Skocz do zawartości
xyz2017

Chemicelan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W piątek o godzinie 18:00 użyłem Chemicelan w dawcę tak jak napisał producent. Dzisiaj mija 48h ale ale skupiska Cyjano są widoczne. Popelnilem błąd i całkiem wyłączyłem odpieniacz, zamiast zostawić włączony ale bez kubka do natleniania wody..

Zaczekać z podmiana wody i zostawić preparat dłużej w wodzie, czy zrobić normalnie podmianę i nie przejmować się reszta która i tak zginie chwile później..?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem jak nakazał producent, dodatkowo jeszcze wyłączyłem światło, cyjano zniknęło po Ok tygodniu, nie wiem co ostatecznie miało wpływ, ale drugiej kuracji już nie musiałem stosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wódę lałem   potem chemie  zaciemniałem akwarium na 2 dni i nie pomagało

jak akwarium dostało światła  to w oczach wyłaziło z piasku to go wywaliłem zmieniłem na żwir koralowy

 i od tamtej pory jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To finalnie wymieniać wodę jeśli plaga jeszcze nie ustąpiła?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwyżej podmianę po 3 dniach zrób i zastosuj kolna dawkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli system był już dojrzały przed kuracją to poczekaj jeszcze 24h

odessaj co możliwe (odessaj korzuch a wodę przelej przez watę, włókninę i niech woda wróci do systemu). Podczas kuracji nie podajemy pożywek bakteryjnych i nie wyłączamy natleniania.

A jeśli system był świeży to cyjano mogło być naturalnym biegiem dojrzewania - które to (dojrzewanie) poprzez zastosowanie chemiclean  wydłużyłeś tylko niepotrzebnie.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja używałem chemiclean i działał bez problemu , nie masz przypadkiem węgla i innych absorberow włożonych ? 


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgiel mam...trafna uwaga, ale nic w instrukcji nie pisali


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

System jest dojrzały (1 rok)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie mylę to jest napisane tam zeby wyciągnąć węgiel a jak nie to gdzieś to przeczytałem przed użyciem   

 

 

 

Wlasnie sprawdziłem jest napisane jak byk by wyciągnąć węgiel , po4 absorbery wyłączyć uv itp. Punkt 3 w instrukcji 

IMG_1896.PNG

Edytowane przez hajtaler (wyświetl historię edycji)

e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pisali, pisali ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł trochę ogólny więc podłączam się z takim pytaniem:

Jak mają się w stosunku do Chemiclean inne preparaty na cjano. Mycisidol?, Korallen-Zucht Cyano Clean?

 


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem Koralenn-zucht A Balance + cyjano clean. Widać było efekty. Jest bardzo drogi i nie poradził sobie tak jak Chemicelan, nie oczyścił zbiornika w 100% i plaga szybko wróciła. Używanie samego cyjano clean uważam kompletnie bez sensu (wydałem kasę na 3 małe ampułki i nawet się nie cofało zbytnio). Może używałem preparatu w niewłaściwy sposób, ale ogólnie nie jestem zadowolony. Największa i chyba jedna zaleta KZ jest fakt ze po A balance nie trzeba podmieniać wody itp..

 

 

Dwa razy walczyłem z ta plaga w zaawansowanym stadium i najlepsze doświadczenia mam z Chemicelanem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja używałem od KZ cyjano clean, i i tak go podaję profilaktycznie dwa razy w tygodniu nawet jak nie mam cyjano :) albo jak gdzies siedzi w beztlenowych wartwach piachu przy szybie to podaję go tam strzykawką (wymieszane z wodą) dawało sobie radę - do tego dawałem też KZ coral snow plus. - może to kwestia tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno podstawowe pytanie.Czy znasz przyczyne cyjano w swoim baniaku ?Jakich zabiegów dokonałeś przed użyciem preparatu ?Mam nadzieje,że wszystko odessałeś dokładnie.

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Mycisidol?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałam mycosidolu raz w 54l i mogę polecić. Było dużo cyjano, gruba warstwa na piachu, skalach i koralach i mimo odsysania codziennie się rozrastało. Mycosidol działa wolniej, ponad tydzień trwało nim zaczęło być widać efekty, ale do 3 tygodni zeszło do zera  i nie trzeba po nim podmiany 50% robić. Wszystko przeżyło, tylko cyjano szlag trafił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że cjano dotyka nielicznych skoro tak mało opinii na temat stosowanych preparatów.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Przemek78 napisał:

Woda utleniona 3% w ilosco 5ml przez pierwsze dwa dni a potem 15ml na 100 litrow. Po tygodniu cyjano znikło.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
 

Raz dziennie? 15ml codziennie przez tydzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raz dziennie? 15ml codziennie przez tydzień?
Przez pierwsze dwa dni po 5ml a potem przez 5 dni po 15ml podzielone na dwie dawki rano i wieczorem

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Pozniej bakterie jak przy starcie

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie się do tematu i zapytam jak z karmieniem ryb i laniem fito podczas kuracji właśnie wlałem chemiclean i niewiem czy można normalnie karmić czy jakoś może mniej ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączenie się do tematu i zapytam jak z karmieniem ryb i laniem fito podczas kuracji właśnie wlałem chemiclean i niewiem czy można normalnie karmić czy jakoś może mniej ? 


Nie jestem specjalista, ale wydaje mi się lepiej jest mniej karmić w momencie kiedy odpieniacz jest wyłączony..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.