Skocz do zawartości
Walker

Skała własnej roboty - fotorelacja

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin jak ja to mówię ;)

Pozdrawiam Porowatych 

Oby jak najpóźniej zaczęła oddawać :D 

 

 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem z ciekawosci bez uszczypliwosci itd. Przyznam ze temat fajny bo mozna wlasne ksztalty przygotowac. Ograniczeniem moze byc tylko fantazja :)

Patrze tez na to ze to moglby byc fajny produkt DIY na polke w sklepie. Kupujesz skaldniki I sie bawisz - "ciastolina dla akwarystow" :). (taka luzna mysl I rzucony na stol pomysl na roszczerzenie oferty)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dzym napisał:

Pytalem z ciekawosci bez uszczypliwosci itd. Przyznam ze temat fajny bo mozna wlasne ksztalty przygotowac. Ograniczeniem moze byc tylko fantazja :)

Patrze tez na to ze to moglby byc fajny produkt DIY na polke w sklepie. Kupujesz skaldniki I sie bawisz - "ciastolina dla akwarystow" :). (taka luzna mysl I rzucony na stol pomysl na roszczerzenie oferty)

 

Też mi takie coś przez myśl przeszło ale to już bardziej temat dla producentów skały.  

W końcu świat idzie do przodu ludzie latają w kosmos,  mamy jedzenie w pigułkach to dlaczego mieli byśmy nie mieć skały w proszku ;)  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin szacun za to, że się pochwaliłeś..

Jak z dojrzewaniem zbiornika na tej skale(Wąchania No3, Po4)

Po jakim czasie parametry sklarowały sie do odpowiednich poziomów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin szacun za to, że się pochwaliłeś..
Jak z dojrzewaniem zbiornika na tej skale(Wąchania No3, Po4)
Po jakim czasie parametry sklarowały sie do odpowiednich poziomów.


Akwarium najpierw chodziło prawie dwa miesiące z sama wodą. W sumpie mieszanka siporaxu i LBF + codziennie wieczorem bakterie. Potem wjechała pierwsza połowa skały i praktyczne na niej było całe dojrzewanie - trawnik całkiem spory. Po ok miesiącu zielsko zaczęło znikac i wtedy wjechała druga część skały na której już nie ma śladu dojrzewania (a szkoda). Teraz jest czysciutko i sterylne tak jak lubię ;-). Praktycznie od 3 tygodni nie czyszczę szyb nawet. Jeśli chodzi o parametry to jutro wysyłam wodę na icp więc się przekonamy konkretnie co tam siedzi jeszcze. Podstawowe parametry mierzone starym choć nie przeterminowanym salifertem są zadowalające na tyle że jak mówiłem zaczynam myśleć nad koralami ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
58 minut temu, dzym napisał:

Patrze tez na to ze to moglby byc fajny produkt DIY na polke w sklepie. Kupujesz skaldniki I sie bawisz - "ciastolina dla akwarystow" :). (taka luzna mysl I rzucony na stol pomysl na roszczerzenie oferty)

 tyle że np. na Allegro i np. Castoramie dostaniesz wszystko co trzeba za 1/4 ceny gotowego "zestawu" leżącego na półce w sklepie morskim

rację bytu miały by może gotowe do "zwodowania" wyroby - tyle że takie już są - z ceramiki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, silvia napisał:

 tyle że np. na Allegro i np. Castoramie dostaniesz wszystko co trzeba za 1/4 ceny gotowego "zestawu" leżącego na półce w sklepie morskim

rację bytu miały by może gotowe do "zwodowania" wyroby - tyle że takie już są - z ceramiki 

Marek nie wszyscy maja chec i czas na szukanie. Nie zawsze jest tak, ze w jednym miejscu kupujesz wszystko itd.

Prochy do ballinga tez kupisz taniej, a jednak te w akwarystycznych tez sie sprzedaja. Nie zawsze chodzi o pieniadze.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pytanie czy podobnego efektu przy sporo mniejszym nakładzie pracy nie da się uzyskać sklejając konstrukcję z (wielu) kawałków suchej skały ... łupanej młotkiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie czy podobnego efektu przy sporo mniejszym nakładzie pracy nie da się uzyskać sklejając konstrukcję z (wielu) kawałków suchej skały ... łupanej młotkiem ?


Jestem przekonany że fajne efekty można osiągnąć na kilka jak nie kilkanaście innych sposobów i w tym temacie opisałem właśnie jeden z nich. Rozumiem że można to zrobić taniej i lepiej ale jak już pisałem nie kasa w tym jest najważniejsza tylko zabawa w hobby. Zamiast szukać po allegro (płacić za wysyłki) i jeździć po Castoramach wolę zapłacić te 30zl więcej i kupić wszytko w jednym sklepie morskim. Ale to oczywiście kwestia podejścia do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja skała ma bardzo fajną powierzchnię.

Czy cement nie zakleja wszystkich porów w pumeksie?

Ja sobie wymyśliłem, że skałę Marco Rocks połamię na bryłki 5-8 cm i połączę klejem i prętami z pleksi lub innego "plastiku". Zamiat wrzucać kilka dużych brył będę mógł zrobić dowolne skałki.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to sprawdzić ale zakładam że jeśli sól zrobiła swoją robotę to powinno być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Walker napisał:

 


Jestem przekonany że fajne efekty można osiągnąć na kilka jak nie kilkanaście innych sposobów i w tym temacie opisałem właśnie jeden z nich. Rozumiem że można to zrobić taniej i lepiej ale jak już pisałem nie kasa w tym jest najważniejsza tylko zabawa w hobby. Zamiast szukać po allegro (płacić za wysyłki) i jeździć po Castoramach wolę zapłacić te 30zl więcej i kupić wszytko w jednym sklepie morskim. Ale to oczywiście kwestia podejścia do tematu.

 

Marcin dokładnie 

Ile zabawy i to jest hobby i to jest fajne 

Ponad dwa miechy u mnie jak to zrobić 

Kasy nie liczę bo i po co ;) 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też zrobiłem sobie sztuczną skałę. Na pewno taniej i prościej, Ale jest to dodatek do akwarium. Zrobiłem sobie konstrukcje które są mi potrzebne do realizacji pomysłu. Tą co zwodowałem jest stelażem pod koralowce na ścianę boczną akwarium.

large.20170501_160323.jpglarge.20170501_160719.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Walker napisał:

Jestem przekonany że fajne efekty można osiągnąć na kilka jak nie kilkanaście innych sposobów i w tym temacie opisałem właśnie jeden z nich.  (...)

żeby nie było że krytykuję po prostu widzę że kilka osób bardzo sie "napaliło" na taką konstrukcje - chciałem po prostu przypomnieć że nie jest to jedyna słuszna droga :D 

a jak już szaleć to porządnie :P (co prawda to "ceramika" DIY ale chodzi o kształt

 

post-14-0-59830200-1391524345.jpg

post-14-0-69854800-1394820922.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żeby nie było że krytykuję po prostu widzę że kilka osób bardzo sie "napaliło" na taką konstrukcje - chciałem po prostu przypomnieć że nie jest to jedyna słuszna droga [emoji3] 
a jak już szaleć to porządnie [emoji14] (co prawda to "ceramika" DIY ale chodzi o kształt


Nie wydaje mi się żeby ktoś się napalił i nie wydaje mi się że allegro + Castorama były lekarstwem na wszystkie problemy w akwarium także spokojne...
Zdjęcia które wkleiles to zupełnie coś innego i równie dobrze można wkleić dowolny aquascaping i też będzie pasował jako alternatywa - tylko po co? Mój pomysł był taki jak wyżej i tyle, nie ma sensu narzucać komus jak "ma szaleć i to porzadnie". Nikogo nie przekonuje do swoich racji i tego że moje rozwiązanie jest najlepsze a wszystko inne jest złe. Każdy sam potrafi wyciągać wnioski i każdy sam potrafi ocenić czy mu się to podoba czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
27 minut temu, Walker napisał:

Nie wydaje mi się żeby ktoś się napalił i nie wydaje mi się że allegro + Castorama były lekarstwem na wszystkie problemy w akwarium także spokojne...
Zdjęcia które wkleiles to zupełnie coś innego (...)

ja widzę 2-3 osoby (biorące udział w tym wątku) delikatnie mówiąc zainteresowane

oczywiście cement kupowałeś w sklepie morskim a nie Castoramie (czy innym "budowlanym") :)

jednak to samo - tylko trochę inny materiał - zupełnie coś innego (przynajmniej dla mnie) to gdybym wkleił fotkę z ... zatopionym żaglowcem

pisałem - nie krytykuję  a skoro chciało Ci się to czapka z głowy (serio)

2 godziny temu, katani napisał:

Czy cement nie zakleja wszystkich porów w pumeksie?

 

jak wyschnie przejechać ... szczotką drucianą ? (byle nie połamać) - na pewno nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście ja buduję tylko lampę według przetartych szlaków więc jak ją pokarzę to nie będzie sensacji.

Marcin pokazał jedną ze ścieżek wykonania czegoś do akwarium we własnym zakresie bez kupowania gotowca.

I udało mu się skoro akwarium hula. U mnie wielki szacun.

A takie pierdzielenie niektórych z was zniechęca do podzielenia się swoimi pomysłami.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@silvia zrób coś sam pokaż na forum 

Nie tylko wujek alegro lub gdzie co mozna i z czego 

Potem czytaj jak jada po tobie 

Marcin szacun ze ci sie chciało :clapping

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 minuty temu, AnT napisał:

@silvia zrób coś sam poka na forum

kilka razy pokazywałem

ile razy mam powtarzać że nie krytykuję jego pracy

a WYŁĄCZNIE pomysł "zestawów DIY" w sklepie morskim - kto to by kupił ? na bank nie ja

jakoś sklep morski w żaden sposób nie kojarzy mi się z zakupem cementu ... no ale jak kto lubi - to wolna droga - śmiać się z tego chyba mi nikt nie zabroni ?

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, silvia napisał:

kilka razy pokazywałem

Przeczytaj trzecią linijkę posta Daniela.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe..

Cały pic polega na tym , że cała radocha z tego , że sam sobie coś wymyśliłem, wpasowałem gabarytowo w swój zbiornik, cała reszta to moja wyobraźnia jakie kształty na przybrać przyszła aranżacja mojego zbiornika.

Pewnie, że można kupić gotowe konstrukcje , tylko pytanie ile zabawy z tego i satysfakcji???

Wydziałem gotową konstrukcje i dopóki stała w centralnym miejscu jako jedyny obiekt , to miało ręce i nogi, ale po czasie okazało się, że brakuje miejsca dla korali i gość dołożył trochę skały no i wtedy wyglądało to tak , że ani kupy , ani d...y.

Jak coś od początku robię sam, to mniej więcej wiem jaki kształt ile półek na korale mam sobie wymyślić, ale są i tacy którym gotowe formy wystarczą, dlatego i jednych i drugich podejście do tematu należy uszanować .

Nie ma gorszej rzeczy jak ktoś komuś próbuje na siłę swoje racje udowadniać, bo nie o to w tej zabawie chodzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa bo można sobie zrobić skałę "pod siebie" i spasować w zbiorniku, no i fajna zabawa przy okazji :)

Tylko z tym ćwierć tony soli to chyba lekka przesada?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tym ćwierć tony soli to chyba lekka przesada?


I tak i nie. Jak pisałem wcześniej pierwotny zamysł był taki żeby robić gotowe formy "3D" co okazało się bardzo trudną sztuką i wymagało dużej ilości soli do zrobienia formy. Do robienia mniejszych elementów faktycznie aż tyle soli nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Walker napisał:

 


I tak i nie. Jak pisałem wcześniej pierwotny zamysł był taki żeby robić gotowe formy "3D" co okazało się bardzo trudną sztuką i wymagało dużej ilości soli do zrobienia formy. Do robienia mniejszych elementów faktycznie aż tyle soli nie trzeba.

 

Aha, ciekawe czy piasek by się nadał na formę, może nie trzeba by tyle płukać.

Chyba sam się pobawię w takie coś ;-)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.