Skocz do zawartości
Jarooooo

8 dzień makabra

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, azgar napisał:

12h i jeszcze na maxa cały czas to w dojrzałym akwarium nawet sie nie świeci

 

ojjj tu bym się nie zgodził ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja świecę dłużej niż 12h, ale mam ustawione długie wschody i zachody i ogólnie słabe światło. Według Redfielda powinnam mieć zielone łąki glonów, ale glony coś nie chcą u mnie żyć. Żółtek jest zrozpaczony, że nie ma czego skubać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez swiece dlugo bo 12h lampa i caly poranek do poludnia swiatlo sloneczne,az korale sie zamykaja jeszcze przed zgasnieciem lampy,chyba maja dosc...Glony u mnie nie rosna,nawet spaghetti po paru dniach zbielalo...Tak patrze na te nieszczesna skale i mysle ze jakby to zdarzylo sie u mnie to wywalil bym ja,ewentualnie wypalil w kwasie,potem RODI przez tydzien i dojrzewanie na martwej skale...Zrobisz jak zechcesz,jednak ja to czarno widze a uzerac sie ze skala byc moze przez dlugie miesiace?...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka to jest dobra skała?  

A czemu ta akurat jest nie dobra? Ona nie wyglądała źle.  Mam foto ze startu ale nie mogę wrzucić bo jest do 1mb a zdjęcie na 5

Edytowane przez Jarooooo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko jest odpowiedziec jaka to jest dobra skala.Kiedy zaczalem dojrzewanie w swoim zbiorniku,wlozylem na rozruch kawalek skaly,byla pachnaca,pokryta algami wapiennymi w kolorze fioletowo,czerwono pomaranczowym,i nie bylo na niej ani wloska glonow,podejrzewam ze lezala dlugo w mocnym przeplywie bez swiatla,czyli byl to kawalek skaly odgazowanej i tylko taka bym uzyl,jezeli juz do startu...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo widać że jest soczysta , tzn bogata w substancje odżywcze , za bogata .Jak pisałem już w nie jednym temacie , zdarzył mi się taki kawałek i chciał namieszać , gotowanie w RO pomogło .Z świeceniem to jest tak , ograniczasz to nie rosnie ale substancje odżywcze nie znikną , jakoś trzeba je usunąć , albo pozwolisz żeby rosło ,ale wtedy przydał by się zjadacz , albo usuniesz , podmianki .Ogólnie po ludzku , musi być równowaga  .Trawka ,zajączek,lisek , brak oczka w łańcuchu pokarmowym to dla nas plaga .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będziemy się bawić z tą skala. Będę próbował z niej poodciagac co się da i zobaczymy co z tego będzie. Dam jej trochę czasu :)  tyle na ile moja cierpliwość pozwoli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie będziemy się bawić z tą skala. Będę próbował z niej poodciagac co się da i zobaczymy co z tego będzie. Dam jej trochę czasu [emoji4]  tyle na ile moja cierpliwość pozwoli. 

Na początek dużo bakterii i dużo cierpliwości.. po miesiącu powinno być widać czy coś z tego będzie

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz czas świecenia tak o połowę, a białe na razie wyłącz całkowicie. Podmian nie rób. Akwarium musi dojrzeć. Jedne przechodzą dojrzewanie łagodnie bez większych plag, a inne odwrotnie, wszystkie możliwe plagi, problemy. Daj czas zbiornikowi, a martwić będziesz mógł się jak minie miesiąc lub trochę więcej, a problem będzie nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Jarooooo napisał:

Jaka to jest dobra skała?  

A czemu ta akurat jest nie dobra? Ona nie wyglądała źle.  Mam foto ze startu ale nie mogę wrzucić bo jest do 1mb a zdjęcie na 5

wyślij fotkę na jakiś serwer a tutaj wstaw linka

o programach do optymalizacji nie wspominam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.  Zmniejszam światło z 12 na 6h bez białego wykrecona na 60% w tym wschody i zachody po 1h. Tak że będzie dużo mniej. Bo faktycznie chyba przesadzone było. Leje bakterie i czekam. 

2 godziny temu, silvia napisał:

wyślij fotkę na jakiś serwer a tutaj wstaw linka

o programach do optymalizacji nie wspominam ...

Fotkę dorzucę dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie na 6h a na 2h. Po co Ci tam światło??

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Jarooooo napisał:

Jaka to jest dobra skała?  

A czemu ta akurat jest nie dobra? Ona nie wyglądała źle.  Mam foto ze startu ale nie mogę wrzucić bo jest do 1mb a zdjęcie na 5

Dobra skała dla początkującego akwarysty to żywa skała wyłowiona z morza przetransportowana do sklepu i tam odgazowana. Mogą być także skały sztuczne typu Real Reef Rock i Natures Ocean Base Rock. Tylko tutaj trzeba wiele cierpliwości a i tak nie wiem czy taka Natures Ocean Base Rock, może działać jako filtracja na takim poziomie jak żywa skała.  Reszta to proszenie się o kłopoty i liczenie na szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic będę próbował coś z tym fantem zrobić, wszystkim się udaje to dlaczego mi na się nie udać :)  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim 8 dni to nic w odniesieniu do dojrzewania. To że skała i piasek są porastane plagami to normalne. Pogadamy za miesiąc lub dwa.

Masz zdjęcia tej skały w poprzednim akwarium? Długo była bez wody?

W wolnej chwili poczytaj to:

https://reefhub.pl/skala-a-dojrzewanie-w-akwarium/


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, po co się męczyć...

https://www.akwarystyczny24.pl/skala-koralowa-largo-rocks-1kg--naturalna-skala-do-akwarium-rafowego-i-morskiego-a-takze-slodkowodnego-p-5679.html

masz tu dobrą skałe, kup 10kg, wydasz 250 zł, 10kg na twój baniak to będzie idealnie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym poczekał 8 dni to nie makabra jeszcze . Ja lubię podejmować takie wyzwania , gwarancji na sukces nie ma , bywa że okazuje się to stratą czasu , decyzja należy do Ciebie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Tester napisał:

Przede wszystkim 8 dni to nic w odniesieniu do dojrzewania. To że skała i piasek są porastane plagami to normalne. Pogadamy za miesiąc lub dwa.

Masz zdjęcia tej skały w poprzednim akwarium? Długo była bez wody?

W wolnej chwili poczytaj to:

https://reefhub.pl/skala-a-dojrzewanie-w-akwarium/

Niestety nie mam żadnych zdjęć z tą skala z działającego zbiornika, ale dam jej czas. Ograniczylem światło zobaczymy co się będzie działo. Bez wody to ona nie leżała, tak mnie zapewniono, zaufalem bo gościu ma dużo takiej skały i trzyma wszystko we wodzie z cyrkulacja. A jakby nie szło tego ogarnąć można by ją jakoś dobrze doprowadzić do stanu używalnosci?  

 

4 godziny temu, egon24 napisał:

Ja osobiście bym poczekał 8 dni to nie makabra jeszcze . Ja lubię podejmować takie wyzwania , gwarancji na sukces nie ma , bywa że okazuje się to stratą czasu , decyzja należy do Ciebie . 

Dam jej z miesiąc :)  znajomy też z niej wystartował i jest ok, może faktycznie ze światłem pojechałem 110w w ledach i 12h można by powiedzieć szło na 100% w oczach rosło :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ten gościu ma dużo takiej skały, zlikwidował wielkie akwarium, ożywia suchą, czy jeszcze coś innego? Znasz historię tej skały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie pytałem, ma to ma,  takie hobby :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie dwa dni bez światła, wzrostu glonów nie widzę, a nawet jakby coś schodzilo. dziś tylko 2h niebieskiego. Po zapaleniu zauważyłem że coś uroslo na skalę. Ciężko dodać jakieś konkretne zdjęcie z telefonu bo jest ograniczenie do 1mb. Zauważyłem też jakby porost glonów wapiennych (fioletowe). 

20170516_204618.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie przypadkiem asterina ? - dodaj wyraźniejsze zdjęcie. Glony wapienne w tak młodym dojrzewającym akwarium to raczej niemożliwe.

Edytowane przez StefanTG (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było można z telefonu dodać dobre zdjęcie to by było fajnie, do kompa mam słaby dostęp. Zdjęcia z telefonu około 5mb. Na asterine to za duże raczej, bo ma średnicę około 1cm w ciągu dwuch dni taka?  Nie wiem zobaczymy co z tego za ustrojstwo. 

 

A co do tych glonów wapiennych to nie wiem, na chwilę obecną wygląda to bardzo ładnie, bo powstaje w misce zaglonienia tego nieporzadanego, jak będę miał tylko jakaś możliwość żeby z kompa wrzucić foty to wrzucę. Chyba że macie jakiś pomysł jak dać dobre zdjęcie odrazu z telefonu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 minut temu, Jarooooo napisał:

Gdyby było można z telefonu dodać dobre zdjęcie to by było fajnie,

 

przecież pisałem wyślij na jakiś serwer i podaj tutaj linka

a w telefonie można ustawić jakość fotek - nie musi mieć 5mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.