Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, silvia napisał:

60x30x30cm ? daruj sobie taki zbiornik - w tym można trzymać gupiki

dasz piasek i kawałek skały i nagle głębokość spadnie do ... 10cm - jaki koral tam trafi ?

Czyli osoby mające kostkę 30x30x30 też powinny trzymać neony albo gupiki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niektóre osoby najpierw kupują (lub dostają w prezencie) a potem myślą ... co dalej - Ty przecież robisz odwrotnie więc zmiany są jeszcze możliwe - wieeeelu użytkowników forum powie Ci że głębokość zbiornika ma znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tam zaczynałem od krewetkarium  18 litów :)  i co głupiki ?  miałem całe stadko Sexy Shrimp  Thor amboinensis - bardzo fajnie się je obsewowało, to był taki poligon w sumie dla mnie pierwsze starcie praktyczne i weryfikacja wiedzy suchej zbieranej bardzo długo. Nie powiem łatwo nie było bo w takiej małej ilości wody wachania parametrów następują bardzo szybko. 

 

Straciłem tylko ukwiała Phymantus - ale to była mocna przesada dawać ukwiała do takiej szklanki. Co do Korali to spokojnie LPSy tam miałem i miękkie - euphylie jedną - mam ją do dzisiaj, trzeba tylko wybierać bardzo małe szczepki - mikro szczepki, albo "odłamki" i inne takie spady co ekipa w sklepie utrąci w trakcie sprzątania, oglądać dno i szukać takich okruchów - można je dostać bardzo tanio. 

Całą konstrukcję skalną poklejoną przeniosłem pewnego dnia do nowego akwarium - razem z krewetkami - teraz mają większy dom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można zamowić nowy zbiornik to nie jest problem.

Jednak może ja wychodzę z złego założenia, że bardziej liczy się powierzchnia dna, niż wysokość zbiornika.

Dlatego jestem tutaj na tym forum, i chętnie czytam uwagi i podpowiedzi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Żabka87 napisał:

Oczywiście, że można zamowić nowy zbiornik to nie jest problem.

Jednak może ja wychodzę z złego założenia, że bardziej liczy się powierzchnia dna, niż wysokość zbiornika.

Dlatego jestem tutaj na tym forum, i chętnie czytam uwagi i podpowiedzi :-)

 

:) tą wysokością się nie przejmuj - ja mam płytką rafę 30 cm  wysokości  ale  za to jakie dno  90 x 80 :)  na  całkowicie SPSowe akwa się nie nadaję ale na płytką rafę w sam raz - wcale nie jest nudna taka wysokość a można oglądać też z góry przez wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, silvia napisał:

60x30x30cm ? daruj sobie taki zbiornik - w tym można trzymać gupiki

dasz piasek i kawałek skały i nagle głębokość spadnie do ... 10cm - jaki koral tam trafi ?

Napisał Silvia, który ma akwarium o 6L większe. Ciekawe jak tam jego gupiki?

Ja też nie mam możliwości na duże akwa, teraz bym wybrał 60x30x35 albo 60x40x40.

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z każdego zbiornika da się zrobić coś ładnego, tylko trzeba przemyśleć, co do niego włożyć.  Kolega Magu ma maleństwo z 8 litrow, o ile pamiętam i jest to przepiękne maleństwo. Właściwie dobrał sprzęt i "niskopienne" korale i ten zbiorniczek naprawdę zachwyca kazdego. Oczywiście ryb tam nie trzyma.

W 54l możesz mieć  korale i ze dwie, (malenkie!!!) rybki. Do tego na przyklad małego krabika i małą krewetke. Możesz mieć też  ukwiał cribrinopsis crassa. Każdą przestrzeń da się fajnie zagospodarować, tylko namawialabym na sump. Jak chcesz mieć male rybki, to one niestety mogą wyskoczyć,  a to prawdziwa mordęga zasłonić takie akwarium, z którego wystaje kaskada, odpieniacz i kable od cyrkulatora i grzalki. Tym bardziej ciezko, jesli planujesz z zaokragloną przednią szybą. Mnie z zaslonietego jak sie dało prostokatnego 54l wyskoczyly przez minimalne szparki dwa blazny, cinctus i babeczka kopiąca :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, piotr7 napisał:

Napisał Silvia, który

we właśnie takim zbiorniku trzyma molinezje brzanki i glonojady

a słony (główny) zbiornik ma wymiary 38 x 38 x 43 cm ... ciekawe dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Żabka87 napisał:

Oczywiście, że można zamowić nowy zbiornik to nie jest problem.

Jednak może ja wychodzę z złego założenia, że bardziej liczy się powierzchnia dna, niż wysokość zbiornika.

Dlatego jestem tutaj na tym forum, i chętnie czytam uwagi i podpowiedzi :-)

Ja Ci cały czas odradzam profilowany, jak by był prosty to jak najbardziej.

Sam kiedyś zrobiłem błąd i kupiłem profilowaną 60 i do dziś mnie wkurza, trzymam w niej krewetki. Gdy chcę poobserwować to szlak mnie trafia bo się obraz załamuje i G**** widać.

A w morszczaku jest co obserwować, w profilowanym tego nie zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zastanowić, pogadać z mężem a może uda się wstawić jednak coś większego niż, ten mały 54l kotnik :)

W tym czasie poprzeglądam forum, poczytam wskazówki i jak coś się urodzi to pozadaje pytania :)

Zastanawiałam się też czy np, przy większym akwarium nie zrobić filtra kasetowego.

Przy obklejeniu akwarium czarną folią jest praktycznie nie widoczny, nie zabiera dużo miejsca, można w nim wszystko pochować a służy jako biolog, mechanik, i skimmer. A i koszt takiego filtra jest niski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"u nas" to się nazywa panel filtracyjny - i jest dość popularne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, silvia napisał:

"u nas" to się nazywa panel filtracyjny - i jest dość popularne :)

Czas zacząc więc szukać większego akwarium :)

Pytanie ejszcze o filtracje :)

Jaki jest preferowany przepływ wody na h ? Przykładowo na akwarium 100l ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, silvia napisał:

x10 czyli tysiąc

I o to mi chodziło dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resun albo przelewa albo nie pieni, to co jest w kubku dalekie jest od "herbaty", po dwóch latach użytkowania wywaliłem i nie ma pogorszenia parametrów.

RW4 proponuje gdyż używam w akwarium dlugim na 60cm i chodzi na maksa w trybie ciągłym, przy falowaniu daje za mały przepływ.

Jeśli skierujesz falownik na kaskade to film nie będzie mieszany tylko zatapiany, oczywiście jeśli cyrkulator ma odpowiednią moc.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, grzegorz88wroc napisał:

Resun albo przelewa albo nie pieni, to co jest w kubku dalekie jest od "herbaty", po dwóch latach użytkowania wywaliłem i nie ma pogorszenia parametrów.


 

To albo miałeś jakąś złą sztukę albo nie potrafiłeś go ustawić. U mnie działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.