Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba w tym ze ktos chce mi wmowic ze ledy to to samo co t5 [emoji4] I ze nad 50L baniakiem powinno wisiec 50W ledow

Raczej pytałem o to w czym jest problem ogólnie odnośnie akwarium.
Widzę dyskusje odnośnie akwarium tylko cały czas nie bardzo wiem co chcesz kolego trzymać w tym akwarium bo to od tego trzeba zacząć planować akwarium a nie od dyskusji jaka ma być lampa.
To "zawartość" akwarium okresla i w pewien sposób narzuca rozwiązania.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miekkie i moze cos z lps. To tak bardzo ogolnie. Nie znam jeszcze poszczegolnych gatunkow. Dwa blazenki, ze 3 krewetki czyszczace i jakies slimaki. 


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miekkie i moze cos z lps. To tak bardzo ogolnie. Nie znam jeszcze poszczegolnych gatunkow. Dwa blazenki, ze 3 krewetki czyszczace i jakies slimaki. 

To nie ma nic prostszego niż poszukać w dziale nasze akwaria zbiornika który Ci się podoba i na nim się wzorować.
Po co wyważac drzwi które są już otwarte

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, DarekB30 napisał:


To nie ma nic prostszego niż poszukać w dziale nasze akwaria zbiornika który Ci się podoba i na nim się wzorować.
Po co wyważac drzwi które są już otwarte

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka
 

No wlasnie tak robie. Sporo osob ma swiatlo takie jak moje, te same pompy i kaskade. Przeciez ja nic nie wywazam :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie tak robie. Sporo osob ma swiatlo takie jak moje, te same pompy i kaskade. Przeciez ja nic nie wywazam [emoji4]

Sam widzisz. Wystarczy powielic działający sprawdzony schemat.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mihow1979 napisał:

 

7 godzin temu, mihow1979 napisał:

 

7 godzin temu, mihow1979 napisał:

 

7 godzin temu, mihow1979 napisał:

Prosze bardzo. Ja sobie tego nie wmowilem...

w led tak ale nie w faktycznej mocy swiatla...

Wstawiłeś fragment mojej wypowiedzi, który o niczym nie świadczy, jest to zdanie wyrwane z kontekstu. Próbujesz wmówić mi i innym coś czego nie powiedziałem. Najwyraźniej masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, maciej01 napisał:

Wstawiłeś fragment mojej wypowiedzi, który o niczym nie świadczy, jest to zdanie wyrwane z kontekstu. Próbujesz wmówić mi i innym coś czego nie powiedziałem. Najwyraźniej masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

OK - niech Ci będzie...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolego mihow1979 bez spinki, zaproponowałem T5 z uwagi na dostępność używanych lamp a szukasz oszczędności na start, nigdzie nie napisałem o 2x24w bo to trzeba już sobie samemu dobrać do korali. Sam mam chińskie led, wcześniej miałem pc i też dawało radę przy mojej obsadzie miękasów.

Jak jesteś świadomy zalet i wad chinskich led to zamawiaj śmiało, za 90 euro z wysyłką gratis spokojnie znajdziesz (jak dobrze poszukasz to wysyłka będzie z EU i w tydzień będzie u ciebie)

Pozdrawiam i wytrwałości życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zostanę przy tych lampkach Aquaela. Jeszcze nawet nie wiem jaki będzie efekt wizualny - nigdy nie miałem z nimi styczności...
Jeżeli będzie mało "niebieskiego" to wymienię jeden moduł 10000K na 20000K...

Wstępnie spytałem jednego z naszych Kolegów z forum co robi lampki LED i jeżeli Aquael mi nie przypadnie do gustu to zamówię lampkę u niego...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mimo za i przeciw będzie start na suchej skale Marco Rocks i suchym piasku. Skała już wybrana. Pytanie jakiego piasku użyć? Ryb kopiących miał nie będę więc chciałbym coś o większej granulacji, aby w małym baniaku pompy go nie wznosiły... Polecicie coś?

I jeszcze pytanie o bakterie na start - jakie polecicie?

Dzięki.


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Ja tez startowalem prawie sterylnie,lecz dalem na trzy dni martwa krewetke by ruszyc cykl azotowy i choc dojrzewanie trwalo dluzej to nie mialem i nie mam do tej pory zadnych plag.Co do piasku to sie nie wypowiem bo nie mam,ale warto bys wzial gars piachu z dojrzalego zbiornika,gdyz tam sa bakterie,ktore system potrzebuje.Bakterie lalem AF Bio i Biodigest,ale ile one pomogly to nie wiem...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Piasek już kupiony - 5kg suchego. Mam zaufanie do tego Pana już od dłuższego czasu :) Piaseczek fajny w dotyku - bardzo ładny.
http://allegro.pl/bialy-jak-snieg-piasek-wapienny-do-akwarium-malawi-i6177746479.html

Jutro zamawiam skałę Marco Rocks - 6kg...

I będę miał na razie wszystko :) Podczas procesu dojrzewania zamówię sobie areometr, sól i testy na kh i NO3...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten piach wapienny jest przeznaczony do slodkich biotopów. Nie slyszalam, żeby ktoś go dawał do akwarium morskiego, więc prawdopodobnie się nie nadaje. Zwykle sypiemy piach koralowy lub aragonitowy. Ten piach Ci polecono do morskiego akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nik@ napisał:

Ten piach wapienny jest przeznaczony do slodkich biotopów. Nie slyszalam, żeby ktoś go dawał do akwarium morskiego, więc prawdopodobnie się nie nadaje. Zwykle sypiemy piach koralowy lub aragonitowy. Ten piach Ci polecono do morskiego akwarium?

Tak jak wspomniałem mam zaufanie do tego sprzedawcy. Sam ma morskie akwarium prowadzone na tym piachu i wszystko jest w jak najlepszym porządku...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował piasku wapiennego...


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwsze słyszę o tym piachu w akwarium morskim. Cena za kg jest śmiesznie niska w porównaniu z cenami "morskich" piachow, do tego jest snieznobialy,  więc wydaje się, że gdyby był taki super to wszyscy by go kupowali... ale chyba będziesz wyjątkiem na tym forum, lub jednym z nielicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro inne baniaki na tym piasku działają prawidłowo to czemu nie spróbować? :) Nie chodziło o oszczędność (jeżeli ktoś ma ochotę to napisać). Po prostu mam ogromne zaufanie do tego człowieka bo pomógł mi wiele razy w przypadku akwariów słodkich...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, mihow1979 napisał:

Skoro inne baniaki na tym piasku działają prawidłowo to czemu nie spróbować? :) (...)

podaj 3 przykłady takich zbiorników (prowadzonych dłużej niż rok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, slodkich... ale wiele sprzętów czy preparatów,  których używa się w slodkich akwariach nie nadaje się do akwarium morskiego. 

Nie chcę gderac bezpodstawnie, bo nie mam pojęcia, jakie ryzyka niesie za sobą użycie takiego piachu w morskim akwarium, ale wydaje się, że gdyby był taki super, to wiele osób uzywaloby go w swoich akwariach, zamiast płacić sporo więcej za piach aragonitowy czy koralowy. Albo przywiozloby sobie "gratis" piach z nadbałtyckich plaż 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, silvia napisał:

podaj 3 przykłady takich zbiorników (prowadzonych dłużej niż rok)

To może inaczej - co może być nie tak z tym piaskiem? Ale proszę o konkretne przykłady, dane, parametry, testy, recenzje, uzasadnienia... Nie, że "się nie nadaje bo nie"...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Jak piasek tak skala wapienia nie nadają się do akwarium morskiego to piasek do Mallawi tam dzie PH jest wymagane inne jak w słonym

Oglądnij filmik piasek wapienny to, to samo co skała nawet gorzej bo szybciej uwalnia wapno.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

właśnie dlatego pytam - z ciekawości skoro piszesz że inne zbiorniki działają to chciałbym na nie zerknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mihow1979 napisał:

To może inaczej - co może być nie tak z tym piaskiem? Ale proszę o konkretne przykłady, dane, parametry, testy, recenzje, uzasadnienia... Nie, że "się nie nadaje bo nie"...

Odpowiedz masz nawet w opisie aukcji z tym piaskiem;)

Edytowane przez dari_a (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silvia pytał o zbiorniki morskie, podaj te 3 przykłady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem tych zbiorników... Nie mam podstaw, aby temu Panu nie wierzyć... Skoro używa go w swoich akwariach morskich i zapewnia mnie, że jest nawet lepszy niż ten "super ze sklepów po 70zł za 5kg" to czemu nie?... Zobaczymy - jak się przejadę to moje...

Jak czytam tutaj na forum jakie jaja wychodzą na tych super żywych piaskach to odechciewa mi się wydawać tyle kasy na zwykły piasek...

Tak wiem - zaraz ktoś napisze, że gadam bzdury... Zobaczymy!


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.