Skocz do zawartości
Nik@

Operacja: powiększenie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.01.2018 o 17:24, Nik@ napisał:

Plan jest taki, żeby było kilka konstrukcji ustawionych tak, żeby pokolce mogły sobie robić slalomy. Konstrukcje będą mieć nieduże podstawy, tyle, żeby pod każdą były nocki dla babek i rozbudowane w górę z półkami dla korali. Jak najwięcej plaży wolnej.

Komin będzie obudowany tak, żeby między kominem a skałą powstała grota z kilkoma wyjściami. Wyżej będą też półki dla korali a cała obudowa ma być możliwie jak najbardziej ażurowa. Chcę na kominie posadzic gorgonie i tubki, ale chyba w tym miejscu nie będzie dobry "prąd" wody zawierającej pokarm. To wyjdzie w praniu.

Mam pytanie. Czym zabezpieczyć śruby i zawiasy drzwi przed korozją? 

Bardzo ciekawa aranżacja skały się zapowiada. Czekam z niecierpliwością na zdjęcia. :D


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalewamy :) na razie 10 cm nad poziomem  dna, mam nadzieję  dziś  choc do 13 cm dojść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2018 o 21:15, Nik@ napisał:

Zalewamy :) na razie 10 cm nad poziomem  dna, mam nadzieję  dziś  choc do 13 cm dojść.

Napełnione akwarium? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie:( woda ciurka powolutku, ale codziennie coś  dolewam. W dodatku wsypalam dwa wory po 10 kg zywego piachu i mam porzadne błoto. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solisz codziennie to co dolewasz?  Z tym piaskiem to trochę lipa ,teraz będziesz mieć trudniej przy układaniu skały , ciągle zadyma .


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piach musialam wsypać, jeden worek  uszkodził  się w transporcie i sączyła się  woda, nie chcialam, zeby wysechł. Poza tym chcialam się tez pozbyć z beczki uzbieranej wody z podmian, dlatego teraz dolewam już gotowej, podgrzanej solanki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co innego , nie wiem czy masz pompę przy filtrze RODI ,z tego co piszesz to nie. Sam prawie półtorej roku używałem filtra bez pompy , jak założyłem to stwierdziłem ,że miała to być kupiona od razu. Beczka 120 litrów napełnia się ok 10 godz.Przed pompą trwało to z 24h i ciągle zapominałem wyłączyć ,parę razy zalałem pralnie :)) 

No i oczywiście teraz do ścieku leci mniej .Te 200 zł na pompę warto wydać .


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mnie bez pompy może by się w 10h napelnila, zobaczę ile czasu to zejdzie. Od 21:30 zalewam 120l beczke, ciekawe, ile się do rana uzbiera.  Zeszłej nocy pociurkalo do rana z 80l, ale źle przekręciłam zawór, chyba za mocno i nie szło na maxa.

Na ten moment mam dokładnie w połowie  akwarium zapełnione. W wersji dla pesymistow: w połowie puste :clowning

Tak mi ciurka bez pompy. Jest ok?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa to masz dobre ciśnienie w sieci u mnie tez ciśnienie jest ok, tylko  redukuje na wejściu do domu bo by rury porozrywało w domu .Raz jak nie miałem pompy to podkręciłem w domu do 4-5bar ,wracam z roboty a woda leci pod prysznicem(całe szczęście ze pod prysznicem) ,pękł wąż w panelu prysznicowym. 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Nik@ napisał:

A to mnie bez pompy może by się w 10h napelnila, zobaczę ile czasu to zejdzie. Od 21:30 zalewam 120l beczke, ciekawe, ile się do rana uzbiera.  Zeszłej nocy pociurkalo do rana z 80l, ale źle przekręciłam zawór, chyba za mocno i nie szło na maxa.

Na ten moment mam dokładnie w połowie  akwarium zapełnione. W wersji dla pesymistow: w połowie puste :clowning

Tak mi ciurka bez pompy. Jest ok?

 

Dobre ciśnienie. U mnie tylko tak w nocy. W dzień to nawet nie ma co uruchamiać filtra:(

Nie możesz sobie wężyka do akwarium podprowadzić i zostawić 24h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę, bo w akwarium juz mam posoloną, zagrzaną wode, żywy piach i wodę z podmian. Szkoda by było tę biologię zabić.

Ja mieszkam w bloku na parterze, więc ciśnienie jakieś musi być w sieci, zeby do ostatniego piętra doszła woda. Wczoraj miałam źle przekręcony zaworek  (wode filtr kradnie z sic! dopływu do spluczki, ale nigdzie indziej zaworek w zestawie filtra nie pasował) i Mao Naciurkao, zobaczymy, jak dzisiejszy połów wyjdzie. Budzik nastawie znow na 3 rano na wszelki wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz naciurkało 120l. Przyszłam z pracy, beczucha pełna i woda podgrzana. Mieszam sól  i zaraz wleje te 120l. Mam nadzieję, ze juz 3/4 będzie zalane, a jutro już 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Nik@ napisał:

Dopiero teraz naciurkało 120l. Przyszłam z pracy, beczucha pełna i woda podgrzana. Mieszam sól  i zaraz wleje te 120l. Mam nadzieję, ze juz 3/4 będzie zalane, a jutro już 100%

Robiłem tak samo w moim akwarium - małe partie solanki wymieszanej dolewałem.  Bez sensu tak kisić RO w zbiorniku tygodniami przed posoleniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2018 o 20:58, Nik@ napisał:

Nie:( woda ciurka powolutku, ale codziennie coś  dolewam. W dodatku wsypalam dwa wory po 10 kg zywego piachu i mam porzadne błoto. 

 

Czyli jednak użyłaś "żywego piasku" :) A można zapytać skąd taka decyzja? Bo jakiś czas temu pisaliśmy na ten temat i stanęło na tym że żywy piasek to ściema :)

Pozdrawiam i trzymam kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, flcf napisał:

Czyli jednak użyłaś "żywego piasku" :) A można zapytać skąd taka decyzja? Bo jakiś czas temu pisaliśmy na ten temat i stanęło na tym że żywy piasek to ściema :)

Pozdrawiam i trzymam kciuki :)

Użyłam tylko dlatego, że podarował mi go @ILUZJONISTA:)

Trzeba przyznać, że ten piach jest bardzo ładny, na ile piach może być ładny ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, flcf napisał:

Czyli jednak użyłaś "żywego piasku" :) A można zapytać skąd taka decyzja? Bo jakiś czas temu pisaliśmy na ten temat i stanęło na tym że żywy piasek to ściema :)

Pozdrawiam i trzymam kciuki :)

Może nie doczytałem tej tezy że żywy piasek to ściema bo jakoś trudno mi się z tym zgodzić.

Dominika przepraszam za off.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Roman.P napisał:

Może nie doczytałem tej tezy że żywy piasek to ściema bo jakoś trudno mi się z tym zgodzić.

Dominika przepraszam za off.

Padła taka teoria w moim wątku jak zastanawiałem się nad wyborem piasku - chciałem piasek żywy ale właśnie podsłyszałem że to trochę ściema :)

Ja również sorkki Dominika za prywatę ;) Odpowiadam tylko grzecznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, flcf napisał:

Padła taka teoria w moim wątku jak zastanawiałem się nad wyborem piasku - chciałem piasek żywy ale właśnie podsłyszałem że to trochę ściema :)

Ja również sorkki Dominika za prywatę ;) Odpowiadam tylko grzecznie ;)

Nawet jeśli to ściema, ale tak na prawdę nie wiemy, to istnieje prawdopodobieństwo wprowadzenia do systemu nowych genów i bakterii.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Roman.P napisał:

Nawet jeśli to ściema, ale tak na prawdę nie wiemy, to istnieje prawdopodobieństwo wprowadzenia do systemu nowych genów i bakterii.

No i to się wszystko zgadza a ja się podpisuję dwoma rękami :) Jeśli bym teraz miał wybierać też brał bym żywy piasek :)

Ale już może nie spamujmy wątku Dominice bo będzie zła ;) hehe :) Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest offtop, spamujta ile chceta :)

Ja sądziłam, wnioskujac po opiniach na forum (sama użyłam go pierwszy raz), że cudów ten piach nie uczyni. Nie zawiera ponoc nic więcej od zwyklego, niż bakterie, które możemy dostarczyć innym sposobem: kropelkami, wodą z podmian, garścią piachu  z działającego akwarium. Sam piach jest dużo droższy od suchego, a do tego nie można go płukać (jeśli chcemy zachować jego właściwości), więc wlewamy go do akwarium z całym pyłem, jaki zawiera. U mnie odkad go wsypalam od kilku dni jest mleko, obieg jeszcze nie działa, więc trudno się pozbyć tej zawiesiny w wodzie. Teraz juz jest tylko mleko, wczesniej bylo bagno :) Ale sam piach bardzo mi się podoba, i barwa i frakcja, wyglada dla mnie rewelacyjnie, wiec poczekam cierpliwie ile będzie trzeba, az się woda wyklaruje. Zmieniam co kilka godzin watę na cyrkulatorze, wlozylam też mały filterek wypchany watą i spróbuję w ten weekend odpalić prowizoryczny obieg, zeby przyspieszyć usuwanie tej zawiesiny. 

Zarządzeniem losu przetestuję na sobie, czy jego "żywa" natura coś ekstra dobrego wniesie do dojrzewania :) poprzednie dojrzewałam na suchym piachu, żywej skale, połowie żywej wody i procz chwilowego ataku okrzemek  i aiptasii w duecie z asterinami z tej zywej skaly żadna plaga mnie nie dotknęła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest offtop, spamujta ile chceta [emoji4]


Podobno spice girls sie rozpadły i jest nowa dieta bananowa




Nie moglem sie oprzeć ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialam na razie nie odpalać obiegu, żeby sobie dojrzewalo samo akwarium i żeby nie przeciążac i tak już mocno zawalonej podłogi, ale uznalam, że ten pomysł był do pupy. Woda musi biegać.  Pompa jest zajęta w 360l,  a na razie nie ma funduszy na drugą, ale mam małą jebao 2000l i z tego już można zrobić jakis słabiutki obieg. Pomyslałam, że lepszy słaby, niz żaden, wiec umyłam niedokończony sump, zrobiłam prowizoryczną hydraulikę i zalewam dalej. No i chyba jutro nie odpalę, bo soli braknie :( zużyłam 25 kg soli plus z 80l  wody z podmian) i kurka jeszcze braknie.

4 minuty temu, Coltrane napisał:

 


Podobno spice girls sie rozpadły i jest nowa dieta bananowa




Nie moglem sie oprzeć ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Powodzenia z dietą ;) popij koniecznie sprite'm te banany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mialam na razie nie odpalać obiegu, żeby sobie dojrzewalo samo akwarium i żeby nie przeciążac i tak już mocno zawalonej podłogi...
Powodzenia z dietą [emoji6] popij koniecznie sprite'm te banany.


Co to znaczy zawalonej podłogi? Bo ja mieszkam na I pietrze i ciagle sie boje czy moje akwarium 150x60x70 plus sump nie wpadnie do sasiadow :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawaliłam ponad tonę wylewki na podloge, do tego klej do plytek i plytki i jeszcze w tym pokoju stoi 360l, które moze z 600 kg waży. Akwa 750 już zalane, boję się liczyć, ale chyba juz ze 3 tony ten strop trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie mam się czym przejmować :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.