Skocz do zawartości
rh1no

Pojemnik na ballinga Twistman

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, planuję zakup pojemników na preparaty Twistman. Nie będą one służyły do ballinga tylko do innych preparatów i chyba już się zdecydowałem, ale jeśli ktoś ma, widział, używa lub zna kogoś kto posiada, proszę o opinię. 

 

pnb-9L.JPG

Edytowane przez rh1no (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam sporo sprzętów od Twistmana, to powiem tyle że fajnie wykonane i w fajnej cenie sprzęty a mam filtr zrasztany, dwa przepływowe i kolumnę na żywicę do osmozy i pułapkę na ryby - wykonanie OK ręczna robota to widać ale to w tym nic nie przeszkadza.

Co do pojemników to są przeźroczyste - musisz pamiętać że niektóre mikroelementy nie lubią dostępu światła i powinne być trzymane w ciemnych pojemnikach. Wg mnie nie nadają się do Mikro i do ballingów wzbogacanych Mikro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ura za odpowiedź, wprawdzie już i tak zamówiłem i też posiadam już kilka rzeczy z Twistmana np OB-200-EXT i jestem bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o pojemniki to i tak będą w części bez dostępu światła a po Twoich spostrzeżeniach chyba je jeszcze dodatkowo zabuduję. 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To po co wogóle kupować skoro chcesz je zabudować - szklarz z "sąsiedniej ulicy" zrobi podobne a rodzaj szkła do masz wyboru - np. czarne dymionie

no chyba że kolekcjonujesz sprzęty z firmowymi nalepkami ...

(myślę o tym nowym wzorze - prostokąt a nie rura)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu potrzebuję na już. A tak poza konkursem to mi się baaardzo podobają :-D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie neguję że potrzebujesz - bo pytasz ale właśnie to, że chcesz je zabudować mnie tknęło - jak się mają podobać skoro ich nie widać ? - ale to Twój wybór ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj otrzymałem przesyłkę z nowym typem pojemnika 3x3L (30x12x40cm) zrobionym w sumie na moją prośbę i wprowadzonym przez Twistmana do sprzedaży.

Pojemniki już zalane, jakość wykonania fantastyczna. Pojemnik solidny, świetne rozwiązanie ze sztywnymi rurkami do węży. Bardzo dobry kontakt i opakowanie przesyłki.

Jak na razie 10/10 (może oprócz ceny) ;)

ps. Oczywiście można kombinować z DIY - ja kombinowałem, skleiłem sobie z plexi podobne pojemniki. Tylko co z tego jak po kilku dniach pojemnik z KH się rozszczelnił, wyciekły 2L i panele dookoła akwarium trochę napuchły. Pojemniki testowałem zalane kranówką stały 2 tygodnie i było wszystko ok, sól bez soli załatwiła je szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Np. na allegro są pojemniki innego producenta - w konkurencyjnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, mathom napisał:

wiem, ale mi rozmiar nie do końca pasował.

dlatego ja "dolewkę" kleiłem u szklarza - dokładnie na wymiar transparentny silikon ... i cena kilka razy niższa - mnie po prostu "nie podnieca" nalepka z logiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7/4/2017 o 09:25, rh1no napisał:

"jeśli ktoś ma, widział, używa lub zna kogoś kto posiada, proszę o opinię. "

 

pnb-9L.JPG

Silvia jaka jest sens Twoich wpisów względem zadanego pytania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mathom napisał:

Wczoraj otrzymałem przesyłkę z nowym typem pojemnika 3x3L (30x12x40cm) zrobionym w sumie na moją prośbę i wprowadzonym przez Twistmana do sprzedaży.

Pojemniki już zalane, jakość wykonania fantastyczna. Pojemnik solidny, świetne rozwiązanie ze sztywnymi rurkami do węży. Bardzo dobry kontakt i opakowanie przesyłki.

Jak na razie 10/10 (może oprócz ceny) ;)

ps. Oczywiście można kombinować z DIY - ja kombinowałem, skleiłem sobie z plexi podobne pojemniki. Tylko co z tego jak po kilku dniach pojemnik z KH się rozszczelnił, wyciekły 2L i panele dookoła akwarium trochę napuchły. Pojemniki testowałem zalane kranówką stały 2 tygodnie i było wszystko ok, sól bez soli załatwiła je szybko.

 

Fajnie dobrze ze cieszy, ja też pewnie kiedyś się wyposażę w takie, zwłaszcza że mam odkryty zbiornik i brak sumpa czyli brak szafki, sam stelaż, teraz w beczkach jest balling tzn w takich w jakich kupiłem rozrobione roztwory, myślę że zamówienie z przydymionym PMMA nie było by problemem, ale na ten czas stoją baniaki i wiadro na dolewkę :)

Godzinę temu, silvia napisał:

dlatego ja "dolewkę" kleiłem u szklarza - dokładnie na wymiar transparentny silikon ... i cena kilka razy niższa - mnie po prostu "nie podnieca" nalepka z logiem

 

Silvia tutaj nie chodzi chyba o żadną nalepkę, po prostu to produkt w sumie gotowy, bez latania po majstrach i tłumaczenia godzinami, rysowania planów technicznych i tłumaczeniu jak krowie na granicy jak ma być zrobione. To po prostu profesjonalnie zrobiony produkt przez kogoś kto wie co w morszczyźnie piszczy i wie do czego to ma być - zamawiasz, odbierasz paczkę, odpalasz i działa - bezcenne.  Na tym polega właśnie produkt, co innego jak ktoś ma czas na DIY a co innego jak ktoś go nie ma, albo nie ma do tego smykałki, albo go przerasta ganianie po tanich "majstrach" czy innych szklarzach. Produkt zaspokaja potrzebę szybko, z DIY trzeba się trochę pobawić.

 

Edit: wiadro i beczka do kiszenia ogórków to też produkt - i daję radę :) 

Edytowane przez Ura (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
26 minut temu, Marcin-JM napisał:

Silvia jaka jest sens Twoich wpisów względem zadanego pytania ?

jak przeczytasz całość to zrozumiesz (zwłaszcza mój pierwszy post w tym temacie )

i ja zadam pytanie : jaki jest sens pytania skoro decyzję podjęto zanim zadano pytanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do mnie pojemniczki wjeżdżają dzisiaj :-D. Podzielę się opiniami jak tylko dotrą. 

Silvia, ja też prowadzę działalność i jakby wszyscy podchodzili do zakupów tak jak ty to wszyscy by chyba pobankrutowali. Rozumiem, że nie każdego może być stać na wszystko, ale po to na rynku są gotowe dobrze wykonane produkty, żeby korzystać z gotowych rozwiązań. Idąc Twoim tokiem myślenia to na pewno masz w domu telewizor... Wystarczy włączyć National Geografic i po co akwarium, też się człowiek pogapi a jaka oszczędność...

W kwestii nalepki to też nie w tym rzecz. Pojemniczek idealnie uplasuje mi się w kąciku w szafeczce, będzie lekko zabudowany (dwa boki i góra), tak żebym z przodu mógł zobaczyć stany. A to, że nie do końca będzie widoczny, nic nie szkodzi. Najważniejsze, że ja będę wiedział, że tam jest :-).

Pozdrawiam i dziękuję mathom za opinię, teraz już ze spokojem oczekuję kuriera :-)

PS.

Tak to wszystko jeszcze raz przeczytałem i doszedłem do wniosku, że albo Silvia Twistman ci coś zrobił, albo pracujesz dla tego "innego producenta" (od pojemników w konkurencyjnej cenie na allegro".

No pozostaje jeszcze jedna ewentualność... Polski charakter i najzwyklejszy ból d*py... Ktoś coś produkuje to trzeba mu poprzeszkadzać, tak dla zasady.... 

Powiem ci tak szczerze, że wszystkie te wypowiedzi utwierdziły mnie w przekonaniu, że dobrze zrobiłem zamawiając ten towar. 

Pozdrawiam i bez urazy, ale takie mam ogólne odczucia...

Edytowane przez rh1no (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czyli tak jak myślałem - to ogłoszenie to najzwyklejsza .. reklama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2017‎-‎07‎-‎05 o 18:41, Marcin-JM napisał:

Silvia jaka jest sens Twoich wpisów względem zadanego pytania ?

Jak to jaki? Nabić posta, udowodnić że diy jest lepsze od firmowego - bo tańsze i ogólnie zaistnieć....

 

A Wy jako sklep, handlując jego produktami pewnie nie macie pojęcia o tym co dobre, bronicie produktu i ogólnie zmowa marketingowa pod hasłem skoku na kasę biednego klienta.

(wężykiem Jasiu, wężykiem :) )

Pojemniki są fajnie wykonane ale mi, do tej pory, brakowało właśnie modelu potrójnego, albo nawet w kwadrat wpisanego poczwórnego (np. pod AF) - prostokątnego, nie okrągłego. Bo okrągły zabierał mi za dużo miejsca w szafce.

Macie może nowe wzory? Będę w sobotę to pomacał bym :) - o dziwo, czasem mi bliżej do Was niż do Krzyśka :) A w Murenie jeszcze nie widziałem ich (fakt że ostatnio nie byłem tam...)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Takim mam, fajny prostokątny i wysuwany do przodu. Dobre rozwiązanie jak ktoś ma pompę nad pojemnikiem. Jeden minus że przy wysuwaniu jak się ma krótkie wężyki trzeba odpiąć. Wykonanie solidne bardzo.

8751176_IMG_20170706_100154.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
30 minut temu, dale napisał:

Jak to jaki? Nabić posta, udowodnić że diy jest lepsze od firmowego - bo tańsze i ogólnie zaistnieć....

 

nabić posta ? bzdura - i akurat Ty dobrze o tym wiesz - znów jakieś osobiste wycieczki ? a nawet jeśli chcę nabić posta - to CO CI DO TEGO ???

zauważyłeś może kiedy się odezwałem ? poza tym dlaczego DIY miało by nie być lepsze/takie same jak firmowe - przecież to tylko POJEMNIK na płyn i wystarczył by byle baniaczek czy pojemnik kuchenny z otworem i kawałek rurki od RO i żadna firmowa nalepka "działania" nie poprawi  (no chyba że Twój kolega odprawia jakieś czary podczas produkcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koleżanki i koledzy, w tym miejscu kończymy personalne wycieczki oraz offtop.

Każda pierdoła napisana pod moim postem będzie skasowana i nagrodzona "warnem" (problemy personalne załatwcie na PW)

A pojemniki są zawaliste, kiedyś śp. Rafał robił świetne pojemniki na ballinga - teraz - przy nowym projekcie pobiegnę do Twista  - czemu ? Bo są świetne i solidnie wykonane.

Ave


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 3 x butelka 1,5l po muszyniance i dla mnie jest to najlepsze rozwiązanie :) . Jak ktoś ma dużo kasy to niech kupuje firmowe pojemniki , ja wole wydać kasę na cos innego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, SkoczekPL napisał:

koleżanki i koledzy, w tym miejscu kończymy personalne wycieczki oraz offtop.

 

może jednak mały off top zostanie mi darowany :)

bo .. chciałbym zrozumieć pomysł ...

kolega kupuje drogie pojemniki do balinga - żeby używać ich do "do innych preparatów" (o czym poinformował publicznie na forum) - czyli niezgodnie z przeznaczeniem .. znaczy gwarancję szlag trafił jeszcze przed zakupem , w dodatku chce je zabudować - więc jakość wykonania nie ma żadnego ? znaczenia (byle nie ciekły)

czy to nie tak jakby ktoś kupił np. wypasiony TV 4K postawił go w "składziku na szczotki" (bo akurat dobrze tam pasuje) i podłączył analogową kablówkę - " Najważniejsze, że ja będę wiedział, że tam jest "

a zresztą ... kto bogatemu zabroni ...

sory za offtopy i to że się wcześniej uniosłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SkoczekPL napisał:

A pojemniki są zawaliste, kiedyś śp. Rafał robił świetne pojemniki na ballinga - teraz - przy nowym projekcie pobiegnę do Twista  - czemu ? Bo są świetne i solidnie wykonane.

Ave

To może idź na całość  i sump akrylowy  :) ? Taki gotowy zestawik? Aż szkoda zamykać w szafce. Ja mam coś takiego, tylko szklanego (nie miał w ofercie jak stawiałem, z resztą i tak nie wszedł by mi do szafki :( ), no i z racji że jest to zapchane w kąt, dolewki płynów, to istna gimnastyka... Ale chyba pora u mnie na nowy sump...

Pomyśl, może by warto namówić Krzyśka na takie pojemniki pojedyncze? Wtedy łatwiej operować, a kwadrat łatwiej w szafce ustawić (mniej miejsca tracisz) niż rura.

 

ps. co do tych innych preparatów - używałem trochę tworzyw z jakich Krzysiek klei sprzęt i dlatego, z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić że poza klejem do korali, nic im nie zaszkodzi. Nawet leki używane w słodkich baniakach, które potrafią zafarbować silikon, nie robią wrażenia na tym.

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczęście nie każdy akwarysta chce trzymać baniaki w szafce pod akwarium, miec odpieniacz z butelki. Niektórzy szukają rzeczy działających, funkcjonalnych, trwałych i po prostu ładnych.
W przeciwnym wypadku nie było by na rynku miejsca dla firm takich jak nasza...   

PS. Dziękuję za pozytywne opinie.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na szczęście DIY też może być działające, funkcjonalne, trwałe i po prostu ładne - inaczej większość słonych zbiorników to były by kostki 30l (znanej firmy :))

po prostu nie każdy ma 10 czy 20 "luźnych" tyś na gadżety - dla mnie ozdobą jest/ma być zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.