Skocz do zawartości
BigMajk

Zbiorniki na Baling zagwostka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów! Nosze sie z zamiarem uruchomienia zestawu Balinga Tropic Marine i mam straszna zagwostke przez ktora spac nie moge zarówno w nocy jak i w dzień. Co do dawkowania mniej wiecej kolega mi wyjasnil jednak pozostał problem naczyń. Rozchodzi mi sie o jak najlepsze wybarwienie koraly i teraz pytanie jakie zbiorniki na roztwory beda najlepsze? Prosze o pomoc. Zrozpaczony Michał

Edytowane przez BigMajk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze pozłacane a jeszcze lepsze złote z wysadzane diamentami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
6 minut temu, BigMajk napisał:

Witam szanownych forumowiczów! Nosze sie z zamiarem uruchomienia zestawu Balinga Tropic Marine i mam straszna zagwostke przez ktora spac nie moge zarówno w nocy jak i w dzień. Co do dawkowania mniej wiecej kolega mi wyjasnil jednak pozostał problem naczyń. Rozchodzi mi sie o jak najlepsze wybarwienie koraly i teraz pytanie jakie zbiorniki na roztwory beda najlepsze? Prosze o pomoc. Zrozpaczony Michał

Zwykłe buteylki 1,5l lub 5l a jak masz pieniądze można kupić ładne gotowe.

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kup gotowego ballinga z af, mają fajne kanisterki 3x1.5l  z polprzezroczystym paskiem poziomu cieczy. wystarczy zrobić otworek w korku i gotowe. Pasek jest widoczny tylko z jednego boku kanistra, więc aby spełniały swoje zadanie musiałyby być postawione z przodu lub powyżej sumpa. Jesli mają być z boku, to lepiej coś innego przezroczystego. Pojemniki na makaron na przykład 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, BigMajk napisał:

Witam szanownych forumowiczów! Nosze sie z zamiarem uruchomienia zestawu Balinga Tropic Marine i mam straszna zagwostke przez ktora spac nie moge zarówno w nocy jak i w dzień. Co do dawkowania mniej wiecej kolega mi wyjasnil jednak pozostał problem naczyń. Rozchodzi mi sie o jak najlepsze wybarwienie koraly i teraz pytanie jakie zbiorniki na roztwory beda najlepsze? Prosze o pomoc. Zrozpaczony Michał

Wyjaśnij jaki wpływ na wybarwienie korali mają mieć zbiorniki na roztwory Ballinga. I od kogo taka informacja.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak mi powiedział jeden gosc ktorego poznałem w sklepie. Mowi ze ma kostke 30L i u niego sprawdzaja sie słoiki szklane ale ja mam wieksze akwarium i nie był w stanie nic doradzic jak bedzie z kolorami u mnie w zbiorniku jesli zastosuje szklane naczynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zastosować tytanowe /złote/gumowe/pcv/betonowe i z wszystkiego co sie nie rozpuści w wodzie i nie reaguje z zalewą i kolory korali nic do tego nie mają .

 

ps: poczytaj to forum jakiś czas , ja czytałem kilka  miesięcy przed założeniem pierwszej solniczki , uwierz mi to zmieni wszystko .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kolory może się mieć tak :

- niektóre mikro elementy mogą się rozpadać pod wpływem światła a głównie promieniowania UV 

 

ale w zwykłym Ballingu nie ma mikro więc nie ma problemu, co innego "Ballingi" autorskie wzbogacane all in one - np AF  1+ 2+ 3+ (ze strongami) albo program Tritona, albo program ATI - tam raczej dał bym ciemne pojemniki. U mnie sprawdzają się bańki z AF po pięć litrów gotowego wymieszanego preparatu zrobiłem otwory niechlujne niestety nożem w pojemniku a nie w nakrętce, bo mi się nie chciało szukać wiertarki :) ale sprawdza się, niestety jod z jednego roztworu szybko się ulatnia jak się zrobi takie paskudne wielkie otwory jak ja :) więc lepiej zrobić małe wiertłem w nakrętce. 

 

ps. Nie stawiaj pojemników nigdy nad wylotem rurki od dozownika ( spływ grawitacyjny ) - może się zdarzyć zwłaszcza przy tanich pompkach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nawiercasz otwór wkręcasz złączkę od RO z jakąś rurką , potem tylko przekładasz do nowych zbiorników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Michał 

Kup sobie wodę destylowana 5L  x 3 szt 

I już masz karnisty na balinga ;)

do tego 3 rurki po balonach , robisz w deklach otwory dajesz rurki i podpinasz do nich węże i po sprawie 

https://sklepmrowka.pl/Woda-demineralizowana-5L.-op-1-51127.html?gclid=EAIaIQobChMItvSIn-vP1QIVGC0ZCh2apgfjEAQYAiABEgKP7_D_BwE

Woda-demineralizowana-5L.-op-1-51127_kar

 

Pozdr. Daniel 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam pojemniki na spagetti z tesco. ok 1,3l pojemności. Pod denkiem otwór na wężyk, obok malutki na odpowietrzenie i gitara. 

 

 

Edit:

coby nie zaśmiecać tematu:

2 minuty temu, AnT napisał:

Panowie Michał ma +600L wiec 1-2 L pojemniki to troszkę mało 

 

Racja. Nie doczytałem. Ale w kwestii wpływu materiału na wybarwienie korali może info się przyda.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Michał ma +600L wiec 1-2 L pojemniki to troszkę mało 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem w hurtowni za 1,80zl trzy butelki kwadratowe o pojemnosci 1L kazda. W nakretce wywiercilem otwor na wezyk i jest idealnie. Zajmuja malo miejsca bo fajnie przylegaja do siebie

 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, AnT napisał:

Panowie Michał ma +600L wiec 1-2 L pojemniki to troszkę mało 

 

To zależy co ma/będzie miał w akwa ..  .Jak kupi gotowca to juz w pojemnikach .
Jak twardych będzie dużo i rozrobi z sypanego to 10 L minimum żeby na miesiąc stykło .Jak będą miękasy to co najwyżej glony i rurówki +... styknie mało .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupel na podobnym 30L miesięcznie :D - akwa full sps   

to już wtedy -  raczej pora na reaktor ;)

 

 

 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, AnT napisał:

Kupel na podobnym 30L miesięcznie :D  

to już wtedy -  raczej pora na reaktor ;)

 

 

 

Jak właściciel nie wie ile to my tym bardziej , a litry bańki mają się nijak do potrzeb  .

Mam szczepki i idzie 32ml /doba (80L)  i co kilka dni dodaje . To w analogicznym 600L  to 240 ml/doba <_<


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie rozwałka to temat chyba dla żartu postawiony :(, ludzie jak nie macie 5 minut, żeby spojrzeć na kilka tematów związanych z tematem który was interesuję, żeby zadać jakieś wartościowe pytanie to polecam jednak firmę która zrobi wszystko za was, albo wizyty w najbliższym oceanarium zamiast akwarium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, SU1 napisał:

Jak właściciel nie wie ile to my tym bardziej , a litry bańki mają się nijak do potrzeb  .

Mam szczepki i idzie 32ml /doba (80L)  i co kilka dni dodaje . To w analogicznym 600L  to 240 ml/doba <_<

A ja zawsze myslalem ze od masy koralowej zalezy, a tutaj taka nowosc ze od litra wody. 

Zaskocze Cie lalem 580ml / doba, zeby utrzymac KH na poziomie 7,3

Obecnie sama skala 5szczepek sps i leje 140, zeby KH bylo 7,7

Michal ja bym proponowal, rozrabiac we wiadrze z Leroy Merlin, krecil pompka tylko jebao ale tylko w prawa strona (babcia mowila, ze mieszaj w prawo bo sie zwazy).

Jak kolor ma byc to tylko w dni parzyste w tygodniu. Inaczej bez szans. Wlewal sloikiem, kupionym w Tesco, ale do karnistrow po destylowanej kupionej w Leclercu (koniecznie z dolnej polki, bo cieplo idzie w gore to tam woda bedzie chlodniejsza). SBS za to bym dal do karnistra po wodzie kupionej na Orlenie bo to czerwony podbije :)

Inaczej nie urosnie i koloru miec nie bedzie - powaznie.

 


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dzym napisał:

A ja zawsze myslalem ze od masy koralowej zalezy, a tutaj taka nowosc ze od litra wody. 

Coś nie zakumane , napisałem że litry maja się nijak :hope: . A już kilka wpisów widziałem że mam L tyle i leje tyle hehe . Taki mały komentarz do  .

 

47 minut temu, AnT napisał:

Panowie Michał ma +600L

:)
 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzychu ale woda do balinga to z Lichenia :) 

Wiadome ze zalezy od masy ;) 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, AnT napisał:

Krzychu ale woda do balinga to z Lichenia :) 

Wiadome ze zalezy od masy ;) 

 

Daniel z Lichenia tylko niebieski podbija, ale fluo :)

34 minuty temu, SU1 napisał:

Jak właściciel nie wie ile to my tym bardziej , a litry bańki mają się nijak do potrzeb  .

Mam szczepki i idzie 32ml /doba (80L)  i co kilka dni dodaje . To w analogicznym 600L  to 240 ml/doba <_<

Zinterpretuj prosze swoje zdanie nr 2. Bedzie latwiej rozmawiac jaka ma byc ta banka :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dzym napisał:

Daniel z Lichenia tylko niebieski podbija, ale fluo :)

Zinterpretuj prosze swoje zdanie nr 2. Bedzie latwiej rozmawiac jaka ma byc ta banka :)

Jaśniej prosze , tu mam 34c :Blush2


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.