Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na starcie na suchej skale bakterie według mnie są wręcz wskazane;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie NO2 znacznie spadło... Strasznie pyli po szybach. Wystarcza 2-3 godziny i szyby ponownie zielone... Piasek troche brazowieje. Skala podobnie. Woda pod koniec dnia troche metna... Pienidlo wywala sucha biala piane...

Chyba wszystko ok :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie poza trochę kleistą pianką z odpieniacza dziś rano, bo po poludniu ustąpiło

wszystko ok


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem kolejne testy NO2 - jakieś 0,05... A jeszcze w sobotę było poza skalą :)

Myślę, że do weekendu cykl azotowy się zamknie - czyli byłoby jakieś 3 tygodnie...

Edytowane przez mihow1979 (wyświetl historię edycji)

MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zy kalkulatora tuż przed zgaszeniem świateł...

IMG_3378.JPG


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 dni... Ale oczywiście poczekam sobie jeszcze z tydzień... Jeżeli poziom będzie nadal bliski zeru to pomyślę już nad jakimś życiem...

IMG_3380.jpg


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Revell napisał:

Hej,

Czy testy zooleka są miarodajne przy wodzie solnej? ;)

pozdrawiam 

Wg mnie tak...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2017 o 14:57, mihow1979 napisał:

U mnie ilość pęcherzyków zmniejszyła się do akceptowalnego poziomu... Dlatego nic nie zamierzam zmieniać... :)

NO2 podskoczyło do 0.1 Czyli cykl chyba ruszył... Czekam cierpliwie na spadek NO2 do 0 i zacznę myśleć nad jakimiś pierwszymi koralami miękkimi i LPS...

Śledzę Twoje poczynania bo mam podobne akwarium, ale jakoś przegapiłem ten post :)

Z bąblami już sobie poradziłem. Dość mocno podniosłem odpieniacz i teraz ilość pęcherzyków jest znikoma. Wcześniej też go podnosiłem i bąblował bez zmian. Myślę że się dotarł.

Zbiera Ci się syf za filtrem i odpieniaczem np. na magnesach?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - nie sprawdzałem - nie zauważyłem też aby coś tam się odkładało...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mihow1979 napisał:

Wiesz co - nie sprawdzałem - nie zauważyłem też aby coś tam się odkładało...

Piach, jakiś glon po skubaniu itp. czyściłem dwa razy w ciągu trzech miesięcy i chyba pora by powtórzyć, a nie lubię ruszać odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No możliwe - raz na miesiąc myślę, że wyjęcie odpieńka i przepłukanie go to nie zły pomysł ;)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2017 o 08:58, mihow1979 napisał:

17 dni... Ale oczywiście poczekam sobie jeszcze z tydzień... Jeżeli poziom będzie nadal bliski zeru to pomyślę już nad jakimś życiem...

IMG_3380.jpg

https://reefhub.pl/domowe-testy-akwarystyczne/


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test na NO2 Zooleka świetnie się sprawdzał w słodkim. Zostało mi po słodkim, więc z niego korzystam... Ten test ma tylko pokazać czy NO2 jest wogóle w wodzie. Potem test jest bezużyteczny...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie najgorsze w morskim jest to robienie testów. W słodkim rzut okiem na rośliny i ślimaki i było wiadomo co się dzieje.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, katani napisał:

Właśnie najgorsze w morskim jest to robienie testów. W słodkim rzut okiem na rośliny i ślimaki i było wiadomo co się dzieje.

No wiesz... Z tym to roznie bywalo. Ja w morskim nie zamierzam wogole robic testow. Tylko jezeli cos sie bedzie zlego dzialo. Tutaj tez sporo widac bez testow ;)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, katani napisał:

Właśnie najgorsze w morskim jest to robienie testów.

Też nie lubię tego laboratorium ale pewnie Cię zdziwie: za rok, dwa nie będziesz robić testów NO3 PO4  w zasadzie wogóle. Test CA też bedzie okazjonarnie wykonywany gdyż  rzut oka na wapienne pozwoli określić poziom Ca. Magnez co jakieś 2-3 miesiące kontrolnie czy "nie odjeżdza". 

Kh jako jedyny regularnie sprawdzany ale test kropelkowy trwa kilkanaście sekund.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Arturro napisał:

Też nie lubię tego laboratorium ale pewnie Cię zdziwie: za rok, dwa nie będziesz robić testów NO3 PO4  w zasadzie wogóle. Test CA też bedzie okazjonarnie wykonywany gdyż  rzut oka na wapienne pozwoli określić poziom Ca. Magnez co jakieś 2-3 miesiące kontrolnie czy "nie odjeżdza". 

Lejesz miód na moje serce.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 19

 


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 dni na suchej skale, to dojrzewanie dopiero rozpocznie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, maciej01 napisał:

19 dni na suchej skale, to dojrzewanie dopiero rozpocznie się.

Oczywiscie. Minal dopiero pierwszy etap czyli zamknal sie cykl azotowy. Teraz czekamy na plagi :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, mihow1979 napisał:

Oczywiscie. Minal dopiero pierwszy etap czyli zamknal sie cykl azotowy. Teraz czekamy na plagi

No właśnie jeśli nie było plag to się jeszcze nie domknął.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, katani napisał:

No właśnie jeśli nie było plag to się jeszcze nie domknął.

Skoro NO2 jest zerowe to cykl azotowy sie zamknal. Plagi moga pojawic sie znacznie pozniej. Proponuje poczytac co to jest cykl azotowy. 


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie praca odpieniacza...

Nic nie robie w baniaku. Pieniek potrafi wywalac piane przez np 2 godziny do kubka, potem jest spokoj, aby ponownie po kilku godzinach znowu produkowac piane...

Czy korale wydalaja cos do wody w sensie odchody jakies?


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.