Skocz do zawartości
kilu

Moje 1300L rafy z okolicy Tarnowa

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładna szafka. A akwarium na razie powolutku. Ważne, że do przodu.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, katani napisał:

Bardzo ładna szafka. A akwarium na razie powolutku. Ważne, że do przodu.

Dokładnie.

 Nie napalam się to był błąd.

Powoli. Jak szczepeczki beda sobie radzić to dobierze sie cos jeszcze.  W planach mam jeszcze oswietlenie nocne. Moze zrezygnuje z dwoch świetlówek w każdej lapmie i na ich miejsce zainstaluje  jakieś ściemnialne ledy royal blue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej☆ a ja mam pytanie czemu ta lampa tak leży na tym akwarium tak jest docelowo czy chwilowo?po za tym ładne duże:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, katani napisał:

Bardzo ładna szafka...

Dziękuję. Trochę pracy kosztowało ale efekt fajny i dużo ciszej w salonie.  

2 minuty temu, @Beti napisał:

Hej☆ a ja mam pytanie czemu ta lampa tak leży na tym akwarium tak jest docelowo czy chwilowo?po za tym ładne duże:-)

Cześć.

Co do lampy to jest tak docelowo.

Pełni role pokrywy i ogranicza mozliwosc wyskoczenoa ryb oraz ilość odparowania wody.  I nie leży a wisi 1-2cm nad baniakiem. Nie styka się ze szkłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co jak co ale ja pragnę docenić teściową [emoji14] a zbiornik jak zbornik ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, fresz33 napisał:

Co jak co ale ja pragnę docenić teściową [emoji14] a zbiornik jak zbornik ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

No tak Tesciowa zawsze jest doceniona ;-)

W końcu w niedzielę zrezygnowałem ze zlotu w Krakowie żeby zjeść jej rosołek...  Jak by nie ja to by się zmarnował :-P

Edytowane przez kilu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, kilu napisał:

 

Co do lampy to jest tak docelowo.

Pełni role pokrywy i ogranicza mozliwosc wyskoczenoa ryb oraz ilość odparowania wody.  I nie leży a wisi 1-2cm nad baniakiem. Nie styka się ze szkłem. 

no ale nie będzie Ci chlapać lampy? nie będzie cała ze soli,morskiego jak czytam sie nie przykrywa to za jaką pokrywę ma to służyć a co z wymianą gazową ,jrst tam na tyle przestrzeni?to może pomysl nad korona szkoda lampy i w tedy trochę dasz ja wyżej;-) nie wiem glosno myślę:-) nie doradzam.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Dzięki za opinie. Co do wymiany gazowej nie jest szczelnie zamknięta jest prześwit pomiędzy szkłem a lampą. Co do zachlapania to ten model ma plexy na całość wiec luz. Już prawie rok tak wisi i mi się sorawdza. Teraz nie mam jak zrobić fotki ale jestem zadowolony z tego patentu. 

Jak pisałem gdzieś na początku to ja mam tak wycięty komin ze poziom wody mam jakieś 5 centów od porzeczek wiec i tak wisi sporo nad tafla wody.  Chciałem uzyskać falowanie na fafli.

Edytowane przez kilu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dunka wdzie sie przyjeła 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, AnT napisał:

Dunka wdzie sie przyjeła 

No ...  chyba jej dobrze u mnie :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar ma znaczenie :D

A jak Ci się sprawują Cp-40? Jak z głośnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, @Beti napisał:

no ale nie będzie Ci chlapać lampy? nie będzie cała ze soli,morskiego jak czytam sie nie przykrywa to za jaką pokrywę ma to służyć a co z wymianą gazową ,jrst tam na tyle przestrzeni?to może pomysl nad korona szkoda lampy i w tedy trochę dasz ja wyżej;-) nie wiem glosno myślę:-) nie doradzam.

 

No to obiecane fotki

DSC01939.JPG DSC01940.JPG  DSC01941.JPG 

Na ostatnim zdjęciu widać średni poziom wody mniej więcej bo faluje.

Jak chce nakarmić ryby to odsuwam białą "zasuwkę" ze spienionego pcv i karmie. 

Jak chcę coś dołożyć do baniaka podnoszę lampy na linkach. Wtedy spierają się o ścianę bo teraz są zdystansowane żeby lampa była dokładnie na środku baniaka. 

Co do zachlapań to właśnie mi przypomniałaś że może po roku by się przydało plexi umyć bo jeszcze tego nie robiłem ale wydaje się być mało schlapana.

1 godzinę temu, elespero napisał:

Rozmiar ma znaczenie :D

A jak Ci się sprawują Cp-40? Jak z głośnością?

Co do rozmiaru. Powiem tak ma swoje wady i zalety.

Po prawie roku po przesiadce  mogę powiedzieć że:

Zalety mniejsze wahania parametrów.

Dożo większy zakres ryb i zwierzaków które można mieć to na pewno,

Wbrew pozorom mniej roboty ze względu na bardziej stałe parametry.

Co do Efektu puki co widziałem ładniejsze 300L nież moje 1300L ale jak zarośnie będzie można z tym polemizować ;-)

Co do wad 

Jak już się coś zawali ciężko to wyprowadzić.

Większy koszt utrzymania proporcjonalnie większy to na pewno, do tego nieprzewidziane koszty bakterii czy ewentualnych lekarstw boli bardzo.

W końcu butelka bakterii która w 300L starczała na dwca miesiące idzie w dwa tygodnie podczas jakiś kuracji.

Co do CP-40 są dwie jedna głośniejsza druga dużo cichsza.

Nie wiem od czego to zależy. chyba od szczęścia.

Mogłem kupić Maxspect ale w założeniu pompami chciałem sterować profiluxem wedle instrukcji którą umieścił kiedyś @Grzegorz T która dotyczyła pomp Jebao.

Udało mi się podłączyć pod profiluxa Pompe RW15 ale nie miałem na tyle czasu, żeby ją dobrze skonfigurować nie czje bazy za bardzo z tym profiluxem jeżeli chodzi o ustawienie pompy. Kiedyś będę musiał jeszcze raz do tego siąść. Skończyło się, że RW-15 z WP60 na jednym sterowniku twożąc jedną fale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wysoki masz stelaz pod akwarium?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2018 o 12:30, harnas napisał:

Jak wysoki masz stelaz pod akwarium?

Zapomniałem odpisać 90cm plus  płyta osb i 2cm styropian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zadowolony z oświetlenia? Masz same świetlówki czy jakieś LED-y zamontowałeś w lampach ? -np. oświetlenie nocne lub ledy niebieskie  royal blue? Możesz napisać jaką kombinację świetlówek zastosowałeś?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, waldek123blau napisał:

Jesteś zadowolony z oświetlenia? Masz same świetlówki czy jakieś LED-y zamontowałeś w lampach ? -np. oświetlenie nocne lub ledy niebieskie  royal blue? Możesz napisavć jaką kombinację świetlówek zastosowałeś?

Czesc

Co do oświetlenia to jest spoko ale w tym miesiącu planuje zmienić swietlowki wiec na razie nie moge sie wypowiedzieć. Zamawiam tez sobie ledy z chin i zamienie dwie beliki na listwy z ledami royal blue plus uv. Zobaczymy co z tego wyjdzie ... Co do nocnego zrobilem sobie z trzech diod niebieskich flux to moge polecić chociaz moze sa za mocne. Ale robia fajne bliki w nocy. 

Edytowane przez kilu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie świetlówki się u Ciebie świecą?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to sa świetlówki z którymi kupiłem lampę. Nie wiem jakie sa na 100 procent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie chwalisz co tam w zbiorniku jakaś fotka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, abzol napisał:

Nic się nie chwalisz co tam w zbiorniku jakaś fotka .

Nie chwale sie bo nie ma sie czym chwalić za bardzo... Trochę ostatnio zmieniłem koncepcje. Na początku wszystko szło w dobra stronę. Później przez nie uwagę na własne życzenie załatwiłem sobie dino (zużyta żywica + zmiana soli na zbyt bogata) później doszło dino. Po prubach naturalnych ktore zawsze dawaly wiecej zlego niz dobrego stwierdziłem ze załatwię to chemiclen'em i to chyba byla dobra decyzja. Od tamtej pory powoli walcze z azotanami i z ok 30 mam teraz ok 3. Zaopatrzylem sie w porządną pompę do dozowania wody do reaktora co dało efekt w braku wahań KH i łatwość w obsłudze reaktora. Pomiędzy czasie euphilie zaatakował jelly brown uratowałem przez połamanie i moczenie w jodynie. Teraz gdzie niegdzie mam jakieś dziwne różowo-pomarańczowe  glony jak mech. Wyczytałem ze powinny same odejść niestety załatwiły favie. Teraz zmiana świetlówek bo stare. I zobaczymy może spróbuje z jakimś sps. Co jakieś  czas próbuje zapodac spsa ale ostatnie próby skończyły sie dziwnie. 

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg
Zdjęcia na aukcje Allegro

Zdjęcia przedstawiają szczepki dwa tygodnie po wsadzeniu następne miesiąc po wsadzeniu. Nie wiem czy cos ich nie podgryza. Ryba na pewno nie może jakiś spryciaz nocny. Puki co doszedłem do wniosku ze wejdę w przerybienie plus miękkie i lpsy. Zobaczymy nie poddaje sie. Nie mam juz takiego ciśnienia na sps'y bede próbował z małymi szczepkami. Narazie trzeba czasu. 

Może wrzucę jakis filmik przez swieta bo chory jestem i uziemiony  domu na swieta. Wiec do teściowej pójdzie sama żonka z dzieciakami  wiec może będzie czas. Oby tylko gorączki nie było... 

Edytowane przez kilu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sytuacja na froncie?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż...

Akwarium nauczyło mnie cierpliwości ...

Od pewnego czasu staram się jak najmniej ingerować.

Wydaje się, że wychodzi mi i zbiornikowi to na dobre.

W ostatnim czasie najbardziej w kość dał mi ten dziwny glon jak mech.

Wyczytałem na forum, że powinno samo odpuścić tak też chyba się dzieje.

Co do spraw technicznych, Udało zrobić mi się automatyczną podmianę i co dzień podmienia się jakieś 1,2% wody.

Spoko patent bo mieszam wodę raz w tygodniu a reszta robi się sama, 

Udało się wychaczyć na forum zasilenie awaryjne z prawdziwego zdarzenia i w przypadku braku produ działa obieg i falowanie przez kilka godzin więc spoko.

Nie wiem czy o tym pisałem ogarnołem elektrykę i mam sterowanie wszystkim w szafce od frontu,  zamontowałem automatyczną dolewkę która odcina odpieniacz.

 Co do obsady ty nastąpiły większe zmiany.

Korale .... aż nie chce się pisać postanowaiłem, że przystopuje z trochę z twardymi bo od "katastrofy" jakoś nie chcą zaskoczyć.

W sumie myślę, że już pora żeby spróbować z jakąś małą szczapką.

Mam szczepkę milki którą wsadziłem z miesiąc temu i daje rade.

Co do rybek tu trochę się zmieniło.

Po pierwsze Sprzedałem ustniki i chyba dzięki temu milka się odbudowała.

Piękne ryby niestety raczej do FO.

Za to doszły do baniaka Zebrasoma xanturum,  Acanthurus olivaceus, Pseudocheilinus hexataenia, Halichoeres melanurus

a na urodziny dostałem od żonki Siganus magnifica i Zebrasoma veliferum i Ctenochaetus strigosus

Po kilku miesiącach doszły 

5x ptereleotris evides - jeden niestety mieszka w sumpie i nie idzie go złapać a jeden wylądował na podłodze pod nieobecność ,

12x Sphaeramia nematoptera s/m

3x Lysmata Debelius s

3x Lysmata amboinensis m

1x Astropecten sp

1x naso vlamingi

To chyba tyle zmian, Jakoś leći do przodu.

Refleksje po ponad roku od zalania .... 

Mniej pośpiechu więcej spokoju,

nie poddam się bo bardzo marzy mi się las z sps,

ale lubię też dużo ryb. Jedno z drugim nie bardzo idzie w parze więc puki co będę miał dużo ryb z jakimiś montiporami.

Na bardziej zaawansowane SPS'y przyjdzie czas.

Tak dla poglądu nagrałem krótki filmik

Miłego oglądania:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Twoim starym akwarium ok sps-y rosną co prawda powoli ale rosną nawet ta która z rozlanego wyrosła :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, abzol napisał:

A w Twoim starym akwarium ok sps-y rosną co prawda powoli ale rosną nawet ta która z rozlanego wyrosła :-)

Fajnie. 

U mnie też będą rosły ;-)

Tylko trzeba czasu zeby sie wszystko ustabilizowalo.

Zauważyłem dużą poprawę po wymianie świetlówek i sprzedaniu ustnikow.  Pewnie spróbuje w najbliższych tygodniach. 

Drażni mnie prawa strona baniaka gdzie prZewidziana byla strefa acropór. Juz jest znacznie lepiej bo widzę ze trupy monti talerzowych co mialem wklejone na skale całkowicie sie odbudowały i milka zalewa podstawę.

Bedzie dobrze.

Ty zapodaj jakąś fotke co u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



A w Twoim starym akwarium ok sps-y rosną co prawda powoli ale rosną nawet ta która z rozlanego wyrosła :-)
To ta na ostatnim zdjeciu

f0f9a1229ae32fc7221b915f18f02b94.jpge9fed5e34b96cdc0457e2dccc821b113.jpgda55b47fd68b76bca3925848349e4ebb.jpg7dce3b5f88b158142947a41a6409a7eb.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka




Jutro Ci zrobię bo dziś już niebiesko .

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka




Jutro Ci zrobię bo dziś już niebiesko .

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Mam zamiar szkło zmienić tylko może jesienią jak będzie więcej luzu

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka




Mam zamiar szkło zmienić tylko może jesienią jak będzie więcej luzu

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ja walczę narazie z 0000

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.