Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak trochę nie rozumiem autora wątku - przez całą stronę zachwala wodę marketowa  i nawet kpi sobie trochę z tych co leja wodę rodi po czym oświadcza, że sam nabył filtr do rodi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kenizeg napisał:

co będzie świecić ledy czy T5?

te retrofity są drogie, i mają małą moc.

Ja w moim Glossy 260 litrów mam po 2 Retrofity Marine i Actinic 18W i dają sobie świetnie radę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BitaSmietana a masz porównanie do innych lamp? na małym akwarium z mojego doświadczenia [głównie lps], najlepiej rosną w stosunku 2/3szt aktynika do 1marine. 

pozatym te retrofity są drogie jak wcześniej pisałem. Szybki rekonesans: 

najtańszy retrofit 16w marine kosztuje około 120zł, teraz x5szt to około 600zł za 80W.

Edytowane przez kenizeg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Rafael31 napisał:

Tak trochę nie rozumiem autora wątku - przez całą stronę zachwala wodę marketowa  i nawet kpi sobie trochę z tych co leja wodę rodi po czym oświadcza, że sam nabył filtr do rodi 

I co w tym dziwnego? Swoja decyzje uzasadnilem w ostatnim poscie. Zrobilem to glownie z wygody... Ale nadal bede twierdzil ze na wodzie demi mozna spokojnie prowadzic baniak. 

45 minut temu, BitaSmietana napisał:

Ja w moim Glossy 260 litrów mam po 2 Retrofity Marine i Actinic 18W i dają sobie świetnie radę.

Pozdrawiam.

No mam nadzieje ze bedzie ok

8 minut temu, kenizeg napisał:

najtańszy retrofit 16w marine kosztuje około 120zł, teraz x5szt to około 600zł za 80W.

Mozna znalezc taniej :) Trzeba tylko wiedziec gdzie.

W glossy te belki sa bardzo wygodne i ladnie swieca. Idealnie pasuja do tego baniaka. 

Pamietaj ze to 80W led. Wg mnie ilosc swiatla w przeliczeniu na t5 to ok 190W


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, mihow1979 napisał:

Pamietaj ze to 80W led. Wg mnie ilosc swiatla w przeliczeniu na t5 to ok 190W

Nie powinno się tak tego przeliczac. Te 80 W w ledach wystarczy dla miękkich, lpsy na górze skały też może i będą rosły ale wszystko co położysz na piasku będzie niedoswietlone. U siebie miałem początkowo 55 W na 112 L i wys akwarium 40 cm, lampa oparta o krawędzie zbiornika więc stosunkowo nisko i nawet briareum  rosło tak sobie, reszta korali jeszcze wolniej. Wszystko dostało kopa jak dołożyłem 36W diod RB. Więc celowalbym w ledy ok. 150W z przewaga aktyniki jeśli chcesz coś trudniejszego trzymać w akwarium. 

 

Edytowane przez Rafael31 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mihow1979  zrobisz jak chcesz, jednak nad kwestią oświetlenia radzę się zastanowić. Bo 600zł to dużo, a nie masz ani regulacji mocy [chyba że będziesz gasił świetłowki], ani regulacji barwy światła [to nawet chińska lampa za 370zł ma regulację 2 kanałów niebieskiego i białego]. Z resztą tu na forum jest sporo osób z większą wiedzą i doświadczeniem na temat oświetlenia - może podopowiedzą. 

a to glossy jaka wysokość? 40?

Edytowane przez kenizeg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te lampy w tym konkretnym zestawie (Glossy) to tak na prawdę kiedy Aquael je wypuścił tylko i wyłącznie dlatego zdecydowałem się na spróbowanie swoich sił ze słoną wodą, miękkie korale które mam w zbiorniku rosną ładnie, miałem też na próbę montiporę zieloną i pięknie polipowała i miała ładne przyrosty.

 

Zestaw Glossy ma ładną pokrywę z uchwytami przystosowanymi właśnie do tych lamp, nie trzeba niczego podwieszać, docinać, kombinować, ja swój zestaw 4 sztuk 18 W kupiłem w zaprzyjaźnionym sklepie z akwarystyką morską poniżej 400 złotych i jestem z nich na prawdę zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kenizeg napisał:a to glossy jaka wysokość? 40?

 

Ok 50cm. 


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam - czym najlepiej wyczyścić kompleksowo Tunze 9004? Kupiłem używkę i chciałbym go wyczyścić...

Gdzieś wyczytałem aby wsadzić go w butelkę po napoju 2,5L i zalać octem i włączyć na jakiś czas...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RODI już pracuje... Brakuje mi jeszcze TDS na wężach. Trzeba będzie zamówić :)

Czekam na 25kg skały i oświetlenie...

Tunze 9004 już jest. RW-8 też już jest. Szukam jeszcze jednej używanej...

IMG_3208.jpg


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - lekka zmiana setupu:

- Szkło: Aquael Glossy 215L (100x40x50(h)) Black
- Oświetlenie: 2 x Aquael Retro Fit Tube 16W Marine + 2 x Aquael Retro Fit Tube 16W Actinic (docelowo 3-4 x Actinic)
- Odpieniacz: Tunze 9004
- Cyrkulacja: 2 x RW-8
- Skała: 25kg Marco Rocks
- Piasek: 10kg suchego piasku wapiennego hmm
- Grzałka: 200W Aquael Gold
- Woda świeżo posolona RODI
- Sól AF ReefSalt (1.025)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V1 - jak Wam się widzi? Baniak 100x40x50 

IMG_3240.jpg

IMG_3243.jpg


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz skałę kleić, czy będzie tylko poukładana? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam dylemat - bo jak ja to ew wyjmę potem z baniaka jeżeli pokleję? :)

Konstrukcja stoi baaaardzo stabilnie bez kleju jak na razie...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ciekaw czy będziesz kleić, bo jak czytam to większość klei. Ja mam kilka kawałków bez użycia kleju i większej ilości też nie będę łączyć na stałe w niedalekiej przyszłości w większym akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli konstrukcja jest stabilna (ale naprawdę stabilna) to klejenie jak dla mnie jest bez sensu. Czasem zachodzi potrzeba wyjąć skałkę z baniaka i coś zrobić, a z poklejoną konstrukcją raczej nie jest to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V2 - wg mnie jest mega stabilnie. Trząsłem baniakiem, stukałem w skały - nic się nawet o milimetr nie przesunęło :) Sam już nie wiem czy to kleić...

IMG_3252.jpg

IMG_3253.jpg

IMG_3254.jpg


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ciekawie, zastanów się czy chcesz mieć tak blisko szyb bocznych na dole. Sam tak mam i czyszczenie to udręka, zawsze zostaje glon bo nie da rady niczym podejść.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mathom napisał:

ja bym 30-50% tej skały wywalił, a to co zostanie pokleił.

Skały ma być dużo... Jeżeli coś będzie nie tak po zalaniu to się ew zredukuje... Trochę też brak doświadczenia :)

A oto chyba finałowa kompozycja... Nie użyłem wogóle kleju. Wszystko stoi bardzo stabilnie nie ma szans, aby ryba albo coś innego to poruszyło...

IMG_3258.jpg

IMG_3259.jpg

IMG_3260.jpg


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czas posolić tą zupę... RODI się jeszcze dorabia...

IMG_3265.jpg


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię, podobają mi się akwaria z dużą ilością skały, ale jak dla mnie to trochę za dużo. Najbardziej w tym ułożeniu brakuje plaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No baniak waski niestety. Moze troszke usune :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się też w kostce zdarzyło postawić skałę zbyt blisko szyby, i klnę do dzisiaj, szyby nie mogę doczyścić w tym miejscu. Dlatego w nowym zbiorniku "dostęp" do szyb był dla mnie bardzo istotny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.