy patrzymy z boku i dzielimy przez 10, kiedy wynik czytany od gory pokazuje mniej niz 10mg/L

No właśnie o to mi chodzi, że jeśli ktoś popatrzy od razu z boku to odczyta powiedzmy te 70 i nie znając dobrze instrukcji tak przyjmie. a w rzeczywistości będzie miał 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wygląda to fajnie, ale rybek masz sporo - jaka jest wielkość zbiornika ? i jaka cyrkulacja ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo tam tego masz, jakiś filtr wewnętrzny po lewo?, dużo karmisz??. Na takie młode akwa to życia dość dużo.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie. Rośnie - koralom jak widać Twoje parametry pasują. Więc chyba nie ma sensu walczyć na siłę z wiatrakami tylko cieszyć się baniakiem, biologia swoje zrobi. Masz młody system dociążony ale żyje, skoro nie ma wysypu plag to chyba bakterie się ogarną w pewnym momencie i parametry pójdą w dobrą stronę. Ile mrożonek dajesz dziennie? Płuczesz? A może Karmisz suchym pokarmem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz pisał ile masz ryb to napisz o tym ile je karmisz

Ostatni raz prosimy o zmiane tematu na taki, który bardziej nawiązuje do problemu - edytuj pierwszy post


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

baniak 120x50x50    250l  odpieniacz jak pisałem PS-600 cyrkulacja 2x 6000l/h

rybek mam 12szt karmię 2 x dziennie po 1 szt mrożonki tak przepłukuję kostko w ro, zapewne zostaje czekać może parametry spadną,co do kolegów powyżej ja wiem o co chodzi z testami dobrze mierzę wiem że się dzieli itp.wiec wynik mój to około 70,co do soli używam

Microbe-Lift Organic Active Salt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz ryb, czym i ile karmisz?.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema 

Jedno pytanie ? 

Testy robisz przy akwa ??? 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

coś takiego udało się przesłać

20170212_093927.jpg

tak nie daleko akwarium ale przy oknie (dla AnT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie, ale nie zgodzę się z uwagą powyżej jakoby zostawić te parametry i się nie przejmować. Jak na te 250 lt to masz tam kupę ryb i to niemałych, jest to na pewno jedna z przyczyn. A jaki masz pozostały sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo..... ładny hepcio:), dużo ryb stąd to wszystko te 2 kostki dzennie to trochę mało na te rybcie, generalnie przerybienie, masz sumpa, jakieś złoże dla bakterii?.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi1977 - no to już mniej więcej wiadomo o co kaman. Masz sporo ryb jak na taki zbiornik  - pokolce niestety jedzą i s...... więc wiesz :)

Parametry trzeba zbić - poczytaj forum a znajdziesz sporo rozwiązań (ja np zawsze lubiłem wódkę :D oczywiście w walce z NO3)

BTW: ustaw jedną cyrkulację w stronę tafli wody bo robi Ci się filtr.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie np lepiej działa ocet :) wódka powodowała wysyp cyjano.

Z pytaniem o odległość testy - baniak autorowi najprawdopodobniej chodziło o to czy do testu pobierasz wodę bezpośrednio z baniaka do strzykawki i do fiolki czy jest jakieś pośrednie pudełko by nie latać za każdym razem ze strzykawką na trasie okno-akwarium. U siebie kiedyś wykorzystałem do tego celu kubek... jak zobaczyłem PO4 na hance to miałem mętlik ale szybka analiza... kubek służył do karmienia :) pomiar wody bezpośrednio z baniaka uspokoił nerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przemku...miałem okazję kupić część korali i ryb więc trochę żal sprzedawać ale jeśli będzie trzeba!co do biologii mam wszystko co trzeba trochę czytałem i czytam nadal.Po prostu chciałem się dowiedzieć czy przy takich parametrach korale miękkie się pompują ,widocznie tak,Bardzo dziękuję za info.

Chwialek...tak strzykawka prosto do kubełka z testami nie ma nic po drodze:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma 3 miesiące, a kiedy kupiłeś te korale i ryby i włożyłeś je do tego zbiornika?

 


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, chwialek napisał:

u mnie np lepiej działa ocet :) wódka powodowała wysyp cyjano.

Z pytaniem o odległość testy - baniak autorowi najprawdopodobniej chodziło o to czy do testu pobierasz wodę bezpośrednio z baniaka do strzykawki i do fiolki czy jest jakieś pośrednie pudełko by nie latać za każdym razem ze strzykawką na trasie okno-akwarium. U siebie kiedyś wykorzystałem do tego celu kubek... jak zobaczyłem PO4 na hance to miałem mętlik ale szybka analiza... kubek służył do karmienia :) pomiar wody bezpośrednio z baniaka uspokoił nerwy.

nie o to 

Chodzi o światło przy testach ;) 

nie oto jak daleko 

czy w tym samym pomieszczeniu ? 

zresztą widać na drugim zdjęciu  -  brak korony :D 

ledy - kolorki testów mogą się różnic 

idź nawet do łazienki i porównaj  przy innym świetle lub w drugim pokoju przy oknie zobaczysz róznice 

Pozdrawiam AnT 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Adi1977 napisał:

Przemku...miałem okazję kupić część korali i ryb więc trochę żal sprzedawać ale jeśli będzie trzeba!co do biologii mam wszystko co trzeba trochę czytałem i czytam nadal.Po prostu chciałem się dowiedzieć czy przy takich parametrach korale miękkie się pompują ,widocznie tak,Bardzo dziękuję za info.

Nie miałem na myśli abyś się pozbywał zwierzaków, też byłoby mi szkoda. Skoro twierdzisz, że masz wszystko co trzeba to pewnie masz.

Korale się pompują tylko że taki poziom PO4 i NO3 na dłuższą metę jest niekorzystny nie wspominając o wybarwieniu korali

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.