Skocz do zawartości
Bzyk002

Jak długo można NIEkarmić Błazenków

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Maelen napisał:

No właśnie, po co się czepiać? Po co od razu wyskakiwać z całą tą 'moralnością' w odpowiedzi na proste pytanie przy rzeczywiście nieszczęśliwie skonstruowanym temacie?

i znowu się czepiasz słówka, tym razem "moralność", możesz to nazwać inaczej ale chyba wiesz o co chodzi. Masz zwierzaka to go karm a nie zakładaj z góry że 2 dni w tygodniu nie będę go karmił. Przecież wystarczy kupić karmik za 100zł.

Chyba ta kwestia nie jest do dyskusji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przeczytałeś pytanie założyciela wątku? ;-)

hint: różnica pomiędzy zostawić a zostawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Maelen napisał:

Ale przeczytałeś pytanie założyciela wątku? ;-)

hint: różnica pomiędzy zostawić a zostawiać

Zgadza się, ale później Adi napisał, że jednorazowo jakoś by to przełknął, czyli Twoja późniejsza riposta dotyczyła cyklicznego wydarzenia. Tak przynajmniej można wnioskować.

Czyli rozumiem, że cyklicznie również potępiasz? Czy nie?

A i tak z czysto frazeologicznego punktu widzenia to "zostawić" nie wyklucza "zostawiać"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor użyl slowa weekend, a nie weekendy, wiec dla mnie wyglada to na problem jednorazowy, ewentualnie sporadyczny. Widac mu leży na sercu los tych rybek, skoro zapytał, zeby sie upewnić czy może, czy nie może. Dorobiliście do tego sporo koronki... wypadaloby chociaz najpierw zapytac, czy to sytuacja jednorazowa, czy permanentna, zanim chlopaka ukamieniujecie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy jak by się świat walił...

W poprzednim moim zbiorniku miałem +/- 15 ryb i potrafiłem je nie karmić 3-4 dni i co było źle??? nie w ręcz przeciwnie ryby są zdrowsze jak dostana głodówki parodniowej itd. jak ryby nie dostana jeść 2 dni w tyg to sie nic nie dzieje zawsze ze skały coś wyskubią.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problemy jak by się świat walił...

W poprzednim moim zbiorniku miałem +/- 15 ryb i potrafiłem je nie karmić 3-4 dni i co było źle??? nie w ręcz przeciwnie ryby są zdrowsze jak dostana głodówki parodniowej itd. jak ryby nie dostana jeść 2 dni w tyg to sie nic nie dzieje zawsze ze skały coś wyskubią.

No to będzie lincz zbiorowy....

[emoji4]

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jedno że dla ryb dobrze a dwa dla całego systemu bo złapie oddech ;) nie panikuj Adi.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, big daddy napisał:

No to będzie lincz zbiorowy....

lincz ?????

ale za co??? :D

Ci co mówią że 2-3dniowa głodówka jest tak jakby człowiek nie jadł albo coś podobnego to jest bzdura, uważam że albo nie mają pojęcia co mówią albo ich ponosi fantazja, po pierwsze w zbiornikach jest zawsze jakieś robactwo, po dwa każde zwierze czasami potrzebuje tak zwanej diety by organizm sie oczyścił itp. a takie mówienie mija się z prawda, sugeruje zobaczyć w nocy w akwarium co się dzieje jak zwierzęta dzienne "śpią" wtedy reszta życia buszuje sobie po akwarium mowa o robactwie itp zwierzaczkach :D więcej luzu :D 


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Nik@ napisał:

Autor użyl slowa weekend, a nie weekendy, wiec dla mnie wyglada to na problem jednorazowy, ewentualnie sporadyczny. Widac mu leży na sercu los tych rybek, skoro zapytał, zeby sie upewnić czy może, czy nie może. Dorobiliście do tego sporo koronki... wypadaloby chociaz najpierw zapytac, czy to sytuacja jednorazowa, czy permanentna, zanim chlopaka ukamieniujecie ;) 

Nik@ ale nie twierdzę, że autor miał na myśli weekend czy ileś weekendów. Chodzi o to jak potoczyła się dyskusja i tyle. To że rybom nic nie będzie szybko zostało ustalone, poszło później o intencje, że ktoś zakłada z góry że nie karmi ryb w weekend i jedni to potępili a inni zaakceptowali. I chyba prawdziwe intencje autora straciły na znaczeniu :) i zaczęło się dzielenie włosa na 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, Wieczny napisał:

Ci co mówią że 2-3dniowa głodówka jest tak jakby człowiek nie jadł albo coś podobnego to jest bzdura, uważam że albo nie mają pojęcia co mówią albo ich ponosi fantazja, po pierwsze w zbiornikach jest zawsze jakieś robactwo, po dwa każde zwierze czasami potrzebuje tak zwanej diety by organizm sie oczyścił itp

Tomku krótkie pytanie! masz akwarium morskie? masz na pewno!karmisz ryby w nim codziennie ?za pewne karmisz, to nie karm po co karmisz codziennie karm co 2 dni lub 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adi1977 napisał:

Tomku krótkie pytanie! masz akwarium morskie? masz na pewno!karmisz ryby w nim codziennie ?za pewne karmisz, to nie karm po co karmisz codziennie karm co 2 dni lub 3

Adam akwarium mam o ile mogę tak powiedzieć :D uwierz mi że u mnie ryby dostawały jeść rożnie, raz jadły raz przerwa w jedzeniu 2-3 dni i ryby miałem zawsze zdrowe i wypasione, także my ryb nie zostawiamy na pastwę losu bo maja dookoła siebie jedzenie które trzeba upolować, co innego jakbyśmy mieli ryby tylko w gołym szkle.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wieczny napisał:

Adam akwarium mam o ile mogę tak powiedzieć :D uwierz mi że u mnie ryby dostawały jeść rożnie, raz jadły raz przerwa w jedzeniu 2-3 dni i ryby miałem zawsze zdrowe i wypasione, także my ryb nie zostawiamy na pastwę losu bo maja dookoła siebie jedzenie które trzeba upolować, co innego jakbyśmy mieli ryby tylko w gołym szkle.

W 30 litrowym zbiorniku z dwoma błazenkami szybko zabraknie robactwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dochodzi aspekt , czy te błazenki są świeżo wpuszczone i w jakiej kondycji ? Ten weekend może być dla nich ostatnim .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swój sposób na swoją obsadę i szanuje każde zdanie, ale też miejmy trochę dystansu bo to hobby ma nas łączyć a nie dzielić i pomagać nam byśmy zapewniali jak najlepsze warunki naszym podopiecznym.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat lepiej jakby został zamknięty. Autor otrzymał odpowiedź, a reszta to... 

 

... niepotrzebne przepychanki i insynuacje. Przecież to do niczego nie prowadzi.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde.... na początek powiem sorki za to pytanie :o  nie wiedziałem że zrobi sie z tego taka afera. Po tylu postach przeczytanych na raz nie wiem nawet co tu odpisać albo mam starcha. Ale powiem tak, akwarium stoi u mnie w mieszkaniu. Ryby są karmione codziennie (brzuchy jak balony) i wyskoczył mi wyjazd do PL na weekend. Mógłbym nastawić karmik z suchym pokarmem ale w 30L to jest mały problem dlatego chciałem sie dowiedzieć czy ryby mogą/zalecane jest jak np. 2 dni nie dostaną jeść. Dlaczego pisze zalecane- mam akwarium słodkowodne i tam na nie jednym forum piszą o zalecanej paru dniowej głodówce. Teksty głodne ryby to zdrowe ryby- to ja znam :P tylko nie wiem czy moge je stosować na Nano Reff ;) Tak jak ktoś napisał wyżej, zależy mi na rybach (bo to moje pierwsze) dlatego napisałem tego posta i nie chce dla nich źle.

Dzięki za wszystki wypowiedzi! Pozdrawiam! 

Ps. Tu fotka dla niewiernych ;) (akwarium w domu)

20170220_120907.jpg


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi: " masz ptaka rybę kota,psa,itp ma jeść być zdrowy "

Akurat psa powinno sie przynajmniej jeden dzien w tygodniu przeglodzic. Dla ryb, jeden lub dwa dni glodowki to zaden problem. :waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nawet dla człowieka zaleca się jednodniową głodówkę od czasu do czasu i wcale nie jest ona problemem fizycznym a bardziej psychicznym. Pokolenie mojego dziadka przestrzegało postów bardzo ścisle i nie było to ograniczenie mięsa a kompletne nie przyjmowanie pokarmów przez cały dzień, dopuszczalna była tylko woda i kilka kromek chleba dziennie. Pomimo braku pokarmu normalnie wychodzili do pracy a była to praca bardzo ciężka bo wszystko robili ręcznie (wychowałem się na wsi, wiem jak pracowali) - posty wypadały w dni robocze... a pracowało się nie 8 godzin tylko od świtu i jeszcze po zmierzchu.

Wyprzedzając niektóre uwagi: w zeszłym roku trafiłem do szpitala, przyjechałem naczczo i kolejne 2 dni nie pozwolili mi jeść. 3 dni głodówki nie było szczególnym problemem, nawet nie schudłem po tym a czułem się bardzo dobrze i faktycznie dzień postu czasem pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Trzech dni nie polecam, drugiego załącza się ssawka podobna do nikotynowej po kilku godzinach przechodzi w mniej ostrą fazę ale nie jest to przyjemne chociaż nic strasznego.

Ryby są zmiennocieplne i nie potrzebują tyle energii co my czy zwierzęta lądowe, trudno to porównywać. może z gadami.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies widzialem chyba na reefcentral ze gosciu wrzucił skałe do jakiegoś baniaka i tam sie kreciła kilka miesiecy, jak ją wyciągał to znalazł parkę garbików w świetnej kondycji, oczywiscie ich nie karmił...


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś to już pisałem ale napiszę i tutaj.

Wszystko zależy od ryby, są ryby które spokojnie mogą kilka dni nie jeść, a są takie które powinny jeść kilka razy dziennie.Najbardziej znanym przypadkiem są anthiasy, które mają szybką przemianę materii, dużo i szybko pływają, dodatkowo maja krótki przewód pokarmowy i w naturze żerują cały dzień. Źle karmione w akwarium często umierają.

Są też ryby które np. skubią glony lub detrytus i one niekarmione same sobie znajdują pożywienie.

No i generalnie dla większości organizmów lepiej jak są lekko niedożywione niż przekarmione.

Wracając do pytania autora, uważam że spokojnie błazenki wytrzymają kilka dni bez jedzenia.

 


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co poniektórzy zrobili z tego straszną aferę, szkoda gadać. Śmiało możesz zostawić parę dni ryby bez pożywienia. I wcale nie zaszkodzisz rybom, wręcz przeciwnie. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę jeszcze trzy grosze. W zeszłym roku w lato (czerwiec.lipiec.sierpień) nie było mnie w domu co weekend. Ryby nie jadły 1-2 dni . Teraz raz na 2 tyg. też im robię dzień, dwa przerwy od jedzenia. Ryby rosną mają się dobrze mandaryn to w ogóle grubas jeden ledwo się toczy , a Hepcio ani razu jeszcze nie był obsypany. Błazny mam 4 i też jakieś tłuste więc chyba na zdrowie wychodzi. 


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.