Skocz do zawartości
elespero

Samsung S7 czy Iphone 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dylemat który telefon wybrać, ktoś doradzi?

Jakieś konkretne argumenty bym prosił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie śmierć WP10 to bym określił ten dylemat jak wybór między dżumą a cholerą :)
Dziś sam bym miał dylemat ale chyba jednak apple. To co się dzieje z andkiem po 1,5 roku powoduje że dałbym szansę apple.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jabłko ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

S7 ;)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luknij filmy z usa ,to ci się jabłka odechce . Dobra była odpowiedz firmy na uszkodzenia wyświetlaczy , kup se pan nowy telefon .
Wolał bym xiaomi kupić niż Iphone .
Dobra znajoma sobie kupiła s6 ( nie zmieniałem z 5 bo 6 oprócz wyglądu żadnej rewolucji nie wniosła)a córce droższego zresztą Iphona , i ciągłe problemy z kompatybilnością , słabszy zasięg wszystkiego (alu obudowa) , krótka praca na baterii ,padła ładowarka , padł kabel do ładowarki (90 pln) .No i nawigacja .....A latający obiektyw aparatu to już ręce opadają .Takie to fony robią 
Odbiornik GPS w 7 działa lux ,jest szybki i trzyma zasięg genialnie .Aparat ... to trzeba przetestować bo nie raz na forach pytali mnie jakiego obiektywu makro używam .Foty przy świetle miasta/księżyca  po prostu klikasz .Aparat widzi więcej niż człowiek .Szybkość działania , klikasz i masz jest szybszy niż mój lap z CORE i5 .2 h rozmowy 4% baterii .350 km z muzyką (Youtube) i nawigacją zostało 36% baterki ,po 12 h .I nic nie ma szans z OLED .

PS : Zobacz foty ZOA i mojej bańki z S7 .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S7 może ma parę rozwiązań na plus i jest fajny ale ten android....


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
S7 może ma parę rozwiązań na plus i jest fajny ale ten android....



No właśnie, ja używam tylko IPhonów kiedyś zmieniłem telefon na LG G4 z super aparatem płynność działania systemu oraz szybki spadek ceny rynkowej daje do myślenia :) na IPhone nigdy się nie zawiodłem czy ten telefon ma tydzień czy 3 lata działa tak samo stabilnie i się nie zawiesza. Lekki intuicyjny system i to do mnie przemawia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na IPhone nigdy się nie zawiodłem czy ten telefon ma tydzień czy 3 lata działa tak samo stabilnie i się nie zawiesza.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pod warunkiem że nie uaktualniasz ios-a. Najlepiej działa z tą wersją z którą go wypuścili na rynek.

Ka osobiście po wielu latach z iPhonem przesiadłem się na moto g4 i nie żałuję (za wyjątkiem utraty ekosystemu).

A tak naprawdę z tych dwóch nie wybrał bym ani jednego. [emoji14]

The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dorzucę do rozważań jeszcze sony xperia xz. Tak, wiem. Android syf itp. Jednak od kilku lat (zaczęło się od z1 jeśli dobrze pamiętam), sony swoje flagowce dopieszcza pod względem optymalizacji sprzęt-system i to naprawdę widać, choćby przez czas życia na baterii. Fakt nie ma wyświetlacza 4K, jednak prawdę powiedziawszy po co on komu w telefonie!!! Na duży plus zasługuje też serwis. Zgłaszasz problem na stronie, do 24h po telefon przyjeżdża kurier(za free i bez problemów) a do 7dni masz nowy tel (najczęściej bez ceregieli wymieniają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, erem88 napisał:

 

 


No właśnie, ja używam tylko IPhonów kiedyś zmieniłem telefon na LG G4 z super aparatem płynność działania systemu oraz szybki spadek ceny rynkowej daje do myślenia :) na IPhone nigdy się nie zawiodłem czy ten telefon ma tydzień czy 3 lata działa tak samo stabilnie i się nie zawiesza. Lekki intuicyjny system i to do mnie przemawia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Aktualnie mam LG G3 i nigdy nie miałem z nim problemu a mam go 2 lata.  Do do iphonów to ma kilku znajomych ale 5 i strasznie narzekają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby nie śmierć WP10 to bym określił ten dylemat jak wybór między dżumą a cholerą [emoji4]
Dziś sam bym miał dylemat ale chyba jednak apple. To co się dzieje z andkiem po 1,5 roku powoduje że dałbym szansę apple.



Ja mam cichą nadzieję że Surface Phone będzie godnym następcą Lumii i namiesza na rynku.

150x60x65 + SUMP, 8x54W T5, WhiteSkim 250, DCT12000, Gyre XF250 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla siebie kupilem iPhone 6s a dla żony na probe galaxy s7 edge bo tez zawsze miala iphony, mija juz prawie rok, moj iPhone jest rezany jako narzędzie pracy a jej jako poprostu telefon i niestety jej telefon najzwyczajniej muli a moj chodzi jak nowy... na poczatku mi sie podobał i nawet bylem skłonny sie zamienić ale po czasie wyszlo ze to android [emoji6] następny jej tel bedzie jabłuszkiem...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam LG G4 i na pewno następny jaki będzie to G6. Zrobił na mnie wielkie wrażenie po tym jak miałem Samsungi S2,3,4,5. Tutaj android to nie jak android, nic się nie wiesza jest dobrze zoptymalizowany.

Więc jak widać co osoba to inna propozycja [emoji14]

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIałem 2 samsungi na androidzie - czemu 2? Bo zarazem pierwszego i ostatniego. Nigdy w życiu więcej szajsunga i tego beznadziejnego systemu. Iphona mam głównie ze względu na komputer (korzystam z maca), jeśli używasz windowsa części funkcji nie zobaczysz, bo działają tylko w ramach sprzętu apple. Ma swoje wady, ale generalnie mogę polecić, mam trzeciego i prawie na pewno kolejny telefon też będzie iphonem.

Reasumując w tej samej cenie brałbym iphona i nie patrzył na konkurencję. Przy większych różnicach w cenie można pomyśleć, jak wygląda dzisiejszy android nie wiem, ponoć się poprawił. Mnie denerwuje jego opresyjność względem użytkownika, zresztą jak windowsa. Samsung - nigdy więcej elektroniki tej marki, szmelc i tandeta

Dnia 15.02.2017 o 08:25, dadario napisał:

A ja dorzucę do rozważań jeszcze sony xperia xz. Tak, wiem. Android syf itp. Jednak od kilku lat (zaczęło się od z1 jeśli dobrze pamiętam), sony swoje flagowce dopieszcza pod względem optymalizacji sprzęt-system i to naprawdę widać, choćby przez czas życia na baterii. Fakt nie ma wyświetlacza 4K, jednak prawdę powiedziawszy po co on komu w telefonie!!! Na duży plus zasługuje też serwis. Zgłaszasz problem na stronie, do 24h po telefon przyjeżdża kurier(za free i bez problemów) a do 7dni masz nowy tel (najczęściej bez ceregieli wymieniają)

 

Koleżanka miała Z3 - ekran pękł na moich oczach gdy z mrozu (ok -5) weszła do galerii handlowej. Co na to serwis? Wina użytkownika, naprawa odpłatna nieodwracalna. Słyszałem o podobnej sytuacji w xperiach u kilku osób więc to chyba nie był odosobniony przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MIałem 2 samsungi na androidzie - czemu 2? Bo zarazem pierwszego i ostatniego. Nigdy w życiu więcej szajsunga i tego beznadziejnego systemu. Iphona mam głównie ze względu na komputer (korzystam z maca), jeśli używasz windowsa części funkcji nie zobaczysz, bo działają tylko w ramach sprzętu apple. Ma swoje wady, ale generalnie mogę polecić,


Największa wada jest softwareowe postarzanie, mialem iPhone 4 i po kolejnej aktualizacji tak mulił ze poszedl na złom, kupilem wtedy 5s to sie okazalo ze nowy soft nie dziala z moim macbookiem late2008 bo iTunes za stare, aktualizować sie nie da bo tylko na nowszym OS X chodzi a sprzęt daje rade c2d 2.4GHz 4gb ram niczego mu nie brakuje ;)teraz mam 6s i wiem ze za rok juz trzeba sie go bedzie pozbyć ;)

Ale moze taka filozofia ze Apple robi OS na tylko kilka urządzeń dlatego jest to tak zoptymalizowane i zawsze chodzi szybko jak torpeda a nie na tysiące konfiguracji przez co jest to do niczego... przykładowo instalka lightrooma wazy 80MB a nie 1GB jak na windowsa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, chmieles2 napisał:

Koleżanka miała Z3 - ekran pękł na moich oczach gdy z mrozu (ok -5) weszła do galerii handlowej. Co na to serwis? Wina użytkownika, naprawa odpłatna nieodwracalna. Słyszałem o podobnej sytuacji w xperiach u kilku osób więc to chyba nie był odosobniony przypadek.

Nie wiem, nie znam koleżanki :-) ale wśród mojej rodziny i najbliższych (w sumie chyba z 8zetek różnej generacji) zdarzały się awarie, ale 3letnia gwarancja i naprawdę rzetelny serwis spowodował moje i nie tylko najwyższe zadowolenie. Dodatkowo Android wypuszczany dla Sony ( ale nie nakładki z T-mobile itp tylko oryginalna wersja) jest naprawdę dobrze zoptymalizowany i pomimo lat nie widać różnicy w działaniu (przykład: mam z3compact 3i pół roku, zaczynał od Andka 4.0, teraz już jest 6 i działa równie stabilnie, raz na pół roku reset do ustawień fabrycznych i śmiga aż miło, ciągle trzymając na baterii więcej niż 2dni :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Coltrane napisał:

 


Największa wada jest softwareowe postarzanie, mialem iPhone 4 i po kolejnej aktualizacji tak mulił ze poszedl na złom, kupilem wtedy 5s to sie okazalo ze nowy soft nie dziala z moim macbookiem late2008 bo iTunes za stare, aktualizować sie nie da bo tylko na nowszym OS X chodzi a sprzęt daje rade c2d 2.4GHz 4gb ram niczego mu nie brakuje ;)teraz mam 6s i wiem ze za rok juz trzeba sie go bedzie pozbyć ;)

Ale moze taka filozofia ze Apple robi OS na tylko kilka urządzeń dlatego jest to tak zoptymalizowane i zawsze chodzi szybko jak torpeda a nie na tysiące konfiguracji przez co jest to do niczego... przykładowo instalka lightrooma wazy 80MB a nie 1GB jak na windowsa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Pewnie mówisz o pamiętnym ios7 :D po jakimś miesiącu zrobili aktualizację, po której zaczęły działać normalnie, ale tamten system w całości był porażką. Ogólnie od śmierci Jobsa to już nie jest ten sam Apple. Wypuszczają tandetny niesprawdzony soft i testują pół roku na żywym organizmie. Nigdy jednak nie miałem kłopotów z synchronizacją z maciem, fakt, że robię ją prawie wyłącznie przez chmurę. Nie wiem jak jest ze starszymi macami, mój najstarszy jest z 2011, a od liona wiele pozmieniali w komputerach więc może tego kwestia. Teraz wszystkie systemy najnowsze akceptuje, aczkolwiek to maszynka nawet dziś lepsza od wszystkich najnowszych airów :P 

 

Zawsze jak masz tego samego producenta softu i sprzętu musi to być lepiej zoptymalizowane. Wszystkich możliwych konfiguracji ipada/iphona/ipoda za ostatnich 5 lat zbierzesz najwyżej setkę, a na androida tyle nowych urządzeń to wychodzi miesięcznie. Możliwych konfiguracji pc-tów to chyba nikt nie policzy. Tak więc na samych instrukcjach sporo oszczędzają. Aczkolwiek z moich obserwacji największy problem to nie jest w windowsie czy androidzie, a w śmiechach dorzucanych przez producentów.

2 godziny temu, dadario napisał:

Nie wiem, nie znam koleżanki :-) ale wśród mojej rodziny i najbliższych (w sumie chyba z 8zetek różnej generacji) zdarzały się awarie, ale 3letnia gwarancja i naprawdę rzetelny serwis spowodował moje i nie tylko najwyższe zadowolenie. Dodatkowo Android wypuszczany dla Sony ( ale nie nakładki z T-mobile itp tylko oryginalna wersja) jest naprawdę dobrze zoptymalizowany i pomimo lat nie widać różnicy w działaniu (przykład: mam z3compact 3i pół roku, zaczynał od Andka 4.0, teraz już jest 6 i działa równie stabilnie, raz na pół roku reset do ustawień fabrycznych i śmiga aż miło, ciągle trzymając na baterii więcej niż 2dni :-)

Reset raz na pół roku? Wyrzuciłbym taki telefon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, chmieles2 napisał:

Reset raz na pół roku? Wyrzuciłbym taki telefon...

Całość zajmuje dosłownie 10minut, nie tracę danych, sms, historii połączeń, ustawień programów itp. Tylko sam andek wraca do czystych korzeni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, dadario napisał:

Całość zajmuje dosłownie 10minut, nie tracę danych, sms, historii połączeń, ustawień programów itp. Tylko sam andek wraca do czystych korzeni...

Niby tak, ale to oznacza, że w przeciągu pół roku gromadzi mu się tyle śmiecia, że zauważalnie spowalnia. Niby drobiazg i robota na kilka minut, ale mimo wszystko upierdliwość i nie świadczy najlepiej o urządzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęły prawie 3 miesiące, telefonu jak nie było tak nie ma :D

Ale z S7 zrezygnowałem, ponieważ nie wniesie się go do samolotu. Linie lotnicze nie przewożą tego modelu.

Ale wyszedł S8 i jest w przyzwoitej cenie, możliwe że się skuszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

S8 wygląda super tylko zwróć uwagę na wyświetlacz czy nie świeci na różowo. Ponoć montują inne wyświetlacze. W necie już można o tym poczytać.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z S7 zrezygnowałem, ponieważ nie wniesie się go do samolotu. Linie lotnicze nie przewożą tego modelu.


Co Ty za bzdury opowiadasz? Jakie linie? Faktem jest że w komunikatach przed startem cześć linii lotniczych prosi o nie używanie urządzeń s7 i Note7 nawet w trybie samolot ale to nie oznacza że nie można go wnieść do samolotu. Nikt nie sprawdza Ci modelu telefonu przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Walker napisał:

 


Co Ty za bzdury opowiadasz? Jakie linie? Faktem jest że w komunikatach przed startem cześć linii lotniczych prosi o nie używanie urządzeń s7 i Note7 nawet w trybie samolot ale to nie oznacza że nie można go wnieść do samolotu. Nikt nie sprawdza Ci modelu telefonu przecież.

 

http://screenshot.sh/m7UzlU3xQLK3J

Moja rezerwacja.

 

Znajomemu nie pozwolili wejść do samolotu z tym telefonem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.