Skocz do zawartości
Gość

Sól Morska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam,krótkie pytanko czy ktoś stosuje już dłużej tą sól

Microbe-Lift Organic Active Salt

jakieś opinie...z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy długo?  Nie długo, jakieś trzecie wiaderko soli M-L. Co do opinii - u mnie lepsza niż poprzednia (Aquaforest), ale to nie sztuka w porównaniu do AF, nawet zwykła sól kuchenna wygrywa :)

W każdym razie, zero plag, sól do podmiany po 15 minutach od wsypania ląduje w zbiorniku, ryby zadowolone, korale też. Przy utrzymywaniu zasolenia 1,025 nie ma potrzeby uzupełniać Ca i Mg - kH też OK. przy niższym, wartości na granicy normy.

Zasadniczo, po Kencie, AF, i IO, Microbe pozostanie ze mną na dłużej (myślę)...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No...właśnie (Aquaforest) też używałem.....bez komentarza!!! wszystko stało w miejscu,i parametry nie wspomnę

liczę że po dłuższym stosowaniu tej soli 

Microbe-Lift Organic Active Salt

będzie ok...dzięki Marku

Ps.z polecania sklepu erybka Zabrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na to Aquaforest ojcu dałem prawie całe wiadro i nachwalić się nie może całą zimę nogi moczył


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, opo napisał:

Narzekacie na to Aquaforest ojcu dałem prawie całe wiadro i nachwalić się nie może całą zimę nogi moczył

Bueheheh aleś pan dosolił ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już na poważnie, czy sól AF jest naprawdę taka słaba? Decydując się na nią (m.in. po lekturze testów na reefhub) miałem wrażenie dobrego wyboru....

Co w takim razie polecacie? Cena nie ma większego znaczenia.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, grzegorz88wroc napisał:

W AF ca/mg to loteria więc na prawidłową ilość micro nie liczyłbym..

Wysłane z Tapatalka
 

To na co przejść najlepiej?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemia AF nie jest słaba. Na niej rosną podobno korale. I to całkiem ładne. jest tylko kapryśna i wymagająca gorzej niż księżniczka-jedynaczka. Moim zdaniem, najlepiej używać kompletu AF, ale w dawkach - zaczynając od minimalnych, powoli dochodzić do docelowych - obserwując przy tym baniak. Nie ma rady, trzeba znać doskonale zależności pomiędzy składem a wyglądem. Inaczej każdy, nawet najdrobniejszy błąd spowoduje dino/cyjano/okrzemki lub inną plagę. Albo focha u korali.

Ten system nie wybacza przelania czy braku systematyczności. Tyle z moich obserwacji. Do tego dochodzi, według obiegowej opinii, rozbierznośc w składzie partii, wadliwe preparaty i tym podobne rzeczy.

Dlatego ja przesiadłem się na Microbe Lift. Miałem Kenta, ale cena poleciała w kosmos swego czasu, a i dla mnie obecnie, system kenta jest za bogaty w mikro - trudno otrzymać szyby czyste.

 

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale tak czytam te Twoje posty czasem nawet z zaciekawieniem i zastanawiam się.... O co chodzi? Ta sól za bogata ta za uboga ta za kapryśna? Kurde serio ciężko dogodzić takiemu wymagajacemu klientowi! Może to nie sól jest kapryśna tylko klient marudzi i swoje niepowodzenia zwla na innych? :-P A może już czas zrozumieć że sól (i cała pozostała chemia) powinna być dobrana do systemu? Często na forum pada pytanie "jakas sól polecacie " - każdy kto ma pojecie o akwrystce morskiej wie że nie da się odpowiedzieć na tak źle postawione pytanie. Bo do czego ma być ta sól? Co to ma być za akwarium? Jaka obsada? A może tylko FO? A może SPS? Ja sól IO miałem na początku ze 3 opakowania ale po tym jak mi skamieniała przeszedłem na Kenta i jechałem prawie 10 lat i nie miałem jak Ty "problemów z szybami". AF stosowałam ponad 4 i też jakoś wszystko bujało jak należy. Więc gdzie jest pies pogrzebany?
O soli MLOA czytałem wiele dobrego i nawet znam jedna osobę która jej używa w akwarium z miekasami i sobie chwali ale jako że sam nie testowałem to nie zajmę stanowiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam tylko ze sole AF i ML (i parę innych) będą niedługo w teście 



Super!

Ale to nie wystarczy. To trochę tak jak z samochodami - każdy może przeczytać parametry z katalogu producenta, każdy może przeczytać testy wykonane przez niezależne wydawnictwa i niezależnych "testerów " ;-), każdy może wypróbować wiele aut i zasięgnąć opinii wśród znajomych o danym modelu. Ale każdy powinien dobrać auto na swoje potrzeby, inny będzie do wożenia dzieci do szkoły a inny żeby robić dostawy chleba do biedronki.
Ale mało tego to też nie znaczy że dwie różne osoby wsiadą do takiego samego auta i będą jeździły tak samo! To po prostu niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Adi1977 napisał:

aby może nie zaczynać nowego tematu mam pytanie co do bakterii

Fauna Marin Marine Bakto Gel Start

na stronie producenta czytam że czyni cuda..ktoś to potwierdzi? dzięki z góry...

Załóż nowy temat bo nikt nie wpadnie na to, że o tym mowa jeśli tytuł brzmi "Sól morska". A w cuda to bym nie wierzył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, chyba masz słabszy dzień :) na takie plewy brać starego warchoła :) ?

Ale ok, niech będzie....

"Bogata", czyli obok "przepisowej" ilości Ca, Mg i wartości kH, ma zauważalnie więcej mikroelementów. Zauważalnie - po osadzie na szybie. Kent, od biedy wystarczał mi bez żadnych suplementów, same podmiany.

A co do drugiego zwrotu, to zauważ że napisałem "chemia jest kapryśna", czyli komplet produktów.  Żeby miało sens stosowanie soli AF, trzeba ją z czasem uzupełnić o różne kanisterki czy kropelki. Nie tak jak z Kentem, gdzie wystarczały podmiany (od biedy). Przynajmniej na moim zbiorniku obok podmian musiałem włączyć "kanisterki". A do bakterii - kropelki... No i wystarczyło przeholować, czy to z kanisrami, czy z kroplami, ba, nawet podać na starcie zalecaną dawkę i już miałem dino albo nawet okrzemki...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się sprawdza przed wycieraczką zimą tylko później opłukać buty czy spód auta. Lepiej rozpuszcza śnieg jak ta drogowa.Do konserwacji żywności i akwarium nie nadaje się za bardzo za twarda :( przed otwarciem najlepiej przejechać traktorem w tę i we w tę.

Kolega używa i chwali microbe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15 lutego 2017 o 22:59, dale napisał:

Chemia AF nie jest słaba. Na niej rosną podobno korale. I to całkiem ładne. jest tylko kapryśna i wymagająca gorzej niż księżniczka-jedynaczka. Moim zdaniem, najlepiej używać kompletu AF, ale w dawkach - zaczynając od minimalnych, powoli dochodzić do docelowych - obserwując przy tym baniak. Nie ma rady, trzeba znać doskonale zależności pomiędzy składem a wyglądem. Inaczej każdy, nawet najdrobniejszy błąd spowoduje dino/cyjano/okrzemki lub inną plagę. Albo focha u korali.

Ten system nie wybacza przelania czy braku systematyczności. Tyle z moich obserwacji. Do tego dochodzi, według obiegowej opinii, rozbierznośc w składzie partii, wadliwe preparaty i tym podobne rzeczy.

Dlatego ja przesiadłem się na Microbe Lift. Miałem Kenta, ale cena poleciała w kosmos swego czasu, a i dla mnie obecnie, system kenta jest za bogaty w mikro - trudno otrzymać szyby czyste.

 

 

To mnie zmartwiłeś. Decydując się na tą sól, nie wiedziałem, że jest tak niestabilna. Pewnie jak będę miał więcej koralowców to rozważę przejście na coś innego. Może spróbuję tego Kenta?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dnia Thursday, February 16, 2017 o 11:36, Przemek78 napisał:

Sól morska". A w cuda to bym nie wierzył :)

Zgadza sie Przemku cudo cudowna to jest ale woda z Lichenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o sol AF to ja tez nie jetem z niej zadowolony. Mialem reef salt ale nic mi pod nia nie chcialo rosnac.aktualnie zmienilem na DD H2Ocean i jest lepiej. Zeby nie bylo ze wieszam psy na AF to powiem ze tylko sol mi nie podeszla. Uzywam ich witamin i aminokwasow i jest lepiej niz na samej soli wiec cos dziala :D

Co do soli to podobno probiotyczna ma wiecej micro niz reef salt, ale z racji ze prowadze baniak inna metoda nie kupowalem probiotycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze się sprawdza przed wycieraczką zimą tylko później opłukać buty czy spód auta. Lepiej rozpuszcza śnieg jak ta drogowa.Do konserwacji żywności i akwarium nie nadaje się za bardzo za twarda default_sad.png przed otwarciem najlepiej przejechać traktorem w tę i we w tę.

A ja całą zimę czekam na śnieg bo gdzieś te pół wiadra trzeba zużyć a tu jak na złość nic.

A obecnie testuje Colombo Pro Reef oraz ich suplementy i jak na razie przypasowały. Ale werdykt to za jakieś pół roku najwcześniej.

Rok jechałem na RSCP i super efekty. Korale mega zadowolone a były tylko podmianki bez żadnej innej suplementacji.

The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy istnieje jakaś marka soli, typu "mercedeses"? Może droga, ale pewna i dopracowana? Mam na myśli bardziej jakość, stabilność zawartości, czystość, niż samą zawartość pierwiastków, bo ta wiadomo, że musi być dobrana pod zwierzęta w akwarium.  

Edytowane przez dari_a (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, dari_a napisał:

A czy istnieje jakaś marka soli, typu "mercedeses"? Może droga, ale pewna i dopracowana? Mam na myśli bardziej jakość, stabilność zawartości, czystość, niż samą zawartość pierwiastków, bo ta wiadomo, że musi być dobrana pod zwierzęta w akwarium.  

moim zdaniem red sea coral pro to jest to.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.