Skocz do zawartości
Damian07

moje domowe SPS 500+900l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Nie bardzo chciałem zakładać wątek z moim prywatnym zbiornikiem , jednak z uwagi na masę pytań chyba jestem zmuszony to zrobić . Będę wszystkich tutaj odsyłał to trochę zaoszczędzę może cennego czasu. Ogólnie są różne plotki na temat mojego akwarium takie ,że go nie mam ,że nie jest co pokazywać ,że jest itd. W przeciwieństwie do mojego wspólnika ja wyjazdów mam dużo mniej, więc mam same SPS-y pochodzące z mojej poprzedniej skromnej kosteczki, którym trzeba poświęcić dużo więcej czasu . Oczywiście mam teraz więcej miejsca więc coś jeszcze dojdzie szczególnie milleopory bo teraz trochę mi ich brakuje ,szczególnie pomarańczowej :). Więc myślę ,że za miesiąc dwa będzie już obsada której nie będę ruszał .

Więc do rzeczy :

Moje obecne akwarium to zbiornik 140 x 70 x 55cm (wody ok 500litrów )natomiast sump to ok 600litrów wody. 

Sprzęt odpieniacz oczywiście AF 250 na pompie AB8000, pompa obiegowa AB 11000 (dlatego że sump jest piętro niżej) , falowniki 2xmałe tunze , 3xvortech mp40, filtr na węgiel AF90 do wody i AF90 do powietrza,na phosminus AF 110,n na zeomix AF 110, na lifebiofil AF 150.

Oświetlenie ,no cóż na tą chwilę nie chciałbym pisać jakie będzie docelowe ,ani jakie jest teraz bo, wzbudzi to bardzo wielkie kontrowersje ,ale jakby było klasycznie to myślę, że byłoby 8x80T5 i taką lampę mam przygotowaną w razie W. 

Skała : mam w sumpie ok 100kg skały oraz w zbiorniku ok 15kg . Skala to częściowo nasza syntetyczna trochę żywej oraz skała sucha z Fidżi. 

kilka fotek jak to wyglądało (z telefonu ) kolejne aktualizację myślę ,że zdjęcia już będą zrobione porządnie .

7956278_DSC_0933.JPG

7956275_DSC_0934.JPG

7956274_DSC_0938.JPG

7956276_DSC_0951.JPG
 
7956387_DSC_1002.JPG
 
7956388_DSC_1010.JPG
7956390_DSC_1032.JPG
 
7956386_DSC_1070.JPG

 


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te korale sam wyhodowałeś ? - trochę top wygląda jakby ktoś poustawiał korale prosto ze sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość mam tak jak pisałem z poprzedniego akwarium , mam też kilka nowych i też tak jak pisałem będę coś dokładał . Nie rozumiem pytania co to znaczy wyhodowane, a co ze sklepu ? Nigdzie nie napisałem ,że to od małej szczepki przez lata hodowane spsy .Akwarium było przekładane w lutym więc nie ma tu korali od szczepki w tym zbiorniku . Oczywiście są też szczepki ,które za kilka miesięcy dogonią te większe wolniej rosnące.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy mi się wydaje czy woda jakaś taka mętna ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał nie chciał jestem na zawsze wpisany w ten wątek :D , wzbogaciłem zbiornik kilkoma Monti Supermann z mojego baniaka  , oby rosły zdrowo i dały kolejne potomstwo . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Damian07 napisał:

Oświetlenie ,no cóż na tą chwilę nie chciałbym pisać jakie będzie docelowe ,ani jakie jest teraz bo, wzbudzi to bardzo wielkie kontrowersje ,ale jakby było klasycznie to myślę, że byłoby 8x80T5 i taką lampę mam przygotowaną w razie W.

 

7956276_DSC_0951.JPG
 
7956387_DSC_1002.JPG
 
7956390_DSC_1032.JPG
 

 

Myślę, że bardziej ciekawość ;)

Po piasku widać, że to LED-y, tylko jakie? I czy uda się na dłuższą metę?

Widać, że Acry pierwszej jakości, zazdroszczę takiego wyboru :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Arturro napisał:

Ostatnie zdjęcie: widzę piasek czy jest jakiś myk, że dno białe ?

 

nie ma myku ,trzeba dbać o to. 

1 godzinę temu, hernio napisał:

Cześć. Czy mi się wydaje czy woda jakaś taka mętna ? 

zdjęcia są słabe z kilku powodów pierwszy to telefon, a drugi to światło nie do końca wygodne do robienia zdjęć .

Godzinę temu, snocho napisał:

Myślę, że bardziej ciekawość ;)

Po piasku widać, że to LED-y, tylko jakie? I czy uda się na dłuższą metę?

Widać, że Acry pierwszej jakości, zazdroszczę takiego wyboru :)

No dokładnie ledy ,ale nie chcę podawać jakie . Mogę tylko napisać ,że to 540W w ledach . Nie są to ledy AF, tylko dostępne na rynku i tu nie chcę się wypowiadać na ich temat ,

mogę tylko dodać, że świecą według zmodyfikowanego przeze mnie programu.

1 godzinę temu, egon24 napisał:

Chciał nie chciał jestem na zawsze wpisany w ten wątek :D , wzbogaciłem zbiornik kilkoma Monti Supermann z mojego baniaka  , oby rosły zdrowo i dały kolejne potomstwo . 

jesteś na zdjęciu wiec są dowody ,że brałeś w tym udział . Supermeny rosną :)

15 minut temu, grzeniu napisał:

Piasek mógł by być grubszy. Było by łatwiej :)

Ten rozmiar sumpa daje duży zapas bezpieczeństwa. 

Zapowiada się super, sorry już jest super :)

nie jest to jeszcze to co powinno być bez przesady ,jeszcze trochę czasu musi upłynąć ,ale się staram :)

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaję wątek do obserwowanych. To się nazywa „wejście smoka”, brawo.

Ponad 1W LED /1ltr wody to musi się udać, kibicuję. :) Liczę na regularne aktualizacje :)

Na jaką wysokość pompa obiegowa musi podnosić wodę?

 

 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba, a znając z forum umiejętności Damiana, to jestem przekonany, że za niedługi czas wszystkim opadną kopary:P Zazdraszczam;) dostępu do pięknych korali i również dodaję do obserwowanych. Ponadto oznajmiam, że nie mam nic wspólnego z firmą i nawet nie jestem fanem AF, ale muszę  oddać Damianowi pokłon za wiedzę.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jacek56 napisał:

Dodaję wątek do obserwowanych. To się nazywa „wejście smoka”, brawo.

Ponad 1W LED /1ltr wody to musi się udać, kibicuję. :) Liczę na regularne aktualizacje :)

Na jaką wysokość pompa obiegowa musi podnosić wodę?

 

 

Z tym smokiem to lekko przesadziłeś to zmiana kosteczki 280l na akwarium 500l :) .

Jakby liczyć od pompy do wylotu w akwarium to ok 5m , gdyby było klasycznie to pompa AB8000 byłaby aż za mocna . 

Ledy faktycznie mocne i widać to na zdjęciach to z przed chwili ;

 

IMG-20170414-WA0001(1).jpg


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy?nie możliwe przecież pod nimi nic nie urośnie najwyżej 1 cm miesięcznie,ale będę kibicował aby rosły acropory tak wam jak pod t5 czyli 5 cm miesięcznie;)Jeśli można wiedzieć to jakie to ledy lub lampa

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Sygen napisał:

Ledy?nie możliwe przecież pod nimi nic nie urośnie najwyżej 1 cm miesięcznie,ale będę kibicował aby rosły acropory tak wam jak pod t5 czyli 5 cm miesięcznie;)Jeśli można wiedzieć to jakie to ledy lub lampa

Już myślałem ,że straciłem najwierniejszego fana :).

Tak ,ledy jednak nie napiszę jakie bo jak mi wyjdzie to importer nie nadąży sprzedawać ,natomiast jak nie to nie bardzo chcę trafić do sądu (niestety jestem związany z firmą w branży). Jednak jak zauważyłeś jest tu bardzo dużo mocy jak na ledy więc nie ma tu mowy o oszczędności w stosunku do T5, ale chciałbym spróbować na razie świecą . 


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian Sylwek jest zawsze w gotowości ;-)
A tak poważnie ja bym widział Twoje akwarium pod HQI... 1 lumenarc 1000W

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Damian07 napisał:

Już myślałem ,że straciłem najwierniejszego fana :).

Tak ,ledy jednak nie napiszę jakie bo jak mi wyjdzie to importer nie nadąży sprzedawać ,natomiast jak nie to nie bardzo chcę trafić do sądu (niestety jestem związany z firmą w branży). Jednak jak zauważyłeś jest tu bardzo dużo mocy jak na ledy więc nie ma tu mowy o oszczędności w stosunku do T5, ale chciałbym spróbować na razie świecą . 

Tak sądziłem że to jednak biznes a nie chęć postawienia zbiornika dla siebie pod ledami.To czy wyjdzie to już wiadomo że tak bo trzeba na lampach zarobić


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DarekB30 napisał:

Damian Sylwek jest zawsze w gotowości ;-)
A tak poważnie ja bym widział Twoje akwarium pod HQI... 1 lumenarc 1000W

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka
 

Miałem pod HQI ,w sumie mam jeszcze gdzieś lumenarci w magazynku .Teraz pierwszy raz uzyskałem ten sam efekt wizualny jak pod HQI.

 Pod led też miałem przygodę ,ale było dużo za mało teraz tego jestem pewien.

Sygen właśnie nie ,bo te lampy już są w sprzedaży ,gdyby to był biznes to wisiałaby lampa AF T5 ,a nie wisi . Dla siebie powiesiłem ledy bo podoba mi się wieczorny widok jak lampa gaśnie tego nigdy nie będzie przy T5 . Miało być T5 i led jednak byłoby to za proste i dlatego LED tylko na razie choć liczę na to, że nie będę musiał znowu wiercić dziur w suficie.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rybami ? 

Wczesniej widac centrop., pokolce 

Na ostatniej fotce

Została tylko jedns flava? 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian... przerabialem już HQI...T5 .. ledy od Przemka... I wracam do HQI... brakuje mi wizualnego efektu jaki daje HQI. Tylko dam większą moc HQI ;-)

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Damian07 napisał:

Miałem pod HQI ,w sumie mam jeszcze gdzieś lumenarci w magazynku .Teraz pierwszy raz uzyskałem ten sam efekt wizualny jak pod HQI.

 Pod led też miałem przygodę ,ale było dużo za mało teraz tego jestem pewien.

Sygen właśnie nie ,bo te lampy już są w sprzedaży ,gdyby to był biznes to wisiałaby lampa AF T5 ,a nie wisi . Dla siebie powiesiłem ledy bo podoba mi się wieczorny widok jak lampa gaśnie tego nigdy nie będzie przy T5 . Miało być T5 i led jednak byłoby to za proste i dlatego LED tylko na razie choć liczę na to, że nie będę musiał znowu wiercić dziur w suficie.

to jeśli lampy są już w sprzedaży to co to za tajemnica,inna sprawa jak by dopiero wchodziła na rynek


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogień, korale jak z frachtu ale pewnie takie pozostaną

jakiej soli używasz ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AnT napisał:

Co rybami ? 

Wczesniej widac centrop., pokolce 

Na ostatniej fotce

Została tylko jedns flava? 

zostały dokładnie trzy pokolce i doktorek , niestety jak to bywa chciałem za szybko dać nowe ryby i po dodaniu lori i chelmona oraz dwóch babeczek bez kwarantanny zostało tyle. Nowe już się czekają ,ale muszę mieć pewność ,że te co zostały są 100% zdrowe . Nie wiem co przyniosłem za chorobę bo nawet twarde anthiasy z Hawajów padły. 

Godzinę temu, Sygen napisał:

to jeśli lampy są już w sprzedaży to co to za tajemnica,inna sprawa jak by dopiero wchodziła na rynek

no właśnie jak nie wyjdzie to lepiej żebym nie wskazał na jakich ,bo to będzie odebrane że tak jest ,a to może tylko mi nie się nie udać.

59 minut temu, grzeniu napisał:

Może ma hybrydową optykę i dlatego jest podobna do hqi ... :) 

Strzelam, ja lubie Kessile.

no nie są to kessile ale znam je bo mamy nad LPSami w coralfarmie oraz kiedyś na Magazynowej były dla blików 

36 minut temu, krzlew napisał:

ogień, korale jak z frachtu ale pewnie takie pozostaną

jakiej soli używasz ? 

co Wy tego frachtu tak się czepiliście :) mam te korale kilka trochę czasu ,a kilka nowych mam kilka tygodni . Soli no cóż to jest pytanie z tych podchwytliwych ?

Nie używam soli , wodę do podmian stosuję taką którą dostanę z produkcji i mam nadzieję, że robią ją z naszej soli :) , a tak na poważne to dostaję wodę przygotowaną przez nasze miłe panie z laboratorium . Jak sposób konserwacji naszej syntetycznej wody morskiej zakończy się sukcesem to wprowadzimy ja do sprzedaży detalicznej. Niestety nie jest to probiotyczna sól , jednak osobiście stosuję i pożywkę i bakterie w swoim systemie.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek fajny, światełko fajne tylko czekać na troszkę więcej ryb i bajka :)

 

Co do nie podawania nazwy lampy czy producenta to nie ma co się dziwić, zawsze może być tak że teraz będzie po jakimś czasie lipa przejdzie na swoje lampy i będzie bajka. Taka mała subtelna sugestia ze Twoje lampy są lepsze od tych i od tych bo przy tych lampach padało wszystko a na Twoich odżyło, czyli krótko mówiąc mógłbyś być oskarżony o zniesławienie i mogło by być zażądane zadośćuczynienie za zmniejszoną sprzedaż lamp :) 

 


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na samym początku warto było by podać jaka lampa i na jakich ustawieniach i na bieżąco aktualizować wątek z przyrostami i kolorami.Po kilku miesiącach jak jednak wyjdzie to sporo osób może zarzucić że wisiała jednak inna lampa a nie ta co będzie pokazana np.za rok i że na niech wszystko rosło.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.