Skocz do zawartości
Arturro

rękawiczki

Rekomendowane odpowiedzi

Stosujecie rękawiczki przy pracach porządkowych ? Podrzućcie proszę swoje propozycje.

Częściej ostatnio myślę o ich stosowaniu z uwagi na substancje jakie mogą się utrzymywać na skórze po innych czynnościach.

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Arturro napisał:

OK.

Nie dodałem, że szukam na tyle długich by woda nie wlewała się do środka po włożeniu ręki.

 

widziałem, w jakimś slepie w i-necie, nie wiem czy nie była to e-rybka


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w aptece - jak nie mają "na dziś"  to zamówią - coś koło 20zł za paczkę

trochę wody się wlewa - ale nie tak jak do zwykłych - te po prostu dużo lepiej przylegają do ręki - serio polecam

rekwiczki.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle były bez talku bo inaczej będzie problem, prywatnie nie stosuję żadnych rękawiczek.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup u weterynarza 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Arturro napisał:

Stosujecie rękawiczki przy pracach porządkowych ? Podrzućcie proszę swoje propozycje.

Częściej ostatnio myślę o ich stosowaniu z uwagi na substancje jakie mogą się utrzymywać na skórze po innych czynnościach.

O jakich substancjach po innych czynnościach piszesz? Może wystarczy kilkukrotnie umyć ręce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, maciej01 napisał:

O jakich substancjach po innych czynnościach piszesz? Może wystarczy kilkukrotnie umyć ręce?

jak masz jakąś ranę ewent. uczulenie na "coś" to rękawiczki obowiązkowo , poza tym mogą ochronić przed np. wieloszczetami

i w drugą stronę - coś co masz na rękach może dostać się do wody - po co ryzykować ? około 20zł na pół roku ? to "pikuś" a nie wydatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, silvia napisał:

https://www.doz.pl/apteka/p80201-Romed_rekawice_diagnostyczne_nitrylowe_niejalowe_bezpudrowe_niebieskie_rozmiar_M_100_szt

tylko jak dla mnie rozmiar Large - dobrze przylegają i wody dostaje się naprawdę niewiele

OK, dziękuję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, silvia napisał:

jak masz jakąś ranę ewent. uczulenie na "coś" to rękawiczki obowiązkowo , poza tym mogą ochronić przed np. wieloszczetami

i w drugą stronę - coś co masz na rękach może dostać się do wody - po co ryzykować ? około 20zł na pół roku ? to "pikuś" a nie wydatek

Kolega nie pisał o ranie i uczuleniu. Co mam mieć na rękach? Pisałem, kilkukrotne umycie powinno załatwić sprawę, a takie krótkie rękawice jak podałeś link, to w niczym nie pomogą jak będę miał szkodliwe substancje na rękach, bo woda do nich się dostanie po dłuższej chwili i te szkodliwe substancje znajdą się w akwarium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolega nie napisał też że wkłada do zbiornika łapy uwalane smarami i paliwem bo właśnie wrócił z warsztatu gdzie wymieniał ... silnik w samolocie

nie miałeś nie próbowałeś nie krytykuj - zamiast myć ileś tam razy ... bez mydła i w wodzie RO ? zawsze można użyć rękawic "do gmerania w krowich tyłkach" :P

rękawice bardziej mają zabezpieczyć nas a nie zbiornik, na początku używałem zwykłych - ale woda wlewała się do środka i "nadymały się" jak balon - te z linka są duuuużo lepsze

zawsze można tez tak :P

 

demobil0122.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał jak byk "myślę o ich stosowaniu z uwagi na substancje jakie mogą się utrzymywać na skórze po innych czynnościach.",a nie po pracach w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robicie z igły widły troszeczkę. Wystarczy się myć :) Zakładam, że kąpiecie się w miarę codziennie więc wkładając łapki do wody macie umyte do ramienia, albo umyjcie przed taplaniem w akwarium.  Piszę to z perspektywy kobiety używającej przeróżnych damskich smarowideł i balsamów do ciała, niekoniecznie używanych przez wszystkich mężczyzn.

Rękawiczek jest kilka rodzajów, najlepiej używać tych beztalkowych:

- zwykłe lateksowe - o ile nie jesteśmy uczuleni na lateks, rozciągliwe, przylegające

- winylowe - luźne, dość specyficzne, jeśli mamy alergię na lateks.

- nitrylowe- nierozciągliwe, antyalergiczne, ale zazwyczaj dosyć cienkie, mogą nie ochronić przed przypadkowym wieloszczetem.

- grube gumowe jak do mycia naczyń w amerykańskich filmach - zapewniają małą precyzję działań.

Jak wam się wlewa woda do środka, wystarczy założyć gumki recepturki w okolicy nadgarstków.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Właśnie "konia z rzędem" ...(albo lepiej nie :P) temu kto wyjaśni co kolega miał na myśli pisząc "innych czynnościach"

są jeszcze wszelkiego rodzaju manipulatory pęsety sitka i inne przydatne sprzęty - nie trzeba za każdym razem pakować (nieumytych) łap do zbiornika - zwłaszcza jak przed chwilą robiło się pierogi, konsumowało pizzę czy nacierało żonę balsamem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tymi recepturkami bo mi to wszystko wchodziło pod te rękawiczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kolega podarował rękawicę weterynaryjną,  taką:

KRUUSE KRUTEX soft rękawice inseminacyjne z ochraniaczem 50 szt. L

Ale nigdy jej nie użyłam, bo jeszcze mi się żadna krowa w akwarium nie cieliła ;) 

Myję łapki po pachy przed i po grzebaniu (akwa 60 cm wysokie) i na razie żyję. Jedynie muszę uważać na zielony ukwiał, bo jak dotknie mnie jego macka po zewnętrznej stronie dłoni, to trochę piecze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś potrzebuje dłuższych to Tunze ma w swojej ofercie, tak jak ktoś wcześniej pisał dostępne w erybce jak i w innych sklepach, tylko cena pozostaje do przemyśleń

pol_pm_Tunze-Rekawice-ochronne-0220-510-

Edytowane przez k2b (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, silvia napisał:

Właśnie "konia z rzędem" ...(albo lepiej nie :P) temu kto wyjaśni co kolega miał na myśli pisząc "innych czynnościach"

są jeszcze wszelkiego rodzaju manipulatory pęsety sitka i inne przydatne sprzęty - nie trzeba za każdym razem pakować (nieumytych) łap do zbiornika - zwłaszcza jak przed chwilą robiło się pierogi, konsumowało pizzę czy nacierało żonę balsamem ...

Najlepiej byłoby jakby kolega Arturro wypowiedział się co miał na myśli, a tak to sa niepotrzebne wycieczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to to jest chyba najlepsze rozwiązanie.

8 godzin temu, Nik@ napisał:

Mnie kolega podarował rękawicę weterynaryjną,  taką:

KRUUSE KRUTEX soft rękawice inseminacyjne z ochraniaczem 50 szt. L

Ale nigdy jej nie użyłam, bo jeszcze mi się żadna krowa w akwarium nie cieliła ;) 

Myję łapki po pachy przed i po grzebaniu (akwa 60 cm wysokie) i na razie żyję. Jedynie muszę uważać na zielony ukwiał, bo jak dotknie mnie jego macka po zewnętrznej stronie dłoni, to trochę piecze.

O to to jest chyba najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się działo :lol:

Nie deementuję/nie wyjaśniam bo to będzie jeszcze wieksza woda na młyn . Dziękuję Wszystkim za wskazówki. W odpowiedziach znalazłem to co szukałem i .. jeszcze więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś to wyjaśnić co miałeś na myśli "myślę o ich stosowaniu z uwagi na substancje jakie mogą się utrzymywać na skórze po innych czynnościach."a tak nie wiadomo kto dobrze to zinterpretował i powstały niepotrzebne  zgrzyty. Nie musisz wdawać się w szczegóły. Wystarczy krótkie wyjaśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtaniej kupisz długie rękawiczki w sklepie dla rolników typu Agro centrum Agroma. Takie do grzebania w krowich......;) około 50 zł za mega pake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.