Skocz do zawartości
Damian07

moje domowe SPS 500+900l

Rekomendowane odpowiedzi

Damian przyznaj się, bo ci zaspamujemy cały bardzo ciekawy temat.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,to nie forum elektryczne tu się liczy co w akwarium . A tak na poważnie lampy są ok , jednak coraz częściej zastanawiam się nad T5 lub stworzeniem własnej lampy led bo w tej widzę kilka wad . Wprowadziłem też kilka zmian w akwarium jak np. reaktor wapnia ,dlatego chcę jeszcze poczekać z opiniami.

Jedno mogę powiedzieć to to ,że pod ledami akropory rosną bardzo wolno ,a kolory to takie powiedzmy 75% możliwości.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości czy mierzyłeś jakieś paramtery światła pod tą lampą, np. PAR lub luksy?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Damian07 napisał:

Panowie ,to nie forum elektryczne tu się liczy co w akwarium . A tak na poważnie lampy są ok , jednak coraz częściej zastanawiam się nad T5 lub stworzeniem własnej lampy led bo w tej widzę kilka wad . Wprowadziłem też kilka zmian w akwarium jak np. reaktor wapnia ,dlatego chcę jeszcze poczekać z opiniami.

Jedno mogę powiedzieć to to ,że pod ledami akropory rosną bardzo wolno ,a kolory to takie powiedzmy 75% możliwości.

bo może żle ustawiona lampa,może za dużo białego albo za mocna;)a z inna sprawa nie ładnie nie dotrzymywać słowa bo wrzesień się skończył


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja gdzieś napisałem ,że to będzie wrzesień?  Napisałem ,że jak będzie dobra to napiszę jaka ,a jak nie to nie napiszę .

Nie pytajcie mnie o pary ,czy luxy ,czy tam jeszcze coś . Bo teoria jest bardzo dobra ,ja postanowiłem to sprawdzić w praktyce ,a jak mam coś uznać za dobre i działające to najpierw sam muszę być do tego przekonany . Na dzień dzisiejszy nie jestem na tyle zadowolony żeby powiedzieć ,że mogę ją polecić . 


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria jest wtedy gdy wiesz jak cos działa ale tobie to nie wychodzi, praktyka gdy dziala ale nie wiesz dlaczego. Moje akwarium to połączenie teorii i praktyki, nie dziala i nie wiadomo dlaczego.

Tak na poważnie to Tobie Damian uda sie pod żarówka kompaktową trzymać korale i to ze masz na czyms efekty nie jest gwarantem ze inni również będą mieli.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Damian07 napisał:

czy ja gdzieś napisałem ,że to będzie wrzesień?  Napisałem ,że jak będzie dobra to napiszę jaka ,a jak nie to nie napiszę .

Nie pytajcie mnie o pary ,czy luxy ,czy tam jeszcze coś . Bo teoria jest bardzo dobra ,ja postanowiłem to sprawdzić w praktyce ,a jak mam coś uznać za dobre i działające to najpierw sam muszę być do tego przekonany . Na dzień dzisiejszy nie jestem na tyle zadowolony żeby powiedzieć ,że mogę ją polecić . 

coś mi tak tutaj wrzesień utkwił 

        Panowie nie mam tajnej lampy, a najzwyczajniej nie chce podać jaka to. Powiem tak, kolory są jednak na t5 miałbym ładniejsze. Nie będę się na temat ledów na razie wypowiadał jednak na t5 jest dużo taniej i łatwiej. Jak do września nie uzyskam kolorów jakie chcę mieć to zawieszę t5 i się oficjalnie poddam. Kondycja korali jest super, wzrost nie zły, ale kolory jak dla mnie jeszcze nie na 100%


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian się wstydzi więc mu pomogę... ;)
Krótkie widełko





Sent from Galaxy far far away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szału nie ma


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak jakby kolory pogubiły

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ledach ciężko nagrać coś telefonem. Kolory nadal oszalamiają na żywo 8ce765798cfd82edba07c8cacbe5e7fe.jpg318c1adba06961e7e5bf55793fdd39d2.jpg35072c029d4e4bae55694cfe7a433aac.jpg

Sent from Galaxy far far away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fresz33 napisał:

Tak jakby kolory pogubiły

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Też odniosłem takie wrażanie. Korale straciły ten „intensywny, żywy” kolor. Oczywiście piszę to na podstawie zdjęć zamieszczonych wcześniej. Co nie zmienia faktu, że akwarium i selekcja korali powala.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Jacek56 napisał:

Też odniosłem takie wrażanie. Korale straciły ten „intensywny, żywy” kolor. Oczywiście piszę to na podstawie zdjęć zamieszczonych wcześniej. Co nie zmienia faktu, że akwarium i selekcja korali powala.

Jacek, obejrzyj sobie film z 11 września dla porównania.

na moje "oko" jeżeli Sewer jak kręcił ten filmik telefonem to teraz włączył w ustawieniach telefonu tryb "żywy" zamiast "standard" 

Tryb "żywy" właśnie daje taki efekt, ale to tylko Sewer wie czy tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek, obejrzyj sobie film z 11 września dla porównania.

na moje "oko" jeżeli Sewer jak kręcił ten filmik telefonem to teraz włączył w ustawieniach telefonu tryb "żywy" zamiast "standard" 

Tryb "żywy" właśnie daje taki efekt, ale to tylko Sewer wie czy tak było.

Nie ja to kręciłem... [emoji6] nigdy na żywym nie robię zdjęć bo mocno saturuje... poza tym w trybie video nie można tego tak ustawić z tego co pamiętam. Tylko można to zrobić w trybie profesjonalnym przy zdjęciach.

Oprócz tego coś Damian mówi że ma problem z ustawieniami tych ledów i nie może wrócić do ustawień, które miał wcześniej

 

Sent from Galaxy far far away

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sewer napisał:

Nie ja to kręciłem... ;) nigdy na żywym nie robię zdjęć bo mocno saturuje... poza tym w trybie video nie można tego tak ustawić z tego co pamiętam. Tylko można to zrobić w trybie profesjonalnym przy zdjęciach.

Sent from Galaxy far far away
 

Sewer to tylko moja "teoria" bo nie wiem kto i czym kręcił, moim okiem widać że ustawienia aparatu się zmieniły a nie kolory korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję się . Byłem wczoraj na " kradzionce " , przygotowałek sekator by było szybciej . Zdjęcia z kradzionki w moim wątku . Film nakręciłem jak zawsze tym samym tel . 

Porozmawiałem z kapitanem Damianem . Kolory są bardziej nasycone to prawda , było kręcenie lampą to prawda , zmiana ustawień lampy i co za tym idzie zmniejszenie mocy oraz barwy przyniosło taki efekt . Próby i eksperymenty na oświetleniu led są dla nas wszystkich bardzo ważnym doświadczeniem . Myślę że jak będą już jednoznaczne wnioski to będzie się można tym podzielić . Póki co eksperyment trwa . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, egon24 napisał:

Przyznaję się . Byłem wczoraj na " kradzionce " , przygotowałek sekator by było szybciej . Zdjęcia z kradzionki w moim wątku . Film nakręciłem jak zawsze tym samym tel . 

Porozmawiałem z kapitanem Damianem . Kolory są bardziej nasycone to prawda , było kręcenie lampą to prawda , zmiana ustawień lampy i co za tym idzie zmniejszenie mocy oraz barwy przyniosło taki efekt . Próby i eksperymenty na oświetleniu led są dla nas wszystkich bardzo ważnym doświadczeniem . Myślę że jak będą już jednoznaczne wnioski to będzie się można tym podzielić . Póki co eksperyment trwa . 

Tak czułem że nie akwarium ma "gorszy dzień" tylko operator kamery miał "gorszy" dzień ;-)

teraz wiadomo czemu tak wyszło jak myślałeś o tym co wyciąć z akwarium  ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak, dowiemy się co to za lampa LED? Czy nadal to wielka tajemnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian to wstydliwy chłopak i nic się tu nie chwali... ;) wczoraj byłem, widziałem no i ...
Ale jest trudno zrobić zdjęcie przy tym świetle UV ... Koralowce świecą się przy tym aż się nie chce wierzyc że natura coś takiego stworzyła.
83c37ebebba00acc3765d1e7476cf836.jpgaeb14e90e2b7ddb37118b231ba02047a.jpg47e0152595b91e00e7cd58c53911b7f3.jpgef5671f3389c7e022bd28531b7564bc0.jpgcf93da3f5789e63c90999073f8575486.jpg7eee512ce6ceb075c3a9643a6f7fdfaa.jpg51cd59fe9ead631cd982905ccd0af890.jpg91663e98d55170c1865012e84581bf92.jpg6af9433d8c42c3b804c51e9005a6c2ea.jpg9187ccc8b12dede301151d161de25093.jpg7b7b0ce7163429d9eb930371824d0461.jpge7c44205bf59230ded0306aa81da696c.jpgc89a80a9dc26d98327c23e83027a6f20.jpg7e4b8f81348c92b41e51c35d63c34404.jpg71d8a1ff2e75bdefcfe8b99bc3b9c3f9.jpg35f24ff64ea2dc5ab6794951be3b83ce.jpg

Sent from Galaxy far far away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie i zdrowo rosną. Kolory też niczego sibie. Nie ma co już lampy ukrywać.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest temat Damiana, to czemu Sewer wstawia zdjęcia? Pytanie z czystej ciekawości bez żadnych podtekstów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co zakładał swój wątek na forum, jak się wstydzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.