Skocz do zawartości
mathom

Koszyk do siporaxu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

cholera mnie już bierze z zapychającym sie siporaxem. Koszyk z kratki rastrowej nie do końca zdaje egzamin.

Zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami:

- gotowe koszyki do zmywarek, np. https://aquamelior.pl/pl/p/Whirlpool-WPRO-480140102831-Koszyk-do-zmywarki-na-sztucce/23043490

Problem tylko w tym że żaden sklep nie zna rozmiarów

- zrobienie koszyka z plexi z powierconymi otworami (klejenie artofixem). Nie wiem tylko jak plexi będzie się zachowywać w wodzie.

Help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a siatka "na krety" ? nożyczki + "trytytki" (zaciski kablowe) powinny zdać egzamin

zrobisz sobie dowolny wymiar

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kotniki dla rybek .

VnrPowF.jpg


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, silvia napisał:

a siatka "na krety" ? nożyczki + "trytytki" (zaciski kablowe) powinny zdać egzamin

zrobisz sobie dowolny wymiar

tak mam zrobione u siebie, dodatkowo siporax ułożony w tubki i nic się nie przewraca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
46 minut temu, StefanTG napisał:

tak mam zrobione u siebie, dodatkowo siporax ułożony w tubki i nic się nie przewraca :)

a jak się przewraca to co kilka "pięter" można dać "daszek" :P

taka siatka jest dość sztywna - można ustawić słupki słusznej wyokości

IMG_4621.JPG

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmiarów koszyków zmywarkowych - szukaj na alle.. Sporo sprzedawców podaje wymiary.

np. samsunga ma 13x24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, mathom napisał:

Dzięki! Pamiętasz może producenta ?

Zostały mi darowane , i nie znam źródła  , ale już powyżej Masz linki . Ja wybrałem ten "wewnętrzny"  bo ma grubsze szczeliny .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu używam woreczków od Sera Silikate litr dużych wchodzi na raz łatwo się zamyka i otwiera co jakiś czas przepłucze całość w wodzie z podmianki i jest ok a zajmuje mało miejsca.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem woreczki z salariasa, ale mam wąską przegrodę (8cm) i woreczki się szybko przecierają. Poza tym siporax wrzucony luzem łapie niesamowite ilości deutrytusu. Po tygodniu jest dosłownie MASAKRA.

Nie wiem może ten siporax który mam (15mm) się nie nadaje bo za szybko się zapycha :/ i ciężko się go układa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czekaj, czy tobie się zapychają od syfu, czy od glonów, bo u kolegi SU1 widzę, że zaraz obok siporaxu ma jakieś chyba refugium, gdzie świeci światło. Ja u siebie mam również refugium, ale nad koszykami z siporaxem mam położone pleksi niebieskie, tak żeby światło nie padało na siporax i wtedy nic tam nie rośnie, detrytus się czasami zbiera, ale przy podmianie wody wyciągam koszyki i w wodzie z podmiany je przepłukuje, tak że wyglądają ciągle jak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pionowe ułożenie się sprawdza , syfu totalnie brak .W sumpie jest kopa ślimaków , i wieloszczetów które dbają o czystość .Powiem że nie do końca mi się to podoba bo syf musi sie gdzieś podziać przecież nie zniknie .Wcześniej miałem multikani , tam syf sie zbierał , raz w miesiącu mocno nim  telepałem i cały spuszczałem do miski .W akwarium było dużo czyściej .

Dziś to wygląda tak  : 

L4O1rO1.jpg
 

Kąt świecenia lampy jest tak ustawiony że główna "wiązka" pada na zieleninę  , reszta dostaje rykoszetem , i w niczym to nie przeszkadza .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapinane na suwak worki na pranie:)

Cala gama rozmiarów.

Siporax moze nie jest ładnie ułożony ale łatwo jest worek podnieść i nim potrząsnąć.

A w wodzie z podmianki płuczę sie go w ciagu kilku sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.05.2017 o 22:28, silvia napisał:

a jak się przewraca to co kilka "pięter" można dać "daszek" :P

taka siatka jest dość sztywna - można ustawić słupki słusznej wyokości

IMG_4621.JPG

Zrobiłem z tej siatki. Jest faktycznie dosyć sztywna i nie zajmuje dużo miejsca, przez co wchodzi więcej siporaxu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, mathom napisał:

Zrobiłem z tej siatki. Jest faktycznie dosyć sztywna i nie zajmuje dużo miejsca, przez co wchodzi więcej siporaxu.

zrób/pokaż fotkę dla potomnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze. Zrobiłem 4 koszyki żeby łatwiej było czyscic/wymieniac. Okazało się że jeden koszyk został pusty. Wcześniej miałem jeden koszyk z kratki rastrowej i koszyk powodował overhead nie miejsca. 380700d7dc1bdeedc595111e3d3949dc.jpg

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Fajny pomysł! Wielkie dzięki! Właśnie natchnęliście mnie waszym postem do działania i stworzyłem  z resztek siatki ogrodowej takie cudo! Jutro mam dzień podmiany wody to przerzucę siporax do nowego koszyka!

DSC_4536 (Kopiowanie).jpg


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do LM, Casto, Łobi lub podobnego marketu na dział ogrodniczy i prosisz obsługę o ucięcie 1m plastikowej siatki :) To syntetyczne siatki bez rdzenia metalowego. Moja była chyba w rolce o szerokości 60cm. Będziesz musiał tylko wybrać średnicę oczek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.