Skocz do zawartości
kacper.w

Pompa dozująca do 400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Potrzebuję pomocy w doborze pompy dozującej do ballinga do 300-400 zł. Myślałem nad Aqua Nova NMDP-5 albo Jebao DP-4S, ktoś używa tych pomp mógłby coś o nich napisać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ja mam.ja poltora roku dziala ok jak na taka cene.  pomy pracuja dosyc glosno ale mi to nie przeszkadza. Przy kupnie doztajesz zapasowa pomke.  przynajmniej ja dostalem  :) Oczywiscie sa lepsze ale trzeba min 1000zl. Jakdla mnie super .

Dotyczy jebao dp4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za błędy i literówki  ale pisałem z fona. Aqua Nova  I Jebao to podobno jedno i to samo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, jeżeli tak to wolałbym Jebao, nie potrzebuję 5 pomp, powiedz mi czy każdą z tych pomp można zaprogramować na inną ilość?

Tak żeby jedna robiła za automatyczną dolewkę wody? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdą pompę programujesz osobno kiedy ma się włączyć i ile ml płynu podać..

Nie stosowałem nigdy jako dolewka bo woda raz paruje szybciej raz wolniej...chociaż ciekawe rozwiązanie jak ją zaprogramujesz aby  się włączała z 10 razy aby dolać niewielka ilość wody 


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki.

Chciałem zaprogramować jedną żeby dolewa wodę (powiedzmy litr albo półtora dziennie) ,a pozostałe trzy 60-70 ml ballinga. Ciekawe czy coś takiego spełni swoją role. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spełnić napewno spełni bo doleje nie będzie problemu...

Ciekawi mnie ile czasu będzie podawała 1500ml :) bo nie znalazłem czasu dawkowania :)


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie tego nie wziąłem pod uwagę... No nic za jakiś czas pomyślę najwyżej nad automatyczną dolewką, bo dolewanie staje się coraz bardziej uciążliwe:) 

Rumik21 możesz powiedzieć coś  na temat wymienionych przeze mnie pomp ew. zaproponować coś innego ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nic lepszego się nie kupi... To co podałeś NMDP-5 ma 5 pomp można kupić z mniejszą ilością taka jak cię interesuje.A dp4s jest to dodatkowy moduł do głównej pompy dp4...także uważaj co kupisz :)

sam wybierałem między NMDP-4 bo ta ma 4 pompy a jebao dp4...Zakupiłem dp4 bo trafiła się okazja na używkę... 

Edytowane przez rumik21 (wyświetl historię edycji)

ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.sklep.aqua-trend.pl/dozowniki-akwarystyczne-serii-at-c-8.html

 

Jak dołożysz parę groszy, to polecałbym dozowniki Aqua Trend. Przy ballingu trzeba korygować dawki, co jest dosyć uciążliwe w pompach jebao/aqua nova (to to samo) - tam do każdej godziny trzeba korygować osobno dawki (jeśli do ballinga używasz opcję 24h uzupełnianie), palce bolą od klikania. W aqua trend raz się koryguje, dozownik automatycznie rozbija to na 24h dawkę. Dodatkowo Aqua trend ma opcję dolewki, ale to już trochę groszy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisalem ironicznie "trochę groszy" ;) Wygoda jest 10x większa, w jebao to co naklikałem to swoje przeżyłem :D Z Aqua trendem teraz mam dużo większą wygodę, stabilniejsze parametry (monituję kh, koryguję dawki dosłownie w kilka sekund). W Jebao to do każdej godziny trzeba naklikać. Ale to zależy też od tego, co będziesz miał w akwarium. Ja mam większość sps, wręcz las sps-ów, tu muszę pilnować ściślej. Przy prostych koralach wystarczą raczej 3 dawki na dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Aqua nova 3 kanały za 300 złotych :) taniej chyba się nie da - do LPS i miękkich w sam raz, ustawiłem z 6 dawek i spokój, nie ma tak wiele klikania - jak ustawisz dawki to jak nic nie zmienisz z światłem albo fosforany jak nie skoczą to nie trzeba wiele zmieniać, no chyba że dodasz korali :)

dostajesz w pudełku dodatkową końcówkę pompy wraz z wężykiem. Pompki są głośne ale to nie przeszkadza, przeszkadza to że lubią cofnąć powietrze i ja na każdym wężyku dałem silikonowy zaworek przeciw zwrotny, po zamontowaniu tego skalibrowałem wszystkie pompy i ustawiłem dawki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam dwa przypadki kiedy pompa dozująca jebao, zawiesiła się podczas dozowania i wlała wszystko co było do wlania. Zbiorniki tego nie przeżyły. Co do uzupełniania odparowanej wody, to też słaby pomysł. Po pierwsze nie dojdziesz ile ma ci wlać tej wody na dobę, po drugie po miesiącu zarżniesz pompę. Tak ja wyżej napisali najlepsza pompa za tą cenę :)

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wiem ile wody dolewam  co dwa dni wiec z tym nie byłoby problemu ale mogę ją zepsuć tym że będzie chodziła cały czas...

Dzięki za pomoc, czy odległość pompy od zbiornika i  pojemników ballinga ma jakieś znaczenie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojemność wg mnie lepiej mieć mniejszą na wypadek awarii i dolewać z większego baniaka, co do długości kabli i wysokości tłoczenia to wielkiej różnicy nie ma, to samo się tyczy zaworków przeciw zwrotnych. 

Po prostu kalibrację musisz zrobić najlepiej w punkcie gdzie ci wychodzi wężyk, jest to trudne raczej potrzeba 2 osób przy Jebao i Aqua nova jeden siedzi przy końcu wężyka a następny przy pompie, ten przy końcu musi się wyposażyć w cylinder miarowy 100ml z tego co pamiętam.  Po prostu pompa zapamiętuje ile sekund podaje 100ml i dzięki temu oblicza sobie dawki. długi wężyk i inne przeszkody czy tłoczenie na sporą wysokość po prostu zwiększą czas potrzebny do napełnienia 100ml cylindra miarowego. Ale nie jakoś znacząco, ja zauważyłem różnicę przy dodaniu zaworków silikonowych (takich jak do napowietrzacza) one jednak stawiają opór. 

Przy Aqua nova uwaga jest błąd w instrukcji,  interwał 0 to podawanie codziennie a interwał 1 to co dwa dni :) - tak by się nie pomylić, bo pokrętne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja wcześniej ustawiałem jak Ura pisze na dole żona włączała ja pilnowałem, ale co zrobić jak żony nie było a nie sięgnę do pompy i wężyka nad akwa? Zrobiłem tak, że najpierw rodi puściłem wodę żeby napełniła wężyki, odpiąłem ale muszą być zaworki żeby woda nie uciekła. Skalibrowałem na krótkich tyle co z głowicy. Podłączyłem i puściłem na sprawdzenie 1ml i 5ml. Wyszło 1,6ml i 5,6ml. Taki błąd nie ma dla mnie znaczenia. Trzeba wziąść tylko pod uwagę jeżeli będzie 10 dawek po 1ml to już uzbiera się 6ml dodatkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem wlasnie o tym zeby skleić sobie 3komorowy pojemnik tylko pytanie z czego i czy wgl ma to sens ? Gdzies widziałem najprostszy 3 komorowy pojemnik za max.150- 200 zl. Ktos używa czegoś takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślałem wlasnie o tym zeby skleić sobie 3komorowy pojemnik tylko pytanie z czego i czy wgl ma to sens ? Gdzies widziałem najprostszy 3 komorowy pojemnik za max.150- 200 zl. Ktos używa czegoś takiego ?
Najtańsze i najbardziej praktyczne pojemniki kosztują średnio po 5 zl za szt.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem Jebao DP4S to nie slave? Nawiazujac do poczatku dyskusji i mozliwosci popelnienia bledu przy zakupie.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam 3x3l pojemniki na dobową zbiórkę moczu. Fajnie są wykonane i śmiesznie tanie...polecam!!

A pompy to micon jenhsenn. Mam je już kilka lat, kupione jako używki i jak do tej pory bezproblemowe... Minus tylko taki że zajmują więcej miejsca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dp4s to jest przystawka sama dzialac nie bedzie

Wysłane z mojego hi6210sft przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się dopiero sprawdziłem;/ mój błąd, widzę że jebao z dwoma pompami kosztuje 299zl więc zostaje mi nmdp5, a co do pojemnika wolalbym jeden z 3 komorami żeby zajmował jak najmniej miejsca, widziałem że twistman ma coś takiego ale cena to przesada jak na zwykle pojemniki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pl.aliexpress.com/item/JEBAO-DP-4-VERSION-2-AUTO-DOSING-PUMP-FOR-AQUARIUM-SALTWATER-MARINE-REEF-4-CHANNEL/32702905567.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.oMLRHN

ja kupiłem tutaj paczka doszła po 2 tygodniach cena 288zl z przesyłką z tego co posprawdzałem to wszystko działa

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.