Skocz do zawartości
szutarek78

Barlinecka pięćsetka z SPS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

A mi się wydawało że mam gęsto hehe jest fajnie ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fresz33 napisał:

A mi się wydawało że mam gęsto hehe jest fajnie ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Spokojnie. Obsada nie jest docelowa. Akwarium jest świeże i na pewno nie jedno jeszcze w obsadzie koralowej ulegnie zmianie. Czekam aż zbiornik ruszy. A to może trochę potrwać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.12.2017 o 23:52, szutarek78 napisał:

Spokojnie. Obsada nie jest docelowa. Akwarium jest świeże i na pewno nie jedno jeszcze w obsadzie koralowej ulegnie zmianie. Czekam aż zbiornik ruszy. A to może trochę potrwać. 

Właśnie miałem się pytać czy masz zamiar w przyszłości pozbyć się montipor i zastąpić je Acroporami ? Tak jak @egon24 zrobił u Siebie w zbiorniku bo przy dobrych warunkach strasznie szybko rosły zabierając miejsce Acroporom  a u Ciebie też wszystko na to wskazuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Edue napisał:

Właśnie miałem się pytać czy masz zamiar w przyszłości pozbyć się montipor i zastąpić je Acroporami ? Tak jak @egon24 zrobił u Siebie w zbiorniku bo przy dobrych warunkach strasznie szybko rosły zabierając miejsce Acroporom  a u Ciebie też wszystko na to wskazuje :)

Z czasem, jak zacznie brakować miejsca acroporom  to na pewno. W poprzednim projekcie montipory były łamane sukcesywnie przy cotygodniowej podmianie. :)

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromisy pływają jak oszalałe, acropory napompowane jak mało kiedy. Dzisiejszego poranka, gdy tylko zapaliły się pierwsze światła, oczom moim ukazał się taki widok.

26a.jpg

26b.jpg

26c.jpg

26d.jpg

26e.jpg

26g.jpg

26h.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych montipor będziesz się pozbywał szybciej niż Ci się wydaje :D od czego taka mętna woda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimakom naszła ochota na sex, no i woda zrobiła się mętna.  Co montipor to zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik ma prawie cztery miesiące. Jakiś czas temu powymieniałem świetlówki na nowe  przy niewykrywalnym No3 i Po4. Przegiąłem z tym niestety  i kilka acropor się zawinęło. Obecnie wszystko pomalutku ale wydaje się że jest na dobrej drodze. Po4 w ostatnim ICP wyszyło 0.01 :D NO3 mierzone Salifiertem trzyma się na poziomie 1PPM. Obecnie zmniejszyłem czas świecenia głównym światłem z 7.5 na 7h oraz szukam złotego środka, jak często i ile karmić koralowce.  Zamiast fotek zrobiłem dzisiaj krótki film. Zapraszam do komentowania :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam problem z niskimi nutrientami, powtórka z rozrywki z bieleniem acropor i musialem wyłączyć dwie rury. Boje sie przekarmiac na tak wczesnym etapie zeby glonem nie rzuciło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak samo. Gdy w końcu udało mi się podbić No3 do wykrywalnych wartości to kolory na niektórych  koralach poleciały. Co ciekawe a też się tego bałem. Po skoku NO3, glon mnie na razie nie zaatakował. Mam nawet wrażenie że jest o wiele lepiej.  Cztery miesiące to o wiele za krótko aby choćby względnie ustabilizować system. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie nietypowe pytanko: Ile masz szczepek korali wsadzonych? Może być orientacyjnie +/-


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, katani napisał:

Takie nietypowe pytanko: Ile masz szczepek korali wsadzonych? Może być orientacyjnie +/-

Jest  jakieś 50 sztuk. W tym kilka większych korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałkowy update do dziennika.

Po amorach ślimaków, które to miały miejsce jakieś 3 tygodnie temu, prawie wszystkie korale wyraźnie pociemniały. NO3 dzień po :),  skoczyło z niewykrywalnych poziomów na teście salifierta do wartości 1ppm. Na chwilę obecną test kropelkowy wskazuje jakieś 0.2-0.5 ppm. Widać że zbiornik jest jeszcze bardzo młody i delikatny przez co natychmiast reaguje na każde, nawet najmniejsze wahnięcie parametrów. Na tym przykładzie widać jak to akwarium morskie uczy nas pokory i cierpliwości. 

27a.jpg

27b.jpg

27c.jpg

27d.jpg

27e.jpg

27f.jpg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Jeżeli to kolory po pociemnieniu, to zdecydowanie bardziej mi się podobają.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, laszek napisał:

Jeżeli to kolory po pociemnieniu, to zdecydowanie bardziej mi się podobają.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Uwierz mi że było lepiej. :) W poprzednim akwarium mogłem nalać kubek grochówki a w całym efekcie to tylko korale pojadły. AF energy dawałem czasem po 2 pipety na raz, i wszystko było super. Zbiornik był rozhulany. Teraz zastanawiam się czy dać 2 czy 3 krople choć wody jest o 200l więcej.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Powiedz mi proszę ta montipora pomarańczowa na wcześniejszych zdjęciach ma fajne zielonawe tipy. Za nic nie mogę u siebie takich wyciągnąć. Gdzie tkwi szkopuł?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ona potrzebuje dużo światła. Wtedy się ładnie wybarwia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Właśnie jestem na etapie sciagania wszystkich montipor z girnej czesci zbiornika do srodkowej. Pomaranczowa rosnie mi jak szalona po obniżeniu. Zieloną chyba przyjarałem, jezeli sie da t5 to zrobić. A stalowa rosnie na boki. Ewidentnie za mocne dla nich światło. Może teraz jak będzie rosła to wkońcu nabierze takich kolorków jak twoja.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć Radku;-)piękny zbiornik,mam pytanie -te szczepki jakim klejem kleiłeś ?szukam dobrego kleju mam parę luźnych szczepek przydało by się je przykleić ale nie wiem co kupić,klej z AF niestety cienko trzyma w klejeniu pod wodą,chyba że źle coś robię.Dziękuje za odp;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
cześć Radku;-)piękny zbiornik,mam pytanie -te szczepki jakim klejem kleiłeś ?szukam dobrego kleju mam parę luźnych szczepek przydało by się je przykleić ale nie wiem co kupić,klej z AF niestety cienko trzyma w klejeniu pod wodą,chyba że źle coś robię.Dziękuje za odp;-)
Ten używasz?
Ja używa go i nawet cyrkulatorów na czas klejenia nie wyłączam.61f3ca552ca96d61370208053588eeb3.jpg

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, laszek napisał:

Ten używasz?
Ja używa go i nawet cyrkulatorów na czas klejenia nie wyłączam.61f3ca552ca96d61370208053588eeb3.jpg

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

nio dokładnie ten pół na pół 3min w pięści jak plastelina kleimy po 5-10sek i odpada -_-


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Nie chce zaśmiecać koledze wątku. Wię tak na szybko. Cały widz polega na tym, żeby ja robie tak. Plastelinke wklejam na skałe czy podstawke i jednym ruchem koralowca bez poprawiania.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumie też tak robię przytrzymuję 5-10 sek i odpadnie np pod skosem na płaskim trzyma;-)może wyłączyć obieg i falowniki i przytrzymać z 1min...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, @Beti napisał:

cześć Radku;-)piękny zbiornik,mam pytanie -te szczepki jakim klejem kleiłeś ?szukam dobrego kleju mam parę luźnych szczepek przydało by się je przykleić ale nie wiem co kupić,klej z AF niestety cienko trzyma w klejeniu pod wodą,chyba że źle coś robię.Dziękuje za odp;-)

hej . Cieszę się że ci się podoba. 

Co do kleju to szczepki do podstawek kleję klejem AF Poli glue. Korale do skały klejami dwu składnikowymi miedzy innymi tym od AF. Moim jednak zdaniem trzeba wyłączyć cyrkulację. Kleju też nie można żałować.  Trzeba zrobić solidną kulkę. Da się też przykleić korala pod kontem. Należy wtedy użyć jakiejś podpórki np. szklanki no i cyrkulacja wyłączona na minimum 60 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.