Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zalej świeżą solanką, woda od kogoś w niczym nie pomoże a można przynieść jakiś badziew.

Według mnie za mało tam niebieskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N szczepkach też można przynieść badziew :) chyba że dipujesz każdy nowy nabytek.

 

Odnośnie skał, porobił bym groty dla rybek, i jakieś bardziej rosochate konstrukcje możesz podzielić skałę na np 3 części i skleić Miliputem albo innym 2 składnikowym - niestety trochę drogo.  Na sucho np 3 konstrukcje  rosochate, przez co masz w razie czego jak wyjąć poszczególne sekcje - nie bój się użyć młotka i łupać tą skałę, nie bój się zabrać za wiertarkę wiertło do betonu i robić w tym otwory , przez otwory można przewlekać rurkę taką jak do hydrauliki w akwarium zaślep tylko zatyczkami bo wejdzie wieloszczet i wyrośnie jakieś monstrum olbrzym. 

Na rusztowaniu z rurki lekko posklejasz klejem i będzie ładnie trzymało - możesz nawet z rurki zrobić taką litere H i ładnie będzie stało i się nie przewróci, trochę sie wykosztujesz na kolanka i trójnik w sumie na 3 trójnikach 90stopni można to zrobić. 

EDIT: Litera H to podstawa - która stoi na dnie na szkle na środku poprzeczki w H dajemy trójnik i do góry wyprowadzamy rurkę, a dalej to wedle woli, można po skosie kolanem 45 st albo pionowo bez dodatkowych kolanek.

Z takiej góry skały to mały pożytek, mało schronienia dla rybek, cieżko przedmuchać, może się zsunąć i rozbije szybę i klapa. 

ps. nie opieraj skał o szkło.

 

Odnośnie piasku od Reef Flowers - mam taki - oceanu to on w życiu nie widział, no chyba że miliony lat temu, jest to kruszona skała, czysta bez śmieci i drutów ale jednak ma ostre krawędzie i nie jest to takie fajne jak np żywy piach Natures Ocean - tego dosypałem 5 kilo żeby to wyglądało wszystko naturalnie, dwa małe wory z różnych kolorów. Na początku podbija KH bo się rozpuszcza, lepiej go przepłukać i to solidnie bo pył się moment rozpuszcza, ja tego nie zrobiłem z lenistwa :) ale po jakimś czasie podmiankami wyrównałem i spokój, teraz trzyma stałe parametry.

Edytowane przez Ura (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Tak jak kolega wyzej napisał. Przy tak zduszonej skale razem. Krewetki nie będą miały Syn onienia żeby odskoczyć. Większe czy nawet średnie ślimaki tectus, trochus, turbo nie wejdą tam bo się muszla zaklinuje. A uwierz mi im więcej życia w środku tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj... Sporo tego :) Obawiam się, że nie mam jeszcze takiej wprawy w takich konstrukcjach... Rurki, wiertła... To jest tylko 50L :) Nie wiem - patrzę na to od 4 dni i kombinuję... Czy faktycznie mogą być aż takie problemy przy takim ułożeniu skały?


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej, zrób bardziej luźną, przestrzenną konstrukcję. Teraz masz potwierdzenie od innych forumowiczów. Masz te lampy aquaela, na początek starczą. Jak będzie słabo to będziesz później kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj było płukanie piasku. Jest już w baniaku. Jutro ponownie ułożę skałę - postaram się zrobić konstrukcję bardziej przestrzenną... Zobaczymy.

Za 7 dni mam dostać solankę z odzysku i zalewam.


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci solanka z odzysku, w niczym to nie pomoże w wystartowaniu akwarium. Zalewaj świeżą solanką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, maciej01 napisał:

Po co Ci solanka z odzysku, w niczym to nie pomoże w wystartowaniu akwarium. Zalewaj świeżą solanką.

Bakterie w niej są?


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie bakterie? Dodasz special blend i będzie więcej bakterii w wodzie. 

Suchy piasek dałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy był by żywy. W takim piasku dostaje się mnóstwo życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założenie było takie, że ma to być w miarę sterylny start. Dosyć się naczytałem o plagach przy starcie na żywym wkładzie... Taką drogę obrałem...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To startuj już całkiem na sucho, a nie że wodę przywieziesz z dziadostwem.

Ja następny zbiornik jak będę odpalał to na żywej skale, suchym podłożu i nowej solance.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mihow1979 napisał:

Założenie było takie, że ma to być w miarę sterylny start. Dosyć się naczytałem o plagach przy starcie na żywym wkładzie... Taką drogę obrałem...

Plagi też są na starcie akwarium z suchą skałą, suchym piasku. Są tematy na forum, w których opisywane są problemy z długo utrzymującymi się zielonymi glonami. Inne plagi z dużym prawdopodobieństwem i tak pojawią się dino, cyjano, aiptasia i kto wie co jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na suchym jest dużo gorszy start niż na żywej skale i żywym piasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
16 minut temu, elespero napisał:

Na suchym jest dużo gorszy start niż na żywej skale i żywym piasku.

Ja nie narzekam jak startowałem na suchej skale. Wręcz odwrotnie same pozytywy. Poza dino cyjqno aiptasio nie było innych wysypów glonów. Typu falujace zielone łąki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy :) Zdania są podzielone...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie przymiarki przed zalaniem. Już nie chce mi się tłuc tych skał na mniejsze kawałki, sklejać i kombinować... Pomiędzy kawałkami jest sporo wolnej przestrzeni. Może nie będzie tak źle jak piszecie? :)

IMG_2562.jpg

IMG_2563.jpg

IMG_2564.jpg


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalewaj. Będę obserwował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpóźniej w środę... Mam nadzieję, że będzie co obserwować :D


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na razie to będę obserwował postępy w zalewaniu, dojrzewaniu, a potem to się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, maciej01 napisał:

No na razie to będę obserwował postępy w zalewaniu, dojrzewaniu, a potem to się okaże.

:(


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posolone. Bakterie wlane. Pompy odpalone. Do kaskady wleciał węgiel aktywny + wata w celu wyklarowania trochę wody...

IMG_2577.JPG


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wata i węgiel=zbędny dodatek. Woda wyklaruje się bez tego, za dzień, dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz mam ta kaskade to podlaczylem :). Nie zaszkodzi

Edytowane przez mihow1979 (wyświetl historię edycji)

MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.