Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z mętna wodą ... zbiornik działa już ponad miesiąc   zywa skała 12 kg żywy piach 10 kg   po zalaniu woda  po jakiś 2-och tygodniach woda zmętniała i walcze z tym ale sobie juz nie radze ..... powoli trace wiare w siebie.. i już jestem zrezygnowany a domownicy się śmieją ^^^^ kupiłem bakterie atm colony (wlałem ) ale nic sie nie dzieje  kupiłem CLARITY ( wlałem jak w instrukcji ) i nic sie nie dzieje jak było mleko  tak jest nadal . w sumpie mam 2 x wata  odpieniacz schuran 120 + skarpeta filtracyjna na splywie .  Odpieniacz przestał pienić , wogole nie robi piany ...

Byłby ktos tak uprzejmy i wpadł by popatrzeć co ja ku....a robie zle ?  Miejscowość Bielany k. Oświęcimia

mleko 1.jpg

mleko.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zakwit bakterii. Na forum jest o tym wiele tematów, na przykład tu:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Nikuś :)  czytałem bardzo dużo na ten temat i wszyscy pisza ze wata  jeszcze raz wata i trzeba czekać i czekaja po 4 miesiace

na szybach od jakiegos  dluższego czasu brak jakiegokolwiek nalotu ani grama glonu  cos  musi tą szybe czyścić :)  ja juz nawet rozważałem wylać tą wode ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Nika pisze to jest zakwit bakteryjny. Najlepiej zastosuj lampę uv,  ogranicz lanie czegokolwiek do baniaka a przede wszystkim bakterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obiektyw przetarł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie próbowałem wszystkiego i przez 3 tygodnie tylko delikatna poprawa , w końcu kupiłem uv-ke 36w i do dwóch dni nie było śladu zmętnienia .Swoją drogą lampa się przydała 

nie tylko na zmętnienie , pojawiła sie w baniaku ospa ,wiec też pomogła w walce . 

 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy tym clarity (seachem clarity?) sobie nie doprawiles tej zupy. Przeczytałam, że on zawiera polimery, a to, jak mi się wydaje jest pozywka dla bakterii (Np pro z af na przyklad zawiera polimery i sluzy jako pozywka). Chyba, że w tej postaci preparat clarity akurat nie działa jak pozywka, moze ktos mądrzejszy się wypowie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...Wyglada na zakwit,ale nie rozumiem dlaczego Ci nie pieni skimmer,mam taki sam a nigdy mnie nie zawiodl,moze w wodzie sa jakies tluszcze lub inne dziadostwo,ktore powoduje "siadanie" odpieniacza...Podobnie jak powyzej sugeruje lampe UV,ja mam 11w do oczek wodnych i u mnie zakwitl znikl po dwoch dniach,kiedy przesadzilem z bakteriami.Lampe UV zawsze warto miec,wiec jesli nie mozesz od kogos pozyczyc to warto wedlug mnie zainwestowac...Nie przejmuj sie ze domownicy sie z Ciebie smieja...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to zakwit bakteryjny to UV-ka powinna załatwić sprawę. Też kiedyś taki miałem, dawno temu i UVka pomogła w ciągu 2 dni.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Jak akwarium dojdzie do siebie to się będziesz z nich śmiał. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zakwit bakteryjny lub jeśli idzie w kolor zielony to zakwit fito. Na jedno i drugie lampa UV - 2-3 dni i po sprawie.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moc lampy dobierasz do litrarzu. dla przykładu mam około 200l w obiegu, lampa 18w,  przepływ około 1000L, z zakwitem fito ta lampa poradziła sobie w 3 dni.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra mam juz ta lampe  tylko ma 3 w   z aqua el multi uv ( pożyczona ) tylko nie mogłem dopasowac nic na wylot  a wiec wyciąglem ta lampe i wlożyłem do sumpa do komory z pompa  . będzie działać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 waty to zbyt mało, jeszcze do tego bez podpiętego obiegu, słabo to widzę. Poczekaj ze 2-3 dni , jak nic się nie zmieni to załatwiaj sobie większą lampę,


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18Wat jest już o.k. Pewnie że świecić normalnie. Po skończonej kuracji dodaj bakterie bo lampa wybije wszystko co przez nią przepłynie.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co mi dodatkowa pompa jak to moge podpiac pod ta co mam ? Nawet pod splyw mozna ja podpiac i tez bedzie . Dobrze sobie mysle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy od przepływu, do UV im mniejszy - wolniejszy - przepływ tym lepiej, czyli dłuższy kontakt wody (dłuższa ekspozycja bakterii) ze światłem UV

Edytowane przez pooh (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem ale to dam pompe na minimum bo i tak nie mam zadnej obsady w akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej :)  woda sie pomalu klaruje ..szkoda ze ta llampe zamowilem ale coz ... przyda sie . Dzieki za rade z ta lampa uv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam akwarium? Co z rybami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.