Skocz do zawartości
dari_a

MicrobeLift Special Blend

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka miesięcy temu kupiłem w e-rybka butelkę Special Blend. Płyn miał kolor brązowy i nie miał żadnego zapachu.  Byłem przekonany, że taki powinien być i lałem go cały czas. 

Dziś zamówiłem drugą butelkę w innym sklepie. Płyn jest czerwony i śmierdzi, tak jak wszyscy opisują.

Pytanie co miałem w pierwszej butelce? Inny preparat? A może był przeterminowany? W czasie stosowania nabawiłem się plagi glonów (pomimo zerowych Po4 i No3), może to było przyczyną?

Edytowane przez dari_a (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kupiłeś stary, albo rozszczelniony?

Jakiś czas po otwarciu większość zapachu ucieka. Ja gdzieś przy końcu butelki już nic nie czułem. Ale ja mam ciągle katar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Specjał Blend też jest brązowe i bez zapachu. Niczego się nie nabawiłem. Jest tam chyba gdzieś napisane ,że płyny mogą się różnić w zależności od zastosowanej pożywki czy sposobu namnażania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, iKuro napisał:

Może kupiłeś stary, albo rozszczelniony?

Jakiś czas po otwarciu większość zapachu ucieka. Ja gdzieś przy końcu butelki już nic nie czułem. Ale ja mam ciągle katar :)

Nie był chyba rozszczelniony - wydaje mi się, że pod nakrętką było zamknięcie, które sam zrywałem. Na pewno nie miał zapachu od razu po otwarciu. Niestety daty przydatności nie sprawdziłem :/

1 minutę temu, flower napisał:

Moje Specjał Blend też jest brązowe i bez zapachu. Niczego się nie nabawiłem. Jest tam chyba gdzieś napisane ,że płyny mogą się różnić w zależności od zastosowanej pożywki czy sposobu namnażania.

A widzisz. Muszę doczytać, dzięki.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy powinien walić szambem tak, że po dodaniu, jeszcze jakiś czas ten zapach utrzymuje się w pokoju, później ta "moc" zanika, choć jak twierdzi przedstawiciel brak smrodu nie oznacza, że jest coś nie tak z preparatem. Działa podobno rok po otwarciu butelki.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie śmierdzi szambem [emoji16], wielokrotnie używałem w różnych okresach czasu i zawsze był taki sam zapach.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem te baterie kiedyś moje tak samo szambem waliły, ale miałem raz z aqaforestu smród podobny a innym razem te same nowa partia i nie śmierdziały dopiero po pewnym  czasie śmierdziały jak te pierwsze.

Według mnie tylko nowsze partie nie śmierdzą :D albo śmierdzą mniej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

U mnie zapach był tak samo mocny po otwarciu jak i końcu butelki. Ale u kolegi zapach jest zdecydowanie mniej wyczuwalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony kilka miesięcy temu. Bez zapachu od samego początku. Po odkręceniu korka trzeba było ściągnąć sreberko z wylotu butelki. Nie ma daty ważności.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Marek Gr napisał:

Kupiony kilka miesięcy temu. Bez zapachu od samego początku. Po odkręceniu korka trzeba było ściągnąć sreberko z wylotu butelki. Nie ma daty ważności.

 

..czyli wygląda na to, że trafiają się też i takie.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień piję piwko z niemieckim przedstawicielem, jak nie zapomnę to go o to spytam. Ja do tej pory też trafiałem same śmierdzące i nawet nie wiedziałem, że trafiają się inne :)

 


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już kilka razy. Zawsze kolor brązowy i śmierdzi. Zrobiłem zdjęcie na szybko

 

DSC_5762 (Kopiowanie).jpg

Edytowane przez Steron
dodałem zdjęcie (wyświetl historię edycji)

Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolor brązowo-bordowy. Śmierdzi jak szambo. Nawet po wlaniu do akwa zapach (smród) roznosi się po całym domu. Z czasem jest mniej intensywny ( i ten z akwa i po jakimś czasie ten z butelki). Nie daj Boże wylać to na dywan czy wykładzinę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, AquaManiac napisał:

Za tydzień piję piwko z niemieckim przedstawicielem, jak nie zapomnę to go o to spytam. Ja do tej pory też trafiałem same śmierdzące i nawet nie wiedziałem, że trafiają się inne :)

 

Dowiedz się jak możesz. Choć jednak podejrzewam, że rzeczywiście trafiają się oba rodzaje.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też raz trafiły się nie śmierdzące. Data była ok i sreberko też nie tknięte.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nowa wersja jest bo we wtorek kupiłem i też mam teraz wersję bezzapachową. Może zmienili recepturę.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kupiłem Special Blend w tym nowym opakowaniu, jest opis po polsku:

Cytuj

Special Blend posiada zapach siarki, który znika po wlaniu preparatu do akwarium [...]

Mogą wystąpić pewne odstępstwa od koloru, zapachu i wyglądu płynu. Nie ma to wpływu na wysoką jakość produktu i jemgo skuteczność działania.

 

wysłałem jeszcze maila z pytaniami a) o osad w butelce, który nie rozpuszcza się mimo intensywnego wstrząsania;

b ) czy można przelewać bakterie do innych pojemników, np z ciemnego szkła 

c) jeszcze raz o zapach i kolor dla pewności :)

Cytuj

Hello Kacper,

During the growth process of the Special Blend some of the photosynthetic bacteria tend to grow on the inside wall of the bottle where the light is strongest. It is very hard to remove it all. You can try to scrape it if you like. You are still getting the full benefit of the Special Blend even without scraping it off.

We can only guarantee the survival of the bacteria in Special Blend if it is in the original bottle. There is no guarantee that the bacteria will survive if you put it into a different bottle.

Your friend can use the Special Blend as long as it has the red/brownish color to it.

Best Regards,

Karin Berke

Ecological Laboratories, Inc

2525 NE 9th Avenue

Cape Coral, FL33909

(239) 573-6650

(888) 295-5529

www.MicrobeLift.com

a) osad na ściankach powstaje w skutek działania światła, można próbować go zdrapywać, ale preparat zachowuje pełne właściwości pomimo jego wytrącania.

b ) gwarantują termin przydatności tylko w swojej butelce, więc na moje małe porcje można śmiało odlewać (pytałem bo kupiłem dużą butlę z kumplem na pół)

c) dopóki płyn ma czerwono brunatny kolor, będzie skuteczny - w domyśle inny kolor to podstawa do wymiany butelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
25 minut temu, tihs napisał:

a) osad na ściankach powstaje w skutek działania światła, można próbować go zdrapywać, ale preparat zachowuje pełne właściwości pomimo jego wytrącania.

 

ciekawe skąd światło w fabrycznie zamkniętym kartonowym opakowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.