Skocz do zawartości
Nik@

Operacja: powiększenie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli w obydwie strony pokazuje to samo to jest dobra :) Gdyby pokazywała różne wskazania w obie strony, to by było źle :)

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Danielj napisał:

Jeśli w obydwie strony pokazuje to samo to jest dobra :) Gdyby pokazywała różne wskazania w obie strony, to by było źle :)

 

Wiem, po prostu się dziwię, że mi to w miarę prosto wyszło :lol: spodziewałam się lekkich krzywizn, bo używałam krótkich poziomic, a tu taka niespodzianka... no ale nie wszystko "stracone", nie całą wylewkę jeszcze pomierzyłam, bo szafy przeszkadzają :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, właśnie kładę. Masakra... od 16tej  sie z tym bawie i dopiero 2.5 rzędu. Pol worka kleju pojdzie do kosza, nie wiedzialam, ze tak mi to bedzie kiepsko szło i nie zdążę go wyrobic w 8 godzin :(

Pechowo drugi rzadek ulozylam do linii pomocniczej zamiast do właściwej i bedzie ogryzek przy drzwiach :angry:

Edit" Skonczylam na dziś. Mial byc przeskok co 15 cm, jest co 12 przez głupia kreskę :( co 15 wyglądało bardzo ladnie, a tak trochę kicha. Ale trudno, to tylko podłoga. Postawi sie wielkie akwarium, kanape, stół i nikt nie zwróci uwagi ;)

I tak jestem z siebie dumna, choc sporo mniej, niz zakladałam;)

JSl3oql.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy raz, pięknie. Przesunięcie to szczegół i tak wszyscy będą akwarium podziwiali :)

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby teraz akwarium dorównało pięknością do podłogi!!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucanie kleju to marnotrawstwo.  Niewykorzystanego kleju się nie wyrzuca, może stać nawet kilka dni, wystarczy go rozrzedzic wodą i na drugi dzień wyrobić z nowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na opakowaniu jest informacja, ze można uzywac przez 8 godzin, ja i tak przeciagnęłam do 10ciu. Nastepnym razem rozrobie połowę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zdania, że raczej producent wie co robi. 

@Nik@ może czas otworzyć firmę budowlaną??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocilam dzis z delegacji i tata mi w tym czasie dorobił prawie dwa paski i wkleil te docinki przy scianach :) mam juz 4 pelne paski.

Mila niespodzianka. Powiedział, ze wyszlo mi niezle, jest poziom ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11/21/2017 o 10:25, dadario napisał:

Ja też jestem zdania, że raczej producent wie co robi. 

@Nik@ może czas otworzyć firmę budowlaną??? 

Eeee, to za ciężka to robota dla kobiety. Mam zakwasy po niedzieli i trudno mi po schodach biegać. Poza tym polamane paznokcie (tych, które przetrwały  do dziś nie udało się doczyscić z kleju wżartego gleboko pod płytkę) i obtarte palce. Kręgosłup tym razem dał radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś odgapił poziomicę :D U Ciebie przynajmniej jakieś postępy :) Paznokcie odrosną. 


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Shellik napisał:

ktoś odgapił poziomicę :D U Ciebie przynajmniej jakieś postępy :) Paznokcie odrosną. 

U Ciebie robota nadal stoi??? Dalej sucho w akwarium? No nie!... trzeba Ci wprowadzić jakiś limit czasu, powyżej którego dostaniesz karę :D Jeśli ja zaleję się pierwsza, to stawiasz czteropak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Nik@ napisał:

U Ciebie robota nadal stoi??? Dalej sucho w akwarium? No nie!... trzeba Ci wprowadzić jakiś limit czasu, powyżej którego dostaniesz karę :D Jeśli ja zaleję się pierwsza, to stawiasz czteropak :P

Dominika, zalać się to można nawet bez akwa, więc nie wiadomo kto wygra :P


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Nik@ napisał:

Eeee, to za ciężka to robota dla kobiety. Mam zakwasy po niedzieli i trudno mi po schodach biegać. Poza tym polamane paznokcie (tych, które przetrwały  do dziś nie udało się doczyscić z kleju wżartego gleboko pod płytkę) i obtarte palce. Kręgosłup tym razem dał radę ;)

Stosuj rękawice jednorazowe te kleje dość intensywnie wysuszają skórę.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Progres marny, ale pod akwarium już wystarczy :) Poziom też w miarę trzymam. Zaopatrzylam sie w gumowy młotek, wczesniej nie miałam i musiałam skakać po płytkach.

Kupiłam też próbki farb, żeby zdecydować się na konkretne odcienie szarego i fioletowego. Jutro, jeśli dam radę, to przetestuję te próbki, pomaluję sufit i może skoczę po fugę, bo zapomniałam kupić.

cAWZNke.jpg

WoHINFq.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czemu w progu wejściowym masz tak różnie ułożone względem podłogi w przedpokoju?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Da szeroką listwe łączeniową i będzie git, co nie znaczy że jest fachowo zrobione. Jak na kobietę i pierwszy jej raz to jest spoko ;) kibicuję dalej.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te docinki przy drzwiach i scianie tata robil ;) chcialam skuć te jedną za długą  plytke, ale chyba nie ma potrzeby. Szpara ma być na zamontowanie szpilek do listwy w betonie, zeby w plytkach nie wiercic.

Powiem Wam, ze jestem zadowolona ze swojej roboty. Myślałam, ze gorzej mi to wyjdzie. Tym bardziej, ze plytki nie są równe i zachowanie idealnie równych odstepów nie jest możliwe. Pierwsze dwa rzedy kleilam zachowując idealnie równe szpary i okazało się, ze cały rzadek jest lekko wygiety w łuk. Teraz juz to prawie zgubilam. 

Myślę, ze to będzie moja pierwsza i ostatnia podłoga. Chyba, ze skusze sie jeszcze kiedys spróbować w łazience, to bardzo mała powierzchnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wszystko wychodzi powoli i do celu a te szczegóły które nie wyszły przy robocie to tylko ty będziesz wiedziała ale tylko przez jakiś czas a pózniej nie będziesz zwracała uwagi na to.Na pewno nie zakończysz na tej podłodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


@Nik@

Jak tam na froncie robót??? Akwarium już stoi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prace w toku i jeszcze nie wiem, kiedy przyjedzie akwarium. W kazdym razue do piątku położę fugi, pomaluję ścianę za akwarium i już od najbliższego weekendu będę gotowa na przyjęcie szkiełka :)

Nie mogę się go już doczekać. Tyle miesięcy wysiłku tylko dla tego zbiornika... oby na koniec nie spieprzyc czegos, zwłaszcza sie boję o rybki, aby nie odczuły stresu przeprowadzki i nie zareagowaly ospą. Dlatego nie będę sie spieszyć z przenosinami. Święta mnie zostaną z w połowie zrobionym remontem, balaganem w calym domu, ale to nic nie szkodzi. Rybki i korale przyniosę dopiero na koncu stycznia lub początku lutego, zależnie od tego, jak mi pójdzie dojrzewanie. Koniec remontu przewiduje więc dopiero mniej więcej na koniec kwietnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika kiedy zamawiałaś szkiełko?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Nik@ napisał:

Prace w toku i jeszcze nie wiem, kiedy przyjedzie akwarium. W kazdym razue do piątku położę fugi, pomaluję ścianę za akwarium i już od najbliższego weekendu będę gotowa na przyjęcie szkiełka :)

Nie mogę się go już doczekać. Tyle miesięcy wysiłku tylko dla tego zbiornika... oby na koniec nie spieprzyc czegos, zwłaszcza sie boję o rybki, aby nie odczuły stresu przeprowadzki i nie zareagowaly ospą. Dlatego nie będę sie spieszyć z przenosinami. Święta mnie zostaną z w połowie zrobionym remontem, balaganem w calym domu, ale to nic nie szkodzi. Rybki i korale przyniosę dopiero na koncu stycznia lub początku lutego, zależnie od tego, jak mi pójdzie dojrzewanie. Koniec remontu przewiduje więc dopiero mniej więcej na koniec kwietnia. 

Za kilka dni zaimpregnuj sobie fugi np. Delfinem z Atlasa podniesie wytrzymałość fug na wszystko.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, katani napisał:

Nika kiedy zamawiałaś szkiełko?

Nie pamiętam, ze trzy miesiące temu? Ale zastrzeglam, ze mam remont, ktory jeszcze dlugo potrwa i mi sie nie spieszy. Rybom w 360 sie krzywda nie dzieje, wiec luzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.